Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN

Mata Pelajaran KIMIA


Minggu Choose an item.
Hari Choose an item.
Tarikh 1.1.2017
Masa
Kelas
Tema TEMA 2 JIRIM DI SEKELILING KITA
Tajuk UNIT 2 STRUKTUR ATOM
Standard Kandungan 2.1
Standard Pembelajaran
Objektif Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, pelajar dapat:
2.1.1 memerihalkan sifat zarah bagi jirim.
2.1.2 menyatakan teori kinetik jirim.
2.1.3 mendefinisikan atom, molekul dan ion.
Aktiviti
1. Set Induksi: Video
2. Pelajar mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
3. Pelajar membincangkan dan menerangkan sifat zarah bagi jirim, teori
kinetik jirim dan mendefinisikan atom, molekul dan ion.
4. Pelajar menjalankan aktiviti 2.1, 2.2 dan 2.3 berdasarkan buku amali.
5. Pelajar membuat kesimpulan berkaitan topik yang dipelajari
6. Pelajar melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
Pengisian Kurikulum Kemahiran Abad Ke-21 Bermaklumat
Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT) Mengaplikasi
Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Pembelajaran secara kontekstual
Prinsip-prinsip Pendekatan Tematik
Elemen Merentas Kurikulum (EMK) Nilai Murni - Kesungguhan
BBM Buku Teks, Buku Amali
Pentaksiran Pelajar dapat menyatakan sifat zarah bagi jirim, teori kinetik jirim dan
mendefinisikan atom, molekul dan ion.
Refleksi ___ daripada ___ orang pelajar telah mencapai objektif pembelajaran yang
ditetapkan.
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN

Mata Pelajaran KIMIA


Minggu Choose an item.
Hari Choose an item.
Tarikh 1.1.2017
Masa
Kelas
Tema TEMA 2 JIRIM DI SEKELILING KITA
Tajuk UNIT 2 STRUKTUR ATOM
Standard Kandungan 2.1
Standard Pembelajaran 2.1.4, 2.1.5, 2.1.6
Objektif Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, pelajar dapat:
2.1.4 menghubungkaitkan perubahan keadaan jirim dengan perubahan haba,
2.1.5 menghubungkaitkanperubahan haba dengan perubahan tenaga kinetik
zarah,
2.1.6 menerangkan perubahan keadaan jirim berdasarkan teori kinetik jirim.
Aktiviti
1. Set Induksi: Video
2. Pelajar mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk pelajaran.
3. Pelajar menjalankan aktiviti 2.4 berdasarakan buku amali untuk
menentukan takat lebur dan takat beku ethanamida atau naftalena.
4. Pelajar memplot dan mentafsirkan graf pemanasan dan penyejukan
naftalena atau ethanamida.
5. Pelajar membuat kesimpulan berkaitan topik yang dipelajari
6. Pelajar melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
Pengisian Kurikulum Kemahiran Abad Ke-21 Bersifat Ingin Tahu
Kemahiran Berfikir Aras Tinggi (KBAT) Mengaplikasi
Strategi Pengajaran dan Pembelajaran Pembelajaran secara kontekstual
Prinsip-prinsip Pendekatan Tematik
Elemen Merentas Kurikulum (EMK) Nilai Murni - Kesungguhan
BBM Buku Teks, Buku Amali
Pentaksiran Pelajar dapat menyatakan hubungkait perubahan keadaan jirim dengan
perubahan haba, dan perubahan tenaga kinetik zarah berdasarkan teori
kinetik jirim.
Refleksi ___ daripada ___ orang pelajar telah mencapai objektif pembelajaran yang
ditetapkan.
