Minggu 10
Minggu 10
REFLEKSI / IMPAK
Subjek Matematik
Tema 1. Konsep Nombor
Kelas KPKP 1 Ammar
Masa 10.00-11.00 Pagi
Perkara Tahap Rendah Tahap Sederhana Tahap Tinggi
1. Ratu 1. Arfan
2. Iman Firdaus 2. Khalishah
NAMA MURID
3. Amani
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
1. Murid diterangkan dengan aktiviti yang akan dilakukan pada hari ini.
2. Murid ditunjukkan beberapa contoh blok berwarna(warna asas).
4. Murid mengumpulkan blok atau objek mengikut saiz yang sama.
REFLEKSI / IMPAK
Subjek Matematik
Tema 2. OPERASI TAMBAH DALAM LINGKUNGAN 1000
Kelas KPKP 4 Hanzalah
Masa 11.30-12.30 Tengahari
Perkara Tahap Rendah Tahap Sederhana Tahap Tinggi
1. Altamis Rashid 1. Fitri
2. Faidh Hasif 2. Putera Rafiuddin
NAMA MURID
3. Asyraf Rafiq 3. Wan Humaira
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
STANDARD PEMBELAJARAN 2.1.1 Menambah sebarang dua nombor hingga tiga digit tanpa mengumpul semula
REFLEKSI / IMPAK
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
TP 3:Mempraktikkan panggilan
TP 1:Menyatakan nama, umur dan jantina TP 2:Mengenali diri sendiri dan ahli
OBJEKTIF PEMBELAJARAN hormat yang sesuai bagi setiap ahli
sendiri. keluarga asas.
keluarga asas.
STANDARD KANDUNGAN 1.1. Kenali diri sendiri dan ahli keluarga asas.
1. Murid diterangkan dengan aktiviti yang akan dilakukan pada hari ini.
2. Murid menyatakan nama , umur dan jantina masing-masing.
AKTIVITI PDPC 3. Murid menyatakan nama, dan jantina rakan sekelas.
4. Murid menyatakan ahli keluarga masing-masing.
5. Murid menyatakan nama panggilan ahli keluarga dirumah.
PENILAIAN Permerhatian Pemerhatian Pemerhatian
EMK / NILAI MURNI Berani, Sayang-menyayangi
BAHAN BANTU MENGAJAR Buku Teks
KBAT Mengingat, Menganalisis
REFLEKSI / IMPAK
REFLEKSI / IMPAK
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
REFLEKSI / IMPAK
REFLEKSI / IMPAK
STANDARD PEMBELAJARAN 1.1.1 Bernyanyi dengan sebutan, tempo dan pic yang betul.
1. Murid diterangkan dengan persediaan sebelum menyanyi (cara duduk yang betul).
2. Murid menunjukkan cara pernafasan yang betul untuk menyanyi.
AKTIVITI PDPC 3. Murid diterangkan dengan apa itu isyarat tangan Curwen.
4. Murid cuba menunjukkan isyarat Curwen mengikut solfa yang disebut oleh guru.
5. Murid menyanyi dengan isyarat Curwen bersama Audio 1.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
REFLEKSI / IMPAK
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
REFLEKSI / IMPAK Pdpc ditunda. Persiapan Siaraya dan Tempat Sempena sambutan Hari Raya Aidilfitri.
Subjek Matematik
Tema 1. NOMBOR BULAT DALAM LINGKUNGAN 1000
Kelas KPKP 4 Hanzalah
Masa 10.30-11.30 Pagi
Perkara Tahap Rendah Tahap Sederhana Tahap Tinggi
1. Altamis Rashid 1. Fitri
2. Faidh Hasif 2. Putera Rafiuddin
NAMA MURID
3. Asyraf Rafiq
4. Wan Humaira
TP2: Menyebut nilai nombor dalam TP 3:Membanding nilai nombor
TP 1 : Menyatakan nombor dalam
OBJEKTIF PEMBELAJARAN lingkungan 1000 dengan kuantiti menggunakan kuantiti
lingkungan 1000
menggunakan objek dan gambar
1. Murid diterangkan julat nombor yang akan dipelajari dalam tahun 4.
2. Murid cuba menyebut nombor secara rawak mengikut pengetahuan sedia ada.
AKTIVITI PDPC 3. Murid cuba menyatakan nombor berdasarkan kuantiti objek.
4. Murid cuba membandingkan nilai antara dua nombor.
5. Soal jawab tentang aktivit pada hari ini dan latihan pengukuhan.
PENILAIAN Permerhatian Pemerhatian Pemerhatian
EMK / NILAI MURNI Kerjasama, Berani, kreatif
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
STANDARD PEMBELAJARAN 1.1.1 Mengenal semula objek atau gambar yang telah dilihat.
1. Murid bercerita tentang pengalaman mereka berada di sesuatu lokasi( cth:restoran)
2. Murid diterangkan aktiviti permainan padanan gambar.
AKTIVITI PDPC 3. Murid perlu membuka kad dan mengingati susunan gambar tersebut.
4. Murid menulis nama objek yang telah dilihat.
5. Soal jawab tentang aktiviti pada hari ini.
PENILAIAN Permerhatian Pemerhatian Pemerhatian
EMK / NILAI MURNI Kerjasama, Berani, kreatif
BAHAN BANTU MENGAJAR Kad Padanan Gambar
KBAT Mengingat
REFLEKSI / IMPAK
REFLEKSI / IMPAK
REFLEKSI / IMPAK
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
1. Murid diterangkan dengan aktiviti yang akan dilakukan pada hari ini.
2. Murid diperdengarkan dengan Audio 1.
KBAT Menganalisa
REFLEKSI / IMPAK
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
TP 1:Murid dapat memberi respons pada TP 2:Murid dapat menamakan objek TP 2:Murid dapat menamakan objek
OBJEKTIF PEMBELAJARAN perkara yang berkaitan dengan objek dan mengikut warna asas dengan mengikut warna asas dengan
warna asas menggunakan bahan bantu belajar menggunakan bahan bantu belajar
STANDARD KANDUNGAN 1.1. Objek mengikut warna asas (merah, biru, kuning)
1. Murid diterangkan dengan aktiviti yang akan dilakukan pada hari ini.
2. Murid ditunjukkan beberapa contoh blok berwarna(warna asas).
AKTIVITI PDPC 3. Murid menamakan warna pada blok tersebut.
4. Murid menganalisis warna objek yang terdapat dalam kelas.
5. Soal jawab tentang aktivit pada hari ini.
PENILAIAN Permerhatian Pemerhatian Pemerhatian
EMK / NILAI MURNI Kerjasama, Berani, kreatif
BAHAN BANTU MENGAJAR Blok mainan
KBAT Menamakan, menganalisis
REFLEKSI / IMPAK Pdpc ditunda. Guru terlibat dengan Mesyuarat Hakim eNilam Peringkat Negeri.
1. Murid diterangkan dengan aktiviti yang akan dilakukan pada hari ini.
2. Murid diperdengarkan dengan Audio 1.
AKTIVITI PDPC 3. Murid bergerak mengikut kesesuaian muzik.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
AKTIVITI PDPC
4. Murid membuat beberapa pergerakan secara berpandu dengan bimbingan guru.
5. Soal jawab tentang aktivit pada hari ini.
PENILAIAN Permerhatian Pemerhatian Pemerhatian
EMK / NILAI MURNI Kerjasama, Berani, kreatif
BAHAN BANTU MENGAJAR Audio 1 KSSRPK Muzik Tahun 2
KBAT Menganalisa
REFLEKSI / IMPAK Pdpc ditunda. Guru terlibat dengan Mesyuarat Hakim eNilam Peringkat Negeri.
Subjek Matematik
Tema 1. NOMBOR BULAT DALAM LINGKUNGAN 1000
Kelas KPKP 4 Hanzalah
Masa 10.00-10.30 Pagi
Perkara Tahap Rendah Tahap Sederhana Tahap Tinggi
1. Altamis Rashid 1. Fitri
2. Faidh
TP Hasif ayat matematik
1:Menyebut 2. Putera
TP Rafiuddin
1:Menyebut ayat matematik
NAMA MURID operasi tambah
3. Asyraf Rafiq dua nombor hingga operasi
3. Wan tambah
Humairadua nombor hingga
tiga digit tiga digit
TP 2:Menulis ayat matematik TP 2:Menulis ayat matematik operasi
operasi tambah dua nombor hingga tambah dua nombor hingga tiga digit
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
tiga digit dalam bentuk lazim dalam bentuk lazim
TP 3:Menentukan jawapan yang TP 3:Menentukan jawapan yang betul
STANDARD KANDUNGAN 2.1. Menambah sebarang dua nombor betul bagi operasi tambah dua bagi operasi tambah dua nombor
nombor hingga tiga digit tanpa hingga tiga digit tanpa mengumpul
mengumpul semula. semula.
STANDARD PEMBELAJARAN 2.1.1 Menambah sebarang dua nombor hingga tiga digit tanpa mengumpul semula
REFLEKSI / IMPAK Pdpc ditunda. Guru terlibat dengan Mesyuarat Hakim eNilam Peringkat Negeri.
RANCANGAN PENGAJARAN TAHUNAN KSSRPK MATEMATIK TAHUN 4
STANDARD STANDARD
MINGGU TAJUK STANDARD PRESTASI
KANDUNGAN PEMBELAJARAN
TP 1:Menyebut ayat matematik operasi tambah dua nombor hingga tiga digit
TP 2:Menulis ayat matematik operasi tambah dua nombor hingga tiga digit
dalam bentuk lazim
2. OPERASI 2.1.1 Menambah TP 3:Menentukan jawapan yang betul bagi operasi tambah dua nombor
2.1. Menambah
TAMBAH DALAM sebarang dua nombor hingga tiga digit tanpa mengumpul semula.
8 sebarang dua
LINGKUNGAN hingga tiga digit tanpa TP 4:Menentukan jawapan yang betul bagi operasi tambah dua nombor
nombor
1000 mengumpul semula hingga tiga digit dengan mengumpul semula.
TP 5:Melengkapkan operasi tambah dua nombor hingga tiga digit.
TP 6:Menjelaskan proses operasi tambah dalam pelbagai situasi
TP 1:Menyebut ayat matematik operasi tambah dua nombor hingga tiga digit
TP 2:Menulis ayat matematik operasi tambah dua nombor hingga tiga digit
dalam bentuk lazim
2. OPERASI 2.1.2 Menambah TP 3:Menentukan jawapan yang betul bagi operasi tambah dua nombor
TAMBAH DALAM 2.1. Menambah sebarang dua nombor hingga tiga digit tanpa mengumpul semula.
9 LINGKUNGAN sebarang dua hingga tiga digit dengan TP 4:Menentukan jawapan yang betul bagi operasi tambah dua nombor
nombor
1000 mengumpul semula hingga tiga digit dengan mengumpul semula.
TP 5:Melengkapkan operasi tambah dua nombor hingga tiga digit.
TP 6:Menjelaskan proses operasi tambah dalam pelbagai situasi
RANCANGAN PENGAJARAN TAHUNAN KSSRPK MATEMATIK TAHUN 4
TP 1:Menyebut ayat matematik operasi tambah tiga nombor hingga tiga digit
TP 2:Menulis ayat matematik operasi tambah tiga nombor hingga tiga digit
dalam bentuk lazim
2. OPERASI 2.2.1 Menambah TP 3:Menentukan jawapan yang betul bagi operasi tambah tiga nombor
2.2. Menambah
TAMBAH DALAM sebarang tiga nombor hingga tiga digit tanpa mengumpul semula
10 sebarang tiga
LINGKUNGAN nombor hingga tiga digit tanpa TP 4:Menentukan jawapan yang betul bagi operasi tambah tiga nombor
1000 mengumpul semula hingga tiga digit dengan mengumpul semula
TP 5:Melengkapkan operasi tambah tiga nombor hingga tiga digit
TP 6:Menjelaskan proses operasi tambah dalam pelbagai strategi
TP 1:Menyebut ayat matematik operasi tambah tiga nombor hingga tiga digit
TP 2:Menulis ayat matematik operasi tambah tiga nombor hingga tiga digit
dalam bentuk lazim
2. OPERASI 2.2.2 Menambah TP 3:Menentukan jawapan yang betul bagi operasi tambah tiga nombor
2.2. Menambah
TAMBAH DALAM sebarang tiga nombor hingga tiga digit tanpa mengumpul semula
11 sebarang tiga
LINGKUNGAN hingga tiga digit dengan TP 4:Menentukan jawapan yang betul bagi operasi tambah tiga nombor
nombor
1000 mengumpul semula hingga tiga digit dengan mengumpul semula
TP 5:Melengkapkan operasi tambah tiga nombor hingga tiga digit
TP 6:Menjelaskan proses operasi tambah dalam pelbagai strategi
RANCANGAN PENGAJARAN TAHUNAN KSSRPK MATEMATIK TAHUN 4
TP 1:Menyebut ayat matematik operasi tolak dua nombor hingga tiga digit
TP 2:Menulis ayat matematik operasi tolak dua nombor hingga tiga digit
dalam bentuk lazim
3. OPERASI 3.1.1 Menolak sebarang TP 3:Menentukan jawapan yang betul bagi operasi tolak dua nombor hingga
3.1. Menolak
TOLAK DALAM dua nombor hingga tiga tiga digit tanpa mengumpul semula
13 sebarang dua
LINGKUNGAN nombor digit tanpa mengumpul TP 4:Menentukan jawapan yang betul bagi operasi tolak dua nombor hingga
1000 semula tiga digit dengan mengumpul semula
TP 5:Melengkapkan operasi tolak dua nombor hingga tiga digit
TP 6:Menjelaskan proses operasi tolak dalam pelbagai strategi
RANCANGAN PENGAJARAN TAHUNAN KSSRPK MATEMATIK TAHUN 4
TP 1:Menyebut ayat matematik operasi tolak dua nombor hingga tiga digit
TP 2:Menulis ayat matematik operasi tolak dua nombor hingga tiga digit
dalam bentuk lazim
3. OPERASI 3.1.2 Menolak sebarang TP 3:Menentukan jawapan yang betul bagi operasi tolak dua nombor hingga
3.1. Menolak
TOLAK DALAM dua nombor hingga tiga tiga digit tanpa mengumpul semula
14 sebarang dua
LINGKUNGAN nombor digit dengan TP 4:Menentukan jawapan yang betul bagi operasi tolak dua nombor hingga
1000 mengumpul semula tiga digit dengan mengumpul semula
TP 5:Melengkapkan operasi tolak dua nombor hingga tiga digit
TP 6:Menjelaskan proses operasi tolak dalam pelbagai strategi
STANDARD STANDARD
MINGGU TAJUK KANDUNGAN PEMBELAJARAN STANDARD PRESTASI
TP 1:Berdiri dengan dua belah kaki dan sebelah kaki di atas bangku panjang
sambil menjunjung objek dengan bimbingan.
TP 2:Berjalan di atas bangku panjang sambil menjunjung objek dengan betul.
2.2.1 Berdiri dengan
TP 3:Berjalan di atas bangku panjang sambil tangan di pinggang dan
tangan di pinggang
menjunjung objek dengan bimbingan.
2. MOTOR sambil menjunjung
21 2.2. Imbangan TP 4:Berjalan di atas bangku panjang sambil tangan di pinggan dan
KASAR objek
menjunjung objek.
i) Dua belah kaki . ii)
TP 5:Menggabungkan pergerakan mengimbang dalam permainan kecil
Sebelah kaki
dengan betul.
TP 6:Menggabungkan pergerakan dalam permainan kecil dengan betul dan
kreatif serta boleh dicontohi.
TP 1:Berdiri dengan dua belah kaki dan sebelah kaki di atas bangku panjang
sambil menjunjung objek dengan bimbingan.
TP 2:Berjalan di atas bangku panjang sambil menjunjung objek dengan betul.
TP 1:Berdiri dengan dua belah kaki dan sebelah kaki di atas bangku panjang
sambil menjunjung objek dengan bimbingan.
TP 2:Berjalan di atas bangku panjang sambil menjunjung objek dengan betul.
TP 3:
3.3.1 Membentuk Membuat bayang-bayang bergerak dengan bimbingan.
3. MOTOR 3.3. Kemahiran bayang haiwan dengan TP 4:Membuat bayang-bayang bergerak dengan betul.
36
HALUS Visual _ Motor memanipulasi jari TP 5:
tangan. Menunjukkan gabungan beberapa pergerakan bayang-bayang haiwan dengan
betul dan kreatif.
TP 6:Menunjukkan gabungan pergerakan bayang- bayang haiwan dengan
betul, kreatif dan boleh dicontohi.
TP 3:
3.3.1 Membentuk Membuat bayang-bayang bergerak dengan bimbingan.
3. MOTOR 3.3. Kemahiran bayang haiwan dengan TP 4:Membuat bayang-bayang bergerak dengan betul.
37
HALUS Visual _ Motor memanipulasi jari TP 5:
tangan. Menunjukkan gabungan beberapa pergerakan bayang-bayang haiwan dengan
betul dan kreatif.
TP 6:Menunjukkan gabungan pergerakan bayang- bayang haiwan dengan
betul, kreatif dan boleh dicontohi.
RANCANGAN PENGAJARAN TAHUNAN KSSRPK KEMAHIRAN MANIPULATIF TAHUN 4
TP 3:
3.3.2 Menghasilkan Membuat bayang-bayang bergerak dengan bimbingan.
3. MOTOR 3.3. Kemahiran bayang-bayang bergerak TP 4:Membuat bayang-bayang bergerak dengan betul.
38
HALUS Visual _ Motor dengan memanipulasi TP 5:
jari tangan. Menunjukkan gabungan beberapa pergerakan bayang-bayang haiwan dengan
betul dan kreatif.
TP 6:Menunjukkan gabungan pergerakan bayang- bayang haiwan dengan
betul, kreatif dan boleh dicontohi.
TP 3:
3.3.2 Menghasilkan Membuat bayang-bayang bergerak dengan bimbingan.
3. MOTOR 3.3. Kemahiran bayang-bayang bergerak TP 4:Membuat bayang-bayang bergerak dengan betul.
39
HALUS Visual _ Motor dengan memanipulasi TP 5:
jari tangan. Menunjukkan gabungan beberapa pergerakan bayang-bayang haiwan dengan
betul dan kreatif.
TP 6:Menunjukkan gabungan pergerakan bayang- bayang haiwan dengan
betul, kreatif dan boleh dicontohi.
RANCANGAN PENGAJARAN TAHUNAN KSSRPK KEMAHIRAN MANIPULATIF TAHUN 4
TP 3:
Membuat bayang-bayang bergerak dengan bimbingan.
3.3.3 Melukis gambar
3. MOTOR 3.3. Kemahiran TP 4:Membuat bayang-bayang bergerak dengan betul.
40 berpandukan grid
HALUS Visual _ Motor TP 5:
bertitik.
Menunjukkan gabungan beberapa pergerakan bayang-bayang haiwan dengan
betul dan kreatif.
TP 6:Menunjukkan gabungan pergerakan bayang- bayang haiwan dengan
betul, kreatif dan boleh dicontohi.
TP 3:
Membuat bayang-bayang bergerak dengan bimbingan.
3. MOTOR 3.3. Kemahiran 3.3.3 Melukis gambar TP 4:Membuat bayang-bayang bergerak dengan betul.
41
HALUS Visual _ Motor berpandukan grid TP 5:
bertitik.
Menunjukkan gabungan beberapa pergerakan bayang-bayang haiwan dengan
betul dan kreatif.
TP 6:Menunjukkan gabungan pergerakan bayang- bayang haiwan dengan
betul, kreatif dan boleh dicontohi.
RANCANGAN PENGAJARAN TAHUNAN KSSRPK KEMAHIRAN MANIPULATIF TAHUN 4
TP 3:
Membuat bayang-bayang bergerak dengan bimbingan.
3. MOTOR 3.3. Kemahiran 3.3.4 Melukis gambar TP 4:Membuat bayang-bayang bergerak dengan betul.
42
HALUS Visual _ Motor atau objek yang dilihat. TP 5:
Menunjukkan gabungan beberapa pergerakan bayang-bayang haiwan dengan
betul dan kreatif.
TP 6:Menunjukkan gabungan pergerakan bayang- bayang haiwan dengan
betul, kreatif dan boleh dicontohi.
TP 3:
Membuat bayang-bayang bergerak dengan bimbingan.
3. MOTOR 3.3. Kemahiran 3.3.4 Melukis gambar TP 4:Membuat bayang-bayang bergerak dengan betul.
43
HALUS Visual _ Motor atau objek yang dilihat. TP 5:
Menunjukkan gabungan beberapa pergerakan bayang-bayang haiwan dengan
betul dan kreatif.
TP 6:Menunjukkan gabungan pergerakan bayang- bayang haiwan dengan
betul, kreatif dan boleh dicontohi.
RANCANGAN PENGAJARAN TAHUNAN KSSRPK PENDIDIKAN MUZIK TAHUN 4
STANDARD
STANDARD
MINGGU TAJUK KANDUNGA STANDARD PRESTASI
N PEMBELAJARAN
TP 1:Bernyanyi dengan sebutan yang jelas dan tempo yang betul dengan bimbingan
guru.
TP 2:Bernyanyi dengan sebutan yang jelas dan tempo yang betul tanpa bimbingan
guru.
TP 3:_ Bernyanyi dengan sebutan yang jelas, pic dan tempo yang betul dengan
bimbingan guru.
_ Bernyanyi solfa Do, Re dan Mi dengan bimbingan guru.
1.1. 1.1.1 Bernyanyi
TP 4:_ Bernyanyi dengan sebutan yang jelas, pic dan tempo yang betul tanpa
1 1. NYANYIAN Bernyanyi dengan sebutan, bimbingan guru.
Secara tempo dan pic
_ Bernyanyi solfa Do, Re dan Mi tanpa bimbingan guru
Ensembel yang betul. TP 5:_ Bernyanyi dengan sebutan yang jelas, pic dan tempo yang betul secara tekal.
_ Menyanyi Solfa Do, Re dan Mi secara tekal.
TP 6:
_ Bernyanyi dengan sebutan yang jelas, pic dan tempo yang betul secara tekal dan
kreatif
_ Menyanyi Solfa Do, Re dan Mi secara tekal dan boleh dicontohi.
RANCANGAN PENGAJARAN TAHUNAN KSSRPK PENDIDIKAN MUZIK TAHUN 4
TP 1:Bernyanyi dengan sebutan yang jelas dan tempo yang betul dengan bimbingan
guru.
TP 2:Bernyanyi dengan sebutan yang jelas dan tempo yang betul tanpa bimbingan
guru.
TP 3:_ Bernyanyi dengan sebutan yang jelas, pic dan tempo yang betul dengan
bimbingan guru.
_ Bernyanyi solfa Do, Re dan Mi dengan bimbingan guru.
1.1. 1.1.1 Bernyanyi
TP 4:_ Bernyanyi dengan sebutan yang jelas, pic dan tempo yang betul tanpa
Bernyanyi dengan sebutan,
2 1. NYANYIAN bimbingan guru.
Secara tempo dan pic
_ Bernyanyi solfa Do, Re dan Mi tanpa bimbingan guru
Ensembel yang betul.
TP 5:_ Bernyanyi dengan sebutan yang jelas, pic dan tempo yang betul secara tekal.
_ Menyanyi Solfa Do, Re dan Mi secara tekal.
TP 6:
_ Bernyanyi dengan sebutan yang jelas, pic dan tempo yang betul secara tekal dan
kreatif
_ Menyanyi Solfa Do, Re dan Mi secara tekal dan boleh dicontohi.
RANCANGAN PENGAJARAN TAHUNAN KSSRPK PENDIDIKAN MUZIK TAHUN 4
TP 1:Bernyanyi dengan sebutan yang jelas dan tempo yang betul dengan bimbingan
guru.
TP 2:Bernyanyi dengan sebutan yang jelas dan tempo yang betul tanpa bimbingan
guru.
TP 3:_ Bernyanyi dengan sebutan yang jelas, pic dan tempo yang betul dengan
bimbingan guru.
_ Bernyanyi solfa Do, Re dan Mi dengan bimbingan guru.
1.1. 1.1.1 Bernyanyi
TP 4:_ Bernyanyi dengan sebutan yang jelas, pic dan tempo yang betul tanpa
Bernyanyi dengan sebutan,
3 1. NYANYIAN bimbingan guru.
Secara tempo dan pic
_ Bernyanyi solfa Do, Re dan Mi tanpa bimbingan guru
Ensembel yang betul.
TP 5:_ Bernyanyi dengan sebutan yang jelas, pic dan tempo yang betul secara tekal.
_ Menyanyi Solfa Do, Re dan Mi secara tekal.
TP 6:
_ Bernyanyi dengan sebutan yang jelas, pic dan tempo yang betul secara tekal dan
kreatif
_ Menyanyi Solfa Do, Re dan Mi secara tekal dan boleh dicontohi.
RANCANGAN PENGAJARAN TAHUNAN KSSRPK PENDIDIKAN MUZIK TAHUN 4
TP 1:Bernyanyi dengan sebutan yang jelas dan tempo yang betul dengan bimbingan
guru.
TP 2:Bernyanyi dengan sebutan yang jelas dan tempo yang betul tanpa bimbingan
guru.
TP 3:_ Bernyanyi dengan sebutan yang jelas, pic dan tempo yang betul dengan
bimbingan guru.
_ Bernyanyi solfa Do, Re dan Mi dengan bimbingan guru.
1.1. 1.1.1 Bernyanyi
TP 4:_ Bernyanyi dengan sebutan yang jelas, pic dan tempo yang betul tanpa
Bernyanyi dengan sebutan,
4 1. NYANYIAN bimbingan guru.
Secara tempo dan pic
_ Bernyanyi solfa Do, Re dan Mi tanpa bimbingan guru
Ensembel yang betul.
TP 5:_ Bernyanyi dengan sebutan yang jelas, pic dan tempo yang betul secara tekal.
_ Menyanyi Solfa Do, Re dan Mi secara tekal.
TP 6:
_ Bernyanyi dengan sebutan yang jelas, pic dan tempo yang betul secara tekal dan
kreatif
_ Menyanyi Solfa Do, Re dan Mi secara tekal dan boleh dicontohi.
RANCANGAN PENGAJARAN TAHUNAN KSSRPK PENDIDIKAN MUZIK TAHUN 4
TP 1:Bernyanyi dengan sebutan yang jelas dan tempo yang betul dengan bimbingan
guru.
TP 2:Bernyanyi dengan sebutan yang jelas dan tempo yang betul tanpa bimbingan
guru.
TP 3:_ Bernyanyi dengan sebutan yang jelas, pic dan tempo yang betul dengan
bimbingan guru.
_ Bernyanyi solfa Do, Re dan Mi dengan bimbingan guru.
1.1. 1.1.1 Bernyanyi
TP 4:_ Bernyanyi dengan sebutan yang jelas, pic dan tempo yang betul tanpa
Bernyanyi dengan sebutan,
5 1. NYANYIAN bimbingan guru.
Secara tempo dan pic
_ Bernyanyi solfa Do, Re dan Mi tanpa bimbingan guru
Ensembel yang betul.
TP 5:_ Bernyanyi dengan sebutan yang jelas, pic dan tempo yang betul secara tekal.
_ Menyanyi Solfa Do, Re dan Mi secara tekal.
TP 6:
_ Bernyanyi dengan sebutan yang jelas, pic dan tempo yang betul secara tekal dan
kreatif
_ Menyanyi Solfa Do, Re dan Mi secara tekal dan boleh dicontohi.
RANCANGAN PENGAJARAN TAHUNAN KSSRPK PENDIDIKAN MUZIK TAHUN 4
TP 1:Bernyanyi dengan sebutan yang jelas dan tempo yang betul dengan bimbingan
guru.
TP 2:Bernyanyi dengan sebutan yang jelas dan tempo yang betul tanpa bimbingan
guru.
TP 3:_ Bernyanyi dengan sebutan yang jelas, pic dan tempo yang betul dengan
bimbingan guru.
1.1.2 Menyanyi _ Bernyanyi solfa Do, Re dan Mi dengan bimbingan guru.
1.1.
solfa Do, Re dan TP 4:_ Bernyanyi dengan sebutan yang jelas, pic dan tempo yang betul tanpa
Bernyanyi
6 1. NYANYIAN Mi berpandukan bimbingan guru.
Secara
isyarat tangan _ Bernyanyi solfa Do, Re dan Mi tanpa bimbingan guru
Ensembel
Curwen. TP 5:_ Bernyanyi dengan sebutan yang jelas, pic dan tempo yang betul secara tekal.
_ Menyanyi Solfa Do, Re dan Mi secara tekal.
TP 6:
_ Bernyanyi dengan sebutan yang jelas, pic dan tempo yang betul secara tekal dan
kreatif
_ Menyanyi Solfa Do, Re dan Mi secara tekal dan boleh dicontohi.
RANCANGAN PENGAJARAN TAHUNAN KSSRPK PENDIDIKAN MUZIK TAHUN 4
TP 1:Bernyanyi dengan sebutan yang jelas dan tempo yang betul dengan bimbingan
guru.
TP 2:Bernyanyi dengan sebutan yang jelas dan tempo yang betul tanpa bimbingan
guru.
TP 3:_ Bernyanyi dengan sebutan yang jelas, pic dan tempo yang betul dengan
bimbingan guru.
1.1.2 Menyanyi _ Bernyanyi solfa Do, Re dan Mi dengan bimbingan guru.
1.1.
solfa Do, Re dan TP 4:_ Bernyanyi dengan sebutan yang jelas, pic dan tempo yang betul tanpa
Bernyanyi
7 1. NYANYIAN Mi berpandukan bimbingan guru.
Secara
isyarat tangan _ Bernyanyi solfa Do, Re dan Mi tanpa bimbingan guru
Ensembel
Curwen. TP 5:_ Bernyanyi dengan sebutan yang jelas, pic dan tempo yang betul secara tekal.
_ Menyanyi Solfa Do, Re dan Mi secara tekal.
TP 6:
_ Bernyanyi dengan sebutan yang jelas, pic dan tempo yang betul secara tekal dan
kreatif
_ Menyanyi Solfa Do, Re dan Mi secara tekal dan boleh dicontohi.
RANCANGAN PENGAJARAN TAHUNAN KSSRPK PENDIDIKAN MUZIK TAHUN 4
TP 1:Bernyanyi dengan sebutan yang jelas dan tempo yang betul dengan bimbingan
guru.
TP 2:Bernyanyi dengan sebutan yang jelas dan tempo yang betul tanpa bimbingan
guru.
TP 3:_ Bernyanyi dengan sebutan yang jelas, pic dan tempo yang betul dengan
bimbingan guru.
1.1.2 Menyanyi _ Bernyanyi solfa Do, Re dan Mi dengan bimbingan guru.
1.1.
solfa Do, Re dan TP 4:_ Bernyanyi dengan sebutan yang jelas, pic dan tempo yang betul tanpa
Bernyanyi
8 1. NYANYIAN Mi berpandukan bimbingan guru.
Secara
isyarat tangan _ Bernyanyi solfa Do, Re dan Mi tanpa bimbingan guru
Ensembel
Curwen. TP 5:_ Bernyanyi dengan sebutan yang jelas, pic dan tempo yang betul secara tekal.
_ Menyanyi Solfa Do, Re dan Mi secara tekal.
TP 6:
_ Bernyanyi dengan sebutan yang jelas, pic dan tempo yang betul secara tekal dan
kreatif
_ Menyanyi Solfa Do, Re dan Mi secara tekal dan boleh dicontohi.
RANCANGAN PENGAJARAN TAHUNAN KSSRPK PENDIDIKAN MUZIK TAHUN 4
TP 1:Bernyanyi dengan sebutan yang jelas dan tempo yang betul dengan bimbingan
guru.
TP 2:Bernyanyi dengan sebutan yang jelas dan tempo yang betul tanpa bimbingan
guru.
TP 3:_ Bernyanyi dengan sebutan yang jelas, pic dan tempo yang betul dengan
bimbingan guru.
1.1.2 Menyanyi _ Bernyanyi solfa Do, Re dan Mi dengan bimbingan guru.
1.1.
solfa Do, Re dan TP 4:_ Bernyanyi dengan sebutan yang jelas, pic dan tempo yang betul tanpa
Bernyanyi
9 1. NYANYIAN Mi berpandukan bimbingan guru.
Secara
isyarat tangan _ Bernyanyi solfa Do, Re dan Mi tanpa bimbingan guru
Ensembel
Curwen. TP 5:_ Bernyanyi dengan sebutan yang jelas, pic dan tempo yang betul secara tekal.
_ Menyanyi Solfa Do, Re dan Mi secara tekal.
TP 6:
_ Bernyanyi dengan sebutan yang jelas, pic dan tempo yang betul secara tekal dan
kreatif
_ Menyanyi Solfa Do, Re dan Mi secara tekal dan boleh dicontohi.
RANCANGAN PENGAJARAN TAHUNAN KSSRPK PENDIDIKAN MUZIK TAHUN 4
TP 1:Bernyanyi dengan sebutan yang jelas dan tempo yang betul dengan bimbingan
guru.
TP 2:Bernyanyi dengan sebutan yang jelas dan tempo yang betul tanpa bimbingan
guru.
TP 3:_ Bernyanyi dengan sebutan yang jelas, pic dan tempo yang betul dengan
bimbingan guru.
1.1.2 Menyanyi _ Bernyanyi solfa Do, Re dan Mi dengan bimbingan guru.
1.1.
solfa Do, Re dan TP 4:_ Bernyanyi dengan sebutan yang jelas, pic dan tempo yang betul tanpa
Bernyanyi
10 1. NYANYIAN Mi berpandukan bimbingan guru.
Secara
isyarat tangan _ Bernyanyi solfa Do, Re dan Mi tanpa bimbingan guru
Ensembel
Curwen. TP 5:_ Bernyanyi dengan sebutan yang jelas, pic dan tempo yang betul secara tekal.
_ Menyanyi Solfa Do, Re dan Mi secara tekal.
TP 6:
_ Bernyanyi dengan sebutan yang jelas, pic dan tempo yang betul secara tekal dan
kreatif
_ Menyanyi Solfa Do, Re dan Mi secara tekal dan boleh dicontohi.
TP 1:Bermain alat perkusi mengikut detik lagu yang diberi dengan bimbingan.
TP 2:Bermain alat perkusi mengikut detik lagu dengan tempo yang betul.
3.1.1 Bermain TP 3:Bermain alat perkusi mengikut detik lagu dengan tempo yang betul dan tepat.
3.1. Bermain alat muzik TP 4:Bermain corak irama dengan tempo yang betul menggunakan alat perkusi.
30 3. PERMAINAN alat muzik perkusi mengikut TP 5:Bermain corak irama dengan tempo yang betul dan tepat menggunakan alat
ALAT MUZIK
perkusi corak irama yang perkusi.
diberi. TP 6:Bermain corak irama dengan tempo yang betul, tepat dan boleh dicontohi
menggunakan alat perkusi.
TP 1:Bermain alat perkusi mengikut detik lagu yang diberi dengan bimbingan.
TP 2:Bermain alat perkusi mengikut detik lagu dengan tempo yang betul.
3.1.1 Bermain TP 3:Bermain alat perkusi mengikut detik lagu dengan tempo yang betul dan tepat.
3.1. Bermain alat muzik TP 4:Bermain corak irama dengan tempo yang betul menggunakan alat perkusi.
31 3. PERMAINAN alat muzik perkusi mengikut TP 5:Bermain corak irama dengan tempo yang betul dan tepat menggunakan alat
ALAT MUZIK
perkusi corak irama yang perkusi.
diberi. TP 6:Bermain corak irama dengan tempo yang betul, tepat dan boleh dicontohi
menggunakan alat perkusi.
RANCANGAN PENGAJARAN TAHUNAN KSSRPK PENDIDIKAN MUZIK TAHUN 4
TP 1:Bermain alat perkusi mengikut detik lagu yang diberi dengan bimbingan.
TP 2:Bermain alat perkusi mengikut detik lagu dengan tempo yang betul.
3.1.1 Bermain TP 3:Bermain alat perkusi mengikut detik lagu dengan tempo yang betul dan tepat.
3.1. Bermain alat muzik TP 4:Bermain corak irama dengan tempo yang betul menggunakan alat perkusi.
32 3. PERMAINAN alat muzik perkusi mengikut TP 5:Bermain corak irama dengan tempo yang betul dan tepat menggunakan alat
ALAT MUZIK
perkusi corak irama yang perkusi.
diberi. TP 6:Bermain corak irama dengan tempo yang betul, tepat dan boleh dicontohi
menggunakan alat perkusi.
TP 1:Bermain alat perkusi mengikut detik lagu yang diberi dengan bimbingan.
TP 2:Bermain alat perkusi mengikut detik lagu dengan tempo yang betul.
3.1.1 Bermain TP 3:Bermain alat perkusi mengikut detik lagu dengan tempo yang betul dan tepat.
3.1. Bermain alat muzik TP 4:Bermain corak irama dengan tempo yang betul menggunakan alat perkusi.
33 3. PERMAINAN alat muzik perkusi mengikut TP 5:Bermain corak irama dengan tempo yang betul dan tepat menggunakan alat
ALAT MUZIK
perkusi corak irama yang perkusi.
diberi. TP 6:Bermain corak irama dengan tempo yang betul, tepat dan boleh dicontohi
menggunakan alat perkusi.
RANCANGAN PENGAJARAN TAHUNAN KSSRPK PENDIDIKAN MUZIK TAHUN 4
TP 1:Bermain alat perkusi mengikut detik lagu yang diberi dengan bimbingan.
TP 2:Bermain alat perkusi mengikut detik lagu dengan tempo yang betul.
3.1.2 Bermain
TP 3:Bermain alat perkusi mengikut detik lagu dengan tempo yang betul dan tepat.
alat perkusi
3.1. Bermain TP 4:Bermain corak irama dengan tempo yang betul menggunakan alat perkusi.
34 3. PERMAINAN alat muzik mengikut TP 5:Bermain corak irama dengan tempo yang betul dan tepat menggunakan alat
ALAT MUZIK bermain alat
perkusi perkusi.
perkusi mengikut
detik pada lagu. TP 6:Bermain corak irama dengan tempo yang betul, tepat dan boleh dicontohi
menggunakan alat perkusi.
TP 1:Bermain alat perkusi mengikut detik lagu yang diberi dengan bimbingan.
TP 2:Bermain alat perkusi mengikut detik lagu dengan tempo yang betul.
3.1.2 Bermain
TP 3:Bermain alat perkusi mengikut detik lagu dengan tempo yang betul dan tepat.
3.1. Bermain alat perkusi TP 4:Bermain corak irama dengan tempo yang betul menggunakan alat perkusi.
35 3. PERMAINAN alat muzik mengikut TP 5:Bermain corak irama dengan tempo yang betul dan tepat menggunakan alat
ALAT MUZIK bermain alat
perkusi
perkusi mengikut perkusi.
detik pada lagu. TP 6:Bermain corak irama dengan tempo yang betul, tepat dan boleh dicontohi
menggunakan alat perkusi.
RANCANGAN PENGAJARAN TAHUNAN KSSRPK PENDIDIKAN MUZIK TAHUN 4
TP 1:Bermain alat perkusi mengikut detik lagu yang diberi dengan bimbingan.
TP 2:Bermain alat perkusi mengikut detik lagu dengan tempo yang betul.
3.1.2 Bermain
TP 3:Bermain alat perkusi mengikut detik lagu dengan tempo yang betul dan tepat.
alat perkusi
3.1. Bermain TP 4:Bermain corak irama dengan tempo yang betul menggunakan alat perkusi.
36 3. PERMAINAN alat muzik mengikut TP 5:Bermain corak irama dengan tempo yang betul dan tepat menggunakan alat
ALAT MUZIK bermain alat
perkusi perkusi.
perkusi mengikut
detik pada lagu. TP 6:Bermain corak irama dengan tempo yang betul, tepat dan boleh dicontohi
menggunakan alat perkusi.
TP 1:Bermain alat perkusi mengikut detik lagu yang diberi dengan bimbingan.
TP 2:Bermain alat perkusi mengikut detik lagu dengan tempo yang betul.
3.1.2 Bermain
TP 3:Bermain alat perkusi mengikut detik lagu dengan tempo yang betul dan tepat.
3.1. Bermain alat perkusi TP 4:Bermain corak irama dengan tempo yang betul menggunakan alat perkusi.
37 3. PERMAINAN alat muzik mengikut TP 5:Bermain corak irama dengan tempo yang betul dan tepat menggunakan alat
ALAT MUZIK bermain alat
perkusi
perkusi mengikut perkusi.
detik pada lagu. TP 6:Bermain corak irama dengan tempo yang betul, tepat dan boleh dicontohi
menggunakan alat perkusi.
RANCANGAN PENGAJARAN TAHUNAN KSSRPK PENDIDIKAN MUZIK TAHUN 4
TP 1:Mengetahui alat muzik dan ensembel angklung dari video yang dipertontonkan.
4.1.1 Membuat TP 2:Memberikan penceritaan ringkas berkenaan dengan alat muzik dan ensembel
ulusan terhadap angklung.
muzik TP 3:Menghasilkan buku skrap berkenaan dengan alat muzik dan ensembel angklung.
4.1. masyarakat TP 4:Menghasilkan buku skrap berkenaan dengan alat muzik dan ensembel angklung
4. APRESIASI
38 Penghayatan Malaysia yang di dengan kemas.
MUZIK karya muzik dengar dari TP 5:Menghasilkan buku skrap berkenaan dengan alat muzik dan ensembel angklung
aspek i) Alat dengan kemas dan kreatif.
muzik ii)Alat TP 6:Menghasilkan buku skrap berkenaan dengan alat muzik dan ensembel angklung
ensembel dengan kemas, kreatif dan boleh dicontohi
TP 1:Mengetahui alat muzik dan ensembel angklung dari video yang dipertontonkan.
4.1.1 Membuat TP 2:Memberikan penceritaan ringkas berkenaan dengan alat muzik dan ensembel
ulusan terhadap angklung.
muzik TP 3:Menghasilkan buku skrap berkenaan dengan alat muzik dan ensembel angklung.
4.1. masyarakat TP 4:Menghasilkan buku skrap berkenaan dengan alat muzik dan ensembel angklung
39 4. APRESIASI Penghayatan Malaysia yang di dengan kemas.
MUZIK
karya muzik dengar dari TP 5:Menghasilkan buku skrap berkenaan dengan alat muzik dan ensembel angklung
aspek i) Alat dengan kemas dan kreatif.
muzik ii)Alat TP 6:Menghasilkan buku skrap berkenaan dengan alat muzik dan ensembel angklung
ensembel dengan kemas, kreatif dan boleh dicontohi
RANCANGAN PENGAJARAN TAHUNAN KSSRPK PENDIDIKAN MUZIK TAHUN 4
TP 1:Mengetahui alat muzik dan ensembel angklung dari video yang dipertontonkan.
4.1.1 Membuat TP 2:Memberikan penceritaan ringkas berkenaan dengan alat muzik dan ensembel
ulusan terhadap angklung.
muzik TP 3:Menghasilkan buku skrap berkenaan dengan alat muzik dan ensembel angklung.
4.1. masyarakat TP 4:Menghasilkan buku skrap berkenaan dengan alat muzik dan ensembel angklung
4. APRESIASI
40 Penghayatan Malaysia yang di dengan kemas.
MUZIK karya muzik dengar dari TP 5:Menghasilkan buku skrap berkenaan dengan alat muzik dan ensembel angklung
aspek i) Alat dengan kemas dan kreatif.
muzik ii)Alat TP 6:Menghasilkan buku skrap berkenaan dengan alat muzik dan ensembel angklung
ensembel dengan kemas, kreatif dan boleh dicontohi
TP 1:Mengetahui alat muzik dan ensembel angklung dari video yang dipertontonkan.
4.1.1 Membuat TP 2:Memberikan penceritaan ringkas berkenaan dengan alat muzik dan ensembel
ulusan terhadap angklung.
muzik TP 3:Menghasilkan buku skrap berkenaan dengan alat muzik dan ensembel angklung.
4.1. masyarakat TP 4:Menghasilkan buku skrap berkenaan dengan alat muzik dan ensembel angklung
41 4. APRESIASI Penghayatan Malaysia yang di dengan kemas.
MUZIK
karya muzik dengar dari TP 5:Menghasilkan buku skrap berkenaan dengan alat muzik dan ensembel angklung
aspek i) Alat dengan kemas dan kreatif.
muzik ii)Alat TP 6:Menghasilkan buku skrap berkenaan dengan alat muzik dan ensembel angklung
ensembel dengan kemas, kreatif dan boleh dicontohi
RANCANGAN PENGAJARAN TAHUNAN KSSRPK PENDIDIKAN MUZIK TAHUN 4
TP 1:Mengetahui alat muzik dan ensembel angklung dari video yang dipertontonkan.
4.1.1 Membuat TP 2:Memberikan penceritaan ringkas berkenaan dengan alat muzik dan ensembel
ulusan terhadap angklung.
muzik TP 3:Menghasilkan buku skrap berkenaan dengan alat muzik dan ensembel angklung.
4.1. masyarakat TP 4:Menghasilkan buku skrap berkenaan dengan alat muzik dan ensembel angklung
4. APRESIASI
42 Penghayatan Malaysia yang di dengan kemas.
MUZIK karya muzik dengar dari TP 5:Menghasilkan buku skrap berkenaan dengan alat muzik dan ensembel angklung
aspek i) Alat dengan kemas dan kreatif.
muzik ii)Alat TP 6:Menghasilkan buku skrap berkenaan dengan alat muzik dan ensembel angklung
ensembel dengan kemas, kreatif dan boleh dicontohi
TP 1:Mengetahui alat muzik dan ensembel angklung dari video yang dipertontonkan.
4.1.1 Membuat TP 2:Memberikan penceritaan ringkas berkenaan dengan alat muzik dan ensembel
ulusan terhadap angklung.
muzik TP 3:Menghasilkan buku skrap berkenaan dengan alat muzik dan ensembel angklung.
4.1. masyarakat TP 4:Menghasilkan buku skrap berkenaan dengan alat muzik dan ensembel angklung
43 4. APRESIASI Penghayatan Malaysia yang di dengan kemas.
MUZIK
karya muzik dengar dari TP 5:Menghasilkan buku skrap berkenaan dengan alat muzik dan ensembel angklung
aspek i) Alat dengan kemas dan kreatif.
muzik ii)Alat TP 6:Menghasilkan buku skrap berkenaan dengan alat muzik dan ensembel angklung
ensembel dengan kemas, kreatif dan boleh dicontohi
RANCANGAN PENGAJARAN KSSRPK MUZIK TAHUN 3
STANDARD STANDARD
MINGGU TAJUK STANDARD PRESTASI
KANDUNGAN PEMBELAJARAN
STANDARD STANDARD
MINGGU TAJUK KANDUNGAN PEMBELAJARAN STANDARD PRESTASI
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
TAJUK
2. BUKAN LOKOMOTOR 1. Pergerakan Bukan Lokomotor 2. Aplikasi Pengetahuan Dalam Pergerakan Bukan Lo
2. BUKAN LOKOMOTOR 1. Pergerakan Bukan Lokomotor 2. Aplikasi Pengetahuan Dalam Pergerakan Bukan Lo
2. BUKAN LOKOMOTOR 1. Pergerakan Bukan Lokomotor 2. Aplikasi Pengetahuan Dalam Pergerakan Bukan Lo
3. MANIPULASI ALATAN 1. Kemahiran Manipulasi Alatan 2. Manipulasi Alatan 5. Keselamatan dan Pengurusa
3. MANIPULASI ALATAN 1. Kemahiran Manipulasi Alatan 2. Manipulasi Alatan 5. Keselamatan dan Pengurusa
3. MANIPULASI ALATAN 1. Kemahiran Manipulasi Alatan 2. Manipulasi Alatan 5. Keselamatan dan Pengurusa
3. MANIPULASI ALATAN 1. Kemahiran Manipulasi Alatan 2. Manipulasi Alatan 5. Keselamatan dan Pengurusa
3. MANIPULASI ALATAN 1. Kemahiran Manipulasi Alatan 2. Manipulasi Alatan 5. Keselamatan dan Pengurusa
5. KESENGGANGAN 1. Rekreasi dan Kesenggangan 2.1. Rekreasi dan Kesenggangan 5. Tanggungjawab Kendir
5. KESENGGANGAN 1. Rekreasi dan Kesenggangan 2.1. Rekreasi dan Kesenggangan 5. Tanggungjawab Kendir
5. KESENGGANGAN 1. Rekreasi dan Kesenggangan 2.1. Rekreasi dan Kesenggangan 5. Tanggungjawab Kendir
5. KESENGGANGAN 1. Rekreasi dan Kesenggangan 2.1. Rekreasi dan Kesenggangan 5. Tanggungjawab Kendir
5. KESENGGANGAN 1. Rekreasi dan Kesenggangan 2.1. Rekreasi dan Kesenggangan 5. Tanggungjawab Kendir
5. KESENGGANGAN 1. Rekreasi dan Kesenggangan 2.1. Rekreasi dan Kesenggangan 5. Tanggungjawab Kendir
5. KESENGGANGAN 1. Rekreasi dan Kesenggangan 2.1. Rekreasi dan Kesenggangan 5. Tanggungjawab Kendir
1.5. Bermain permainan yang melibatkan motor halus dan motor kasar
2.5. Menjana kreativiti dalam kemahiran motor halus dan motor kasar
5.1. Mematuhi dan mengamalkan aspek pengurusan dan keselamatan
5.2. Mempunyai keyakinan dan tanggungjawab kendiri semasa melakukan aktiviti fizikal
1.5. Bermain permainan yang melibatkan motor halus dan motor kasar
2.5. Menjana kreativiti dalam kemahiran motor halus dan motor kasar
5.1. Mematuhi dan mengamalkan aspek pengurusan dan keselamatan
5.2. Mempunyai keyakinan dan tanggungjawab kendiri semasa melakukan aktiviti fizikal
1.5. Bermain permainan yang melibatkan motor halus dan motor kasar
2.5. Menjana kreativiti dalam kemahiran motor halus dan motor kasar
5.1. Mematuhi dan mengamalkan aspek pengurusan dan keselamatan
5.2. Mempunyai keyakinan dan tanggungjawab kendiri semasa melakukan aktiviti fizikal
1.5. Bermain permainan yang melibatkan motor halus dan motor kasar
2.5. Menjana kreativiti dalam kemahiran motor halus dan motor kasar
5.1. Mematuhi dan mengamalkan aspek pengurusan dan keselamatan
5.2. Mempunyai keyakinan dan tanggungjawab kendiri semasa melakukan aktiviti fizikal
1.5. Bermain permainan yang melibatkan motor halus dan motor kasar
2.5. Menjana kreativiti dalam kemahiran motor halus dan motor kasar
5.1. Mematuhi dan mengamalkan aspek pengurusan dan keselamatan
5.2. Mempunyai keyakinan dan tanggungjawab kendiri semasa melakukan aktiviti fizikal
1.5. Bermain permainan yang melibatkan motor halus dan motor kasar
2.5. Menjana kreativiti dalam kemahiran motor halus dan motor kasar
5.1. Mematuhi dan mengamalkan aspek pengurusan dan keselamatan
5.2. Mempunyai keyakinan dan tanggungjawab kendiri semasa melakukan aktiviti fizikal
1.5. Bermain permainan yang melibatkan motor halus dan motor kasar
2.5. Menjana kreativiti dalam kemahiran motor halus dan motor kasar
5.1. Mematuhi dan mengamalkan aspek pengurusan dan keselamatan
5.2. Mempunyai keyakinan dan tanggungjawab kendiri semasa melakukan aktiviti fizikal
2.3.1. Menyatakan kedudukan badan (postur badan) dengan betul semasa melakukan aktiviti
2.3.2. Menyatakan bahagian anggota badan yang terlibat semasa aktiviti manipulasi alatan i. tangan ii. mata iii. kaki
2.4.1. Mengenal pasti pakaian yang sesuai semasa melakukan aktiviti air
5.2.1. Memperlihatkan rasa seronok melakukan aktiviti baru dalam pendidikan jasmani dan menerima cabaran
1.5.2. Menggunakan kemahiran motor kasar dalam permainan ' Pukul Berapa Datuk Harimau'
2.5.1. Menjana idea kreatif semasa melakukan aktiviti membina 'Istana Pasir'
2.5.2. Mengenal pasti cara bermain permainan 'Pukul Berapa Datuk Harimau'
3.1.1. Melakukan pelbagai jenis aktiviti regangan yang boleh meningkatkan suhu badan
4.1.1. Mengenal pasti aktiviti memanaskan dan menyejukkan badan yang boleh meningkatkan suhu badan
5.2.1. Memperlihatkan rasa seronok melakukan aktiviti baru dalam pendidikan jasmani dan menerima cabaran
3.2.1. Melakukan aktiviti regangan berterusan dalam jangka masa yang ditetapkan
3.2.1. Melakukan aktiviti regangan berterusan dalam jangka masa yang ditetapkan
4.2.1. Mengenal pasti aktiviti yang meningkatkan kapasiti aerobik seperti berlari dan melompat
4.2.1. Mengenal pasti aktiviti yang meningkatkan kapasiti aerobik seperti berlari dan melompat
5.4.2. Memperlihatkan rasa seronok semasa melakukan aktiviti dan saling bekerjasama
5.4.2. Memperlihatkan rasa seronok semasa melakukan aktiviti dan saling bekerjasama
STANDARD STANDARD
MINGGU TAJUK KANDUNGAN PEMBELAJARAN STANDARD PRESTASI
TP 1:Memberi respons pada perkara yang berkaitan dengan objek dan warna asas
TP 2:Menamakan objek mengikut warna asas dengan menggunakan bahan bantu belajar
TP 3:Menama dan mengasingkan objek mengikut warna asas
1.1. Objek 1.1.1. Mengecam objek TP 4:Menama dan mengasingkan objek konkrit dan gambar objek mengikut warna asas
1 1. Konsep mengikut
warna asas
mengikut warna asas
dengan menggunakan: dengan betul
Nombor (merah, biru, i. objek konkrit ii. TP 5:Menghubungkaitkan pengetahuan mengenal objek dan warnanya dalam persekitaran
kuning) gambar sebenar dengan betul dan yakin
TP 6:Menerangkan dengan jelas dan yakin mengenai pelbagai objek dan warnanya secara
kreatif serta boleh dicontohi
TP 1:Memberi respons pada perkara yang berkaitan dengan objek dan warna asas
TP 2:Menamakan objek mengikut warna asas dengan menggunakan bahan bantu belajar
1.1. Objek 1.1.2. Menamakan objek TP 3:Menama dan mengasingkan objek mengikut warna asas
TP 4:Menama dan mengasingkan objek konkrit dan gambar objek mengikut warna asas
1. Konsep mengikut mengikut warna asas dengan betul
2 Nombor warna asas dengan menggunakan: TP 5:Menghubungkaitkan pengetahuan mengenal objek dan warnanya dalam persekitaran
(merah, biru, i. objek konkrit ii. sebenar dengan betul dan yakin
kuning) gambar
TP 6:Menerangkan dengan jelas dan yakin mengenai pelbagai objek dan warnanya secara
kreatif serta boleh dicontohi
RANCANGAN PENGAJARAN TAHUNAN KSSRPK MATEMATYIK TAHUN 1
TP 1:Memberi respons pada perkara yang berkaitan dengan objek dan warna asas
TP 2:Menamakan objek mengikut warna asas dengan menggunakan bahan bantu belajar
1.1.3. Mengasingkan TP 3:Menama dan mengasingkan objek mengikut warna asas
1.1. Objek objek mengikut warna TP 4:Menama dan mengasingkan objek konkrit dan gambar objek mengikut warna asas
mengikut
3 1. Konsep warna asas asas dengan dengan betul
Nombor (merah, biru, menggunakan: TP 5:Menghubungkaitkan pengetahuan mengenal objek dan warnanya dalam persekitaran
i. objek konkrit ii. sebenar dengan betul dan yakin
kuning) gambar TP 6:Menerangkan dengan jelas dan yakin mengenai pelbagai objek dan warnanya secara
kreatif serta boleh dicontohi
TP 1:Memberi respons pada perkara berkaitan dengan objek dan bentuk asas
TP 2:Menamakan objek mengikut bentuk asas dengan menggunakan bahan bantu belajar
1.2. Objek TP 3:Menama dan mengasingkan objek mengikut bentuk asas
mengikut 1.2.1. Mengecam objek TP 4:Menama dan mengasingkan objek konkrit dan gambar objek mengikut bentuk asas
mengikut bentuk asas
1. Konsep bentuk asas dengan betul
4 Nombor (bulat, segi dengan menggunakan: TP 5:Menghubungkaitkan pengetahuan mengenal objek dan bentuk dalam persekitaran
empat, segi i. objek konkrit ii. sebenar denganbetul dan yakin
gambar
tiga) TP 6:Menerangkan dengan jelas dan yakin mengenai pelbagai objek dan bentuknya secara
kreatif serta boleh dicontohi
TP 1:Memberi respons pada perkara berkaitan dengan objek dan bentuk asas
TP 2:Menamakan objek mengikut bentuk asas dengan menggunakan bahan bantu belajar
1.2. Objek 1.2.2. Menamakan objek TP 3:Menama dan mengasingkan objek mengikut bentuk asas
mengikut TP 4:Menama dan mengasingkan objek konkrit dan gambar objek mengikut bentuk asas
1. Konsep bentuk asas mengikut bentuk asas dengan betul
5 Nombor (bulat, segi dengan menggunakan: TP 5:Menghubungkaitkan pengetahuan mengenal objek dan bentuk dalam persekitaran
i. objek konkrit ii.
empat, segi gambar sebenar denganbetul dan yakin
tiga) TP 6:Menerangkan dengan jelas dan yakin mengenai pelbagai objek dan bentuknya secara
kreatif serta boleh dicontohi
RANCANGAN PENGAJARAN TAHUNAN KSSRPK MATEMATYIK TAHUN 1
TP 1:Memberi respons pada perkara berkaitan dengan objek dan bentuk asas
TP 2:Menamakan objek mengikut bentuk asas dengan menggunakan bahan bantu belajar
1.2. Objek 1.2.3. Mengasingkan TP 3:Menama dan mengasingkan objek mengikut bentuk asas
mengikut objek mengikut bentuk TP 4:Menama dan mengasingkan objek konkrit dan gambar objek mengikut bentuk asas
6 1. Konsep bentuk asas asas dengan dengan betul
Nombor (bulat, segi menggunakan: TP 5:Menghubungkaitkan pengetahuan mengenal objek dan bentuk dalam persekitaran
empat, segi i. objek konkrit ii. sebenar denganbetul dan yakin
tiga) gambar TP 6:Menerangkan dengan jelas dan yakin mengenai pelbagai objek dan bentuknya secara
kreatif serta boleh dicontohi
TP 1:Memberi respons pada perkara berkaitan dengan nombor antara 0 (sifar) dan 10
TP 2:Mengenal nombor 0 (sifar) dan 10 dengan menggunakan bahan bantu belajar
2. Nombor TP 3:Menyebut dan menamakan nombor 0 (sifar) dan 10
Bulat 2.1. Nombor 0 2.1.1. Menyebut TP 4:Menyebut dan menamakan nombor 0 (sifar) dan 10dengan betul
10 (dalam TP 5:Menyebut dan menamakan nombor 0 (sifar) dan 10pada situasi baharu dengan betul
lingkungan (sifar) dan 10 nombor dan yakin
10) TP 6:Menggabungkan pengetahuan dan kemahiran menyebut dan menamakan nombor 0
(sifar) dan 10 secara kreatif serta boleh dicontohi.
TP 1:Memberi respons pada perkara berkaitan dengan nombor antara 0 (sifar) dan 10
TP 2:Mengenal nombor 0 (sifar) dan 10 dengan menggunakan bahan bantu belajar
2. Nombor TP 3:Menyebut dan menamakan nombor 0 (sifar) dan 10
Bulat TP 4:Menyebut dan menamakan nombor 0 (sifar) dan 10dengan betul
11 (dalam 2.1. Nombor 0 2.1.1. Menyebut TP 5:Menyebut dan menamakan nombor 0 (sifar) dan 10pada situasi baharu dengan betul
lingkungan (sifar) dan 10 nombor dan yakin
10) TP 6:Menggabungkan pengetahuan dan kemahiran menyebut dan menamakan nombor 0
(sifar) dan 10 secara kreatif serta boleh dicontohi.
RANCANGAN PENGAJARAN TAHUNAN KSSRPK MATEMATYIK TAHUN 1
TP 1:Memberi respons pada perkara berkaitan dengan nombor antara 0 (sifar) dan 10
TP 2:Mengenal nombor 0 (sifar) dan 10 dengan menggunakan bahan bantu belajar
2. Nombor TP 3:Menyebut dan menamakan nombor 0 (sifar) dan 10
Bulat 2.1. Nombor 0 2.1.2. Mengenal simbol TP 4:Menyebut dan menamakan nombor 0 (sifar) dan 10dengan betul
12 (dalam TP 5:Menyebut dan menamakan nombor 0 (sifar) dan 10pada situasi baharu dengan betul
(sifar) dan 10 nombor
lingkungan dan yakin
10) TP 6:Menggabungkan pengetahuan dan kemahiran menyebut dan menamakan nombor 0
(sifar) dan 10 secara kreatif serta boleh dicontohi.
TP 1:Memberi respons pada perkara berkaitan dengan nombor antara 0 (sifar) dan 10
TP 2:Mengenal nombor 0 (sifar) dan 10 dengan menggunakan bahan bantu belajar
2. Nombor TP 3:Menyebut dan menamakan nombor 0 (sifar) dan 10
Bulat 2.1. Nombor 0 2.1.2. Mengenal simbol TP 4:Menyebut dan menamakan nombor 0 (sifar) dan 10dengan betul
13 (dalam TP 5:Menyebut dan menamakan nombor 0 (sifar) dan 10pada situasi baharu dengan betul
lingkungan (sifar) dan 10 nombor dan yakin
10) TP 6:Menggabungkan pengetahuan dan kemahiran menyebut dan menamakan nombor 0
(sifar) dan 10 secara kreatif serta boleh dicontohi.
TP 1:Memberi respons pada perkara berkaitan dengan nombor antara 0 (sifar) dan 10
TP 2:Mengenal nombor 0 (sifar) dan 10 dengan menggunakan bahan bantu belajar
2. Nombor TP 3:Menyebut dan menamakan nombor 0 (sifar) dan 10
Bulat TP 4:Menyebut dan menamakan nombor 0 (sifar) dan 10dengan betul
14 (dalam 2.1. Nombor 0 2.1.3. Menamakan TP 5:Menyebut dan menamakan nombor 0 (sifar) dan 10pada situasi baharu dengan betul
lingkungan (sifar) dan 10 nombor dan yakin
10) TP 6:Menggabungkan pengetahuan dan kemahiran menyebut dan menamakan nombor 0
(sifar) dan 10 secara kreatif serta boleh dicontohi.
RANCANGAN PENGAJARAN TAHUNAN KSSRPK MATEMATYIK TAHUN 1
TP 1:Memberi respons pada perkara berkaitan dengan nombor antara 0 (sifar) dan 10
TP 2:Mengenal nombor 0 (sifar) dan 10 dengan menggunakan bahan bantu belajar
2. Nombor TP 3:Menyebut dan menamakan nombor 0 (sifar) dan 10
Bulat 2.1. Nombor 0 2.1.3. Menamakan TP 4:Menyebut dan menamakan nombor 0 (sifar) dan 10dengan betul
15 (dalam TP 5:Menyebut dan menamakan nombor 0 (sifar) dan 10pada situasi baharu dengan betul
(sifar) dan 10 nombor
lingkungan dan yakin
10) TP 6:Menggabungkan pengetahuan dan kemahiran menyebut dan menamakan nombor 0
(sifar) dan 10 secara kreatif serta boleh dicontohi.
TP 1:Memberi respons pada perkara berkaitan dengan aktivti menambah sebarang nombor
atau objek
TP 2:Menyatakan mengenai konsep tambah dengan menggunakan bahan bantu belajar
3. Operasi TP 3:Menyatukan dua kumpulan objek dan menambah dengan membilang semua
Tambah TP 4:Menyatukan dua kumpulan objek dan menambah dengan membilang semua dengan
32 (dalam 3.1. Konsep 3.1.1. Menyatukan dua cara yang betul
tambah kumpulan objek
lingkungan TP 5:Mengaplikasi pengetahuan dan kemahiran menyatukan dua kumpulan objek dan
10) menambah dengan membilang semua dengan betul dan yakin
TP 6:Menggabungkan pengetahuan dan kemahiran mengenai konsep tambah secara kreatif
serta boleh dicontohi.
RANCANGAN PENGAJARAN TAHUNAN KSSRPK MATEMATYIK TAHUN 1
TP 1:Memberi respons pada perkara berkaitan dengan aktivti menambah sebarang nombor
atau objek
TP 2:Menyatakan mengenai konsep tambah dengan menggunakan bahan bantu belajar
3. Operasi TP 3:Menyatukan dua kumpulan objek dan menambah dengan membilang semua
Tambah 3.1.2. Menambah TP 4:Menyatukan dua kumpulan objek dan menambah dengan membilang semua dengan
33 (dalam 3.1. Konsep dengan membilang cara yang betul
tambah
lingkungan semua TP 5:Mengaplikasi pengetahuan dan kemahiran menyatukan dua kumpulan objek dan
10) menambah dengan membilang semua dengan betul dan yakin
TP 6:Menggabungkan pengetahuan dan kemahiran mengenai konsep tambah secara kreatif
serta boleh dicontohi.
TP 1:Memberi respons pada perkara berkaitan dengan aktiviti menambah sebarang nombor
atau objek
TP 2:Menyatakan mengenai aktiviti menambah sebarang nombor dengan menggunakan
bahan bantu belajar
3. Operasi 3.2. Menambah 3.2.1. Menambah TP 3:Menambah sebarang dua nombor dalam lingkungan 10 dengan menggunakan objek dan
Tambah sebarang dua nombor dengan gambar
34 (dalam TP 4:Menambah sebarang dua nombor dalam lingkungan 10 dengan menggunakan objek dan
lingkungan nombor dalam menggunakan: gambar mengikut cara yang betul
lingkungan 1.0 i. objek ii. gambar
10) TP 5:Mengaplikasi pengetahuan dan kemahiran menambah sebarang dua nombor dalam
lingkungan 10 dengan betul dan yakin
TP 6:Menggabungkan pengetahuan dan kemahiran menambah sebarang dua nombor secara
kreatif serta boleh dicontohi
TP 1:Memberi respons pada perkara berkaitan dengan aktiviti menolak sebarang nombor
atau objek
TP 2:Menolak sebarang nombor dengan menggunakan bahan bantu belajar
4. Operasi TP 3:Mengurangkan objek dalam kumpulan dan menolak dengan mencari perbezaan
Tolak 4.1. Konsep 4.1.1. Mengurangkan TP 4:Mengurangkan objek dalam kumpulan dan menolak dengan mencari perbezaan dengan
35 (dalam tolak objek dalam kumpulan cara yang betul
lingkungan TP 5:Mengaplikasi pengetahuan dan kemahiran mengurangkan objek dalam kumpulan dan
10) menolak dengan mencari perbezaan dengan betul dan yakin
TP 6:Menggabungkan pengetahuan dan kemahiran mengurangkan objek dalam kumpulan
dan menolak dengan mencari perbezaan secara kreatif serta boleh dicontohi.
RANCANGAN PENGAJARAN TAHUNAN KSSRPK MATEMATYIK TAHUN 1
TP 1:Memberi respons pada perkara berkaitan dengan aktiviti menolak sebarang nombor
atau objek
TP 2:Menolak sebarang nombor dengan menggunakan bahan bantu belajar
4. Operasi TP 3:Mengurangkan objek dalam kumpulan dan menolak dengan mencari perbezaan
Tolak 4.1. Konsep 4.1.2. Menolak dengan TP 4:Mengurangkan objek dalam kumpulan dan menolak dengan mencari perbezaan dengan
36 (dalam tolak mencari perbezaan cara yang betul
lingkungan TP 5:Mengaplikasi pengetahuan dan kemahiran mengurangkan objek dalam kumpulan dan
10) menolak dengan mencari perbezaan dengan betul dan yakin
TP 6:Menggabungkan pengetahuan dan kemahiran mengurangkan objek dalam kumpulan
dan menolak dengan mencari perbezaan secara kreatif serta boleh dicontohi.
TP 1:Memberi respons pada perkara berkaitan dengan aktiviti menolak sebarang nombor
pada lingkungan 10
TP 2:Menolak sebarang dua nombor dengan menggunakan bahan bantu belajar
4. Operasi TP 3:Menolak sebarang dua nombor dalam lingkungan 10 dengan menggunakan objek dan
4.2. Menolak 4.2.1. Menambah gambar
Tolak sebarang dua nombor dengan TP 4:Menolak sebarang dua nombor dalam lingkungan 10 dengan menggunakan objek dan
37 (dalam
lingkungan nombor dalam menggunakan: gambar dengan betul
lingkungan 10 i. objek ii. gambar TP 5:Mengaplikasi pengetahuan dan kemahiran menolak sebarang nombor dengan betul dan
10) yakin
TP 6:Menggabungkan pengetahuan dan kemahiran menolak sebarang nombor secara kreatif
serta boleh dicontohi
TP 1:Memberi respons pada perkara yang berkaitan dengan nilai wang syiling
TP 2:Menyatakan mengenai nilai wang syiling dengan menggunakan bahan bantu belajar
TP 3:Menentukan nilai wang syiling 5 sen, 10 sen, 20 sen dan 50 sen
5.2.1. Menentukan nilai TP 4:Menentukan nilai wang syiling 5 sen, 10 sen, 20 sen dan 50 sen dengan betul
40 5. Wang 5.2. Nilai wang wang syiling 5 sen, 10 TP 5:Membezakan antara nilai wang syiling 5 sen, 10 sen, 20 sen dan 50 sen dengan betul,
sen, 20 sen dan 50 sen dan yakin
TP 6:Menerangkan perbezaan dan persamaan nilai wang syiling secara kreatif serta boleh
dicontohi.
TP 1:Memberi respons pada perkara yang berkaitan dengan waktu dalam satu hari
TP 2:Menyatakan mengenai waktu dengan menggunakan bahan bantu belajar
TP 3:Menyatakan mengenai waktu dalam satu hari
6.1. Waktu TP 4:Menerangkan mengenai waktu dan aktiviti yang sesuai dilakukan dalam satu hari
6. Masa dalam satu hari 6.1.2. Menyatakan dengan betul
41 (pagi, tengah waktu dalam satu hari
dan Waktu hari, petang, berdasarkan gambar TP 5:Membezakan antara waktu dengan aktiviti-aktivti yang sesuai dilakukan dalam satu hari
dengan betul dan yakin
malam) TP 6:Menerangkan perbezaan dan persamaan antara waktu dengan aktiviti-aktiviti yang
sesuai dilakukan dalam satu hari secara kreatif serta boleh dicontoh
RANCANGAN PENGAJARAN TAHUNAN KSSRPK MATEMATYIK TAHUN 1
TP 1:Memberi respons pada perkara yang berkaitan dengan hari dalam satu minggu
6.2. Hari dalam TP 2:Menamakan hari dalam satu minggu dengan menggunakan bahan bantu belajar
satu minggu TP 3:Menyatakan mengenai hari dalam satu minggu
TP 4:Menyatakan hari dalam satu minggu mengikut urutan dengan betul
42 6. Masa (Ahad, Isnin, 6.2.1. Menamakan hari TP 5:Membezakan antara hari dengan aktiviti yang sesuai dilakukan dalam satu minggu
dan Waktu Selasa, Rabu, dalam satu minggu dengan betul dan yakin
Khamis,
Jumaat) TP 6:Menerangkan perbezaaan dan persamaan antara hari dan aktiviti-aktiviti yang sesuai
dilakukan dalam satu minggu secara kreatif serta boleh dicontohi
TP 1:Memberi respons pada perkara yang berkaitan dengan hari dalam satu minggu
6.2. Hari dalam TP 2:Menamakan hari dalam satu minggu dengan menggunakan bahan bantu belajar
satu minggu TP 3:Menyatakan mengenai hari dalam satu minggu
6.2.2. Menyatakan hari TP 4:Menyatakan hari dalam satu minggu mengikut urutan dengan betul
6. Masa (Ahad, Isnin,
43 dan Waktu Selasa, Rabu, dalam satu minggu TP 5:Membezakan antara hari dengan aktiviti yang sesuai dilakukan dalam satu minggu
Khamis, mengikut urutan dengan betul dan yakin
TP 6:Menerangkan perbezaaan dan persamaan antara hari dan aktiviti-aktiviti yang sesuai
Jumaat) dilakukan dalam satu minggu secara kreatif serta boleh dicontohi
KEMAHIRAN BERFIKIR KBSR KSSR ASAS BERFIKIR KONTEKS ASAS BERFIKIR
MEMBUAT KEPUTUSANMENYELESAI MASALAHMENCIPTAMENGINOVASIASAS BERFIKIRPengetahuanKem
RFIKIRPengetahuanKemahiranNilai & SikapSecarakritis dan kreatifMENAAKUL&REFLEKSIKEMAHIRAN BERFIKIRKBSRKSSRDISIPLIN ILMUBERFIKIR ARAS T
LIN ILMUBERFIKIR ARAS TINGGIMENCIPTAMENILAIMENGANALISISMENGAPLIKASIASAS BERFIKIRPengetahuanKemahiranNilai & SikapKEMAHIRAN BERFI
ilai & SikapKEMAHIRAN BERFIKIRSecarakritis dan kreatifMENAAKUL&REFLEKSIKONTEKSMEMBUAT KEPUTUSANMENYELESAI MASALAHMENGINOVASIBe
AI MASALAHMENGINOVASIBeri penekanan kepada guru bahawa KBAT bukan perkara baru.Kemahiran berfikir bermula dengan memperkenalkan KBKK di mana
memperkenalkan KBKK di mana KBKK menekankan kemahiran berfikir secara keseluruhanManakala KBAT berfokus kepada pemikiran Aras Tinggi dengan member
an Aras Tinggi dengan memberi fokus kepada:MenciptaMenilaiMenganalisisMengaplikasiKBAT ini dilihat sebagai proses kitaran dari pemikiran aras (KBAR) rendah
ri pemikiran aras (KBAR) rendah ke pemikiran aras tinggi (KBAT)