Anda di halaman 1dari 4

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Masa : 9.30pg-10.30pg / 11.00pg-11.30pg


Tarikh/Hari : 6/1/2018/Ahad
Mata Pelajaran : GEOGRAFI
Tingkatan : 3 TH
Bil Pelajar : / 16

Tajuk : Pengurusan Kelas/ Pengenalan Topik Geografi

Masa : 1 JAM

Objektif Pembelajaran : Di akhir pembelajaran pelajar dapat :-


1. Mengenalpasti topik-topik yang perlu di pelajari
2. Memahami kerja kursus yang akan di buat

Kriteria Kejayaan : Pelajar akan berjaya sekiranya :-


1. Memberi tumpuan semasa penerangan oleh guru
2.

Aktiviti PdP : 1. Penerangan oleh guru


2. Perbincangan guru dan pelajar
3. Menguruskan kelas

EMK/ PAK 21 : Round table

BBM : Buku teks

Penilaian : Sesi soal jawab

Refleksi :
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Masa : 9.30pg-10.30pg / 11.00pg-11.30pg


Tarikh/Hari : 13/1/2019/ Ahad
Mata Pelajaran : GEOGRAFI
Tingkatan : 3 TH
Bil Pelajar : / 16

Tajuk : Graf, Carta dan Rajah

Masa : 1 JAM

Objektif Pembelajaran : Di akhir pembelajaran pelajar dapat :-


1. Menyusun maklumat dan data dalam bentuk jadual, melukis dan
mentafsir

Kriteria Kejayaan : Pelajar akan berjaya sekiranya :-


1. Dapat menyusun maklumat dengan betul
4.

Aktiviti PdP : 1. Penerangan oleh guru


2. Melukis dan mentafsir peta
3. Membentang

EMK/ PAK 21 : Round table

BBM : Buku teks

Penilaian : Pelajar diminta menjawab soalan selepas tamat pdpc


Latihan di rumah

Refleksi :
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Masa : 9.30pg-10.30pg / 11.00pg-11.30pg


Tarikh/Hari : 20/1/2019/ Ahad
Mata Pelajaran : GEOGRAFI
Tingkatan : 3 TH
Bil Pelajar : / 17

Tajuk : Carta Pai

Masa : 1 JAM

Objektif Pembelajaran : Di akhir pembelajaran pelajar dapat :-


1. Menerangkan ciri dan kegunaan carta pai
2. Membina carta pai berdasarkan jadual

Kriteria Kejayaan : Pelajar akan berjaya sekiranya :-


1. Dapat menyusun maklumat dalam carta dengan betul
6.

Aktiviti PdP : 1. Guru menunjukkan cara dan teknik membina carta pai
2. Menggunakan TMK untuk membina carta pai
3. Perbincangan guru dan pelajar
4. Rumusan

EMK/ PAK 21 : Round table

BBM : Buku teks

Penilaian : Pelajar diminta menjawab soalan selepas tamat pdpc


Latihan di rumah

Refleksi :
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Masa : 9.30pg-10.30pg / 11.00pg-11.30pg


Tarikh/Hari : 17/2/2019/ Ahad
Mata Pelajaran : GEOGRAFI
Tingkatan : 3 TH
Bil Pelajar : / 17

Tajuk Tumbuh-tumbuhan semulajadi dan hidupan liar


:

Masa : 1 JAM
2.1 Pengaruh persekitaran fizikal terhadap kepelbagaian tumbuh-
Standard Kandungan : tumbuhan semula jadi dan hidupan liar
Standard : 2.1.1 Mengenalpasti faktor persekitaran fizikal yang mempengaruhi
Pembelajaran kepelbagaian tumbuh-tumbuhan semulajadi dan hidupan liar

Kriteria Kejayaan : Pelajar akan berjaya sekiranya :-


1. dapat menyatakan 4 faktor persekitaran fizikal yang mempengaruhi
tumbuh-tumbuhan semula jadi dan hidupan liar
8.
1. Perbincangan guru dan pelajar
Aktiviti PdP : (mengkaji isu berkaitan kepupusan tumbuh-tumbuhan semula jadi atau
pemerdagangan hidupan liar atau penyeludupan hidupan liar)
2. Rumusan

EMK/ PAK 21 : Round table

BBM : Buku teks

Penilaian : Pelajar diminta menjawab soalan selepas tamat pdpc


Latihan di rumah

Refleksi :
