Anda di halaman 1dari 10

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划

1 Minggu / Hari / Tarikh Minggu 5 /


2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran
3 Jumlah Murid:
4 Tema / Tajuk: Tema 2 / Unit 4 : Peliharalah Kesihatan Diri
5 Subtajuk: Cakna Miopia
6 Standard Pembelajaran 1.2 Bertutur untuk menyampaikan maklumat dan idea bagi pelbagai tujuan.

7 Standard Pembelajaran: 1.2.1 Bertutur untuk membuat rumusan dan ramalan tentang sesuatu perkara
secara bertatasusila mengikut konteks.
Hasil Pembelajaran PKJR -

8 Objektif Pembelajaran: Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:
1. membuat rumusan dan ramalan secara bertatasusila
2. membuat simulasi.
9 Kriteria Kejayaan: 1. Murid membuat sekurang-kurang 1 rumusan berdasarkan teks yang diberi.
2. Murid membuat simulasi mengikut dialog yang diberi.

10 Aktiviti PDP - Permulaan : 1. Murid meneliti gambar dan maklumat di dalam buku teks.

Aktiviti Utama : 2. Murid membaca dan memahami dialog di dalam buku teks.

3. Murid bertutur untuk memberikan sebab cakna miopia dijadikan.


4 Murid berbincang dalam kumpulan untuk membuat rumusan
tentang kesan cakna miopia.
5. Setiap wakil kumpulan membentangkan hasil perbincangan mereka.

Aktiviti Penutup : 6.Murid mengujarkan hasil perbincangan semula.

Kerja Rumah : 7. Murid menulis idea utama perbincangan mereka di dalam buku latihan.

11 Hubungan Rentasan Kurikulum:


11.1 Nilai Murni: Menjaga kesihatan
11.2 EMK: Nilai Murni
12 Kemahiran Berfikir: KBAT-Mencipta - Merumuskan
13 Bahan Bantu Mengajar: LCD, komputer,Slaid Powerpoint, Buku Teks (ms 12)
14 Penilaian PDP / Pentaksiran PDP: Murid dinilai melalui bacaan dan hasil kerja.
15 Tindakan Susulan: Pemulihan:
Pengukuhan: Murid mengujarkan maklumat di dalam buku teks semula.
Pengayaan: Murid membuat rumusan tentang cara mengatasi cakna miopia.
16 Impak: 35 / 37 orang murid dapat membuat rumusan berdasarkan teks yang diberi.

17 Refleksi: Kekuatan: Interaksi dua hala antara guru dan murid yang berkesan .
Kelemahan:
Penambahbaikan: -
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划
1 Minggu / Hari / Tarikh Minggu 5 /
2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran
3 Jumlah Murid:
4 Tema / Tajuk: Tema 2 / Unit 4 : Peliharalah Kesihatan Diri
5 Subtajuk: Kita Jaga Kita
6 Standard Kandungan 2.2 Membaca, memahami, dan menaakul bahan multimedia.

7 Standard Pembelajaran 2.2.1Membaca, memahami, dan menaakul bahan multimedia untuk


membuat rumusan, dan ramalan
Hasil Pembelajaran PKJR -

8 Objektif Pembelajaran Pada akhir pdp, murid dapat membaca, memahami dan menaakul bahan multimedia
dan membuat rumusan tentang bahan yang dibaca.

9 Kriteria Kejayaan: 1. Murid dapat membaca, memahami dan menaakul bahan multimedia.
2. Murid dapat membuat rumusan dan ramalan.

10 Aktiviti PDP - Permulaan: 1. Murid meneliti gambar dan petikan pada papan pintar.

Aktiviti Utama: 2. Murid membaca petikan dengan sebutan yang betul.


3. Murid mebaca teks dan mengenal pasti maklumat penting tentang Virus COVID-19.
4. Murid merumus teks yang dibaca.
5. Murid berbincang dalam kumpulan tentang rumusan yang dibuat.
6. Murid membentangkan hasil perbincangan dalam bentuk peta i-THINK.

Aktiviti Penutup: 7. Murid merumuskan maklumat penting yang telah dicapai bersama ahli kumpulan.
Kerja Rumah: Murid melengkapkan peta I-Think dalam buku latihan.( BT m/s 23 )

11 Hubungan Rentasan Kurikulum:


11.1 Nilai Murni: Prihatin
11.2 EMK: Nilai murni
12 Kemahiran Berfikir: KBAT-Mencipta-Merumuskan
13 Bahan Bantu Mengajar: LCD, komputer,Slaid Powerpoint, Buku Teks (ms 23)
14 Penilaian PDP / Pentaksiran PDP: Murid dinilai melalui bacaan dan hasil kerja.

15 Tindakan Susulan: Pemulihan: Murid membaca petikan semula.


Pengukuhan:
Pengayaan: Murid menyatakan cara mengekang wabak COVID-19 di sekolah.
16 Impak: 37 / 37 orang murid dapat dapat membaca, menaakul da membuat rumusan tentang
bahan multimedia.

17 Refleksi: Kekuatan: Interaksi dua hala antara guru dan murid berkesan semasa aktiviti pembelajaran.
Kelemahan:
Penambahbaikan:
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划
1 Minggu / Hari / Tarikh Minggu 5 /
2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran
3 Jumlah Murid:
4 Tema / Tajuk Tema 2 / Unit 4 : Peliharalah Kesihatan Diri
5 Subtajuk Gimnasium Di Rumah
6 Standard Kandungan 3.2 Menulis perkataan, frasa, dan ayat yang bermakna.

3.2.3 Mencatat maklumat dan menjana idea berdasarkan bahan


7 Standard Pembelajaran

Hasil Pembelajaran PKJR -

8 Objektif Pembelajaran Pada akhir pdp, murid dapat mengisikan maklumat dalam jadual dengan tepatnya.

9 Kriteria Kejayaan 1. Murid dapat mengisikan maklumat dalam jadual.


2. Murid dapat menjana idea tentang bahan bacaan.

10 Aktiviti PDP - Permulaan : 1. Murid menonton video tentang Gimnasium Awam.

Aktiviti Utama : 2. Murid meneliti aktiviti-aktiviti yang terdapat pada gambar halaman 24.

3. Murid membaca teks dalam buku teks yang berkaitan dengan gambar.
4. Murid menulis maklumat melalui aktiviti Round Table.
5. Murid mencatat idea tentang peralatan senaman sendiri
berdasarkan gambar di dalam buku latihan.

Aktiviti Penutup : 6. Murid menyenaraikan peralatan senaman sendiri dalam gimnasium sendiri.
Kerja Rumah : Murid menulis hasil perbincangan di dalam buku latihan.

11 Hubungan Rentasan Kurikulum:


11.1 Nilai Murni: Menjaga kesihatan
11.2 EMK: Kreativiti dan Inovasi
12 Kemahiran Berfikir: KBAT :Menganalisis, Menjanakan
13 Bahan Bantu Mengajar: LCD, komputer, tayang video, Slaid Powerpoint, Buku Teks (ms 24)
14 Penilaian PDP / Pentaksiran PDP: Murid dinilai melalui tugasan dan hasil kerja.
15 Tindakan Susulan: Pemulihan: Murid menyebut semula hasil perbincangan.
Pengukuhan:
Pengayaan: Murid menulis hasil perbincangan dengan menggunakan peta i-Think.
16 Impak: / 37 orang murid dapat mengisikan maklumat dalam jadual.

17 Refleksi: Kekuatan: Interaksi dua hala antara guru dan murid berkesan semasa aktiviti pembelajaran.
Kelemahan:
Penambahbaikan:
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划
1 Minggu / Hari / Tarikh Minggu 5 /

2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran


3 Jumlah Murid:
4 Tema / Tajuk: Tema 2 / Unit 4 : Peliharalah Kesihatan Diri
5 Subtajuk: Syair Tubuh Sihat
6 Standard Kandungan 4.3 Menghasilkan bahan sastera dengan menyerapkan keindahan dan kesantunan
bahasa serta mempersembahkannya secara kreatif.
7 Standard Pembelajaran 4.3.1 Mengubah suaipuisi dengan bahasa yang indah dan santun secara separa
berpandu dan mempersembahkannya secara kreatif.
Hasil Pembelajaran PKJR -

8 Objektif Pembelajaran Pada akhir pdpc, murid dapat mengubah suai syair dengan mengikut contoh pantun
dan melafazkan pantun dengan sebutan dan intonasi yang sesuai.

9 Kriteria Kejayaan: 1. Murid mengubah suai syair mengikut contoh dan kosa kata yang diberi.
2. Murid menyatakan sekurang-kurangnya 2 maksud daripada rangkap syair.

10 Aktiviti PDP - Permulaan: 1.Murid mendengar rakaman audio syair dengan teliti.

Aktiviti Utama: 2. Murid membaca rangkap syair dengan sebutan yang betul.
3. Murid mendeklamasikan syair dengan nada yang sesuai dalam kumpulan.
4. Murid mengubah suai syair mengikut rangkap dengan bimbingan guru.
5. Murid melengkapkan syair mengikut kosa kata dengan bimbingan guru.
6. Murid membentangkan hasil kerja mereka melalui Galeri Walk.

Aktiviti Penutup: 7. Murid membuat persembahan deklamasi syair secara berkumpulan.


Kerja Rumah: Murid menyalin syair yang telah diubah suai di dalam buku latihan. BT m/s 25

11 Hubungan Rentasan Kurikulum:


11.1 Nilai Murni: Menjaga Kesihatan
11.2 EMK: Nilai Murni
KBAT: Mencipta- Mencipta
12 Kemahiran Berfikir:
13 Bahan Bantu Mengajar: LCD, komputer,Slaid Powerpoint, buku teks (ms 25), rakaman audio.
14 Penilaian PDP / Pentaksiran PDP: Murid dinilai melalui tugasan.
15 Tindakan Susulan: Pemulihan: Murid melafazkan semula syair yang telah dipelajari.
Pengukuhan:
Pengayaan: Murid melagukan syair secara kreatif.
16 Impak: / 37 orang murid dapat mengubah suai pantun dengan mengikut contoh pantun dan
melafazkan pantun dengan sebutan dan intonasi yang sesuai.

17 Refleksi: Kekuatan: Interaksi dua hala antara guru dan murid berkesan semasa aktiviti pembelajaran.
Kelemahan:
Penambahbaikan:
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划
1 Minggu / Hari / Tarikh Minggu 5 /
2 Kelas / Masa / Mata Pelajaran
3 Jumlah Murid:
4 Tema / Tajuk: Tema 2 / Unit 4 : Peliharalah Kesihatan Diri
5 Subtajuk: Permainan Zomba Zombi
6 Standard Pembelajaran 5.1 Memahami dan menggunakan golongan kata mengikut konteks.

7 Standard Pembelajaran: 5.1.2 Memahami dan menggunakan pelbagai kata kerja transitif dan kata kerja tak
transitif mengikut konteks.
Hasil Pembelajaran PKJR -

8 Objektif Pembelajaran: Pada akhir pembelajaran, murid-murid dapat menggunakan kata kerja transitif dan

kata kerja tak transitif dengan betul mengikut konteks.

9 Kriteria Kejayaan: 1. Murid mengenal pasti sekurang-kurangnya 6 kata kerja transitif dan kata kerja tak
transitif dalam petikan.
2. Murid melengkapkan ayat dengan kata kerja transitif dan kata kerja tak transitif
yang betul

10 Aktiviti PDP - Permulaan : 1. Murid menonton video tentang grafik kerja transitif dan kata kerja tak
transitif.
Aktiviti Utama : 2. Murid membaca petikan dengan sebutan dan intonasi yang betul.
3. Murid meneliti gambar dan berbincang tentang kata kerja yang sesuai digunakan.
4. Murid membina ayat dengan menggunakan kata kerja yang betul.
5. Murid menyalin ayat menggunakan kata kerja dalam buku latihan. BT m/s26

Aktiviti Penutup : 6. Murid membaca ayat yang mengandungi kata kerja dengan jelas.
Kerja Rumah : Murid membina ayat menggunakan kata kerja yang diberi.

11 Hubungan Rentasan Kurikulum:


11.1 Nilai Murni: Kerjasama
11.2 EMK: Nilai Murni
12 Kemahiran Berfikir: KBAT-Mengaplikasikan- Menggunakan
13 Bahan Bantu Mengajar: LCD, komputer,Slaid Powerpoint, Buku Teks (ms 26&27)
14 Penilaian PDP / Pentaksiran PDP: Murid menulis ayat dengan menggunakan kata kerja dengan betulnya.
15 Tindakan Susulan: Pemulihan: Murid membaca ayat yang mengandungi kata kerja secara berulang-ulang.
Pengukuhan: Murid memberi contoh kata kerja transitif dan kata kerja tak transitif dengan betul.
Pengayaan:
16 Impak: / 37 orang murid dapat membina ayat dengan menggunakan kata kerja transitif
dan kata kerja tak transitif dengan betul mengikut konteks.

17 Refleksi: Kekuatan: Interaksi dua hala antara guru dan murid berkesan semasa aktiviti pembelajaran.
Kelemahan:
Penambahbaikan:
