Anda di halaman 1dari 1

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN KOKURIKULUM : PING PONG

TAHUN : TAHAP 2 TARIKH : 12 FEBRUARI 2020


BILANGAN MURID : 25 ORANG MASA : 1.30 – 2.30 PETANG
TEMA : Kawalan raket dan Penyesuaian lantunan bola
TAJUK : Cara Memegang Raket ‘Shake Hand Grip’
TEMPAT
Kawasan hadapan perpustakaan
PERJUMPAAN :
OBJEKTIF Pada akhir perjumpaan kokurikulum, murid dapat :
PEMBELAJARAN: a) Menunjukkan cara pegangan shake hand dengan betul.

PENGISIAN
EMK : Menjana idea kreatif dan inovatif
KURIKULUM :
KBAT : Meramal, Membuat Inferens
BBM : a) Raket ping pong
b) Lagu “mencari kawan”.
c) Fail rekod perjumpaan
TEKNIK : Permainan kecil

LANGKAH AKTIVITI CATATAN


Set Induksi 1. Kehadiran murid direkodkan. Nilai : Semangat
(5 Minit) 2. Murid menjalankan aktiviti memanaskan berpasukan
badan. Bahan : Buku Kehadiran,
Fail Rekod Perjumpaan
Langkah 1 1. Memperkenalkan cara memegang raket EMK : Menjana Idea
(15 Minit) ‘Shake Hand Grip’. Nilai : Menepati Masa
Teknik : Soal Jawab
Langkah 2 1. Guru menunjukkan gambar cara pegangan EMK : Menjana Idea
(15 Minit) shake hand. Nilai : Baik Hati
2. Guru menerangkan cara pegangan shake Teknik : Soal Jawab
hand kepada murid:
• memegang pemegang raket dalam tapak
tangan
• ibu jari dan jari telunjuk diletakkan
disebelah yang bertentangan
• jari yang lain mengelilingi bahagian
pemegang raket
Langkah 3 1. Murid menjalankan permainan kecil: EMK : Kreativiti dan
(20 Minit) a. Murid-murid membuat satu bulatan. Inovasi
b. Guru memainkan lagu “mencari kawan”. Teknik : Soal Jawab
c. Bila muzik diberhentikan, murid perlu
mencari seorang rakan dan berjabat tangan
dengan rakannya.
d. Pada masa ini, guru menyuruh murid
memerhatikan cara pegangan jabat tangan
tersebut.
e. Guru menerangkan cara memegang raket
secara ‘shake hand’ dan murid-murid
menunjukkannya sambil berjabat tangan
dengan rakannya.
Penutup Melakukan aktiviti menyejukkan badan. Nilai : Kerjasama
(5 Minit)

Disediakan oleh : ____________________________


(BONG SUK CHEIN)
Guru Penasihat Ping Pong
