RPH TS25 K4
RPH TS25 K4
TAHUN/TINGKATAN : Tahun 4
SUBJEK : Sejarah
STANDARD KANDUNGAN :1.1 Pengertian sejarah dan kemahiran sejarah.
STANDARD PEMBELAJARAN : 1.1.4 Menyatakan tinggalan sejarah
yang terdapat di muzium dan tempat bersejarah.
BAHAN BANTU MENGAJAR : Gambar, Video, Link internet, Lembaran kerja.
Objektif Pembelajaran: Pada akhir pelajaran, murid tahun 4 Bijak dapat:
menerangkan tentang pengertian dan kemahiran sejarah dengan memberikan
contoh.
Kriteria Kejayaan:
1. Murid dapat menyebut 4 tempat bersejarah di Melaka.
2. Setiap murid dapat menyeneraikan 2 tinggalan sejarah di dua tempat yang
dinyatakan(1).
KRITERIA KEJAYAAN :
Rangka Pengajaran Catatan/Impak
Aktiviti Utama
Koperatif
Penerangan 1.Murid berbincang dalam kumpulan Komunikasi
kandungan dan menyenaraikan seberapa banyak
pembelajaran
Contoh dan tunjuk
bukti tinggalan sejarah yang
cara diperolehi berdasarkan video yang
Peluang membuat ditonton.
latihan 1. Seorang murid berada di dalam Komunikasi
Bimbingan dan kumpulan dan untuk menerangkan
maklum balas
berterusan
kepada ahli kumpulan lain yang
Beri pelbagai gaya datang ke kumpulan tersebut.
pembelajaran (Akti. 2 diulang sehingga semua
Cabaran kumpulan selesai pusingan)
bersesuaian untuk Station ke station
semua murid
2. Ketua kumpulan memberikan PK21
Peluang untuk
pembentangan hasil dapatan setiap
belajar secara
kolaboratif kumpulan.
Pentaksiran untuk 3. Murid menjawab soalan ynag KBAT
pembelajaran (AFL) disediakan oleh guru
TAHUN/TINGKATAN :
SUBJEK :
STANDARD KANDUNGAN :
STANDARD PEMBELAJARAN :
OBJEKTIF PEMBELAJARAN :
KRITERIA KEJAYAAN :
Rangka Pengajaran Catatan/Impak
Aktiviti Penutup 1. Seorang murid diminta kehadapan untuk
Aktiviti menyembut 4 tempat bersejarah di Melaka. Pentaksiran
penutup yg
sesuai
Pemerhatian.
Berkaitan
dengan OP
Rumusan
pembelajaran