Anda di halaman 1dari 11

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN

2.00PM- BAHAS
12 Selasa 20 April 2021 3 Seroja
3.00PM A
MELAY
60 minit
U
TEMA 3 : KESELAMATAN

Keselamatan Rumah Panjang di


UNIT 7. Keselamatan di Rumah TAJUK
Sarawak

KEMAHIRAN BAHASA 2.0 KEMAHIRAN MEMBACA


2. 2 Membaca, memahami, dan menaakul bahan grafik dan bukan
STANDARD KANDUNGAN
grafik
2.2.1 Membaca, memahami, dan menaakul bahan untuk
STANDARD PEMBELAJARAN
mendapatkan; (i) kosa kata
Pada akhir PdPC murid dapat :
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Membaca dan mengenal pasti maksud kosa kata

KRITERIA KEJAYAAN Murid berjaya membaca dan mengenal pasti maksud kosa kata dengan baik

Pengenalan :
Murid meneka huruf untuk permainan ‘Hangman’. Murid meneka perkataan tersebut.
Aktiviti :
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dengan tajuk pelajaran.
2. Murid diminta membuka buku teks ms 43.
3. Murid meneliti dan membaca petikan.
AKTIVITI
4. Murid dibimbing mencari maksud kosa kata dengan menggunakan kamus.
PDPC
5. Murid membaca dan mengenal pasti maksud kosa kata.(KBAT)
6. Murid menulis kosa kata dan maksud serta huraian maksud dalam buku latihan.(PBD)
7. Setiap kumpulan diminta menyelesaikan ‘word search’ yang berkaitan dengan petikan dalam buku
teks.(PAK 21)
Penutup :
Murid bersoal-jawab dengan guru semasa guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

BBB Buku Teks: 43

SISTEM BAHASA Kosa kata


KBAT Menganalis EMK Nilai Murni
PAK-21 Games (Permainan) NILAI MURNI Kreativiti

TAHAP PENGUASAAN (PBS) 3 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD) Buku Aktiviti


REFLEKSI / IMPAK KEHADIRAN : /
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.
______ murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdP ditunda kerana ________________________________________________

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN

1.00PM- BAHAS
12 Rabu 21 April 2021 3 Seroja
2.00PM A
MELAY
60 minit
U
TEMA 3 : KESELAMATAN

UNIT 7. Keselamatan di Rumah TAJUK Tutup supaya Selamat

KEMAHIRAN BAHASA 3.0 KEMAHIRAN MENULIS


STANDARD KANDUNGAN 3.2 Menulis perkataan, frasa, dan ayat yang bermakna
3.2.2 Membina dan menulis jawapan pemahaman berdasarkan soalan;
STANDARD PEMBELAJARAN
(ii) bercapah
Pada akhir PdPC murid dapat :
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Menghasilkan jawapan pemahaman

KRITERIA KEJAYAAN Murid berjaya menghasilkan jawapan pemahaman dengan betul

Pengenalan :
Murid mengimbas pelajaran lalu tentang keselamatan di rumah.
Aktiviti :
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dengan tajuk pelajaran.
2. Murid diminta membuka buku teks ms 44.

AKTIVITI 3. Murid meneliti dan membaca petikan.

PDPC 4. Murid memahami dan menaakul bahan bacaan. (KBAT)


5. Murid menghasilkan jawapan pemahaman dalam buku latihan (PBD)
7. Setiap kumpulan diminta menghantar wakil untuk membaca jawapan pemahaman bagi setiap
soalan. (PAK 21)
Penutup :
Murid bersoal-jawab dengan guru semasa guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

BBB Buku Teks: 44

SISTEM BAHASA Kosa kata


KBAT Menganalis EMK Nilai Murni
PAK-21 Hot Seating (Kerusi Panas) NILAI MURNI Kasih sayang

TAHAP PENGUASAAN (PBS) 3 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD) Buku Aktiviti


REFLEKSI / IMPAK KEHADIRAN : /
______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.
______ murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdP ditunda kerana ________________________________________________

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PKJR)

MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN

2.30PM- BAHAS
12 Khamis 22 April 2021 3 Seroja
3.30PM A
MELAY
60 minit
U
TEMA 3 : KESELAMATAN

UNIT 7. Keselamatan di Rumah TAJUK Tumbuhan Berbahaya

Isyarat Keselamatan Pejalan


TEMA PKJR 2: Persekitaran Jalan Raya TAJUK PKJR
Kaki

KEMAHIRAN BAHASA 4.0 ASPEK SENI BAHASA


4.1 Mengaplikasikan unsur keindahan dan kesantunan bahasa dalam
STANDARD KANDUNGAN bahan sastera.
2.4 Aliran lalu lintas
4.1.1 Bercerita dengan menggunakan gaya bahasa yang indan dan
STANDARD PEMBELAJARAN santun ; (iii) perumpamaan
HP PKJR:
2.4.2 Memberi penerangan tentang isyarat keselamatan jalan yang mengawal aliran lalu lintas.

Pada akhir PdPC murid dapat :


OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Bercerita dengan menggunakan perumpamaan

KRITERIA KEJAYAAN Murid berjaya bercerita dengan menggunakan perumpamaan yang betul

Pengenalan :
Murid mengimbas kembali pelajaran lalu.
Aktiviti :
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dengan tajuk pelajaran.
2. Murid diminta membuka buku teks ms 45.
3. Murid meneliti dan membaca petikan.
AKTIVITI
4. Murid dibimbing memahami dan menaakul bahan. (KBAT)
PDPC
5. Secara berkumpulan, murid bercerita dengan menggunakan perumpamaan yang betul.(PBD)
6. Murid membaca petikan dalam BAM PKJR ms 12.
7. Murid menggarisi perkataan yang mempunyai imbuhan awalan dan akhiran.
8. Murid membincangkan dan membandingkan jawapan dalam kumpulan masing-masing. (PAK21)
Penutup :
Murid bersoal-jawab dengan guru semasa guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
BBB Buku Teks: 45, BAM PKJR ms 12.

SISTEM BAHASA Sebutan dan Intonasi


KBAT Menganalis EMK Nilai Murni
Table Talkers (Perbincangan di
PAK-21 NILAI MURNI Kasih sayang
meja)
TAHAP PENGUASAAN (PBS) 3 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD) Buku Aktiviti
KEHADIRAN : /

REFLEKSI / IMPAK ______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.


______ murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdP ditunda kerana ________________________________________________

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN

2.30PM- BAHAS
12 Jumaat 23 April 2021 3 Seroja
3.30PM A
MELAY
60 minit
U
TEMA 3 : KESELAMATAN

UNIT 7. Keselamatan di Rumah TAJUK Waspada Selalu

KEMAHIRAN BAHASA 5.0 ASPEK TATABAHASA


5.1 Memahami fungsi dan menggunakan golongan kata mengikut
STANDARD KANDUNGAN
konteks
5.1.4 Memahami, mengenal pasti dan menggunakan kata tugas
STANDARD PEMBELAJARAN
mengikut konteks; (iv) kata tanya
Pada akhir PdPC murid dapat :
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Menggunakan kata tanya dengan betulnya

KRITERIA KEJAYAAN Murid berjaya menggunakan kata tanya dengan betulnya

Pengenalan :
Murid diajar teknik belajar dan ingat ‘mengapa,apa,bagaimana,di mana dan siapa’ dengan
menggunakan singkatan perkataan.
Aktiviti :
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dengan tajuk pelajaran.
2. Murid diminta membuka buku teks ms 46.
3. Murid meneliti dan membaca petikan.
AKTIVITI
4. Murid dibimbing mengenal pasti ayat penyata.
PDPC
5. Murid dibimbing menyatakan kata tanya yang sesuai.(KBAT)
6. Murid membuat latihan dalam buku aktiviti ms 51-52.(PBD)
7. Dua orang murid dipilih ke hadapan kelas, seorang diminta bertanyakan soalan dan seorang lagi
diminta memberikan jawapan berdasarkan petikan.(PAK 21)
Penutup :
Murid bersoal-jawab dengan guru semasa guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

BBB Buku Teks: 45, Buku Aktiviti: 51-52


SISTEM BAHASA Sebutan dan Intonasi
KBAT Menganalis EMK Nilai Murni
Think– Pair– Share (Fikir-
PAK-21 NILAI MURNI Keselamatan
Pasang– Kongsi)
TAHAP PENGUASAAN (PBS) 3 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD) Buku Aktiviti
KEHADIRAN : /

REFLEKSI / IMPAK ______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.


______ murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdP ditunda kerana ________________________________________________

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN

1.00PM- BAHAS
13 Isnin 26 April 2021 3 Seroja
2.00PM A
MELAY
60 minit
U
TEMA 3 : KESELAMATAN

UNIT 7. Keselamatan di Rumah TAJUK Amaran Kebakaran

KEMAHIRAN BAHASA 1.0 KEMAHIRAN MENDENGAR DAN BERTUTUR


STANDARD KANDUNGAN 1.1 Mendengar dan memberikan respons
1.1.3 Mendengar, mentafsir dan memberikan respons terhadap ; (ii)
STANDARD PEMBELAJARAN
soalan bercapah
Pada akhir PdPC murid dapat :
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Mendengar dan memberikan respons terhadap soalan bercapah

KRITERIA KEJAYAAN Murid berjaya mendengar dan memberikan respons terhadap soalan bercapah dengan baik

AKTIVITI Pengenalan :

PDPC Murid bercerita tentang kejadian kebaran yang pernah mereka lihat. (Termasuk melalui TV)
Aktiviti :
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dengan tajuk pelajaran.
2. Murid diminta membuka buku aktiviti ms 47.
3. Murid meneliti dan membaca petikan.
4. Murid dibimbing memahami petikan.
5. Murid mendengar dan memberikan respons terhadap soalan bercapah yang diberi.(KBAT)
6. Murid membuat latihan dalam buku aktiviti. (PBD)
7. Setiap kumpulan,melakukan simulasi berdasarkan dialog dalam buku teks.(PAK 21)
Penutup :
Murid bersoal-jawab dengan guru semasa guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

BBB Buku Aktiviti: 47

SISTEM BAHASA Sebutan dan Intonasi


KBAT Menganalis EMK Nilai Murni
PAK-21 Role-Play (Main peranan) NILAI MURNI Bertanggungjawab

TAHAP PENGUASAAN (PBS) 3 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD) Buku Aktiviti


KEHADIRAN : /

REFLEKSI / IMPAK ______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.


______ murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdP ditunda kerana ________________________________________________

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN

3.00PM- BAHAS
12 Selasa 20 April 2021 3 Teratai
4.00PM A
MELAY
60 minit
U
TEMA 3 : KESELAMATAN

Keselamatan Rumah Panjang di


UNIT 8. Keselamatan di Rumah TAJUK
Sarawak

KEMAHIRAN BAHASA 2.0 KEMAHIRAN MEMBACA


2. 2 Membaca, memahami, dan menaakul bahan grafik dan bukan
STANDARD KANDUNGAN
grafik
2.2.1 Membaca, memahami, dan menaakul bahan untuk
STANDARD PEMBELAJARAN
mendapatkan; (i) kosa kata
Pada akhir PdPC murid dapat :
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Membaca dan mengenal pasti maksud kosa kata

KRITERIA KEJAYAAN Murid berjaya membaca dan mengenal pasti maksud kosa kata dengan baik

AKTIVITI Pengenalan :

PDPC Murid meneka huruf untuk permainan ‘Hangman’. Murid meneka perkataan tersebut.
Aktiviti :
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dengan tajuk pelajaran.
2. Murid diminta membuka buku teks ms 43.
3. Murid meneliti dan membaca petikan.
4. Murid dibimbing mencari maksud kosa kata dengan menggunakan kamus.
5. Murid membaca dan mengenal pasti maksud kosa kata.(KBAT)
6. Murid menulis kosa kata dan maksud serta huraian maksud dalam buku latihan.(PBD)
7. Setiap kumpulan diminta menyelesaikan ‘word search’ yang berkaitan dengan petikan dalam buku
teks.(PAK 21)
Penutup :
Murid bersoal-jawab dengan guru semasa guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

BBB Buku Teks: 43

SISTEM BAHASA Kosa kata


KBAT Menganalis EMK Nilai Murni
PAK-21 Games (Permainan) NILAI MURNI Kreativiti

TAHAP PENGUASAAN (PBS) 3 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD) Buku Aktiviti


KEHADIRAN : /

REFLEKSI / IMPAK ______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.


______ murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdP ditunda kerana ________________________________________________

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN

4.25PM- BAHAS
12 Rabu 21 April 2021 3 Teratai
5.25PM A
MELAY
60 minit
U
TEMA 3 : KESELAMATAN

UNIT 8. Keselamatan di Rumah TAJUK Tutup supaya Selamat

KEMAHIRAN BAHASA 3.0 KEMAHIRAN MENULIS


STANDARD KANDUNGAN 3.2 Menulis perkataan, frasa, dan ayat yang bermakna
3.2.2 Membina dan menulis jawapan pemahaman berdasarkan soalan;
STANDARD PEMBELAJARAN
(ii) bercapah
Pada akhir PdPC murid dapat :
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Menghasilkan jawapan pemahaman

KRITERIA KEJAYAAN Murid berjaya menghasilkan jawapan pemahaman dengan betul

Pengenalan :
Murid mengimbas pelajaran lalu tentang keselamatan di rumah.
Aktiviti :
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dengan tajuk pelajaran.
AKTIVITI
2. Murid diminta membuka buku teks ms 44.
PDPC
3. Murid meneliti dan membaca petikan.
4. Murid memahami dan menaakul bahan bacaan. (KBAT)
5. Murid menghasilkan jawapan pemahaman dalam buku latihan (PBD)
7. Setiap kumpulan diminta menghantar wakil untuk membaca jawapan pemahaman bagi setiap
soalan. (PAK 21)
Penutup :
Murid bersoal-jawab dengan guru semasa guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

BBB Buku Teks: 44

SISTEM BAHASA Kosa kata


KBAT Menganalis EMK Nilai Murni
PAK-21 Hot Seating (Kerusi Panas) NILAI MURNI Kasih sayang

TAHAP PENGUASAAN (PBS) 3 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD) Buku Aktiviti


KEHADIRAN : /

REFLEKSI / IMPAK ______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.


______ murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdP ditunda kerana ________________________________________________

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN (PKJR)

MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN

130PM- BAHAS
12 Khamis 22 April 2021 3 Seroja
2.30PM A
MELAY
60 minit
U
TEMA 3 : KESELAMATAN

UNIT 8. Keselamatan di Rumah TAJUK Tumbuhan Berbahaya

Isyarat Keselamatan Pejalan


TEMA PKJR 2: Persekitaran Jalan Raya TAJUK PKJR
Kaki

KEMAHIRAN BAHASA 4.0 ASPEK SENI BAHASA


4.1 Mengaplikasikan unsur keindahan dan kesantunan bahasa dalam
STANDARD KANDUNGAN bahan sastera.
2.4 Aliran lalu lintas
4.1.1 Bercerita dengan menggunakan gaya bahasa yang indan dan
STANDARD PEMBELAJARAN santun ; (iii) perumpamaan
HP PKJR:
2.4.2 Memberi penerangan tentang isyarat keselamatan jalan yang mengawal aliran lalu lintas.

Pada akhir PdPC murid dapat :


OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Bercerita dengan menggunakan perumpamaan

KRITERIA KEJAYAAN Murid berjaya bercerita dengan menggunakan perumpamaan yang betul

AKTIVITI Pengenalan :
Murid mengimbas kembali pelajaran lalu.
PDPC
Aktiviti :
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dengan tajuk pelajaran.
2. Murid diminta membuka buku teks ms 45.
3. Murid meneliti dan membaca petikan.
4. Murid dibimbing memahami dan menaakul bahan. (KBAT)
5. Secara berkumpulan, murid bercerita dengan menggunakan perumpamaan yang betul.(PBD)
6. Murid membaca petikan dalam BAM PKJR ms 12.
7. Murid menggarisi perkataan yang mempunyai imbuhan awalan dan akhiran.
8. Murid membincangkan dan membandingkan jawapan dalam kumpulan masing-masing. (PAK21)
Penutup :
Murid bersoal-jawab dengan guru semasa guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
BBB Buku Teks: 45, BAM PKJR ms 12.

SISTEM BAHASA Sebutan dan Intonasi


KBAT Menganalis EMK Nilai Murni
Table Talkers (Perbincangan di
PAK-21 NILAI MURNI Kasih sayang
meja)
TAHAP PENGUASAAN (PBS) 3 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD) Buku Aktiviti
KEHADIRAN : /

REFLEKSI / IMPAK ______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.


______ murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdP ditunda kerana ________________________________________________

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN

4.25PM- BAHAS
12 Jumaat 23 April 2021 3 Seroja
5.25PM A
MELAY
60 minit
U
TEMA 3 : KESELAMATAN

UNIT 8. Keselamatan di Rumah TAJUK Waspada Selalu

KEMAHIRAN BAHASA 5.0 ASPEK TATABAHASA


5.1 Memahami fungsi dan menggunakan golongan kata mengikut
STANDARD KANDUNGAN
konteks
5.1.4 Memahami, mengenal pasti dan menggunakan kata tugas
STANDARD PEMBELAJARAN
mengikut konteks; (iv) kata tanya
Pada akhir PdPC murid dapat :
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Menggunakan kata tanya dengan betulnya

KRITERIA KEJAYAAN Murid berjaya menggunakan kata tanya dengan betulnya

Pengenalan :
AKTIVITI Murid diajar teknik belajar dan ingat ‘mengapa,apa,bagaimana,di mana dan siapa’ dengan
menggunakan singkatan perkataan.
Aktiviti :
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dengan tajuk pelajaran.
2. Murid diminta membuka buku teks ms 46.
3. Murid meneliti dan membaca petikan.
4. Murid dibimbing mengenal pasti ayat penyata.
PDPC 5. Murid dibimbing menyatakan kata tanya yang sesuai.(KBAT)
6. Murid membuat latihan dalam buku aktiviti ms 51-52.(PBD)
7. Dua orang murid dipilih ke hadapan kelas, seorang diminta bertanyakan soalan dan seorang lagi
diminta memberikan jawapan berdasarkan petikan.(PAK 21)
Penutup :
Murid bersoal-jawab dengan guru semasa guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

BBB Buku Teks: 45, Buku Aktiviti: 51-52

SISTEM BAHASA Sebutan dan Intonasi


KBAT Menganalis EMK Nilai Murni
Think– Pair– Share (Fikir-
PAK-21 NILAI MURNI Keselamatan
Pasang– Kongsi)
TAHAP PENGUASAAN (PBS) 3 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD) Buku Aktiviti
KEHADIRAN : /

REFLEKSI / IMPAK ______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.


______ murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdP ditunda kerana ________________________________________________

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN

3.00PM- BAHAS
13 Isnin 26 April 2021 3 Teratai
4.00PM A
MELAY
60 minit
U
TEMA 3 : KESELAMATAN

UNIT 8. Keselamatan di Rumah TAJUK Amaran Kebakaran

KEMAHIRAN BAHASA 1.0 KEMAHIRAN MENDENGAR DAN BERTUTUR


STANDARD KANDUNGAN 1.1 Mendengar dan memberikan respons
1.1.3 Mendengar, mentafsir dan memberikan respons terhadap ; (ii)
STANDARD PEMBELAJARAN
soalan bercapah
Pada akhir PdPC murid dapat :
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Mendengar dan memberikan respons terhadap soalan bercapah

KRITERIA KEJAYAAN Murid berjaya mendengar dan memberikan respons terhadap soalan bercapah dengan baik
Pengenalan :
Murid bercerita tentang kejadian kebaran yang pernah mereka lihat. (Termasuk melalui TV)
Aktiviti :
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dengan tajuk pelajaran.
2. Murid diminta membuka buku aktiviti ms 47.

AKTIVITI 3. Murid meneliti dan membaca petikan.

PDPC 4. Murid dibimbing memahami petikan.


5. Murid mendengar dan memberikan respons terhadap soalan bercapah yang diberi.(KBAT)
6. Murid membuat latihan dalam buku aktiviti. (PBD)
7. Setiap kumpulan,melakukan simulasi berdasarkan dialog dalam buku teks.(PAK 21)
Penutup :
Murid bersoal-jawab dengan guru semasa guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

BBB Buku Aktiviti: 47

SISTEM BAHASA Sebutan dan Intonasi


KBAT Menganalis EMK Nilai Murni
PAK-21 Role-Play (Main peranan) NILAI MURNI Bertanggungjawab

TAHAP PENGUASAAN (PBS) 3 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD) Buku Aktiviti


KEHADIRAN : /

REFLEKSI / IMPAK ______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.


______ murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdP ditunda kerana ________________________________________________
