Anda di halaman 1dari 25

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( Minggu ke - 11 )

M/Pel SAINS Tarikh 12/6/2023 Hari Isnin


Kelas 2 Dahlia Masa 1.30 hingga 2.30 Kehadiran
Tema Sains Hayat
Tajuk 4.0 Haiwan
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
4.1 Pembiakan Dan Tumbesaran Haiwan 4.1.5 Merekodkan perubahan tumbesaran
haiwan dengan memerhati kitar hidup
haiwan

4.1.6 Menjelaskan dengan contoh anak


haiwan yang menyerupai induknya dan yang
tidak menyerupai induknya

Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)


Murid dapat;
- Melengkapkan kitaran hidup haiwan.
Sebelum berakhir PDPR, murid dapat melengkapkan
- Menyenaraikan contoh haiwan yang
jadual proses tumbesaran haiwan
menyerupai induk dan tidak menyerupai
induk
Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran
Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Penutup
1. Murid bersoal jawab 3. Murid menjalankan 4. Murid mendengar guru membuat
dengan guru. aktiviti secara individu kesimpulan tentang isi pelajaran.
2. Murid mendengar dengan bimbingan guru.
penerangan guru tentang
isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
Bahan Bantu Mengajar Buku teks, lembaran kerja
Pengisian Kurikulum
Kemahiran Berfikir
Menganalisis Memahami Mengaplikasi
/ KBAT
Strategi Kemahiran
Pendekatan inkuiri Bermaklumat
Pembelajaran Abad Ke-21
Aktiviti
Elemen Merentas
Sains Dan Teknologi Pembelajaran Perbentangan Hasil Kerja
Kurikulum (EMK)
Abad Ke-21
Pentaksiran Dan Penilaian
Penulisan
Refleksi / Impak / Catatan
Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang Tahap Penguasaan :
ditetapkan adalah : orang TP 1 :
TP 2 :
_____ murid yang tidak mencapai kemahiran TP 3 :
yang telah ditetapkan akan diberi bimbingan TP 4 :
tambahan / pengayaan / pengukuhan oleh
TP 5 :
guru.
TP 6 :
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( Minggu ke - 11 )
M/Pel SAINS Tarikh 12/6/2023 Hari Isnin
Kelas 2 Seroja Masa 3.00 hingga 3.30 Kehadiran
Tema Sains Hayat
Tajuk 4.0 Haiwan
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
4.1 Pembiakan Dan Tumbesaran Haiwan 4.1.5 Merekodkan perubahan tumbesaran
haiwan dengan memerhati kitar hidup
haiwan

4.1.6 Menjelaskan dengan contoh anak


haiwan yang menyerupai induknya dan yang
tidak menyerupai induknya

Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)


Murid dapat;
- Melengkapkan kitaran hidup haiwan.
Sebelum berakhir PDPR, murid dapat melengkapkan
- Menyenaraikan contoh haiwan yang
jadual proses tumbesaran haiwan
menyerupai induk dan tidak menyerupai
induk
Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran
Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Penutup
1. Murid bersoal jawab 3. Murid menjalankan 4. Murid mendengar guru membuat
dengan guru. aktiviti secara individu kesimpulan tentang isi pelajaran.
2. Murid mendengar dengan bimbingan guru.
penerangan guru tentang
isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
Bahan Bantu Mengajar Buku teks, lembaran kerja
Pengisian Kurikulum
Kemahiran Berfikir
Menganalisis Memahami Mengaplikasi
/ KBAT
Strategi Kemahiran
Pendekatan inkuiri Bermaklumat
Pembelajaran Abad Ke-21
Aktiviti
Elemen Merentas
Sains Dan Teknologi Pembelajaran Perbentangan Hasil Kerja
Kurikulum (EMK)
Abad Ke-21
Pentaksiran Dan Penilaian
Penulisan
Refleksi / Impak / Catatan
Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang Tahap Penguasaan :
ditetapkan adalah : orang TP 1 :
TP 2 :
_____ murid yang tidak mencapai kemahiran TP 3 :
yang telah ditetapkan akan diberi bimbingan TP 4 :
tambahan / pengayaan / pengukuhan oleh
TP 5 :
guru.
TP 6 :
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( Minggu ke - 11 )
M/Pel SAINS Tarikh 12/6/2023 Hari Isnin
Kelas 2 Teratai Masa 3.50 hingga 4.20 Kehadiran
Tema Sains Hayat
Tajuk 4.0 Haiwan
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
4.1 Pembiakan Dan Tumbesaran Haiwan 4.1.5 Merekodkan perubahan tumbesaran
haiwan dengan memerhati kitar hidup
haiwan

4.1.6 Menjelaskan dengan contoh anak


haiwan yang menyerupai induknya dan yang
tidak menyerupai induknya

Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)


Murid dapat;
- Melengkapkan kitaran hidup haiwan.
Sebelum berakhir PDPR, murid dapat melengkapkan
- Menyenaraikan contoh haiwan yang
jadual proses tumbesaran haiwan
menyerupai induk dan tidak menyerupai
induk
Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran
Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Penutup
1. Murid bersoal jawab 3. Murid menjalankan 4. Murid mendengar guru membuat
dengan guru. aktiviti secara individu kesimpulan tentang isi pelajaran.
2. Murid mendengar dengan bimbingan guru.
penerangan guru tentang
isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
Bahan Bantu Mengajar Buku teks, lembaran kerja
Pengisian Kurikulum
Kemahiran Berfikir
Menganalisis Memahami Mengaplikasi
/ KBAT
Strategi Kemahiran
Pendekatan inkuiri Bermaklumat
Pembelajaran Abad Ke-21
Aktiviti
Elemen Merentas
Sains Dan Teknologi Pembelajaran Perbentangan Hasil Kerja
Kurikulum (EMK)
Abad Ke-21
Pentaksiran Dan Penilaian
Penulisan
Refleksi / Impak / Catatan
Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang Tahap Penguasaan :
ditetapkan adalah : orang TP 1 :
TP 2 :
_____ murid yang tidak mencapai kemahiran TP 3 :
yang telah ditetapkan akan diberi bimbingan TP 4 :
tambahan / pengayaan / pengukuhan oleh
TP 5 :
guru.
TP 6 :
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( Minggu ke - 11 )
M/Pel SAINS Tarikh 12/6/2023 Hari Isnin
Kelas 2 Kekwa Masa 4.50 hingga 5.50 Kehadiran
Tema Sains Hayat
Tajuk 4.0 Haiwan
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
4.1 Pembiakan Dan Tumbesaran Haiwan 4.1.5 Merekodkan perubahan tumbesaran
haiwan dengan memerhati kitar hidup
haiwan

4.1.6 Menjelaskan dengan contoh anak


haiwan yang menyerupai induknya dan yang
tidak menyerupai induknya

Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)


Murid dapat;
- Melengkapkan kitaran hidup haiwan.
Sebelum berakhir PDPR, murid dapat melengkapkan
- Menyenaraikan contoh haiwan yang
jadual proses tumbesaran haiwan
menyerupai induk dan tidak menyerupai
induk
Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran
Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Penutup
1. Murid bersoal jawab 3. Murid menjalankan 4. Murid mendengar guru membuat
dengan guru. aktiviti secara individu kesimpulan tentang isi pelajaran.
2. Murid mendengar dengan bimbingan guru.
penerangan guru tentang
isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
Bahan Bantu Mengajar Buku teks, lembaran kerja
Pengisian Kurikulum
Kemahiran Berfikir
Menganalisis Memahami Mengaplikasi
/ KBAT
Strategi Kemahiran
Pendekatan inkuiri Bermaklumat
Pembelajaran Abad Ke-21
Aktiviti
Elemen Merentas
Sains Dan Teknologi Pembelajaran Perbentangan Hasil Kerja
Kurikulum (EMK)
Abad Ke-21
Pentaksiran Dan Penilaian
Penulisan
Refleksi / Impak / Catatan
Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang Tahap Penguasaan :
ditetapkan adalah : orang TP 1 :
TP 2 :
_____ murid yang tidak mencapai kemahiran TP 3 :
yang telah ditetapkan akan diberi bimbingan TP 4 :
tambahan / pengayaan / pengukuhan oleh
TP 5 :
guru.
TP 6 :
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( Minggu ke - 11 )
M/Pel PK Tarikh 13/6/2023 Hari Selasa
Kelas 3 Orkid Masa 2.00 hingga 2.30 Kehadiran 30/32
Tema Kesihatan Diri dan Reproduktif
Tajuk Bertindak Cepat (1)
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
1.2 Kemahiran menangani pengaruh dalaman serta 1.2.1 Memahami batas sentuhan pada anggota
luaran yang mempengaruhi kesihatan diri dan seksual.
reproduktif berkata TIDAK kepada:
 Sentuhan pada anggota seksual
Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)
Pada akhir pembelajaran murid dapat menyatakan - memahami batas sentuhan anggota seksual
orang yang boleh menyentuh anggota seksual bagi - menyatakan tiga orang yang boleh menyentuh
tujuan tertentu dengan betul anggota Seksual
Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran
Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Penutup
1. Murid bersoal jawab 3. Murid menjalankan 4. Murid mendengar guru membuat
dengan guru. aktiviti secara individu kesimpulan tentang isi pelajaran.
2. Murid mendengar dengan bimbingan guru.
penerangan guru tentang
isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
Bahan Bantu Mengajar Buku teks, lembaran kerja
Pengisian Kurikulum
Kemahiran Berfikir
Menganalisis Memahami Mengaplikasi
/ KBAT
Strategi Kemahiran
Pembelajaran Kontekstual Berprinsip
Pembelajaran Abad Ke-21
Aktiviti
Elemen Merentas
Nilai Murni Pembelajaran Peta i-Think
Kurikulum (EMK)
Abad Ke-21
Pentaksiran Dan Penilaian
Penulisan
Refleksi / Impak / Catatan
Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang Tahap Penguasaan :
ditetapkan adalah : 21 orang TP 1 :
TP 2 : 1
_____ murid yang tidak mencapai kemahiran TP 3 : 4
yang telah ditetapkan akan diberi bimbingan TP 4 : 11
tambahan / pengayaan / pengukuhan oleh
TP 5 : 5
guru.
TP 6 :
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( Minggu ke - 11 )
M/Pel SAINS Tarikh 13/6/2023 Hari Selasa
Kelas 2 Melur Masa 3.00 hingga 3.30 Kehadiran 27/30
Tema Sains Hayat
Tajuk 4.0 Haiwan
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
4.1 Pembiakan Dan Tumbesaran Haiwan 4.1.5 Merekodkan perubahan tumbesaran
haiwan dengan memerhati kitar hidup
haiwan

4.1.6 Menjelaskan dengan contoh anak


haiwan yang menyerupai induknya dan yang
tidak menyerupai induknya

Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)


Murid dapat;
- Melengkapkan kitaran hidup haiwan.
Sebelum berakhir PDPR, murid dapat melengkapkan
- Menyenaraikan contoh haiwan yang
jadual proses tumbesaran haiwan
menyerupai induk dan tidak menyerupai
induk
Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran
Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Penutup
1. Murid bersoal jawab 3. Murid menjalankan 4. Murid mendengar guru membuat
dengan guru. aktiviti secara individu kesimpulan tentang isi pelajaran.
2. Murid mendengar dengan bimbingan guru.
penerangan guru tentang
isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
Bahan Bantu Mengajar Buku teks, lembaran kerja
Pengisian Kurikulum
Kemahiran Berfikir
Menganalisis Memahami Mengaplikasi
/ KBAT
Strategi Kemahiran
Pendekatan inkuiri Bermaklumat
Pembelajaran Abad Ke-21
Aktiviti
Elemen Merentas
Sains Dan Teknologi Pembelajaran Perbentangan Hasil Kerja
Kurikulum (EMK)
Abad Ke-21
Pentaksiran Dan Penilaian
Penulisan
Refleksi / Impak / Catatan
Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang Tahap Penguasaan :
ditetapkan adalah : 17 orang TP 1 :
TP 2 : 1
_____ murid yang tidak mencapai kemahiran TP 3 : 3
yang telah ditetapkan akan diberi bimbingan TP 4 : 7
tambahan / pengayaan / pengukuhan oleh
TP 5 : 5
guru.
TP 6 :
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( Minggu ke - 11 )
M/Pel SAINS Tarikh 13/6/2023 Hari Selasa
Kelas 2 Orkid Masa 3.50 hingga 4.50 Kehadiran 30/32
Tema Sains Hayat
Tajuk 4.0 Haiwan
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
4.1 Pembiakan Dan Tumbesaran Haiwan 4.1.5 Merekodkan perubahan tumbesaran
haiwan dengan memerhati kitar hidup
haiwan

4.1.6 Menjelaskan dengan contoh anak


haiwan yang menyerupai induknya dan yang
tidak menyerupai induknya

Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)


Murid dapat;
- Melengkapkan kitaran hidup haiwan.
Sebelum berakhir PDPR, murid dapat melengkapkan
- Menyenaraikan contoh haiwan yang
jadual proses tumbesaran haiwan
menyerupai induk dan tidak menyerupai
induk
Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran
Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Penutup
1. Murid bersoal jawab 3. Murid menjalankan 4. Murid mendengar guru membuat
dengan guru. aktiviti secara individu kesimpulan tentang isi pelajaran.
2. Murid mendengar dengan bimbingan guru.
penerangan guru tentang
isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
Bahan Bantu Mengajar Buku teks, lembaran kerja
Pengisian Kurikulum
Kemahiran Berfikir
Menganalisis Memahami Mengaplikasi
/ KBAT
Strategi Kemahiran
Pendekatan inkuiri Bermaklumat
Pembelajaran Abad Ke-21
Aktiviti
Elemen Merentas
Sains Dan Teknologi Pembelajaran Perbentangan Hasil Kerja
Kurikulum (EMK)
Abad Ke-21
Pentaksiran Dan Penilaian
Penulisan
Refleksi / Impak / Catatan
Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang Tahap Penguasaan :
ditetapkan adalah : 30 orang TP 1 :
TP 2 :
_____ murid yang tidak mencapai kemahiran TP 3 : 10
yang telah ditetapkan akan diberi bimbingan TP 4 : 14
tambahan / pengayaan / pengukuhan oleh
TP 5 : 6
guru.
TP 6 :
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( Minggu ke - 11 )
M/Pel PK Tarikh 13/6/2023 Hari Selasa
Kelas 3 Orkid Masa 5.20 hingga 5.50 Kehadiran 21/32
Tema Gimnas Gemilang
Tajuk Si Kanggaru dan Si Arnab (2)
Standard Kandungan Standard Pembelajaran

1.2 Melakukan kemahiran hambur dan 1.2.1 Melakukan hambur kaki dari aras tinggi ke
pendaratan dengan lakuan yang betul. aras rendah.
2.2 Menggunakan pengetahuan konsep 1.2.2 Melakukan hambur kaki dari aras rendah ke
pergerakan dan prinsip mekanik bagi hambur dan aras tinggi.
pendaratan. 2.2.1 Menyatakan perbezaan lakuan semasa
5.1 Mematuhi dan mengamalkan elemen melakukan hambur kaki dari pelbagai aras
pengurusan dan keselamatan 5.1.3 Mengenal pasti alatan yang selamat
digunakan.
Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)

Pada akhir pembelajaran murid dapat melakukan - melakukan satu hambur kaki dari aras tinggi dan
tiga aktiviti hambur kaki dari aras rendah dan rendah
tinggi dengan teknik yang betul. - melakukan tiga hambur kaki dari aras rendah dan
aras tinggi

Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran


Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Penutup
1. Murid bersoal jawab 3. Murid menjalankan 4. Murid mendengar guru membuat
dengan guru. aktiviti secara individu kesimpulan tentang isi pelajaran.
2. Murid mendengar dengan bimbingan guru.
penerangan guru tentang
isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
Bahan Bantu Mengajar Tilam
Pengisian Kurikulum
Kemahiran Berfikir
Menganalisis Memahami Mengaplikasi
/ KBAT
Strategi Kemahiran
Konstruktivisme Berdaya Tahan
Pembelajaran Abad Ke-21
Aktiviti
Elemen Merentas
Nilai Murni Pembelajaran Simulasi
Kurikulum (EMK)
Abad Ke-21
Pentaksiran Dan Penilaian
Kendiri
Refleksi / Impak / Catatan
Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang Tahap Penguasaan :
ditetapkan adalah : 21 orang TP 1 :
TP 2 : 1
_____ murid yang tidak mencapai kemahiran TP 3 : 4
yang telah ditetapkan akan diberi bimbingan TP 4 : 11
tambahan / pengayaan / pengukuhan oleh
TP 5 : 5
guru.
TP 6 :
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( Minggu ke - 11 )
M/Pel SAINS Tarikh 14/6/2023 Hari Rabu
Kelas 2 Teratai Masa 12.30 hingga 1.30 Kehadiran 23/26
Tema Sains Hayat
Tajuk 4.0 Haiwan
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
4.1 Pembiakan Dan Tumbesaran Haiwan 4.1.4 Menjelaskan dengan contoh haiwan
melahirkan anak yang banyak dan anak
yang sedikit

Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)


Murid dapat;
a) Sebelum berakhir PDPR, murid dapat - Membina jadual pengalasan haiwan
melengkapkan jadual proses tumbesaran melahirkan anak sedikit dan banyak
haiwan - Membentangkan hasil kerja di hadapan
kelas.
Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran
Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Penutup
1. Murid bersoal jawab 3. Murid menjalankan 4. Murid mendengar guru membuat
dengan guru. aktiviti secara individu kesimpulan tentang isi pelajaran.
2. Murid mendengar dengan bimbingan guru.
penerangan guru tentang
isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
Bahan Bantu Mengajar Buku teks, lembaran kerja
Pengisian Kurikulum
Kemahiran Berfikir
Menganalisis Memahami Mengaplikasi
/ KBAT
Strategi Kemahiran
Pendekatan inkuiri Bermaklumat
Pembelajaran Abad Ke-21
Aktiviti
Elemen Merentas
Sains Dan Teknologi Pembelajaran Perbentangan Hasil Kerja
Kurikulum (EMK)
Abad Ke-21
Pentaksiran Dan Penilaian
Penulisan
Refleksi / Impak / Catatan
Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang Tahap Penguasaan :
ditetapkan adalah : 22 orang TP 1 :
TP 2 : 8
_____ murid yang tidak mencapai kemahiran TP 3 : 11
yang telah ditetapkan akan diberi bimbingan TP 4 : 3
tambahan / pengayaan / pengukuhan oleh
TP 5 :
guru.
TP 6 :
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( Minggu ke - 11 )
M/Pel PK Tarikh 14/6/2023 Hari Rabu
Kelas 2 Dahlia Masa 2.30 hingga 3.00 Kehadiran 30/34
Tema Kesihatan dan Reproduktif
Tajuk Sihat Selalu
Standard Kandungan Standard Pembelajaran

1.2 Kemahiran menangani pengaruh dalaman serta 1.2.1 Menyatakan situasi sentuhan tidak
luaran yang mempengaruhi kesihatan diri dan selamat dan sentuhan tidak selesa.
reproduktif.
Berkata TIDAK kepada:
- Situasi sentuhan tidak selamat situasi sentuhan
tidak selesa

Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)

Pada akhir pembelajaran murid menyatakan tiga - memahami sentuhan tidak selamat dan
sentuhan tidak selamat dan tiga sentuhan tidak sentuhan tidak selesa
selesa dengan betul. - menyatakan enam sentuhan tidak selamat dan
sentuhan tidak
selesa

Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran


Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Penutup
1. Murid bersoal jawab 3. Murid menjalankan 4. Murid mendengar guru membuat
dengan guru. aktiviti secara individu kesimpulan tentang isi pelajaran.
2. Murid mendengar dengan bimbingan guru.
penerangan guru tentang
isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
Bahan Bantu Mengajar Buku teks, lembaran kerja
Pengisian Kurikulum
Kemahiran Berfikir
Menganalisis Memahami Mengaplikasi
/ KBAT
Strategi Kemahiran
Pendekatan inkuiri Bermaklumat
Pembelajaran Abad Ke-21
Aktiviti
Elemen Merentas
Nilai Murni Pembelajaran Perbentangan Hasil Kerja
Kurikulum (EMK)
Abad Ke-21
Pentaksiran Dan Penilaian
Penulisan
Refleksi / Impak / Catatan
Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang Tahap Penguasaan :
ditetapkan adalah : 30 orang TP 1 :
TP 2 :
_____ murid yang tidak mencapai kemahiran TP 3 : 10
yang telah ditetapkan akan diberi bimbingan TP 4 : 12
tambahan / pengayaan / pengukuhan oleh
TP 5 : 8
guru.
TP 6 :
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( Minggu ke - 11 )
M/Pel PK Tarikh 14/6/2023 Hari Rabu
Kelas 2 Dahlia Masa 3.00 hingga 3.30 Kehadiran 30/34
Tema Cabaran Ruang
Tajuk Bergerak Ikut Tempo (2)
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
1.2 Melakukan pelbagai pergerakan lokomotor 1.2.1 Melakukan pergerakan berjalan, berlari,
1.3 Melakukan pelbagai pergerakan bukan mencongklang (galloping), menggelongsor,
lokomotor. melompat, melompat sebelah kaki (hopping),
2.2 Mengaplikasikan konsep pergerakan semasa berskip dan melonjak (leaping).
melakukan pergerakan lokomotor dan bukan 1.3.1 Melakukan pergerakan fleksi badan
lokomotor. (membongkok), meregang, membuai, meringkuk,
5.2 Menunjukkan keyakinan dan tanggungjawab mengilas, memusing, menolak, menarik,
kendiri semasa melakukan aktiviti fizikal. mengayun dan mengimbang.
2.2.1 Mengenal pasti ciri-ciri lakuan pergerakan
lokomotor dan bukan lokomotor.
5.2.1 Melibatkan diri dan mengambil bahagian
secara aktif.

Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)


Murid dapat ;
Pada akhir pembelajaran murid dapat melakukan - melakukan empat pergerakan lokomotor secara
empat pergerakan lokomotor dengan betul. bebas
- melakukan empat pergerakan lokomotor dalam
permainan

Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran


Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Penutup
1. Murid bersoal jawab 3. Murid menjalankan 4. Murid mendengar guru membuat
dengan guru. aktiviti secara individu kesimpulan tentang isi pelajaran.
2. Murid mendengar dengan bimbingan guru.
penerangan guru tentang
isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
Bahan Bantu Mengajar Tilam
Pengisian Kurikulum
Kemahiran Berfikir
Menganalisis Memahami Mengaplikasi
/ KBAT
Strategi Kemahiran
Konstruktivisme Berdaya Tahan
Pembelajaran Abad Ke-21
Aktiviti
Elemen Merentas
Nilai Murni Pembelajaran Simulasi
Kurikulum (EMK)
Abad Ke-21
Pentaksiran Dan Penilaian
Kendiri
Refleksi / Impak / Catatan
Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang Tahap Penguasaan :
ditetapkan adalah : 30 orang TP 1 :
TP 2 :
_____ murid yang tidak mencapai kemahiran TP 3 : 10
yang telah ditetapkan akan diberi bimbingan TP 4 : 14
tambahan / pengayaan / pengukuhan oleh
TP 5 : 6
guru.
TP 6 :
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( Minggu ke - 11 )
M/Pel SAINS Tarikh 14/6/2023 Hari Rabu
Kelas 2 Dahlia Masa 3.50 hingga 4.20 Kehadiran 30/34
Tema Sains Hayat
Tajuk 4.0 Haiwan
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
4.1 Pembiakan Dan Tumbesaran Haiwan 4.1.4 Menjelaskan dengan contoh haiwan
melahirkan anak yang banyak dan anak
yang sedikit

Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)


Murid dapat;
- Membina jadual pengalasan haiwan
Sebelum berakhir PDPR, murid dapat melengkapkan
melahirkan anak sedikit dan banyak.
jadual proses tumbesaran haiwan
- Membentangkan hasil kerja di hadapan
kelas.
Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran
Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Pemulaan
1. Murid bersoal jawab 3. Murid menjalankan 4. Murid bersoal jawab dengan guru.
dengan guru. aktiviti secara individu 5. Murid mendengar penerangan guru
2. Murid mendengar dengan bimbingan guru. tentang isi pelajaran dan kaitannya
penerangan guru tentang dengan tajuk pelajaran.
isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
Bahan Bantu Mengajar Buku teks, lembaran kerja
Pengisian Kurikulum
Kemahiran Berfikir
Menganalisis Memahami Mengaplikasi
/ KBAT
Strategi Strategi
Pendekatan inkuiri Pendekatan inkuiri
Pembelajaran Pembelajaran
Elemen
Elemen Merentas Merentas
Sains Dan Teknologi Sains Dan Teknologi
Kurikulum (EMK) Kurikulum
(EMK)
Pentaksiran Dan Penilaian
Penulisan
Refleksi / Impak / Catatan
Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang Tahap Penguasaan :
ditetapkan adalah : 30 orang TP 1 :
TP 2 :
_____ murid yang tidak mencapai kemahiran TP 3 : 4
yang telah ditetapkan akan diberi bimbingan TP 4 : 21
tambahan / pengayaan / pengukuhan oleh
TP 5 : 5
guru.
TP 6 :
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( Minggu ke - 11 )
M/Pel PK Tarikh 14/6/2023 Hari Rabu
Kelas 3 Kekwa Masa 4.50 hingga 5.20 Kehadiran 32/33
Tema Kesihatan Diri dan Reproduktif
Tajuk Bertindak Cepat (1)
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
1.2 Kemahiran menangani pengaruh dalaman serta 1.2.1 Memahami batas sentuhan pada anggota
luaran yang mempengaruhi kesihatan diri dan seksual.
reproduktif berkata TIDAK kepada:
 Sentuhan pada anggota seksual
Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)
Pada akhir pembelajaran murid dapat menyatakan - memahami batas sentuhan anggota seksual
orang yang boleh menyentuh anggota seksual bagi - menyatakan tiga orang yang boleh menyentuh
tujuan tertentu dengan betul anggota Seksual
Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran
Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Pemulaan
5. Murid bersoal jawab 6. Murid menjalankan 7. Murid bersoal jawab dengan guru.
dengan guru. aktiviti secara individu Murid mendengar penerangan guru
1. Murid mendengar dengan bimbingan guru. tentang isi pelajaran dan kaitannya
penerangan guru tentang dengan tajuk pelajaran.
isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
Bahan Bantu Mengajar Buku teks, lembaran kerja
Pengisian Kurikulum
Kemahiran Berfikir
Menganalisis Memahami Mengaplikasi
/ KBAT
Strategi Strategi
Pembelajaran Kontekstual Pembelajaran Kontekstual
Pembelajaran Pembelajaran
Elemen
Elemen Merentas Merentas
Nilai Murni Nilai Murni
Kurikulum (EMK) Kurikulum
(EMK)
Pentaksiran Dan Penilaian
Penulisan
Refleksi / Impak / Catatan
Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang Tahap Penguasaan :
ditetapkan adalah : 32 orang TP 1 :
TP 2 :
_____ murid yang tidak mencapai kemahiran TP 3 : 2
yang telah ditetapkan akan diberi bimbingan TP 4 : 16
tambahan / pengayaan / pengukuhan oleh
TP 5 : 14
guru.
TP 6 :
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( Minggu ke - 11 )
M/Pel PK Tarikh 14/6/2023 Hari Rabu
Kelas 3 Kekwa Masa 5.20 hingga 5.50 Kehadiran 32/33
Tema Gimnas Gemilang
Tajuk Si Kanggaru dan Si Arnab (2)
Standard Kandungan Standard Pembelajaran

1.2 Melakukan kemahiran hambur dan 1.2.1 Melakukan hambur kaki dari aras tinggi ke
pendaratan dengan lakuan yang betul. aras rendah.
2.2 Menggunakan pengetahuan konsep 1.2.2 Melakukan hambur kaki dari aras rendah ke
pergerakan dan prinsip mekanik bagi hambur dan aras tinggi.
pendaratan. 2.2.1 Menyatakan perbezaan lakuan semasa
5.1 Mematuhi dan mengamalkan elemen melakukan hambur kaki dari pelbagai aras
pengurusan dan keselamatan 5.1.3 Mengenal pasti alatan yang selamat
digunakan.
Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)

Pada akhir pembelajaran murid dapat melakukan - melakukan satu hambur kaki dari aras tinggi dan
tiga aktiviti hambur kaki dari aras rendah dan rendah
tinggi dengan teknik yang betul. - melakukan tiga hambur kaki dari aras rendah dan
aras tinggi

Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran


Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Penutup
1. Murid bersoal jawab 3. Murid menjalankan 4. Murid mendengar guru membuat
dengan guru. aktiviti secara individu kesimpulan tentang isi pelajaran.
2. Murid mendengar dengan bimbingan guru.
penerangan guru tentang
isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
Bahan Bantu Mengajar Tilam
Pengisian Kurikulum
Kemahiran Berfikir
Menganalisis Memahami Mengaplikasi
/ KBAT
Strategi Kemahiran
Konstruktivisme Berdaya Tahan
Pembelajaran Abad Ke-21
Aktiviti
Elemen Merentas
Nilai Murni Pembelajaran Simulasi
Kurikulum (EMK)
Abad Ke-21
Pentaksiran Dan Penilaian
Kendiri
Refleksi / Impak / Catatan
Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang Tahap Penguasaan :
ditetapkan adalah : 32 orang TP 1 :
TP 2 : 1
_____ murid yang tidak mencapai kemahiran TP 3 : 9
yang telah ditetapkan akan diberi bimbingan TP 4 : 13
tambahan / pengayaan / pengukuhan oleh
TP 5 : 9
guru.
TP 6 :
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( Minggu ke - 11 )
M/Pel SAINS Tarikh 15/6/2023 Hari Khamis
Kelas 2 Orkid Masa 3.00 hingga 3.30 Kehadiran 29/33
Tema Sains Hayat
Tajuk 4.0 Haiwan
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
4.1 Pembiakan Dan Tumbesaran Haiwan 4.1.4 Menjelaskan dengan contoh haiwan
melahirkan anak yang banyak dan anak
yang sedikit

Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)


Murid dapat;
- Membina jadual pengalasan haiwan
Sebelum berakhir PDPR, murid dapat melengkapkan
melahirkan anak sedikit dan banyak.
jadual proses tumbesaran haiwan
- Membentangkan hasil kerja di hadapan
kelas.
Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran
Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Pemulaan
1. Murid bersoal jawab 3. Murid menjalankan 4. Murid bersoal jawab dengan guru.
dengan guru. aktiviti secara individu 5. Murid mendengar penerangan guru
2. Murid mendengar dengan bimbingan guru. tentang isi pelajaran dan kaitannya
penerangan guru tentang dengan tajuk pelajaran.
isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
Bahan Bantu Mengajar Buku teks, lembaran kerja
Pengisian Kurikulum
Kemahiran Berfikir
Menganalisis Memahami Mengaplikasi
/ KBAT
Strategi Strategi
Pendekatan inkuiri Pendekatan inkuiri
Pembelajaran Pembelajaran
Elemen
Elemen Merentas Merentas
Sains Dan Teknologi Sains Dan Teknologi
Kurikulum (EMK) Kurikulum
(EMK)
Pentaksiran Dan Penilaian
Penulisan
Refleksi / Impak / Catatan
Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang Tahap Penguasaan :
ditetapkan adalah : 29 orang TP 1 :
TP 2 : 3
_____ murid yang tidak mencapai kemahiran TP 3 : 12
yang telah ditetapkan akan diberi bimbingan TP 4 : 9
tambahan / pengayaan / pengukuhan oleh
TP 5 : 5
guru.
TP 6 :
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( Minggu ke - 11 )
M/Pel PK Tarikh 15/6/2023 Hari Khamis
Kelas 3 Orkid Masa 3.50 hingga 4.20 Kehadiran 27/32
Tema Gimnas Gemilang
Tajuk Si Kanggaru dan Si Arnab (2)
Standard Kandungan Standard Pembelajaran

1.2 Melakukan kemahiran hambur dan 1.2.1 Melakukan hambur kaki dari aras tinggi ke
pendaratan dengan lakuan yang betul. aras rendah.
2.2 Menggunakan pengetahuan konsep 1.2.2 Melakukan hambur kaki dari aras rendah ke
pergerakan dan prinsip mekanik bagi hambur dan aras tinggi.
pendaratan. 2.2.1 Menyatakan perbezaan lakuan semasa
5.1 Mematuhi dan mengamalkan elemen melakukan hambur kaki dari pelbagai aras
pengurusan dan keselamatan 5.1.3 Mengenal pasti alatan yang selamat
digunakan.
Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)

Pada akhir pembelajaran murid dapat melakukan - melakukan satu hambur kaki dari aras tinggi dan
tiga aktiviti hambur kaki dari aras rendah dan rendah
tinggi dengan teknik yang betul. - melakukan tiga hambur kaki dari aras rendah dan
aras tinggi

Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran


Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Penutup
1. Murid bersoal jawab 3. Murid menjalankan 4. Murid mendengar guru membuat
dengan guru. aktiviti secara individu kesimpulan tentang isi pelajaran.
2. Murid mendengar dengan bimbingan guru.
penerangan guru tentang
isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
Bahan Bantu Mengajar Tilam
Pengisian Kurikulum
Kemahiran Berfikir
Menganalisis Memahami Mengaplikasi
/ KBAT
Strategi Kemahiran
Konstruktivisme Berdaya Tahan
Pembelajaran Abad Ke-21
Aktiviti
Elemen Merentas
Nilai Murni Pembelajaran Simulasi
Kurikulum (EMK)
Abad Ke-21
Pentaksiran Dan Penilaian
Kendiri
Refleksi / Impak / Catatan
Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang Tahap Penguasaan :
ditetapkan adalah : 27 orang TP 1 :
TP 2 :
_____ murid yang tidak mencapai kemahiran TP 3 : 9
yang telah ditetapkan akan diberi bimbingan TP 4 : 10
tambahan / pengayaan / pengukuhan oleh
TP 5 : 8
guru.
TP 6 :
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( Minggu ke - 11 )
M/Pel PK Tarikh 15/6/2023 Hari Khamis
Kelas 2 Dahlia Masa 5.20 hingga 5.50 Kehadiran 29/34
Tema Cabaran Ruang
Tajuk Bergerak Ikut Tempo (2)
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
1.2 Melakukan pelbagai pergerakan lokomotor 1.2.1 Melakukan pergerakan berjalan, berlari,
1.3 Melakukan pelbagai pergerakan bukan mencongklang (galloping), menggelongsor,
lokomotor. melompat, melompat sebelah kaki (hopping),
2.2 Mengaplikasikan konsep pergerakan semasa berskip dan melonjak (leaping).
melakukan pergerakan lokomotor dan bukan 1.3.1 Melakukan pergerakan fleksi badan
lokomotor. (membongkok), meregang, membuai, meringkuk,
5.2 Menunjukkan keyakinan dan tanggungjawab mengilas, memusing, menolak, menarik,
kendiri semasa melakukan aktiviti fizikal. mengayun dan mengimbang.
2.2.1 Mengenal pasti ciri-ciri lakuan pergerakan
lokomotor dan bukan lokomotor.
5.2.1 Melibatkan diri dan mengambil bahagian
secara aktif.

Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)


Murid dapat ;
Pada akhir pembelajaran murid dapat melakukan - melakukan empat pergerakan lokomotor secara
empat pergerakan lokomotor dengan betul. bebas
- melakukan empat pergerakan lokomotor dalam
permainan

Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran


Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Penutup
1. Murid bersoal jawab 3. Murid menjalankan 4. Murid mendengar guru membuat
dengan guru. aktiviti secara individu kesimpulan tentang isi pelajaran.
2. Murid mendengar dengan bimbingan guru.
penerangan guru tentang
isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
Bahan Bantu Mengajar Tilam
Pengisian Kurikulum
Kemahiran Berfikir
Menganalisis Memahami Mengaplikasi
/ KBAT
Strategi Kemahiran
Konstruktivisme Berdaya Tahan
Pembelajaran Abad Ke-21
Aktiviti
Elemen Merentas
Nilai Murni Pembelajaran Simulasi
Kurikulum (EMK)
Abad Ke-21
Pentaksiran Dan Penilaian
Kendiri
Refleksi / Impak / Catatan
Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang Tahap Penguasaan :
ditetapkan adalah : 29 orang TP 1 :
TP 2 : 6
_____ murid yang tidak mencapai kemahiran TP 3 : 10
yang telah ditetapkan akan diberi bimbingan TP 4 : 15
tambahan / pengayaan / pengukuhan oleh
TP 5 : 8
guru.
TP 6 :
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( Minggu ke - 11 )
M/Pel SAINS Tarikh 16/6/2023 Hari Jumaat
Kelas 2 Kekwa Masa 3.00 hingga 3.30 Kehadiran 28/31
Tema Sains Hayat
Tajuk 4.0 Haiwan
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
4.1 Pembiakan Dan Tumbesaran Haiwan 4.1.4 Menjelaskan dengan contoh haiwan
melahirkan anak yang banyak dan anak
yang sedikit

Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)


Murid dapat;
- Membina jadual pengalasan haiwan
Sebelum berakhir PDPR, murid dapat melengkapkan
melahirkan anak sedikit dan banyak.
jadual proses tumbesaran haiwan
- Membentangkan hasil kerja di hadapan
kelas.
Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran
Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Pemulaan
1. Murid bersoal jawab 3. Murid menjalankan 4. Murid bersoal jawab dengan guru.
dengan guru. aktiviti secara individu 5. Murid mendengar penerangan guru
2. Murid mendengar dengan bimbingan guru. tentang isi pelajaran dan kaitannya
penerangan guru tentang dengan tajuk pelajaran.
isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
Bahan Bantu Mengajar Buku teks, lembaran kerja
Pengisian Kurikulum
Kemahiran Berfikir
Menganalisis Memahami Mengaplikasi
/ KBAT
Strategi Strategi
Pendekatan inkuiri Pendekatan inkuiri
Pembelajaran Pembelajaran
Elemen
Elemen Merentas Merentas
Sains Dan Teknologi Sains Dan Teknologi
Kurikulum (EMK) Kurikulum
(EMK)
Pentaksiran Dan Penilaian
Penulisan
Refleksi / Impak / Catatan
Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang Tahap Penguasaan :
ditetapkan adalah : 28 orang TP 1 :
TP 2 : 3
_____ murid yang tidak mencapai kemahiran TP 3 : 10
yang telah ditetapkan akan diberi bimbingan TP 4 : 10
tambahan / pengayaan / pengukuhan oleh
TP 5 : 5
guru.
TP 6 :
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( Minggu ke - 11 )
M/Pel SAINS Tarikh 16/6/2023 Hari Jumaat
Kelas 2 Seroja Masa 3.50 hingga 4.50 Kehadiran 30/31
Tema Sains Hayat
Tajuk 4.0 Haiwan
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
4.1 Pembiakan Dan Tumbesaran Haiwan 4.1.4 Menjelaskan dengan contoh haiwan
melahirkan anak yang banyak dan anak
yang sedikit

Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)


Murid dapat;
- Membina jadual pengalasan haiwan
Sebelum berakhir PDPR, murid dapat melengkapkan
melahirkan anak sedikit dan banyak.
jadual proses tumbesaran haiwan
- Membentangkan hasil kerja di hadapan
kelas.
Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran
Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Pemulaan
1. Murid bersoal jawab 3. Murid menjalankan 4. Murid bersoal jawab dengan guru.
dengan guru. aktiviti secara individu 5. Murid mendengar penerangan guru
2. Murid mendengar dengan bimbingan guru. tentang isi pelajaran dan kaitannya
penerangan guru tentang dengan tajuk pelajaran.
isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
Bahan Bantu Mengajar Buku teks, lembaran kerja
Pengisian Kurikulum
Kemahiran Berfikir
Menganalisis Memahami Mengaplikasi
/ KBAT
Strategi Strategi
Pendekatan inkuiri Pendekatan inkuiri
Pembelajaran Pembelajaran
Elemen
Elemen Merentas Merentas
Sains Dan Teknologi Sains Dan Teknologi
Kurikulum (EMK) Kurikulum
(EMK)
Pentaksiran Dan Penilaian
Penulisan
Refleksi / Impak / Catatan
Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang Tahap Penguasaan :
ditetapkan adalah : orang TP 1 :
TP 2 :
_____ murid yang tidak mencapai kemahiran TP 3 :
yang telah ditetapkan akan diberi bimbingan TP 4 :
tambahan / pengayaan / pengukuhan oleh
TP 5 :
guru.
TP 6 :
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana majlis penutup program Ihya Ramadan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( Minggu ke - 11 )
M/Pel PK Tarikh 16/6/2023 Hari Jumaat
Kelas 3 Kekwa Masa 4.50 hingga 5.20 Kehadiran 28/33
Tema Gimnas Gemilang
Tajuk Si Kanggaru dan Si Arnab (2)
Standard Kandungan Standard Pembelajaran

1.2 Melakukan kemahiran hambur dan 1.2.1 Melakukan hambur kaki dari aras tinggi ke
pendaratan dengan lakuan yang betul. aras rendah.
2.2 Menggunakan pengetahuan konsep 1.2.2 Melakukan hambur kaki dari aras rendah ke
pergerakan dan prinsip mekanik bagi hambur dan aras tinggi.
pendaratan. 2.2.1 Menyatakan perbezaan lakuan semasa
5.1 Mematuhi dan mengamalkan elemen melakukan hambur kaki dari pelbagai aras
pengurusan dan keselamatan 5.1.3 Mengenal pasti alatan yang selamat
digunakan.
Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)

Pada akhir pembelajaran murid dapat melakukan - melakukan satu hambur kaki dari aras tinggi dan
tiga aktiviti hambur kaki dari aras rendah dan rendah
tinggi dengan teknik yang betul. - melakukan tiga hambur kaki dari aras rendah dan
aras tinggi

Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran


Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Penutup
1. Murid bersoal jawab 3. Murid menjalankan 4. Murid mendengar guru membuat
dengan guru. aktiviti secara individu kesimpulan tentang isi pelajaran.
2. Murid mendengar dengan bimbingan guru.
penerangan guru tentang
isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
Bahan Bantu Mengajar Tilam
Pengisian Kurikulum
Kemahiran Berfikir
Menganalisis Memahami Mengaplikasi
/ KBAT
Strategi Kemahiran
Konstruktivisme Berdaya Tahan
Pembelajaran Abad Ke-21
Aktiviti
Elemen Merentas
Nilai Murni Pembelajaran Simulasi
Kurikulum (EMK)
Abad Ke-21
Pentaksiran Dan Penilaian
Kendiri
Refleksi / Impak / Catatan
Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang Tahap Penguasaan :
ditetapkan adalah : orang TP 1 :
TP 2 :
_____ murid yang tidak mencapai kemahiran TP 3 :
yang telah ditetapkan akan diberi bimbingan TP 4 :
tambahan / pengayaan / pengukuhan oleh
TP 5 :
guru.
TP 6 :
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana majlis penutup program Ihya Ramadan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( Minggu ke - 11 )
M/Pel SAINS Tarikh 16/6/2023 Hari Jumaat
Kelas 2 Melur Masa 5.20 hingga 5.50 Kehadiran 29/30
Tema Sains Hayat
Tajuk 3.0 Manusia
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
3.1 Pembiakan Dan Tumbesaran Manusia 3.1.6 Menjelaskan pemerhatian tentang
tumbesaran dan pewarisan memalui lakaran,
TMK, penulisan atau lisan

Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)


Sebelum berakhir PDPR, murid dapat menyatakan
Murid dapat menghasilkan carta salasilah
secara bertulis tentang pewarisan melalui lakaran,
keluarga masing-masing
TMK, penulisan atau lisan.
Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran
Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Penutup
1. Murid bersoal jawab 3. Murid menjalankan 4. Murid mendengar guru membuat
dengan guru. aktiviti secara individu kesimpulan tentang isi pelajaran.
2. Murid mendengar dengan bimbingan guru. 5. Murid membersihkan bengkel.
penerangan guru tentang
isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
Bahan Bantu Mengajar Buku teks, lembaran kerja
Pengisian Kurikulum
Kemahiran Berfikir
Menganalisis Memahami Mengaplikasi
/ KBAT
Strategi Kemahiran
Pendekatan inkuiri Bermaklumat
Pembelajaran Abad Ke-21
Aktiviti
Elemen Merentas
Sains Dan Teknologi Pembelajaran Eksperimen
Kurikulum (EMK)
Abad Ke-21
Pentaksiran Dan Penilaian
Penulisan
Refleksi / Impak / Catatan
Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang Tahap Penguasaan :
ditetapkan adalah : orang TP 1 :
TP 2 :
_____ murid yang tidak mencapai kemahiran TP 3 :
yang telah ditetapkan akan diberi bimbingan TP 4 :
tambahan / pengayaan / pengukuhan oleh
TP 5 :
guru.
TP 6 :
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana majlis penutup program Ihya Ramadan
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( Minggu ke - 12 )
M/Pel SAINS Tarikh 19/6/2023 Hari Isnin
Kelas 2 Dahlia Masa 1.30 hingga 2.30 Kehadiran
Tema Sains Hayat
Tajuk 5.0 Tumbuhan
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
5.1 Tumbesaran Tumbuhan 5.1.1 Menyatakan kepentingan tumbuhan
kepada manusia dan haiwan

Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)


Murid dapat;
Sebelum berakhir PDPR, murid dapat peta alir
- Membina peta alir bertajuk kepentingan
bertajuk kepentingan tumbuhan kepada manusia.
tumbuhan kepada manusia
Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran
Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Penutup
5. Murid bersoal jawab 7. Murid menjalankan 8. Murid mendengar guru membuat
dengan guru. aktiviti secara individu kesimpulan tentang isi pelajaran.
6. Murid mendengar dengan bimbingan guru.
penerangan guru tentang
isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
Bahan Bantu Mengajar Buku teks, lembaran kerja
Pengisian Kurikulum
Kemahiran Berfikir
Menganalisis Memahami Mengaplikasi
/ KBAT
Strategi Kemahiran
Pendekatan inkuiri Bermaklumat
Pembelajaran Abad Ke-21
Aktiviti
Elemen Merentas
Sains Dan Teknologi Pembelajaran Perbentangan Hasil Kerja
Kurikulum (EMK)
Abad Ke-21
Pentaksiran Dan Penilaian
Penulisan
Refleksi / Impak / Catatan
Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang Tahap Penguasaan :
ditetapkan adalah : orang TP 1 :
TP 2 :
_____ murid yang tidak mencapai kemahiran TP 3 :
yang telah ditetapkan akan diberi bimbingan TP 4 :
tambahan / pengayaan / pengukuhan oleh
TP 5 :
guru.
TP 6 :
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( Minggu ke - 12 )
M/Pel SAINS Tarikh 19/6/2023 Hari Isnin
Kelas 2 Seroja Masa 3.00 hingga 3.30 Kehadiran
Tema Sains Hayat
Tajuk 5.0 Tumbuhan
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
5.1 Tumbesaran Tumbuhan 5.1.1 Menyatakan kepentingan tumbuhan
kepada manusia dan haiwan

Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)


Murid dapat;
Sebelum berakhir PDPR, murid dapat peta alir
- Membina peta alir bertajuk kepentingan
bertajuk kepentingan tumbuhan kepada manusia.
tumbuhan kepada manusia
Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran
Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Penutup
1. Murid bersoal jawab 3. Murid menjalankan 4. Murid mendengar guru membuat
dengan guru. aktiviti secara individu kesimpulan tentang isi pelajaran.
2. Murid mendengar dengan bimbingan guru.
penerangan guru tentang
isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
Bahan Bantu Mengajar Buku teks, lembaran kerja
Pengisian Kurikulum
Kemahiran Berfikir
Menganalisis Memahami Mengaplikasi
/ KBAT
Strategi Kemahiran
Pendekatan inkuiri Bermaklumat
Pembelajaran Abad Ke-21
Aktiviti
Elemen Merentas
Sains Dan Teknologi Pembelajaran Perbentangan Hasil Kerja
Kurikulum (EMK)
Abad Ke-21
Pentaksiran Dan Penilaian
Penulisan
Refleksi / Impak / Catatan
Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang Tahap Penguasaan :
ditetapkan adalah : orang TP 1 :
TP 2 :
_____ murid yang tidak mencapai kemahiran TP 3 :
yang telah ditetapkan akan diberi bimbingan TP 4 :
tambahan / pengayaan / pengukuhan oleh
TP 5 :
guru.
TP 6 :
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( Minggu ke - 12 )
M/Pel SAINS Tarikh 19/6/2023 Hari Isnin
Kelas 2 Teratai Masa 3.50 hingga 4.20 Kehadiran
Tema Sains Hayat
Tajuk 5.0 Tumbuhan
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
5.1 Tumbesaran Tumbuhan 5.1.1 Menyatakan kepentingan tumbuhan
kepada manusia dan haiwan

Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)


Murid dapat;
Sebelum berakhir PDPR, murid dapat peta alir
- Membina peta alir bertajuk kepentingan
bertajuk kepentingan tumbuhan kepada manusia.
tumbuhan kepada manusia
Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran
Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Penutup
1. Murid bersoal jawab 3. Murid menjalankan 4. Murid mendengar guru membuat
dengan guru. aktiviti secara individu kesimpulan tentang isi pelajaran.
2. Murid mendengar dengan bimbingan guru.
penerangan guru tentang
isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
Bahan Bantu Mengajar Buku teks, lembaran kerja
Pengisian Kurikulum
Kemahiran Berfikir
Menganalisis Memahami Mengaplikasi
/ KBAT
Strategi Kemahiran
Pendekatan inkuiri Bermaklumat
Pembelajaran Abad Ke-21
Aktiviti
Elemen Merentas
Sains Dan Teknologi Pembelajaran Perbentangan Hasil Kerja
Kurikulum (EMK)
Abad Ke-21
Pentaksiran Dan Penilaian
Penulisan
Refleksi / Impak / Catatan
Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang Tahap Penguasaan :
ditetapkan adalah : orang TP 1 :
TP 2 :
_____ murid yang tidak mencapai kemahiran TP 3 :
yang telah ditetapkan akan diberi bimbingan TP 4 :
tambahan / pengayaan / pengukuhan oleh
TP 5 :
guru.
TP 6 :
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN ( Minggu ke - 12 )
M/Pel SAINS Tarikh 19/6/2023 Hari Isnin
Kelas 2 Kekwa Masa 4.50 hingga 5.50 Kehadiran
Tema Sains Hayat
Tajuk 5.0 Tumbuhan
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
5.1 Tumbesaran Tumbuhan 5.1.1 Menyatakan kepentingan tumbuhan
kepada manusia dan haiwan

Objektif Pembelajaran Kriteria Kejayaan (Penilaian)


Murid dapat;
Sebelum berakhir PDPR, murid dapat peta alir
- Membina peta alir bertajuk kepentingan
bertajuk kepentingan tumbuhan kepada manusia.
tumbuhan kepada manusia
Aktiviti Pengajaran Dan Pembelajaran
Aktiviti Pemulaan Aktiviti Utama Aktiviti Penutup
1. Murid bersoal jawab 3. Murid menjalankan 4. Murid mendengar guru membuat
dengan guru. aktiviti secara individu kesimpulan tentang isi pelajaran.
2. Murid mendengar dengan bimbingan guru.
penerangan guru tentang
isi pelajaran dan
kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
Bahan Bantu Mengajar Buku teks, lembaran kerja
Pengisian Kurikulum
Kemahiran Berfikir
Menganalisis Memahami Mengaplikasi
/ KBAT
Strategi Kemahiran
Pendekatan inkuiri Bermaklumat
Pembelajaran Abad Ke-21
Aktiviti
Elemen Merentas
Sains Dan Teknologi Pembelajaran Perbentangan Hasil Kerja
Kurikulum (EMK)
Abad Ke-21
Pentaksiran Dan Penilaian
Penulisan
Refleksi / Impak / Catatan
Bilangan murid yang mencapai kemahiran yang Tahap Penguasaan :
ditetapkan adalah : orang TP 1 :
TP 2 :
_____ murid yang tidak mencapai kemahiran TP 3 :
yang telah ditetapkan akan diberi bimbingan TP 4 :
tambahan / pengayaan / pengukuhan oleh
TP 5 :
guru.
TP 6 :
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana :
