Anda di halaman 1dari 13

saga

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU 8

Hari : Isnin Lelaki : 11 / 12 orang


Kehadiran Murid :
16 orang
Tarikh : 08 Mac 2021 Perempuan : 5 / 5 orang

Tema : Diri Saya Subtema : Rakan Saya

MASA STANDARD AKTIVITI BBM IMPAK


PEMBELAJARAN

PERHIMPUNAN  Nyanyian lagu Negaraku, lagu negeri dan lagu sekolah


7.30 – 8.00 pagi  Nasyid Asmaul husna
PAGI
(30 minit)
 Bacaan ikrar
 Ucapan guru bertugas
 Ucapan Guru Besar / Guru Penolong Kanan

Rutin :
 Murid membuat rutin harian
 Murid mengucapkan ucapan bertatasusila
 Mengambil kehadiran
8.00 – 8.20 pagi  Membaca Al-fatihah dan doa harian.
PERBUALAN AWAL
(20 minit)
Perbualan Awal :
1. Bersoal jawab bersama murid :
 Tentang rakan-rakan.
 Nama dan tempat duduk rakan-rakan.
 Mengingatkan murid untuk sentiasa menjaga jarak dan tidak bersentuhan dengan
rakan-rakan.
AKTIVITI KELAS :
8.20 – 8.40 pagi (20
MAIN BEBAS 1. Murid kekal duduk di tempat duduk masing-masing.
minit)
2. Murid diingatkan tentang peraturan kelas dan norma baharu Covid-19.

AKTIVITI
PEMBELAJARAN

AKTIVITI KELAS :
KM 2.1.1 1. Murid melihat gambar rakan-rakan
(i) Bercerita tentang dan menyebut nama mereka.
rakan
8.40 – 9.30 pagi 2. Murid bercerita tentang ciri-ciri Laptop Nilai : Bersyukur,
(50 minit) rakan mereka seperti tinggi/rendah, Gambar kasih sayang
lelaki/perempuan, gemuk/kurus, Kad Imbasan
OBJEKTIF :
gelap/cerah dan sebagainya.
Pada akhir pembelajaran
murid boleh:
i) menyebut dan
mengenal nama rakan- STRATEGI PEMBELAJARAN :
rakan Berpusatkan Murid

ii) bercerita tentang ciri-


ciri rakan.

9.30 – 10.00 pagi AKTIVITI AKTIVITI KELAS :


(30 minit) PEMBELAJARAN 1. Murid menyebut huruf C dan D. Papan putih Nilai : Kekemasan,
2. Murid membentuk huruf C dan D di Lembaran kerja tekun.
BM 2.2.1 Mengenal udara dan pada meja. Pelekat
pasti abjad 3. Murid menampal pelekat pada
FK 1.1.1 Menjalankan bulatan sehingga membentuk huruf
pelbagai aktiviti yang C dan D.
melibatkan penggunaan
motor halus
OBJEKTIF :
Pada akhir pembelajaran
murid boleh:
i) mengenal abjad C dan STRATEGI PEMBELAJARAN :
D. Berpusatkan Murid
Berpusatkan Bahan
ii) menampal pelekat
pada bulatan dengan
kemas.

1. Murid mencuci tangan secara bergilir-gilir dengan mengamalkan penjarakan sosial.


10.00 – 10.30 pagi 2. Murid makan di tempat duduk masing-masing.
(30 minit) REHAT 3. Murid membaca doa sebelum makan.
4. Makan dengan tertib.
5. Murid baca doa selepas makan.

ENGLISH CLASS’S ACTIVITY :


1. Students listen to the ‘If You Are
BI 1.2.2 Listen to and Happy and You Know It’ song.
sing songs
2. Teacher teach the students to sing the
10.30 – 11.00 pagi
song without music.
(30 minit)
OBJECTIVE : 3. Students sing the song. Laptop
Nilai : Fun, confident
At the end of the Video
learning, students can :
i) sing ‘If You Are
Happy and You Know TEACHING’S STRATEGIES:
It’ song with teacher’s - Students’ oriented
guidance. - Constructivisme approach

FIZIKAL DAN
ESTETIKA

KE 1.2.1
Menghasilkan bunyi
menggunakan perkusi AKTIVITI KELAS :
badan 1. Murid menyanyikan lagu ‘If You
BI 1.2.2 Listen to and Are Happy and You Know It’
sing songs 2. Murid membuat pergerakan
berdasarkan lagu.
3. Murid menghasilkan bunyi perkusi
11.00 – 11.50 pagi Video
OBJEKTIF : badan dengan menepuk tangan,
(50 minit) Laptop Nilai : Yakin
Pada akhir pembelajaran menepuk paha dan menghentak kaki
murid boleh: sambil menyanyikan lagu.
i) menyanyikan lagu ‘If
You Are Happy and You
STRATEGI PEMBELAJARAN :
Know It’
Berpusatkan murid.
ii) menghasilkan bunyi
Pendekatan konstruktivisme
menggunakan perkusi
badan dengan menepuk
tangan, menepuk paha
dan menghentak kaki.

11.50 pagi – 12.00


tengah hari PENUTUP
(10 minit)

Refleksi :

Aktiviti PdPc berjalan dengan lancar. Semua murid melibatkan diri dalam aktiviti yang dijalankan. Murid dapat menyebut nama dan ciri-ciri

rakan mereka. Murid juga dapat mengenal hurud C dan D. Bagi pengajaran Bahasa Inggeris, lagu yang digunakan adalah laju dan sukar untuk

dinyanyikan oleh murid. Guru perlu memilih lagu yang lebih bersesuaian dengan keupayaan murid. Namun, murid dapat membuat pergerakan
menggunakan perkusi badan berdasarkan lagu tersebut dengan bimbingan guru.

** PdPc hari ini tidak dapat dilaksanakan kerana :

_________________________________________________________________________________________________________________

 Kursus / Bengkel  Aktiviti Luar  Cuti Sakit  Guru Pengiring


 Mesyuarat / Taklimat  Program Sekolah  Cuti Rehat Khas

MINGGU 8

Hari : Selasa Lelaki :9/ 12 orang


Kehadiran Murid :
14 orang
Tarikh : 09 Mac 2021 Perempuan : 5 / 5 orang

Tema : Diri Saya Subtema : Rakan Saya

MASA STANDARD AKTIVITI BBM IMPAK


PEMBELAJARAN

8.00 – 8.20 pagi PERBUALAN AWAL Rutin :


(20 minit)  Murid membuat rutin harian
 Murid mengucapkan ucapan bertatasusila
 Mengambil kehadiran
 Membaca Al-fatihah dan doa harian.

Perbualan Awal :
1. Bersoal jawab bersama murid :
 Tentang aktiviti di rumah pada waktu petang.
 Jenis aktiviti yang dilakukan di rumah pada waktu petang dan bersama siapa.
 Mengingatkan murid untuk sentiasa melakukan aktiviti yang berfaedah dan di bawah
pengawasan orang dewasa.

AKTIVITI FIZIKAL
FK 5.1.2 Bercerita AKTIVITI KELAS :
1. Murid menyebut langkah untuk
tentang kepentingan
menjaga kebersihan.
menjaga kebersihan : 2. Murid menonton video tentang
i) diri kepentingan menjaga kebersihan.
ii) pakaian 3. Murid menyebut sekurang- Video Nilai : Menjaga
8.20 – 8.50 pagi (30 iii) peralatan peribadi kurangnya tiga kepentingan Laptop kebersihan,
minit)
menjaga kebersihan. Kad bergambar berdisiplin
OBJEKTIF :
Pada akhir pembelajaran
murid boleh menyebut STRATEGI PEMBELAJARAN :
tiga kepentingan menjaga Berpusatkan Murid
kebersihan diri, pakaian
dan peralatan peribadi.

AKTIVITI KELAS :
BAHASA MELAYU
1. Murid melihat kad bergambar yang
BM 2.1.1 ditunjukkan oleh guru.
Menyatakan lambang
2. Murid menyebut tiga langkah
8.50 – 9.20 pagi dan cetakan yang
membawa makna mencegah penularan Covid-19
(30 minit)
tertentu. berdasarkan kad bergambar tersebut
iaitu memakai pelitup muka, menjaga Nilai : Menjaga
OBJEKTIF : jarak 1 meter dan membasuh tangan. Kad bergambar kebersihan, yakin
Pada akhir pembelajaran
murid boleh menyebut
tiga langkah mencegah
penularan Covid-19
berdasarkan gambar. STRATEGI PEMBELAJARAN :
Berpusatkan Murid
Berpusatkan bahan

AKTIVITI KELAS:
1. Guru menunjukkan objek sebenar
MATEMATIK yang mempunyai bilangan yang
sama banyak.
MA 1.1.3 Memadankan 2. Guru melukis gambar objek.
dua kumpulan objek 3. Murid membulatkan dua
yang mempunyai kumpulan objek yang mempunyai
9.20 – 10.00 pagi
bilangan sama. bilangan yang sama.
(40 minit) 4. Murid membuat latihan pada Objek sebenar Nilai : Bertolak ansur,
buku aktiviti. Papan putih
OBJEKTIF : rasional
Lembaran kerja
Pada akhir pembelajaran
murid memadankan dua
kumpulan objek yang
mempunyai bilangan
yang sama. STRATEGI PEMBELAJARAN :
Berpusatkan murid.

1. Murid mencuci tangan secara bergilir-gilir dengan mengamalkan penjarakan sosial.


10.00 – 10.30 pagi
2. Murid makan di tempat duduk masing-masing.
(30 minit)
3. Murid membaca doa sebelum makan.
REHAT
4. Makan dengan tertib.
5. Murid baca doa selepas makan.

10.30 – 11.20 pagi AKTIVITI AKTIVITI KELAS:


PEMBELAJARAN 1. Murid menyebut jenis deria Objek sebenar
SAINS AWAL berdasarkan gambar yang ditunjukkan
oleh guru.
SA 2.1.1 Memerhati
persekitaran dengan 2. Murid menyentuh permukaan meja
menggunakan deria: menggunakan deria sentuhan.
iii) sentuhan
iv) bau 3. Murid menghidu bau bunga
v) rasa menggunakan deria.
(50 minit)
4. Murid merasa makanan Lembaran kerja Nilai : Fokus, sabar
menggunakan deria rasa.
OBJEKTIF :
Pada akhir pembelajaran 5. Murid menyiapkan aktiviti pada
murid boleh: lembaran kerja.
i) menyebut aktiviti yang
menggunakan deria
sentuhan, bau dan rasa. STRATEGI PEMBELAJARAN :
ii) menggunakan deria Berpusatkan murid.
untuk menyentuh, Berpusatkan bahan.
menghidu dan merasa.

11.20 – 11.50 pagi


PENDIDIKAN ISLAM Proses Pengajaran dan Pembelajaran diambil alih oleh Ustazah Siti Eshah.
(30 minit)

11.50 pagi – 12.00


tengahari PENUTUP
(10 minit)

Refleksi :

Murid dapat menyatakan cara dan kepentingan menjaga kebersihan diri setelah diterangkan oleh guru. Murid juga dapat menngenalpasti lambang

dan cetakan berkaitan norma baharu Covid-19. Murid juga dapat memadankan objek sebenar yang mempunyai bilangan yang sama. Namun,

sebahagian murid masih tidak dapat memadankan objek yang mempunyai bilangan yang sama pada lembaran kerja. Akhir sekali, murid dapat

mengetahui fungsi deria sentugan, bau dan rasa.

** PdPc hari ini tidak dapat dilaksanakan kerana :

________________________________________________________________________________________________________________

 Kursus / Bengkel  Aktiviti Luar  Cuti Sakit  Guru Pengiring


 Mesyuarat / Taklimat  Program Sekolah  Cuti Rehat Khas
WEEK 8

Day : Wednesday Boys : 10 / 12 pupils


Pupils Attendance :
15 pupils
Date : 10 March 2021 Girls : 5 / 5 pupils

Theme : Myself Sub theme : My Friend

MASA STANDARD AKTIVITI BBM IMPAK


PEMBELAJARAN

Class Routine :
 Teacher checks the pupils body temperature
 Pupils wash their hands after entering the classroom
 Tick attendance
8.00 – 8.20 am EARLY  Recite Al-fatihah and daily doa.
(20 minute) CONVERSATION
Morning Circle:
1. Ask questions with the pupils :
 About greetings.
 Personal hygiene measures while in the classroom.
 Remind pupils to practice social distancing, not touch each other and not to share
stationary.

Worksheet
8.20 – 8.50 am BAHASA AKTIVITI KELAS :
(30 minute) INGGERIS
1. Teacher demonstrate the correct way to write.
BI 3.1.1 2. Students write the words by using writing
Demonstrate fine Value : Neat
apparatus correctly.
motor control of hands
and fingers by using
writing apparatus
correctly. LEARNING STRATEGY :
Students’ oriented.
Objective :
At the end of the
lesson pupils can use
apparatus correctly to
write.

8.50 – 9.20 pagi


(30 minit) PENDIDIKAN Proses Pengajaran dan Pembelajaran diambil alih oleh Ustazah Siti Eshah.
ISLAM

AKTIVITI
PEMBELAJARAN Nilai : Fokus

SAINS AWAL AKTIVITI KELAS :

SA 2.1.2 1. Murid bersoal jawab dengan guru berkaitan isi


9.20 – 10.10 pagi Memerhati pembelajaran sebelum ini.
(50 minit) persekitaran 2. Guru menunjukkan kad bergambar.
menggunakan 3. Murid menyebut deria yang digunakan
gabungan dua deria. berdasarkan gambar tersebut. Kad bergambar
4. Murid membuat latihan pada lembaran kerja. Buku aktiviti

Objektif :
Pada akhir STRATEGI PEMBELAJARAN :
pembelajaran murid Berpusatkan Murid
boleh menyebut Soal jawab
gabungan dua deria
yang digunakan
berdasarkan situasi.

1. Line up.
2. Pupils wash their hands.
10.10 – 10.40 am
3. Recite doa before eating.
(30 minute) RECESS
4. Pupils eat properly.
5. Recite doa after eating.

AKTIVITI KELAS:
10.40 – 11.00 pagi
MAIN BEBAS 1. Murid kekal berada pada kedudukan masing-masing.
(30 minit)
2. Murid menyanyikan lagu ABC.
3. Murid melakar huruf pada permukaan meja.

AKTIVITI
PEMBELAJARAN

FIZIKAL DAN
ESTETIKA
AKTIVITI KELAS :
FK 1.1.2
1. Guru menunjukkan cara memegang gunting
Menunjukkan
dengan betul dan selamat.
koordinasi mata dan
11.00 – 11.50 pagi 2. Murid mewarnakan bentuk anggota badan.
tangan dan kemahiran Gunting Nilai : Berdikari,
(50 minit) 3. Murid menggunting bentuk anggota badan.
motor halus melalui Lemabaran kerja
4. Murid menampal bentuk anggota badan pada berhati-hati
pelbagai aktiviti
kertas.

STRATEGI PEMBELAJARAN :
OBJEKTIF :
Berpusatkan bahan.
Pada akhir
pembelajaran murid
boleh mewarna,
menggunting dan
menampal gambar
dengan betul.

11.50 am – 12.00 pm
(10 minute) CLOSING
Refleksi :

10 daripada 15 orang murid dapat memegang alat tulis dengan betul. Beberapa orang murid masih kurang mahir menulis dengan betul. Murid

dapat memahami penggunaan fungsi deria dengan baik namun masih memerlukan bimbingan guru untuk menyiapkan lembaran kerja. Kemahiran

menggunting murid berada pada tahap sederhana. Aktiviti pemulihan akan dilakukan untuk meningkatkan kemahiran menggunting murid.

** PdPc hari ini tidak dapat dilaksanakan kerana :

_________________________________________________________________________________________________________________

 Kursus / Bengkel  Aktiviti Luar  Cuti Sakit  Guru Pengiring


 Mesyuarat / Taklimat  Program Sekolah  Cuti Rehat Khas
WEEK 8

Day : Thursday Boys : 11 / 12 pupils


Pupils Attendance :
16 pupils
Date : 11 March 2021 Girls : 5 / 5 pupils

Theme : Myself Sub theme : My Friend

MASA STANDARD AKTIVITI BBM IMPAK


PEMBELAJARAN

Class Routine :
 Teacher checks the pupils body temperature
 Pupils wash their hands after entering the classroom
 Tick attendance
8.00 – 8.20 am EARLY
 Recite Al-fatihah and daily doa.
(20 minute) CONVERSATION
Morning Circle:
2. Ask questions with the pupils :
 About days in a week.
 Teacher say the days and the students repeat after teacher.
 Remind pupils to practice social distancing, not touch each other and not to share
stationary.

AKTIVITI FIZIKAL

FK 2.1.3 Melakukan AKTIVITI KELAS :


pergerakan mengikut 1. Murid mendengar lagu yang dipasang oleh
arah guru.
Nilai : Berani,
8.20 – 8.50 am 2. Murid membuat pergerakan mengikut arah mendengar arahan
(30 minutes) berdasarkan lagu yang didengar. Laptop
OBJEKTIF :
Speaker
Pada akhir
pembelajaran murid STRATEGI PEMBELAJARAN :
boleh melakukan Berpusatkan Murid
pergerakan mengikut
arah berdasarkan
muzik yang didengar.

8.50 – 9.20 pagi


PENDIDIKAN Proses Pengajaran dan Pembelajaran diambil alih oleh Ustazah Siti Eshah.
(30 minit)
ISLAM

MATEMATIK
AWAL
AKTIVITI KELAS :
MA 1.2.1 1. Murid mengenal pasti objek yang banyak
Membandingkan dua atau sedikit berdasarkan objek sebenar
kumpulan objek untuk yang ditunjukkan oleh guru.
menyatakan : 2. Murid membuat latihan pada lembaran Bahan maujud
9.20 – 10.00 pagi kerja. Nilai : Fokus
i) banyak atau sedikit Buku kerja
(40 minit)
OBJEKTIF :
Pada akhir STRATEGI PEMBELAJARAN :
pembelajaran murid Berpusatkan Murid
boleh menyebut objek
yang banyak dan
sedikit berdasarkan
objek sebenar.

1. Line up.
RECESS 2. Pupils wash their hands.
10.00 – 10.30 am
3. Recite doa before eating.
(30 minute)
4. Pupils eat properly.
5. Recite doa after eating.

Video
10.30 – 11.00 am BAHASA CLASS’S ACTIVITIES :
(30 minutes) INGGERIS
1. Students sing ‘Stand Up, Sit Down’ song.
BI 1.2.4 (https://www.youtube.com/watch?
Listen to and follow v=WsiRSWthV1k)
simple instructions.
2. Students make movement based on the
song.
Objective :
At the end of the 3. Students follow simple instructions given Value : Follow
lesson pupils can listen by the teacher such as as sit down, stand up, instructions, focus
to and follow simple hands up and stop.
instructions such as sit
down, stand up, hands LEARNING STRATEGY :
up and stop. Students’ oriented.

AKTIVITI AKTIVITI KELAS :


PEMBELAJARAN 1. Murid menonton video tentang perkaran
yang disukai dan tidak disukai.
KETERAMPILAN
DIRI 2. Murid tampil ke hadapan untuk bercerita
tentang perkara yang disukai dan tidak
KD 1.1.2 disukai.
Menyatakan sesuatu Video Nilai : Bersyukur,
11.00 – 11.50 pagi
yang disukai dan yang 3. Murid membulatkan perkara yang disukai Lembaran kerja yakin
(50 minit)
tidak disukai. pada lembaran kerja.

OBJEKTIF :
Pada akhir STRATEGI PEMBELAJARAN :
pembelajaran murid Berpusatkan Murid
boleh menyebut
perkara yang disukai
dan yang tidak disukai.

11.50 am – 12.00 pm
(10 minute) CLOSING

Refleksi :

Murid seronok dan teruja menyanyikan lagu sambil membuat pergerakan. Murid dapat memahami arahan ringkas dalam Bahasa Inggeris seperti

‘sit down, stand up, hands up and stop’. Aktiviti pembelajaran pada pukul 11.00 pagi tidak dapat dijalankan kerana murid terlibat dengan

pertandingan mewarna sempena Israk Mikraj.

** PdPc hari ini tidak dapat dilaksanakan kerana :

_________________________________________________________________________________________________________________

 Kursus / Bengkel  Aktiviti Luar  Cuti Sakit  Guru Pengiring


 Mesyuarat / Taklimat  Program Sekolah  Cuti Rehat Khas
MINGGU 8

Hari : Jumaat Lelaki : 10 / 12 orang


Kehadiran Murid :
16 orang
Tarikh : 12 Mac 2021 Perempuan : 5 / 5 orang

Tema : Diri Saya Subtema : Rakan Saya

MASA STANDARD AKTIVITI BBM IMPAK


PEMBELAJARAN

Rutin :
 Murid membuat rutin harian
 Murid mengucapkan ucapan bertatasusila
 Mengambil kehadiran
8.00 – 8.20 pagi  Membaca Al-fatihah dan doa harian.
PERBUALAN AWAL
(20 minit)
Perbualan Awal :
1. Bersoal jawab bersama murid :
 Tentang nama-nama hari.
 Perkara yang dipelajari sepanjang minggu ini.
 Mengingatkan murid dalam mengamalkan penjarakan sosial, tidak bersentuhan antara
satu sama lain dan tidak berkongsi alat tulis.

8.20 – 8.50 pagi


(30 minit) BAHASA MELAYU AKTIVITI KELAS :
1. Murid melihat buku cerita yang Buku cerita Nilai : Fokus,
BM 2.1.2 ditunjukkan oleh guru. berdisiplin
Mengenal pasti ciri-ciri
fizikal buku: 2. Murid mendengar penerangan guru
i) judul berkaitan judul dan nama pengarang
ii) gambar/ilustrasi buku tersebut.
iii) pengarang
3. Murid menceritakan isi buku
OBJEKTIF : tersebut berdasarkan gambar/ilustrasi.
Pada akhir pembelajaran
murid boleh mengenal
pasti ciri-ciri fizikal buku STRATEGI PEMBELAJARAN :
seperti judul, Berpusatkan murid
gambar/ilustrasi dan Berpusatkan bahan
pengarang.

8.50 – 9.20 pagi


PENDIDIKAN ISLAM Proses Pengajaran dan Pembelajaran diambil alih oleh Ustazah Siti Eshah.
(30 minit)

AKTIVITI
PEMBELAJARAN
AKTIVITI KELAS :
1. Guru menunjukkan dua jenis daun
SAINS AWAL
yang berbeza bentuk dan jenis.
SA 2.2.1 2. Murid menyebut bentuk dan saiz
Membanding dan daun tersebut.
membeza objek-objek 3. Murid menekap daun mengikut
9.20 – 10.00 am mengikut satu ciri: bentuk dan saiz pada kertas.
(40 minit) ii) bentuk 4. Murid menyebut tekstur daun yang
iii) saiz dipegang. Objek sebenar Nilai : Menghargai
iv) tekstur alam, teliti

OBJEKTIF :
Pada akhir pembelajaran
murid boleh:
STRATEGI PEMBELAJARAN :
i) menekap gambar daun
Berpusatkan Murid
mengikut bentuk dan saiz
Berpusatkan bahan
berbeza
ii) menyebut tekstur daun
yang ditekap.

1. Murid mencuci tangan secara bergilir-gilir dengan mengamalkan penjarakan sosial.


2. Murid makan di tempat duduk masing-masing.
10.00 – 10.30 pagi
3. Murid membaca doa sebelum makan.
(30 minit) REHAT 4. Makan dengan tertib.
5. Murid baca doa selepas makan.

AKTIVITI KELAS :
10.30 – 10.50 pagi 1. Murid kekal duduk di tempat duduk masing-masing.
(20 minit)
MAIN BEBAS
2. Murid sentiasa diingatkan tentang penjagaan kesihatan dan kebersihan diri serta
penjarakan sosial setiap masa.

10.50 – 11.50 pagi AKTIVITI AKTIVITI KELAS :


(60 minit) PEMBELAJARAN Nilai : Berdikari,
1. Murid mengoyak dan menggumpal sabar
FIZIKAL DAN kertas warna menjadi saiz lebih
ESTETIKA kecil.
2. Murid menampal kertas warna
FK 1.1.3 Menggunakan membentuk kolaj pada nama
kemahiran motor halus mereka.
melalui aktiviti yang
melibatkan alatan.
STRATEGI PEMBELAJARAN :
KE 3.2.2 Berpusatkan murid. Kertas warna
Memilih media yang Pembelajaran kontekstual Kertas a4
sesuai dalam penghasilan
karya seni

OBJEKTIF :
Pada akhir pembelajaran
murid boleh :
i) mengoyak dan
menggumpal kertas
menjadi saiz lebih kecil.
ii) menampal kertas
warna membentuk nama

11.50 pagi – 12.00


tengahari PENUTUP
(10 minit)

Refleksi :

Murid dapat menceritakan isi buku cerita berdasarkan gambar yang dilihat. Murid seronok semasa aktiviti bercerita dijalankan. Murid dapat

membezakan objek mengikut saiz namun masih tidak dapat membezakan objek mengikut bentuk dan tekstur. Aktiviti pemulihan perlu dilakukan.

Murid juga berupaya mengoyak dan menampal kertas membentuk kolaj nama mereka.

** PdPc hari ini tidak dapat dilaksanakan kerana :

_________________________________________________________________________________________________________________

 Kursus / Bengkel  Aktiviti Luar  Cuti Sakit  Guru Pengiring


 Mesyuarat / Taklimat  Program Sekolah  Cuti Rehat Khas
