Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN KESIHATAN DARJAH ENAM
MINGGU KELAS TARIKH / HARI MASA
44 6 Imtinan 17/1/2022 Isnin 7.45 – 8.45
TEMA / UNIT Pemakanan
TAJUK Pemakananku
STANDARD 1.3.1, 1.3.2, 1.3.3, 1.3.4 STANDARD 1.3
PEMBELAJARAN KANDUNGAN
TAHAP
KUKUH I KUKUH II KUKUH III
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
Menganalisis satu contoh makanan Menganalisis dua contoh makanan Menganalisis tiga contoh makanan
segar, makanan yang diproses, dan segar, makanan yang diproses, dan segar, makanan yang diproses, dan
makanan segera makanan segera makanan segera
KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
Mengenal pasti satu contoh Mengenal pasti dua contoh Mengenal pasti tiga contoh
makanan segar, makanan yang makanan segar, makanan yang makanan segar, makanan yang
diproses, dan makanan segera diproses, dan makanan segera diproses, dan makanan segera
AKTIVITI PdP
Set Induksi
Murid mendengar penerangan guru tentang contoh-contoh makanan segar, makanan yang diproses, dan
makanan segera.
PRAUJIAN
Murid menyatakan satu makanan Murid menyatakan satu makanan Murid menyatakan satu makanan
segar. segar, makanan yang diproses, dan segar, makanan yang diproses, dan
makanan segera. makanan segera.
KUKUH I KUKUH II KUKUH III
1. Murid menganalisis makanan 1. Murid menganalisis makanan 1. Murid menganalisis makanan
segar, makanan yang segar, makanan yang segar, makanan yang
diproses, dan makanan diproses, dan makanan diproses, dan makanan
segera. segera. segera.
2. Murid memahami faedah 2. Murid memahami faedah 2. Murid memahami faedah
pengambilan makanan segar pengambilan makanan segar pengambilan makanan segar
3. Murid membina peta 3. Murid memahami kesan 3. Murid memahami kesan
pemikiran tentang jenis pengambilan makanan yang pengambilan makanan yang
makanan. diproses, dan makanan diproses, dan makanan
segera segera
4. Murid membina peta minda 4. Murid menilai makanan dan
tentang hasil perbincangan. amalan pemakanan yang
sesuai untuk mengelakkan
penyakit tidak berjangkit.
5. Murid membina infografik
berdasarkan hasil
perbincangan.
PASCAUJIAN
Murid melengkapkan lembaran kerja yang diberikan oleh guru.
PAK-21 PAK-21
Brainstorming (Sumbangsaran) Perform Well (Cuba yang Terbaik)
STRATEGI KAEDAH PENDEKATAN
Strategi M2P Pendekatan Modular
SUMBER ABM/BBM STRATEGI PdP KBAT
Modul hlmn 3 Modul Pendekatan Modular Menilai
PENILAIAN PdP PETA PEMIKIRAN EMK : ILMU EMK: NILAI
Hasil Kerja Murid - Nilai Murni Rasional
PENILAIAN REFLEKSI
TP1 ☐_25_ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP2 pengayaan / pengukuhan
TP3 ☐___0 ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
TP4 pemulihan
TP5 ☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana: -
TP6
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

dan akan dijalankan pada waktu seterusnya
