Anda di halaman 1dari 17

CONTINUOUS

PROFESSIONAL
DEVELOPMENT ( CPD)
RANCANGAN PENGAJARAN
HARIAN - RPH

TARIKH : 28 MEI 2020


HARI : KHAMIS
TEMPAT : MAYA VIA GOOGLE
MEET
PENGENALAN
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN
KRITERIA
KEJAYAAN
• Merancang dan menulis Rancangan
Pengajaran Harian (RPH)
KK1 berdasarkan OP dan KK dari Slot
3.4

• Membentang dan memberi justifikasi


terhadap RPH yang dirancang
KK2
MAKLUMAT
ASAS RPH
MAKLUMAT
ASAS RPH
PEMULA/ SEBELUM KE
INDUKSI KELAS
H H
O O
W EXPLOR
W
S E
T AKTIVITI SEMASA DI
T E UTAMA KELAS
U A
D CONNECT C
E H
N PRACTIC E AKTIVITI SELEPAS
T E R PENUTUP KELAS
S S
L T
RPH
RANGKA PENGAJARAN IMPAK/REFLEKSI
PEMULA (STARTER)
-Aktiviti untuk menarik minat murid
-Memaklumkan kepada murid tentang OP & KK
-Merangsang tentang ingatan terhadap
pembelajaran terdahulu

AKTIVITI UTAMA (MAIN ACTIVITIES)


-Penerangan kandungan pembelajaran
-Contoh dan tunjuk cara
-Peluang membuat latihan
-Bimbingan dan maklum balas berterusan
-Beri pelbagai gaya pembelajaran
-Cabaran bersesuaian untuk semua murid
-Peluang untuk belajar secara kolaboratif
-Pentaksiran untuk pembelajaran
PENUTUP (PLENARY)
-Aktiviti penutup
TINDAKAN SUSULAN UNTUK MURID PEMULIHAN PENGUKUHAN PENGAYAAN
(REMIDIAL) (REINFORCEMENT (ENRICHMENT
) )
REFLEKSI
-Kajian dan penilaian pembelajaran
-Akan datang : Kenalpasti langkah –
langkah seterusnya
PEMULA
STARTER
PEMULA
STARTER
PEMULA
STARTER
AKTIVITI UTAMA
MAIN
ACTIVITIES

• PENYAMPAIAN ISI
KOMPONEN
1
KANDUNGAN /
PENGAJARAN

KOMPONEN
• PRAKTIS
2

KOMPONEN
• PENYEMAKAN PEMAHAMAN
3
AKTIVITI UTAMA
MAIN
ACTIVITIES
PENUTUP
PLENARY
PENUTUP
PLENARY
PENUTUP
RUJUKAN
TERIMA KASIH
ATAS
PERHATIAN
ANDA SEMUA
