Anda di halaman 1dari 5

RANCANGAN MENGAJAR HARIAN PRASEKOLAH

MINGGU : 25 HARI : ISNIN TARIKH : 15 / 07 / 19

MASA : 8.00 PG -12 TGH

MASA/ STANDARD AKTIVITI BAHAN/CATATAN/


KESEPADUAN
TUNJANG PEMBELAJARAN P&P

20 minit PERBUALAN AWAL : bersoal jawab mengenai serangga

sivik NT : Kasih sayang –membezakan antara keperluan dengan kehendak yang


diingini.

FK 3.1.3 Murid membuat aktiviti Kesepaduan:


Fizikal memanaskan badan. KD 2.3.5
Menangkap objek
(30 minit)
Murid melambung bola Menunjukkan
yang dilambung kebolehan sendiri
pingpong dan menyambut
sendiri. melalui pelbagai
bola tersebut. kaedah komunikasi.
Objektif:

Murid dapat Bahan :

menangkap bola Bola pingpong

yang dilambung Impak:

sendiri. BM :

SM:

TM :

Topic : food 1..Pre lesson routines


BAHASA INGGERIS  Greeting and hello song
BI 1.3.2
 Register
20 MIN
 Emotions routine
Name favourite
 Weather routine 1) Song: I like to
things and activities 2.Lesson Development eat
Engage 2) Flashcards
Objective:
 Circle time (stationary and
-engage actions)
Children can name
1Read the words noodles,
3) Worksheets .
of the food . bread , egg ,milk
3.Post lesson routines
 Q&A session
 Goodbye song
MATEMATIK AWAL MA 3.1.5 Murid menyelesaikan operasi Kesepaduan:

(20 MIN ) tambah. BM 1.4.4

Berinteraksi
menggunakan ayat
Menambah dalam mudah mengikut
situasi.
lingkungan fakta
Bahan :
asas.
Lembaran kerja
Objektif:
Impak:
Murid dapat BM :

menyelesaikan SM;

TM :
masalah tambah.

1.Menyebut suku kata wa wi , wu secara


Kesepaduan:
BAHASA BM 2.3.3membaca
perkataan dengan KD 2.3.1
lisan bagi setiap individu
MELAYU suku kata terbuka Bertutur dengan
2. mencantum kad suku kata menjadi yakin
(30 min) i)KV+kv
perkataan. Sawi , hawa , lawa , kiwi Bahan :
Kad
3. menyebut perkataan dan gambar,lembaran
objektif kerja
menyalinnya
Impak:
murid dapat sebut 4 4. mewarna gambar.
BM:
perkataan dari 5
SM
perkataan
TM:

10.00 – 10.30 KUDAPAN


30 minit Murid makan, baca doa, bersih diri
REHAT

AKTIVITI PEMBELAJARAN BERTEMA

( SILA RUJUK LAMPIRAN

PENUTUP 1. Membuat ulasan dan peneguhan kepada aktiviti yang berlaku hari ini:
2. Memberi pesanan untuk aktiviti pada keesokan hari.
(10 minit)
3. Bacaan doa sebelum pulang dan bersalaman dengan guru dan PPM
REFLEKSI MURID

REFLEKSI GURU
RANCANGAN MENGAJAR HARIAN PRASEKOLAH

MINGGU : 25 HARI : SELASA TARIKH : 16/07/2019

8.00 PG – 12.00 TGH

MASA/ STANDARD AKTIVITI BAHAN/CATATAN/


KESEPADUAN
TUNJANG PEMBELAJARAN P&P

20 minit .PERBUALAN AWAL : soal jawab mengenai nama-nama haiwan yang ditunjukkan

BM 2.3.4 membaca Kesepaduan:

BAHASA perkataan dengan 1 . Murid mengeja perkataan kvkv


KD 2.3.1
MELAYU sukukata terbuka dan kvkvk. .belon , berus ,kotak ,
Bertutur dengan
(30 minit)
dan tertutup katak
yakin
2 . murid memilih sukukata untuk
iii)Kvkvk
menulis dibawah gambar. Bahan :
Objektif:
3 . mewarna gambar dan membaca
lembaran kerja
murid dapat perkataan.

menbaca perkatan
kvkvk dan dengan Impak:
bimbingan.
BM:

SMi:

TM

20 MIN MAIN BEBAS

SA 2.3.4 Murid diminta untuk Kesepaduan:

SAINS berkumpul di hadapan kelas.


Menimbang objek KD 2.3.1
menggunakan unit Murid ditunjukkan dengan
AWAL
Bertutur dengan
bukan piawai. alat penimbang.
yakin
Murid meletakkan beberapa
objek dan menimbang. Bahan :
(20 minit))
Objektif: Murid menyatakan berat
Buku,kasut,kertas
Murid dapat bahan mengikut unit bukan
piawai. Impak:
menimbang berat
BM :
bahan guna unit SM :

bukan piawai. TM :

BAHASA Topic : food 1..Pre lesson routines


 Greeting and hello song
INGGERIS BI 2.2.5
 Register
 Emotions routine
30 min Recognize and sound
 Weather routine
out letters of the 2.Lesson Development
1) Song: I like to
alphabet Engage eat
 Circle time
-engage 2) Flashcards
1Read the words milk, (stationary and
actions)
Objective: noodles, bread
3) Word cards
pupils can recognize
3.Post lesson routines 4) Word cards and
and sound out letter in letter cards
 Q&A session
the word.  Goodbye song

10.00 – 10.30 KUDAPAN

REHAT Murid makan, baca doa, bersih diri

30 MIN

PEMBELAJARAN BERPUSAT

80 MIN Seperti Lampiran

PENUTUP 2. Membuat ulasan dan peneguhan kepada aktiviti yang berlaku hari ini:
(10 minit) 3. Memberi pesanan untuk aktiviti pada keesokan hari.
4. Bacaan doa sebelum pulang dan bersalaman dengan guru dan PPM
REFLEKSIMURID

REFLEKSI GURU
