Anda di halaman 1dari 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

TARIKH 21 MAC 2022 TEMA MINGGU ORIENTASI SUBTEMA MINGGU ORIENTASI


ISNIN
MASA/ TUNJANG STANDARD PEMBELAJARAN / OBJEKTIF / KRITERIA KEJAYAAN / KESEPADUAN / IMPAK & CATATAN
AKTIVITI BAHAN/ABM
Perbualan Awal 1. Guru mengucapkan selamat pagi dan menyambut kedatangan murid lama dan Nilai : kasih Sayang Kehadiran murid :
7:40 – 8.00 baru.
(20 minit) 2. Guru memperkenalkan diri/ PPM dan murid memperkenalkan diri.
3. Guru mengambil kehadiran murid.
4. Guru bersoal jawab dengan murid. (sesi perkenalan)
Main Bebas - Main Bebas atau informal melibatkan aktiviti yang spontan dan tidak berstruktur di pusat pembelajaran. Semasa menjalankan aktiviti murid
7:50 – 8:20 berinteraksi dengan bahan yang disediakan rakan sebaya dan orang dewasa.
(30 minit)
PENDIDIKAN FOKUS KESEPADUAN TUNJANG Impak:
MORAL PM 1.0 Kepercayaan Kepada Tuhan FK 1.1.3 Menggunakan
8:20 – 9:20 STANDARD KANDUNGAN : kemahiran motor halus melalui TP 1 :
(60 minit) PM 1.1 – Mengetahui kewujudan Tuhan aktiviti yang melibatkan alatan TP 2 :
STANDARD PEMBELAJARAN : ALAT/BAHAN BANTU TP 3 :
PM 1.1.1 – menyatakan ciptaan Tuhan MENGAJAR:
Lembaran kerja CATATAN
Pelajar kristian 8 OBJEKTIF
orang sahaja. Di akhir pengajaran murid dapat : KAEDAH PEMERHATIAN /
- Memahami dan mengetahui kewujudan Tuhan. PENTAKSIRAN GURU:
Rekod Anekdot PAK21:
KRITERIA KEJAYAAN :
Kesemua murid dapat : mendengar dan memberi respond terhadap cerita yang didengar   Rekod Berterusan Perwatakan
dengan betul.   Komunikasi
  Skala kadar/ senarai
semak   Kolaborasi
Pemerhatian/Lisan   Kreativiti
Hasil Kerja (Ulasan)   Pemikiran Kritis

AKTIVITI STANDARD PEMBELAJARAN : KESEPADUAN TUNJANG Impak:


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PEMBELAJARAN BM 1.2.1 Mendengar dan memberi respons terhadap cerita yang didengar FK 1.1.3 Menggunakan
9:20 – 10:00 OBJEKTIF kemahiran motor halus melalui TP 1 :
40 MINIT Di akhir pengajaran murid dapat : Mendengar dan memberi respons terhadap cerita yang aktiviti yang melibatkan alatan TP 2 :
didengar dengan betul ALAT/BAHAN BANTU TP 3 :
KRITERIA KEJAYAAN : MENGAJAR:
Laptop, Lcd,Lembaran kerja, kad CATATAN
imbasan
AKTIVITI SUAI KENAL
Set Induksi KAEDAH PEMERHATIAN /
 Guru mengucapkan Selamat Datang kepada semua. PENTAKSIRAN GURU: PAK21:
 Guru memperkenalkan diri, PPM serta nama ustaz yang akan mengajar dan
mengurus murid dalam kelas Rekod Anekdot
 Murid mengambil tempat duduk
Langkah-langkah   Rekod Berterusan Perwatakan
 Murid menyanyi beberapa lagu kanak-kanak bersama-sama guru dan rakan
 Guru menerapkan nilai kegembiraan hadir ke sekolah pada hari pertama   Skala kadar/ senarai   Komunikasi
 Guru mengambil gambar murid secara bergiliran untuk hari pertama hadir ke semak
  Kolaborasi
sekolah
 Murid mewarna gambar yang diberikan oleh guru Pemerhatian/Lisan   Kreativiti
Penutup Hasil Kerja (Ulasan)   Pemikiran Kritis
 Murid dan guru bersoal jawab tentang aktiiviti yang dijalanan.

REHAT
10.00-10.30 (30 minit)
MATEMATIK FOKUS : KESEPADUAN TUNJANG: Impak:
AWAL MA 1.0 – Pengalaman Pranombor FK 1.1.1 Menjalankan pelbagai TP3 :
10:30 – 10 :50 STANDARD KANDUNGAN aktiviti yang melibatkan TP2 :
(20 minit) MA 1.1 – Memadankan objek penggunaaan motor halus TP1 :
STANDARD PEMBELAJARAN ALAT BANTU MENGAJAR :
MA 1.1.4 – memadankan objek berdasarkan Kad bergambar, lembaran CATATAN :
i. Warna kerja/modul, pingan kertas,
ii. Bentuk tali/riben/benang,
iii. Saiz
OBJEKTIF: Di akhir pembelajaran murid memadankan objek dengan bimbingan
KRITERIA KEJAYAAN :
JOIN THE DOT ACTIVITY KAEDAH PEMERHATIAN /
Set Induksi PENTAKSIRAN GURU:
 Guru menyanyikan lagu “ watermelon” di hadapan murid. PAK21:
 Murid menyanyikan semula lagu tersebut dan membuat pergerakan bersama-sama
Langkah-langkah : Rekod Anekdot
 Setiap murid menerima pingan kertas yang telah dibahagi dua. Perwatakan
 Pingan kertas tersebut ditebuk lubang disekelilingnya   Rekod Berterusan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
 Murid akan memasukkan benang/tali/riben mengikut lubang tersebut.   Skala kadar/ senarai Komunikasi
 Murid hias pingan kertas tersebut menjadi buah tembikai semak
 Murid membuat latihan pada modul Minggu Orientasi yang guru sediakan.   Kolaborasi
Penutup Pemerhatian/Lisan
 Murid menceritakan buah dan warna kegemaran masing-masing-masing Kreativiti
Hasil Kerja (Ulasan)
Pemikiran Kritis
BAHASA FOKUS : KESEPADUAN TUNJANG: Impak:
MELAYU BM 1.0 – Kemahiran Mendengar dan Bertutur FK 1.1.1 Menjalankan pelbagai TP3 :
10:50 – 11:20 STANDARD KANDUNGAN aktiviti yang melibatkan TP2 :
(30 minit) BM 1.2 – Mendengar, memahami dan memberi respons secara gerak laku dan lisan penggunaaan motor halus TP1 :
STANDARD PEMBELAJARAN ALAT BANTU MENGAJAR :
BM 1.2.3 – mendengar, memahami dan memberi respons secara bertatasusila terhadap Kad bergambar, lembaran CATATAN :
i. Ucap selamat kerja/modul, pingan kertas,
ii. Arahan yang mudah tali/riben/benang,
OBJEKTIF: Di akhir pembelajaran murid dapat mendengar, memahami dan memberi
respons dengan bimbingan guru
KRITERIA KEJAYAAN :

PENUTUP REFLEKSI
11.20 –11.30 AM (PERSEDIAAN MURID UNTUK BALIK)
(10 MINIT) BERATUR MEMAKAI KASUT MENGIKUT GILIRAN, CUCI TANGAN DAN DUDUK DI DEWAN SEKOLAH.
