Anda di halaman 1dari 10

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

BAHASA MALAYSIA TAHUN 4

Minggu: Tarikh: Hari:


Kelas: Masa: Kehadiran:
Tema 2: Kesihatan dan Kebersihan Unit 4: Saya Sihat
Kemahiran Mendengar dan Bertutur
Standard Kandungan 1.2 Bertutur untuk menyampaikan maklumat dan idea bagi pelbagai tujuan.
1.2.1 Bertutur untuk menilai, dan memberikan alasan tentang sesuatu perkara secara bertatasusila
Standard Pembelajaran
mengikut konteks.
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat;
Objektif Pembelajaran 1. Bertutur untuk menilai, dan memberikan alasan tentang sesuatu perkara secara bertatasusila
mengikut konteks.
Kriteria Kejayaan Murid dianggap berjaya apabila dapat;
(Penilaian) 1. Bertutur untuk menilai dan memberikan alasan.
Bahan Bantu Mengajar Buku teks, buku aktiviti
Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran: Refleksi/Impak:
Sayangi Orang Sekeliling (Buku Teks: 22)
1. Murid berbual-bual tentang gambar
dengan bimbingan guru.
Aktiviti Pemulaan
2. Murid mendengar penerangan guru
Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang
tentang isi pelajaran dan kaitannya
ditetapkan adalah: _____
dengan tajuk pelajaran.
3. Murid membaca dan memahami teks
Murid yang tidak memcapai kemahiran yang telah
dengan bimbingan guru.
ditetapkan akan diberi bimbingan tambahan /
4. Murid bertutur untuk menilai dan
pengayaan / pengukuhan oleh guru.
memberikan alasan tentang sesuatu
perkara secara bertatasusila mengikut
Aktiviti Utama Tindakan Susulan
konteks.
Pemulihan: __________ murid
5. Murid bertutur untuk menilai dan
Pengukuhan: __________ murid
memberikan alasan.
Pengayaan: __________ murid
6. Murid melengkapkan latihan yang diberi
oleh guru.
7. Murid mendengar guru membuat
Aktiviti Penutup
kesimpulan tentang isi pelajaran.
PENGISIAN KURIKULUM
SISTEM BAHASA Tatabahasa Sistem ejaan Tanda baca Sebutan dan intonasi Kosa kata Peribahasa
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)
Bahasa Sains dan Teknologi Keusahawanan Teknologi Maklumat dan Komunikasi (TMK)
Nilai Murni – Bai hati Kelestarian Alam Sekitar Patriotisme Kreativiti dan Inovasi
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI (KBAT)
Mengaplikasi Menganalisis Menilai Mencipta
KEMAHIRAN ABAD KE-21
Berdaya tahan Pemikir Bersifat ingin tahu
Mahir berkomunikasi Kerja Sepasukan Berperinsip
Bermaklumat Penyayang / Prihatin Patriotik
STRATEGI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
Konsep 5P Pendekatan Modular Pendekatan Didik Hibur Pendekatan Tematik
Pembelajaran Berpusatkan Pembelajaran Berasaskan Pembelajaran Berasaskan Pembelajaran Luar Bilik
Murid Penyelesaian Masalah Projek Darjah
Pembelajaran Berasaskan Pembelajaran Kajian Masa Pembelajaran Kecerdasan Pembelajaran
Inkuiri Depan Pelbagai Konstruktivisme
Pembelajaran Koperatif Pembelajaran Kontekstual Pembelajaran Akses Kendiri Pembelajaran Masteri
Kemahiran Belajar Cara Belajar Kepelbagaian Sumber dan Bahan
AKTIVITI PEMBELAJARAN ABAD KE-21
Round Table Hot Seat Permainan Gallery Walk Didik Hibur
Perbentangan Main Peranan Think, Pair, Share Peta I-think Lain-lain:
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
Projek Mudah Bercerita Main Peranan Permainan
Kuiz Kerja Individu/Berpasangan/Kumpulan Pemerhatian Lembaran Kerja
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran dijalankan dengan jayanya.
CATATAN
Akitviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana mesyuarat/taklimat/CRK/cuti umum/program sekolah.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
BAHASA MALAYSIA TAHUN 4

Minggu: Tarikh: Hari:


Kelas: Masa: Kehadiran:
Tema 2: Kesihatan dan Kebersihan Unit 4: Saya Sihat
Kemahiran Membaca
Standard Kandungan 2.3 Membaca dan mengapresiasi karya sastera dan bukan sastera.
Standard Pembelajaran 2.3.1 Membaca dan menganalisis kandungan teks karya sastera, dan karya bukan sastera.
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat;
Objektif Pembelajaran
1. Membaca dan menganalisis kandungan teks karya sastera, dan karya bukan sastera.
Kriteria Kejayaan Murid dianggap berjaya apabila dapat;
(Penilaian) 1. Membaca teks dan melengkapkan Peta Bulatan.
Bahan Bantu Mengajar Buku teks, buku lathan
Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran: Refleksi/Impak:
Perihal Penderma Darah (Buku Teks: 23)
1. Murid berbual-bual tentang gambar
dengan bimbingan guru.
Aktiviti Pemulaan
2. Murid mendengar penerangan guru Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang
tentang isi pelajaran dan kaitannya ditetapkan adalah: _____
dengan tajuk pelajaran.
3. Murid membaca dan memahami teks Murid yang tidak memcapai kemahiran yang telah
dengan sebutan yang betul dan intonasi ditetapkan akan diberi bimbingan tambahan /
yang sesuai dengan bimbingan guru. pengayaan / pengukuhan oleh guru.
4. Murid membaca dan menganalisis
Aktiviti Utama kandungan teks karya bukan sastera. Tindakan Susulan
5. Murid membaca teks dan Pemulihan: __________ murid
melengkapkan Peta Bulatan. Pengukuhan: __________ murid
6. Murid melengkapkan latihan yang diberi Pengayaan: __________ murid
oleh guru.
7. Murid mendengar guru membuat
Aktiviti Penutup
kesimpulan tentang isi pelajaran.
PENGISIAN KURIKULUM
SISTEM BAHASA Tatabahasa Sistem ejaan Tanda baca Sebutan dan intonasi Kosa kata Peribahasa
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)
Bahasa Sains dan Teknologi Keusahawanan Teknologi Maklumat dan Komunikasi (TMK)
Nilai Murni – Baik hati Kelestarian Global Patriotisme Kreativiti dan Inovasi
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI (KBAT)
Mengaplikasi Menganalisis Menilai Mencipta
KEMAHIRAN ABAD KE-21
Berdaya tahan Pemikir Bersifat ingin tahu
Mahir berkomunikasi Kerja Sepasukan Berperinsip
Bermaklumat Penyayang / Prihatin Patriotik
STRATEGI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
Konsep 5P Pendekatan Modular Pendekatan Didik Hibur Pendekatan Tematik
Pembelajaran Berpusatkan Pembelajaran Berasaskan Pembelajaran Berasaskan Pembelajaran Luar Bilik
Murid Penyelesaian Masalah Projek Darjah
Pembelajaran Berasaskan Pembelajaran Kajian Masa Pembelajaran Kecerdasan Pembelajaran
Inkuiri Depan Pelbagai Konstruktivisme
Pembelajaran Koperatif Pembelajaran Kontekstual Pembelajaran Akses Kendiri Pembelajaran Masteri
Kemahiran Belajar Cara Belajar Kepelbagaian Sumber dan Bahan
AKTIVITI PEMBELAJARAN ABAD KE-21
Round Table Hot Seat Permainan Gallery Walk Didik Hibur
Perbentangan Main Peranan Think, Pair, Share Peta I-think – Peta Bulatan Lain-lain:
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
Projek Mudah Bercerita Main Peranan Permainan
Kuiz Kerja Individu/Berpasangan/Kumpulan Pemerhatian Lembaran Kerja
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran dijalankan dengan jayanya.
CATATAN
Akitviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana mesyuarat/taklimat/CRK/cuti umum/program sekolah.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
BAHASA MALAYSIA TAHUN 4

Minggu: Tarikh: Hari:


Kelas: Masa: Kehadiran:
Tema 2: Kesihatan dan Kebersihan Unit 4: Saya Sihat
Kemahiran Menulis
Standard Kandungan 3.2 Menulis perkataan, frasa, dan ayat yang bermakna.
3.2.2 Menghasilkan jawapan pemahaman berdasarkan soalan bertumpu dan bercapah secara kritis
Standard Pembelajaran
dan kreatif.
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat;
Objektif Pembelajaran 1. Menghasilkan jawapan pemahaman berdasarkan soalan bertumpu dan bercapah secara kritis
dan kreatif.
Kriteria Kejayaan Murid dianggap berjaya apabila dapat;
(Penilaian) 1. Menjawab soalan pemahaman.
Bahan Bantu Mengajar Buku teks, buku latihan
Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran: Refleksi/Impak:
Penjagaan Kesihatan Mata (Buku Teks: 24)
1. Murid berbual-bual tentang gambar
dengan bimbingan guru.
Aktiviti Pemulaan
2. Murid mendengar penerangan guru
tentang isi pelajaran dan kaitannya
dengan tajuk pelajaran.
3. Murid membaca dan memahami teks
dengan sebutan yang betul dan intonasi Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang
yang sesuai dengan bimbingan guru. ditetapkan adalah: _____
4. Murid menghasilkan jawapan
pemahaman berdasarkan soalan Murid yang tidak memcapai kemahiran yang telah
bertumpu secara kritis dan kreatif. ditetapkan akan diberi bimbingan tambahan /
5. Murid menjawab soalan pemahaman. pengayaan / pengukuhan oleh guru.
6. Murid melengkapkan latihan yang diberi
Aktiviti Utama oleh guru. Tindakan Susulan
PKJR: Perabot Jalan Raya (Buku Pemulihan: __________ murid
aktiviti: 4 - 5) Pengukuhan: __________ murid
7. Murid mendefinisi dan mengenal pasti Pengayaan: __________ murid
perabot jalan raya.
8. Murid pilih perkataan yang sesuai untuk
melengkapkan peta pemikiran.
9. Murid bina ayat berdasarkan gambar
dan perkataan yang diberikan.
10. Murid mendengar guru membuat
Aktiviti Penutup
kesimpulan tentang isi pelajaran.
PENGISIAN KURIKULUM
ILMU: HP PKJR: 2.2.3 Mendefinisi dan mengenal pasti perabot jalan raya.
SISTEM BAHASA Tatabahasa Sistem ejaan Tanda baca Sebutan dan intonasi Kosa kata Peribahasa
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)
Bahasa Sains dan Teknologi Keusahawanan Teknologi Maklumat dan Komunikasi (TMK)
Nilai Murni - Kesyukuran Kelestarian Alam Sekitar Patriotisme Kreativiti dan Inovasi
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI (KBAT)
Mengaplikasi Menganalisis Menilai Mencipta
KEMAHIRAN ABAD KE-21
Berdaya tahan Pemikir Bersifat ingin tahu
Mahir berkomunikasi Kerja Sepasukan Berperinsip
Bermaklumat Penyayang / Prihatin Patriotik
STRATEGI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
Konsep 5P Pendekatan Modular Pendekatan Didik Hibur Pendekatan Tematik
Pembelajaran Berpusatkan Pembelajaran Berasaskan Pembelajaran Berasaskan Pembelajaran Luar Bilik
Murid Penyelesaian Masalah Projek Darjah
Pembelajaran Berasaskan Pembelajaran Kajian Masa Pembelajaran Kecerdasan Pembelajaran
Inkuiri Depan Pelbagai Konstruktivisme
Pembelajaran Koperatif Pembelajaran Kontekstual Pembelajaran Akses Kendiri Pembelajaran Masteri
Kemahiran Belajar Cara Belajar Kepelbagaian Sumber dan Bahan
AKTIVITI PEMBELAJARAN ABAD KE-21
Round Table Hot Seat Permainan Gallery Walk Didik Hibur
Perbentangan Main Peranan Think, Pair, Share Peta I-think Lain-lain:
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
Projek Mudah Bercerita Main Peranan Permainan
Kuiz Kerja Individu/Berpasangan/Kumpulan Pemerhatian Lembaran Kerja
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran dijalankan dengan jayanya.
CATATAN
Akitviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana mesyuarat/taklimat/CRK/cuti umum/program sekolah.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
BAHASA MALAYSIA TAHUN 4

Minggu: Tarikh: Hari:


Kelas: Masa: Kehadiran:
Tema 2: Kesihatan dan Kebersihan Unit 4: Saya Sihat
Kemahiran Seni Bahasa
4.3 Menghasilkan bahan sastera dengan menyerapkan keindahan dan kesantunan bahasa serta
Standard Kandungan
mempersembahkannya secara kreatif.
Standard Pembelajaran 4.3.1 Mengubah suai puisi secara berpandu, dan mempersembahkannya secara kreatif.
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat;
Objektif Pembelajaran
1. Mengubah suai puisi secara berpandu, dan mempersembahkannya secara kreatif.
Murid dianggap berjaya apabila dapat;
Kriteria Kejayaan
1. Mengubah suai pantun berpandukan perkataan yang dicetak berwarna dan
(Penilaian)
mempersembahkannya.
Bahan Bantu Mengajar Buku teks, buku latihan
Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran: Refleksi/Impak:
Nikmat Kesihatan (Buku Teks: 26)
1. Murid berbual-bual tentang gambar
dengan bimbingan guru. Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang
Aktiviti Permulaan
2. Murid mendengar penerangan guru ditetapkan adalah: _____
tentang isi pelajaran dan kaitannya
dengan tajuk pelajaran. Murid yang tidak memcapai kemahiran yang telah
3. Murid membaca dan memahami puisi ditetapkan akan diberi bimbingan tambahan /
dengan bimbingan guru. pengayaan / pengukuhan oleh guru.
4. Murid mengubah suai puisi secara
Aktiviti Utama berpandu dan mempersembahkannya Tindakan Susulan
secara kreatif. Pemulihan: __________ murid
5. Murid melengkapkan latihan yang diberi Pengukuhan: __________ murid
oleh guru. Pengayaan: __________ murid
6. Murid mendengar guru membuat
Aktiviti Penutup
kesimpulan tentang isi pelajaran.
PENGISIAN KURIKULUM
SISTEM BAHASA Tatabahasa Sistem ejaan Tanda baca Sebutan dan intonasi Kosa kata Peribahasa
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)
Bahasa Sains dan Teknologi Keusahawanan Teknologi Maklumat dan Komunikasi (TMK)
Nilai Murni Kelestarian Alam Sekitar Patriotisme Kreativiti dan Inovasi
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI (KBAT)
Mengaplikasi Menganalisis Menilai Mencipta
KEMAHIRAN ABAD KE-21
Berdaya tahan Pemikir Bersifat ingin tahu
Mahir berkomunikasi Kerja Sepasukan Berperinsip
Bermaklumat Penyayang / Prihatin Patriotik
STRATEGI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
Konsep 5P Pendekatan Modular Pendekatan Didik Hibur Pendekatan Tematik
Pembelajaran Berpusatkan Pembelajaran Berasaskan Pembelajaran Berasaskan Pembelajaran Luar Bilik
Murid Penyelesaian Masalah Projek Darjah
Pembelajaran Berasaskan Pembelajaran Kajian Masa Pembelajaran Kecerdasan Pembelajaran
Inkuiri Depan Pelbagai Konstruktivisme
Pembelajaran Koperatif Pembelajaran Kontekstual Pembelajaran Akses Kendiri Pembelajaran Masteri
Kemahiran Belajar Cara Belajar Kepelbagaian Sumber dan Bahan
AKTIVITI PEMBELAJARAN ABAD KE-21
Round Table Hot Seat Permainan Gallery Walk Didik Hibur
Perbentangan Main Peranan Think, Pair, Share Peta I-think Lain-lain:
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
Projek Mudah Bercerita Main Peranan Permainan
Kuiz Kerja Individu/Berpasangan/Kumpulan Pemerhatian Lembaran Kerja
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran dijalankan dengan jayanya.
CATATAN
Akitviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana mesyuarat/taklimat/CRK/cuti umum/program sekolah.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
BAHASA MALAYSIA TAHUN 4

Minggu: Tarikh: Hari:


Kelas: Masa: Kehadiran:
Tema 2: Kesihatan dan Kebersihan Unit 4: Saya Sihat
Kemahiran Tatabahasa
Standard Kandungan 5.1 Memahami dan menggunakan golongan kata mengikut konteks.
5.1.1 Memahami dan menggunakan penjodoh bilangan mengikut konteks tidak formal;
Standard Pembelajaran
(iv) penjodoh bilangan
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat;
Objektif Pembelajaran
1. Memahami dan menggunakan penjodoh bilangan mengikut konteks tidak formal.
Murid dianggap erjaya apabila dapat;
Kriteria Kejayaan
1. Menggunakan penjodoh bilangan dengan betulnya dan melengkapkan Peta Titi dengan kata
(Penilaian)
nama yang tepat.
Bahan Bantu Mengajar Buku teks, buku latihan
Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran: Refleksi/Impak:
Farmasi Pandu Lalu (Buku Teks: 27)
1. Murid berbual-bual tentang gambar
dengan bimbingan guru.
Aktiviti Permulaan
2. Murid mendengar penerangan guru
Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang
tentang isi pelajaran dan kaitannya
ditetapkan adalah: _____
dengan tajuk pelajaran.
3. Murid membaca dan memahami teks
Murid yang tidak memcapai kemahiran yang telah
dengan bimbingan guru.
ditetapkan akan diberi bimbingan tambahan /
4. Murid memahami dan menggunakan
pengayaan / pengukuhan oleh guru.
penjodoh bilangan mengikut konteks
tidak formal.
Aktiviti Utama Tindakan Susulan
5. Murid menggunakan penjodoh bilangan
Pemulihan: __________ murid
dengan betulnya dan melengkapkan
Pengukuhan: __________ murid
Peta Titi dengan kata nama yang tepat.
Pengayaan: __________ murid
6. Murid melengkapkan latihan yang diberi
oleh guru.
7. Murid mendengar guru membuat
Aktiviti Penutup
kesimpulan tentang isi pelajaran.
PENGISIAN KURIKULUM
SISTEM BAHASA Tatabahasa Sistem ejaan Tanda baca Sebutan dan intonasi Kosa kata Peribahasa
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)
Bahasa Sains dan Teknologi Keusahawanan Teknologi Maklumat dan Komunikasi (TMK)
Nilai Murni – Hormat-menghormati Kelestarian Global Patriotisme Kreativiti dan Inovasi
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI (KBAT)
Mengaplikasi Menganalisis Menilai Mencipta
KEMAHIRAN ABAD KE-21
Berdaya tahan Pemikir Bersifat ingin tahu
Mahir berkomunikasi Kerja Sepasukan Berperinsip
Bermaklumat Penyayang / Prihatin Patriotik
STRATEGI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
Konsep 5P Pendekatan Modular Pendekatan Didik Hibur Pendekatan Tematik
Pembelajaran Berpusatkan Pembelajaran Berasaskan Pembelajaran Berasaskan Pembelajaran Luar Bilik
Murid Penyelesaian Masalah Projek Darjah
Pembelajaran Berasaskan Pembelajaran Kajian Masa Pembelajaran Kecerdasan Pembelajaran
Inkuiri Depan Pelbagai Konstruktivisme
Pembelajaran Koperatif Pembelajaran Kontekstual Pembelajaran Akses Kendiri Pembelajaran Masteri
Kemahiran Belajar Cara Belajar Kepelbagaian Sumber dan Bahan
AKTIVITI PEMBELAJARAN ABAD KE-21
Round Table Hot Seat Permainan Gallery Walk Didik Hibur
Perbentangan Main Peranan Think, Pair, Share Peta I-think – Peta Titi Lain-lain:
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
Projek Mudah Bercerita Main Peranan Permainan
Kuiz Kerja Individu/Berpasangan/Kumpulan Pemerhatian Lembaran Kerja
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran dijalankan dengan jayanya.
CATATAN
Akitviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana mesyuarat/taklimat/CRK/cuti umum/program sekolah.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
BAHASA MALAYSIA TAHUN 4

Minggu: Tarikh: Hari:


Kelas: Masa: Kehadiran:
Tema 2: Kesihatan dan Kebersihan Unit 4: Saya Sihat
Kemahiran Tatabahasa
Standard Kandungan 5.1 Memahami dan menggunakan golongan kata mengikut konteks.
5.1.2 Memahami dan menggunakan kata kerja mengikut konteks;
Standard Pembelajaran
(i) kata kerja aktif – transitif dan tak transitif
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat;
Objektif Pembelajaran
1. Memahami dan menggunakan kata kerja aktif – transitif dan tak transitif mengikut konteks.
Kriteria Kejayaan Murid dianggap erjaya apabila dapat;
(Penilaian) 1. Melengkapkan tempat kosong dengan kata kerja yang sesuai.
Bahan Bantu Mengajar Buku teks, buku latihan
Aktiviti Pengajaran dan Pembelajaran: Refleksi/Impak:
Jauhi Penyakit Tangan-Kaki dan Mulut
(Buku Teks: 28)
1. Murid berbual-bual tentang gambar
Aktiviti Permulaan dengan bimbingan guru.
Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang
2. Murid mendengar penerangan guru
ditetapkan adalah: _____
tentang isi pelajaran dan kaitannya
dengan tajuk pelajaran.
Murid yang tidak memcapai kemahiran yang telah
3. Murid membaca dan memahami teks
ditetapkan akan diberi bimbingan tambahan /
dengan bimbingan guru.
pengayaan / pengukuhan oleh guru.
4. Murid memahami dan menggunakan
kata kerja aktif transitif mengikut
Tindakan Susulan
Aktiviti Utama konteks.
Pemulihan: __________ murid
5. Murid melengkapkan tempat kosong
Pengukuhan: __________ murid
dengan kata kerja yang sesuai.
Pengayaan: __________ murid
6. Murid melengkapkan latihan yang diberi
oleh guru.
7. Murid mendengar guru membuat
Aktiviti Penutup
kesimpulan tentang isi pelajaran.
PENGISIAN KURIKULUM
SISTEM BAHASA Tatabahasa Sistem ejaan Tanda baca Sebutan dan intonasi Kosa kata Peribahasa
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM (EMK)
Bahasa Sains dan Teknologi Keusahawanan Teknologi Maklumat dan Komunikasi (TMK)
Nilai Murni – Rasional Kelestarian Global Patriotisme Kreativiti dan Inovasi
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI (KBAT)
Mengaplikasi Menganalisis Menilai Mencipta
KEMAHIRAN ABAD KE-21
Berdaya tahan Pemikir Bersifat ingin tahu
Mahir berkomunikasi Kerja Sepasukan Berperinsip
Bermaklumat Penyayang / Prihatin Patriotik
STRATEGI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
Konsep 5P Pendekatan Modular Pendekatan Didik Hibur Pendekatan Tematik
Pembelajaran Berpusatkan Pembelajaran Berasaskan Pembelajaran Berasaskan Pembelajaran Luar Bilik
Murid Penyelesaian Masalah Projek Darjah
Pembelajaran Berasaskan Pembelajaran Kajian Masa Pembelajaran Kecerdasan Pembelajaran
Inkuiri Depan Pelbagai Konstruktivisme
Pembelajaran Koperatif Pembelajaran Kontekstual Pembelajaran Akses Kendiri Pembelajaran Masteri
Kemahiran Belajar Cara Belajar Kepelbagaian Sumber dan Bahan
AKTIVITI PEMBELAJARAN ABAD KE-21
Round Table Hot Seat Permainan Gallery Walk Didik Hibur
Perbentangan Main Peranan Think, Pair, Share Peta I-think Lain-lain:
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
Projek Mudah Bercerita Main Peranan Permainan
Kuiz Kerja Individu/Berpasangan/Kumpulan Pemerhatian Lembaran Kerja
CATATAN Aktiviti pengajaran dan pembelajaran dijalankan dengan jayanya.
Akitviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana mesyuarat/taklimat/CRK/cuti umum/program sekolah.
