Anda di halaman 1dari 15

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SEKOLAH TS25

MINGGU 10

Mata Pelajaran: Tema: Nombor dan Operasi Kelas: 6 Bestari Tarikh:


MATEMATIK Topik: Masa: 14/3/2019
4.0 Peratus 12:35-1:35 Hari :
(60 minit) Khamis

Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: Hubungan Rentasan Kurikulum :


4.1 Penyelesaian masalah Penyayang, bekerjasama TMK
melibatkan peratus.

Aspirasi Murid
Pengetahuan Kemahiran / Kemahiran / Kemahiran Etika dan / Identiti
berfikir memimpin Dwibahasa kerohanian Nasional
Objektif Pembelajaran : Kriteria Kejayaan:kan simpan
1. Menyelesaikan masalah harian melibatkan 1. Murid dapat mengaplikasikan peratus dalam aktiviti
simpanan dan pelaburan. permainan.
2. Murid dapat menggunakan kalkulator untuk
menyemak pengiraan faedah daripada simpanan
setap tahun.

Rangka Pengajaran Impak/Refleksi


Pemula 1. Guru menunjukkan buku akaun simpanan kepada
(Starter) murid.
2. Murid diminta untuk menyebut beberapa nama bank
simpanan wang yang mereka ketahui.
3. Guru menerangkan tajuk pada hari ini “Peratus dalam
simpanan dan pelaburan”.

Aktiviti Utama
(Main Activities) 4. Maksud simpanan dan pelaburan. - Kerats mahjong
5. Guru menerangkan maksud faedah daripada - Kit PAK21
simpanan. - Peta Buih
6. Dalam berkumpulan murid diminta untuk
menyelesaiakn soalan melibatkan faedah simpnan
wang.
Penutup(Plenary) 7. Perbincangan kerja kumpulan
8. Lembaran kerja.

Tindakan susulan untuk Pemulihan Pengukuhan Pengayaan


murid (Remedial) (reinforcement) (Enrinchment)
(Students’ task to
follow-up)

Refleksi

Mata Pelajaran: Tema: Nombor dan Operasi Kelas: 6 Bestari Tarikh:


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SEKOLAH TS25
MINGGU 10

MATEMATIK Topik: Masa: 21/3/2019


5.0 Wang 12:35-1:35 Hari :
(60 minit) Khamis

Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: Hubungan Rentasan Kurikulum :


4.1 Penyelesaian masalah Berjimat-cermat, bekerjasama TMK
melibatkan wang

Aspirasi Murid
Pengetahuan Kemahiran / Kemahiran / Kemahiran Etika dan / Identiti
berfikir memimpin Dwibahasa kerohanian Nasional
Objektif Pembelajaran : Kriteria Kejayaan:kan simpan
1. Menyatakan maksud untung dan rugi, harga kos 1. Murid dapat menyatakan maksud bagi untung, rugi,
dan harga jual. harga kos dan harga jual.
2. Murid dapat menyelesaikan situasi harian
melibatkan untung, rugi, harga jual dan harga kos
pada soalan dalam aktiviti kumpulan.

Rangka Pengajaran Impak/Refleksi


Pemula 1. Guru memaparkan gambar peringkat pengeluaran
(Starter) barangan. -
2. Murid diminta untuk menyebut beberapa nama yang
mereka ketahui.kilang,pemborong dan peruncit
3. Guru menerangkan tajuk pada hari ini “Menyatakan
maksud untung dan rugi, harga kos dan harga jual”.

Aktiviti Utama
(Main Activities) 4. Menerangkan isi pdpc. - Kad soalan
5. Menunjukkan contoh pengiraan. - Kit PAK21
6. Aktiviti berkumpulan: Mencari harga jual, harga kos , -
untung dan rugi pada situasi masalah yang diberikan.
Penutup(Plenary) 7. Perbincangan kerja kumpulan
8. Lembaran kerja.

Tindakan susulan untuk Pemulihan Pengukuhan Pengayaan


murid (Remedial) (reinforcement) (Enrinchment)
(Students’ task to
follow-up)

Refleksi

Mata Pelajaran: Tema: Nombor dan Operasi Kelas: 1 Bestari Tarikh:


MATEMATIK Topik: Masa: 12/3/2019
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SEKOLAH TS25
MINGGU 10

Nombor Bulat Hingga 100 8:15-9:15 Hari :


(60 minit) Selasa

Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: Hubungan Rentasan Kurikulum :


1.2 Nilai Nombor Teliti, bekerjasama Bahasa Melayu

Aspirasi Murid
Pengetahuan Kemahiran / Kemahiran / Kemahiran Etika dan / Identiti
berfikir memimpin Dwibahasa kerohanian Nasional
Objektif Pembelajaran : Kriteria Kejayaan:
1. Memadankan kumpulan objek dengan nombor. 1. Murid dapat menentukan kumpulan lebih atau
kurang satu hingga sembilan.
2. Murid dapat menyebut sebarang nombor yang
terletak di antaranya, sebelum dan selepas.

Rangka Pengajaran Impak/Refleksi


Pemula 1. Guru mengeluarkan beberapa objek.
(Starter) 2. Murid diminta untuk meneka bilangan objek tersebut.

Aktiviti Utama
(Main Activities) 3. Murid menyebut perkataan banyak atau sedikit, sama - Objek
banyak atau tidak sama. - Batang aiskrim
4. Murid menyatakan sebarang nombor hingga 100. - Kad nombor
5. Murid diberikan kerja kumpulan.

Penutup(Plenary) 6. Perbincangan kerja kumpulan


7. Lembaran kerja.

Tindakan susulan untuk Pemulihan Pengukuhan Pengayaan


murid (Remedial) (reinforcement) (Enrinchment)
(Students’ task to
follow-up)

Refleksi

Mata Pelajaran: Tema: Nombor dan Operasi Kelas: 1 Bestari Tarikh:


MATEMATIK Topik: Masa: 02/4/2019
Nombor Bulat Hingga 100 8:15-9:15 Hari :
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SEKOLAH TS25
MINGGU 10

(60 minit) Selasa

Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: Hubungan Rentasan Kurikulum :


1.2 Nilai Nombor Teliti, bekerjasama Bahasa Melayu

Aspirasi Murid
Pengetahuan Kemahiran / Kemahiran / Kemahiran Etika dan / Identiti
berfikir memimpin Dwibahasa kerohanian Nasional
Objektif Pembelajaran : Kriteria Kejayaan:
2. Memadankan kumpulan objek dengan nombor. 3. Murid dapat menentukan kumpulan lebih atau
kurang satu hingga sembilan.
4. Murid dapat menyebut sebarang nombor yang
terletak di antaranya, sebelum dan selepas.

Rangka Pengajaran Impak/Refleksi


Pemula 8. Guru mengeluarkan beberapa objek.
(Starter) 9. Murid diminta untuk meneka bilangan objek tersebut.

Aktiviti Utama
(Main Activities) 10. Murid menyebut perkataan banyak atau sedikit, sama - Objek
banyak atau tidak sama. - Batang aiskrim
11. Murid menyatakan sebarang nombor hingga 100. - Kad nombor
12. Murid diberikan kerja kumpulan.

Penutup(Plenary) 13. Perbincangan kerja kumpulan


14. Lembaran kerja.

Tindakan susulan untuk Pemulihan Pengukuhan Pengayaan


murid (Remedial) (reinforcement) (Enrinchment)
(Students’ task to
follow-up)

Refleksi

Mata Pelajaran: Tema: Nombor dan Operasi Kelas: 1 Bestari Tarikh:


MATEMATIK Topik: Masa: 13/2/2019
Nombor Bulat Hingga 100 10:05-11:35 Hari :
(90 minit) Rabu
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SEKOLAH TS25
MINGGU 10

Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: Hubungan Rentasan Kurikulum :


1.2 Nilai Nombor Bekerjasama Sains

Aspirasi Murid
Pengetahuan Kemahiran / Kemahiran / Kemahiran Etika dan / Identiti
berfikir memimpin Dwibahasa kerohanian Nasional
Objektif Pembelajaran : Kriteria Kejayaan:
1. Menyelesaikan masalah harian melibatkan operasi 1. Murid dapat menentukan kewajaran jawapan bagi
bergabung perpuluhan dan hasilnya hingga tiga menyelesaikan ayat matematik melibatkan
tempat perpuluhan. perpuluhan.
2. Murid dapat menyelesaikan masalah harian rutin
yang melibatkan perpuluhan dengan menggunakan
pelbagai strategi.

Rangka Pengajaran Impak/Refleksi


Pemula 1. Guru mengeluarkan beberapa objek.
(Starter) 2. Murid diminta untuk meneka bilangan objek tersebut.

Aktiviti Utama
(Main Activities) 3. Murid menyebut perkataan banyak atau sedikit, sama - Objek
banyak atau tidak sama. - Pembilang
4. Murid menyatakan sebarang nombor hingga 100.
5. Murid diberikan kerja kumpulan.

Penutup(Plenary) 6. Perbincangan kerja kumpulan


7. Lembaran kerja.

Tindakan susulan untuk Pemulihan Pengukuhan Pengayaan


murid (Remedial) (reinforcement) (Enrinchment)
(Students’ task to
follow-up)

Refleksi

Mata Pelajaran: Tema: Nombor dan Operasi Kelas: 1 Bestari Tarikh:


MATEMATIK Topik: Masa: 25/2/2019
Nombor Bulat Hingga 100 10:05-11:05 Hari :
(60 minit) Isnin
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SEKOLAH TS25
MINGGU 10

Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: Hubungan Rentasan Kurikulum :


1.1 Kuantiti secara intuitif Bekerjasama Sains

Aspirasi Murid
Pengetahuan / Kemahiran / Kemahiran Kemahiran Etika dan Identiti /
berfikir memimpin Dwibahasa kerohanian Nasional
Objektif Pembelajaran : Kriteria Kejayaan:
1. Menyatakan kuantiti sesuatu objek berdasarakan 1. Murid dapat membilang objek bagi sesuatu kuantiti.
gambarajah. 2. Murid dapat membandingkan kuantiti bagi sesuatu
objek.

Rangka Pengajaran Impak/Refleksi


Pemula 1. Guru mengeluarkan beberapa objek.
(Starter) 2. Murid diminta untuk meneka bilangan objek tersebut.

Aktiviti Utama
(Main Activities) 3. Murid menyebut perkataan banyak atau sedikit, sama - Objek
banyak atau tidak sama. - Pembilang
4. Murid menyatakan sebarang nombor hingga 100.
5. Murid diberikan kerja kumpulan.

Penutup(Plenary) 6. Perbincangan kerja kumpulan


7. Lembaran kerja.

Tindakan susulan untuk Pemulihan Pengukuhan Pengayaan


murid (Remedial) (reinforcement) (Enrinchment)
(Students’ task to
follow-up)

Refleksi

Mata Pelajaran: Tema: Kelas: 6 Bestari Tarikh:


RBT Topik: Masa: 12/3/2019
Penghasilan Projek 12:35-1:35 Hari :
( 60 minit) Selasa
Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: Hubungan Rentasan Kurikulum :
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SEKOLAH TS25
MINGGU 10

4.0 Berhati-hati, Kekemasan Bahasa Melayu


Aspirasi Murid
Pengetahuan / Kemahiran Kemahiran / Kemahiran Etika dan / Identiti
berfikir memimpin Dwibahasa kerohanian Nasional
Objektif Pembelajaran : Kriteria Kejayaan:
1. Menyatakan bahan yang akan digunakan seperti 1. Menyatakan objek yang menggunakan bahan PVC
PVC dan Perspek. dan Perspeks di sekeliling mereka.
2. Menyatakan nama dan fungsi alatan tangan. 2. Menyatakan nama dan fungsi serta menggunakan
alatan dengan betul. 3 alatan tangan seperti gergaji
tangan, gergaji lengkung halus dan pistol pengokot.
Rangka Pengajaran Impak/Refleksi
Pemula 1. Guru mempamerkan contoh projek dan gambar berkaitan
(Starter) serta bersoal jawab mengenai bahan yang boleh digunakan
untuk membuat projek tersebut.
Aktiviti Utama
(Main Activities) 2. Murid diperkenalkan dengan bahan yang boleh digunakan - PVC
untuk membuat projek. (Polivinil
3. Murid diperkenalkan dengan alatan tangan. Korida)
4. Dalam kumpulan murid mencari maklumat nama dan - Perspeks
fungsi alatan tangan serta membuat dalam peta i-think. - Alatan tangan
5. Murid juga di terangkan cara penggunaan yang betul - Peta i-think
menggunakan alatan tangan tersebut.

Penutup(Plenary) 6. Lembaran kerja

Tindakan susulan untuk Pemulihan Pengukuhan Pengayaan


murid (Remedial) (reinforcement) (Enrinchment)
(Students’ task to
follow-up)

Refleksi

Mata Pelajaran: Tema: Nombor dan Operasi Kelas: 1 Bestari Tarikh:


MATEMATIK Topik: Masa: 04/03/2019
Nombor Bulat Hingga 100 10:05-11:05 Hari :
(60 minit) Isnin
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SEKOLAH TS25
MINGGU 10

Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: Hubungan Rentasan Kurikulum :


1.2 Nilai Nombor Bekerjasama Sains

Aspirasi Murid
Pengetahuan / Kemahiran / Kemahiran Kemahiran Etika dan Identiti /
berfikir memimpin Dwibahasa kerohanian Nasional
Objektif Pembelajaran : Kriteria Kejayaan:
1. Membilang objek dalam kumpulan 1. Murid dapat membilang objek bagi sesuatu kuantiti.
2. Murid dapat membandingkan kuantiti bagi sesuatu
objek.

Rangka Pengajaran Impak/Refleksi


Pemula 1. Guru mengeluarkan beberapa objek.
(Starter) 2. Murid diminta untuk meneka bilangan objek tersebut.

Aktiviti Utama
(Main Activities) 3. Murid menyebut perkataan banyak atau sedikit, sama - Objek
banyak atau tidak sama. - Pembilang
4. Murid menyatakan sebarang nombor hingga 100.
5. Murid diberikan kerja kumpulan.

Penutup(Plenary) 6. Perbincangan kerja kumpulan


7. Lembaran kerja.

Tindakan susulan untuk Pemulihan Pengukuhan Pengayaan


murid (Remedial) (reinforcement) (Enrinchment)
(Students’ task to
follow-up)

Refleksi

Mata Pelajaran: Tema: Nombor dan Operasi Kelas: 6 Bestari Tarikh:


MATEMATIK Topik: Masa: 14/3/2019
Pecahan 12:35-1:35 Hari :
(60 minit) Khamis
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SEKOLAH TS25
MINGGU 10

Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: Hubungan Rentasan Kurikulum :


2.2 Bahagi Pecahan Penyayang, bekerjasama TMK

Aspirasi Murid
Pengetahuan Kemahiran / Kemahiran / Kemahiran Etika dan / Identiti
berfikir memimpin Dwibahasa kerohanian Nasional
Objektif Pembelajaran : Kriteria Kejayaan:
2. Membahag sebarang pecahan wajar dan nombor 3. Murid dapat membaca ayat matematik melibatkan
bercampur dengan pecahan wajar dan nombor pecahan.
bercampur 4. Murid dapat menyatakan langkah-langkah
penyelesaian melibatkan pecahan.

Rangka Pengajaran Impak/Refleksi


Pemula 1. Guru mengimbas kembali topik pecahan semasa tahun
(Starter) 5
2. Murid diminta untuk menyebut beberapa contoh
pecahan tak wajar.

Aktiviti Utama
(Main Activities) 3. Murid diterangkan langkah-langakh mendarab - Stem
pecahan wajar. - Microsoft
4. Guru mengagihkan murid dalam kumpulan. Word
5. Dalam berkumpulan murid diminta untuk - Peta Buih
menyelesaiakn soalan melibatkan pendaraban
pecahan.

Penutup(Plenary) 6. Perbincangan kerja kumpulan


7. Lembaran kerja.

Tindakan susulan untuk Pemulihan Pengukuhan Pengayaan


murid (Remedial) (reinforcement) (Enrinchment)
(Students’ task to
follow-up)

Refleksi

Mata Pelajaran: Tema: Nombor dan Operasi Kelas: 3 Bestari Tarikh:


MATEMATIK Topik: Masa: 14/3/2019
Operasi Asas 8:15-9:15 Hari :
( 60 minit) Khamis
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SEKOLAH TS25
MINGGU 10

Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: Hubungan Rentasan Kurikulum :


2.3 Darab dalam lingkungan Teliti, bekerjasama Sains
10 000
Aspirasi Murid
Pengetahuan / Kemahiran Kemahiran Kemahiran / Etika dan / Identiti
berfikir memimpin Dwibahasa kerohanian Nasional
Objektif Pembelajaran : Kriteria Kejayaan:
Pada akhir sesi pdpc murid akan Pada akhir sesi pdpc murid dapat
1. Menyelesaikan ayat matematik darab bagi sebarang 1. Murid dapat menggunakan garis nombor untuk
nombor hingga empat digit dengan nombor satu mewakilkan pengiraan darab.
digit 10, 100 dan 1000 dan hasil darabnya hingga 10 2. Mendarab dengan betul mengikut nilai tempat.
000.

Rangka Pengajaran Impak/Refleksi


Pemula 1. Guru mengimbas kembali pdpc tahun lepas.
(Starter) 2. Guru meminta kelas menyebut nilai tempat mengikut
operasi.
Aktiviti Utama 3. Aktiviti kumpulan
(Main Activities) 4. Pembentangan kumpulan - Set soalan
5. Rumusan - Kad nombor

Penutup(Plenary) 6. Lembaran kerja bertulis.

Tindakan susulan untuk Pemulihan Pengukuhan Pengayaan


murid (Remedial) (reinforcement) (Enrinchment)
(Students’ task to
follow-up)

Refleksi

Mata Pelajaran: Tema: Nombor dan Operasi Kelas: 3 Bestari Tarikh:


MATEMATIK Topik: Masa: 12/3/2019
Operasi Asas 10:35-11.35 Hari :
( 60 minit) Selasa
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SEKOLAH TS25
MINGGU 10

Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: Hubungan Rentasan Kurikulum :


2.1 Teliti, bekerjasama Sains
Darab dalam lingkungan 10000
Aspirasi Murid
Pengetahuan / Kemahiran Kemahiran Kemahiran / Etika dan / Identiti
berfikir memimpin Dwibahasa kerohanian Nasional
Objektif Pembelajaran : Kriteria Kejayaan:
Pada akhir sesi pdpc murid akan Pada akhir sesi pdpc murid dapat
2. Menyelesaikan ayat matematik tambah melibatkan 3. Menggunakan objek dan gambar secara mental
dua nombor hasil tambah dalam lingkungan 10000. untuk pengiraan tambah.
4. Menambah dengan betul mengikut nilai tempat.
Rangka Pengajaran Impak/Refleksi
Pemula 1. Guru mengimbas kembali pdpc tahun lepas.
(Starter) 2. Guru meminta kelas menyebut nilai tempat mengikut
operasi.
Aktiviti Utama 3. Aktiviti kumpulan
(Main Activities) 4. Pembentangan kumpulan - Set soalan
5. Rumusan - Kad nombor

Penutup(Plenary) 6. Lembaran kerja bertulis.

Tindakan susulan untuk Pemulihan Pengukuhan Pengayaan


murid (Remedial) (reinforcement) (Enrinchment)
(Students’ task to
follow-up)

Refleksi

Mata Pelajaran: Tema: Nombor dan Operasi Kelas: 3 Bestari Tarikh:


MATEMATIK Topik: Masa: 18/03/2019
Operasi Asas 11:05-12:35 Hari :
( 90 minit) Isnin
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SEKOLAH TS25
MINGGU 10

Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: Hubungan Rentasan Kurikulum :


2.4 Bahagi dalam lingkungan Teliti, bekerjasama Sains
10 000
Aspirasi Murid
Pengetahuan / Kemahiran Kemahiran Kemahiran / Etika dan / Identiti
berfikir memimpin Dwibahasa kerohanian Nasional
Objektif Pembelajaran : Kriteria Kejayaan:
Pada akhir sesi pdpc murid akan Pada akhir sesi pdpc murid dapat
3. Menyelesaikan ayat matematik bahagi bagi 5. Murid dapat menggunakan garis nombor untuk
sebarang nombor hingga empat digit dengan mewakilkan pengiraan darab.
nombor satu digit 10, 100 dan 1000 dan hasil 6. Mendarab dengan betul mengikut nilai tempat.
darabnya hingga 10 000.

Rangka Pengajaran Impak/Refleksi


Pemula 1. Guru menerangkan tajuk pdpc.
(Starter) 2. Murid di soal berkaitan sifir.

Aktiviti Utama 3. Aktiviti kumpulan


(Main Activities) 4. Pembentangan kumpulan - Set soalan
5. Rumusan - Kad nombor

Penutup(Plenary) 6. Lembaran kerja bertulis.

Tindakan susulan untuk Pemulihan Pengukuhan Pengayaan


murid (Remedial) (reinforcement) (Enrinchment)
(Students’ task to
follow-up)

Refleksi

Mata Pelajaran: Tema: Nombor dan Operasi Kelas: 1 Bestari Tarikh:


MATEMATIK Topik: Masa: 18/03/2019
Nombor Bulat Hingga 100 10:05-11:05 Hari :
(60 minit) Isnin
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SEKOLAH TS25
MINGGU 10

Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: Hubungan Rentasan Kurikulum :


1.10 Penyelesaian Masalah Bekerjasama Sains

Aspirasi Murid
Pengetahuan / Kemahiran / Kemahiran Kemahiran Etika dan Identiti /
berfikir memimpin Dwibahasa kerohanian Nasional
Objektif Pembelajaran : Kriteria Kejayaan:
1. Menyelesaikan masalah yang melibatkan situasi 1. Murid dapat menggunakan perwakilan nilai tempat
harian. dan abakusi 4:1 bagi menyatakan nilai tempat dan
nilai digit.
2. Murid dapat membandingkan kuantiti bagi sesuatu
objek.

Rangka Pengajaran Impak/Refleksi


Pemula 1. Guru mengeluarkan beberapa objek.
(Starter) 2. Murid diminta untuk meneka bilangan objek tersebut.

Aktiviti Utama
(Main Activities) 3. Murid menyebut perkataan banyak atau sedikit, sama - Objek
banyak atau tidak sama. - Pembilang
4. Murid menyatakan sebarang nombor hingga 100.
5. Murid diberikan kerja kumpulan.

Penutup(Plenary) 6. Perbincangan kerja kumpulan


7. Lembaran kerja.

Tindakan susulan untuk Pemulihan Pengukuhan Pengayaan


murid (Remedial) (reinforcement) (Enrinchment)
(Students’ task to
follow-up)

Refleksi

Mata Pelajaran: Tema: Nombor dan Operasi Kelas: 6 Bestari Tarikh:


MATEMATIK Topik: Masa: 14/3/2019
Perpuluhan 12:35-1:35 Hari :
(60 minit) Khamis
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SEKOLAH TS25
MINGGU 10

Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: Hubungan Rentasan Kurikulum :


3.1 Operasi Bergabung Penyayang, bekerjasama TMK
Perpuluhan

Aspirasi Murid
Pengetahuan Kemahiran / Kemahiran / Kemahiran Etika dan / Identiti
berfikir memimpin Dwibahasa kerohanian Nasional
Objektif Pembelajaran : Kriteria Kejayaan:
1. Mendarab dan membahagi perpuluhan dengan 1. Murid dapat membaca ayat matematik melibatkan
nombor bulat dan perpuluhan, hasilnya hingga tiga perpuluhan.
tempat perpuluhan melibatkan situasi harian. 2. Murid dapat menyatakan langkah-langkah
penyelesaian melibatkan perpuluhan.

Rangka Pengajaran Impak/Refleksi


Pemula 1. Guru mengimbas kembali topik pecahan semasa tahun
(Starter) 5
2. Murid diminta untuk menyebut beberapa contoh
nombor perpuluhan

Aktiviti Utama
(Main Activities) 3. Murid diterangkan langkah-langkah mendarab - Stem
perpuluhan. - Microsoft
4. Guru mengagihkan murid dalam kumpulan. Word
5. Dalam berkumpulan murid diminta untuk - Peta Buih
menyelesaiakn soalan melibatkan pendaraban
perpuluhan.
Penutup(Plenary) 6. Perbincangan kerja kumpulan
7. Lembaran kerja.

Tindakan susulan Pemulihan Pengukuhan Pengayaan


untuk murid (Remedial) (reinforcement) (Enrinchment)
(Students’ task to
follow-up)

Refleksi

Mata Pelajaran: Tema: Nombor dan Operasi Kelas: 6 Bestari Tarikh:


MATEMATIK Topik: Masa: 18/3/2019
5.0 Wang 8:15-9:15 Hari :
(60 minit) Isnin
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SEKOLAH TS25
MINGGU 10

Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: Hubungan Rentasan Kurikulum :


4.1 Penyelesaian masalah Berjimat-cermat, bekerjasama TMK
melibatkan wang

Aspirasi Murid
Pengetahuan Kemahiran / Kemahiran / Kemahiran Etika dan / Identiti
berfikir memimpin Dwibahasa kerohanian Nasional
Objektif Pembelajaran : Kriteria Kejayaan:kan simpan
3. Menyatakan maksud untung dan rugi, harga kos 5. Murid dapat menyatakan maksud bagi untung, rugi,
dan harga jual. harga kos dan harga jual.
6. Murid dapat menyelesaikan situasi harian
melibatkan untung, rugi, harga jual dan harga kos
pada soalan dalam aktiviti kumpulan.

Rangka Pengajaran Impak/Refleksi


Pemula 9. Guru memaparkan gambar peringkat pengeluaran
(Starter) barangan. -
10. Murid diminta untuk menyebut beberapa nama yang
mereka ketahui.kilang,pemborong dan peruncit
11. Guru menerangkan tajuk pada hari ini “Menyatakan
maksud untung dan rugi, harga kos dan harga jual”.

Aktiviti Utama
(Main Activities) 12. Menerangkan isi pdpc. - Kad soalan
13. Menunjukkan contoh pengiraan. - Kit PAK21
14. Aktiviti berkumpulan: Mencari harga jual, harga kos , -
untung dan rugi pada situasi masalah yang diberikan.
Penutup(Plenary) 15. Perbincangan kerja kumpulan
16. Lembaran kerja.

Tindakan susulan untuk Pemulihan Pengukuhan Pengayaan


murid (Remedial) (reinforcement) (Enrinchment)
(Students’ task to
follow-up)

Refleksi
