Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

SAINS TAHUN 4
MINGGU : 37 SAINS
TARIKH/HARI 8.10.2020 [KHAMIS
MASA 7.45-8.45
BIDANG PEMBELAJARAN SAINS FIZIKAL
TAJUK 6. BUNYI
STANDARD KANDUNGAN 6.1 Bunyi
STANDARD 6.1.4 Memerihalkan bunyi yang berfaedah dan bunyi yang memudaratkan dalam
PEMBELAJARAN
kehidupan harian.
OBJEKTIF Pada akhir pdpc murid dapat:
Menyelesaikan masalah bagi mengurangkan pencemaran bunyi dalam kehidupan harian.

KRITERIA KEJAYAAN Menyatakan2/4 bunyi yang berfaedah dan bunyi 2/4 yang memudaratkan dalam
kehidupan harian.
AKTIVITI Guru meminta murid bangun dan memberi salam.Guru bertanya kepada murid samada
mendengar arahan guru. Murid dapat mendengar suara guru adalah salah satu faedah dari
bunyi. Apa lagi faedah bunyi ?. ( Bersoaljawab)
PENEROKAAN
Guru meminta murid menyatakan lagi faedah bunyi yang lain dengan merujuk buku teks.
PENERANGAN

PERKEMBANGAN
Guru meminta murid membuat penyiasatan buku teks m/s 118

.
PENILAIAN
Murid membuat penilaian bahawa, Menyatakan2/4 bunyi yang berfaedah dan bunyi 2/4
yang memudaratkan dalam kehidupan harian . ( PembentanganKumpulan)
PENUTUP
Guru memberikan latihan pengukuhan sebagai lanjutan PDPC pada hari ini

Kaedah Pdpc : Berasaskan murid, berkumpulan


EMK : Alam Sekitar, Kejuruteraan
NILAI : Kerjasama, Tolak ansur
BBM : Buku teks, Lembaran,radas sains,
PETA PEMIKIRAN : Peta buih
PBD : Pemerhatian,lisan,hasil kerja murid,Laporan, soal jawab
KPS : Memerhati,membuat inferens,berkomunikasi,mengeksperimen, membuat kesimpulan
KMS : Mengguna dan mengendalikan alatan dan bahan sains dengan betul,melakar spesimen,peralatan dan bahan
dengan tepat
KBAT : Menganalisis, Menilai
PAK21 : Traffic Light,Pembentangan Kumpulan
KEHADIRAN : / 16
IMPLAK /REFLEKSI

CATATAN
