Anda di halaman 1dari 3

Rancangan Pengajaran Slot

Kelas                                      :  Prasekolah Gemilang

Tarikh                                    : 25/11/2022

Masa                                       : 9:30 Pagi – 10:00 Pagi

Bil Pelajar                              :  /24

Umur : 6 Tahun

Modul : KSPK

Tajuk / Tema                         : Operasi tambah lingkungan 10

Tunjang Utama                     : Tunjang Sains dan teknologi

Standard Kandungan : MA 3.1 Menyelesaikan masalah operasi tambah dalam

lungkungan 18

Standard Pembelajaran : MA 3.1.2 Menyatakan hasil tambah dua himpunan objek

Kesepaduan tunjang : KD 2.31 Bertutur dengan yakin

Objektif Pembelajaran         : Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid-murid dapat:-

i. Menyatakan hasil tambah dua himpunan objek pada

soalan yang diberi dengan betul.

Pengetahuan Sedia Ada        :  murid sudah mengenal objek yang di bilang.

Bahan Bantu Mengajar        : lembaran kerja

Kemahiran Berfikir (KB)     : mengira , menyelesaikan masalah

Penerapan Nilai (PN)           : Kerjasama

Fokus Kecerdsan Pelbagai (MI) : Logik matematik, interpersonal

Kosa Kata : guli,bintang dan daun


Masa / Isi Pelajaran Aktiviti P&P Catatan
Langkah
Set Induksi Pembayang 1. Semua murid diminta berdiri di

(  5 Minit) tempat duduk masing-masing.

2. Muird diberi pelbagai soalan

operasi tambah lingkungan 10.

3. Murid yang dapat menjawab

dengan betul akan duduk dahulu.

4. Guru memperkenalkan isi

pengajaran.

Langkah 1 Penerangan 1. Murid memberi tumpuan

(   5 Minit) semasa guru menerangan konsep

tambah dengan menggunakan

objek dalam kertas seperti guli ,

bintang dan daun.

2. Beberapa orang murid di

panggil untuk menjawab soalan

berkeitan operasi tambah

lingkungan 10.

Langkah 2 Aktiviti soal 1. Murid diberi contoh soalan lain

(   10   Minit) jawab selain yang terdapat dalam kertas.

2. Murid dapat menjawab soalan

tersebut dengan baik.

Langkah 3 Pengukuhan 1. Dua orang murid diminta untuk

(   7  Minit) mengagihkan lembaran kerja


kepada kawan-kawan.

2. Murid-murid menyelesaikan

lembaran kerja dengan bimbingan

dan tanpa bimbingan guru.

Penutup Merumus 1. Murid ditanya tentang apa yang

(   3   Minit) telah dipelajari .

2. Guru membuat refleksi

pengajaran.

Refleksi Guru:

Kelebihan:

Kelemahan:

Penambahbaikan:
