Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN KHAS - MASALAH PEMBELAJARAN #493001

RANCANGAN PELAJARAN
GURU : DEVAN GAPIL MINGGU : 1 HARI : RABU
SEKOLAH : SK PEKAN TENOM TARIKH : 23-03-2022 MASA 1: 07:30 hingga 08:30

MAKLUMAT STANDARD KANDUNGAN


NAMA KELAS : 3 BIJAK
MATA PELAJARAN
PENDIDIKAN JASMANI STANDARD KANDUNGAN : 1.
:
1.1 Melakukan pelbagai pergerakan lokomotor
TAJUK : 1. LOKOMOTOR
asas
1. Pergerakan Lokomotor
2. Aplikasi Pengetahuan Dalam STANDARD PEMBELAJARAN : 1.1.1. Melakukan aktiviti pergerakan lokomotor
Pergerakan Lokomotor dengan melompat sebelah kaki dan mendarat.
5. Kesukanan Keselamatan dan
Pengurusan

STANDARD PRESTASI

Mengenal pergerakan dengan melompat sebelah


Tahap Penguasaan 1 Tahap Penguasaan 2 Melakukan pergerakan dengan melompat sebelah kaki
kaki

Melakukan pergerakan melompat sebelah kaki serta


Melakukan pergerakan melompat sebelah kaki tanpa
Tahap Penguasaan 3 dapat membezakan aktiviti pergerakan lokomotor Tahap Penguasaan 4
bimbingan guru
tersebut

Melakukan pergerakan melompat sebelah kaki melepasi


Mengaplikasikan pergerakan melompat melepasi tali dua tali dengan jarak yang ditetapkan, mendarat dengan
Tahap Penguasaan 5 Tahap Penguasaan 6
dengan jarak yang ditetapkan dua belah kaki dengan postur badan yang betul serta
boleh membimbing rakan

OBJEKTIF GURU
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat: KRITERIA KEJAYAAN
Melakukan lompatan sebelah kaki dengan menggunakan kaki KUMPULAN 1 : M (PEMERHATIAN - Catatan)
dominan untuk melompat dan mendarat menggunakan kedua-
dua belah kaki secara statik

AKTIVITI PENERANGAN AKTIVITI KAEDAH PENTAKSIRAN

1. Pemanasan badan dan regangan otot


SET INDUKSI 2. Aktiviti meningkatkan kadar nadi seperti berlari dalam 5 pusingan kecil, PEMERHATIAN - Catatan
melompat dan berjalan

TS25 - Murid mendengar penerangan daripada dan contoh daripada guru: Teknik
PEMERHATIAN - Catatan
PENERANGAN melompat sebelah kaki dan mendarat.

TS25 - Murid melakukan lompatan sebelah kaki dan mendarat dengan 5 kali
PEMERHATIAN - Gambar aktiviti
PENEROKAAN percubaan.

Permainan kecil : Murid melompat ke dalam gegelung dan mendarat dengan 2


TS25 -
kaki sambil membawa bola/ pundi kekacang. PEMERHATIAN - Gambar aktiviti
PERKEMBANGAN
Murid melompat sampai ke gegelung yang terakhir.

TS25 - PENILAIAN Murid menyatakan perasaan mereka selepas melakukan aktiviti LISAN - Temu bual
STRATEGI P&P Belajar Melalui Bermain TERAS AKTIVITI PBD Permainan
PEMIKIRAN ABAD KE-21 Berfikir Kreatif PENERAPAN NILAI MURNI (SIVIK) Kerja Sepasukan
KEMAHIRAN BERFIKIR AR - Mengingat ELEMEN MERENTAS KURIKULUM Nilai Murni
KAEDAH ALTERNATIF Terapi Bermain BAHAN BANTU MENGAJAR gegelung, bola kecil, pundi pasir,
PROGRAM INKLUSIF SEKOLAH Pendidikan Jasmani KEMAHIRAN INSANIAH Komunikasi
# NAMA MURID (OKU - Perancangan RPI) DOMAIN PK T/P # NAMA MURID (OKU - Perancangan RPI) DOMAIN PK T/P

ANGESTINE CHONG JING XUAN (AUTISME - Murid DOMAIN BAHASA & GERARD JOEL JEFFREY (KURANG UPAYA INTELEKTUAL - DOMAIN MOTOR
dapat menyebut sekurang-kurangnya beberapa perkataan asas KOMUNIKASI HALUS
Boleh memegang pensil dengan betul)
dalam Bahasa Melayu)

SEAN CASSIDY NG (MASALAH PEMBELAJARAN SPESIFIK - DOMAIN MOTOR VENICE CHIN MIN XUAN (AUTISME - Mengurangkan DOMAIN TINGKAH
HALUS tingkah laku mengganggu seperti tantrum dan emosi tidak stabil LAKU
Menulis huruf atau nombor)
semasa PdPc.)

Tahap Penguasaan Murid


TP1 = 0/4 TP2 = 0/4 TP3 = 0/4 TP4 = 0/4 TP5 = 0/4 TP6 = 0/4
KEHADIRAN : /4
CATATAN TAMBAHAN
REFLEKSI GURU :
