Anda di halaman 1dari 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN KESIHATA

MINGGU TARIKH HARI KELAS MASA


25 16.JULAI.2020 KHAMIS 5BEST 10.30-11.30 pagi

KOMPONEN Kesihatan Fizikal


TAJUK Kesihatan Diri dan Reproduktif
STANDARD 1.2 Kemahiran menangani pengaruh dalaman serta luara yang mempengaruhi kesihata
KANDUNGAN diri dan reproduktif
STANDARD 1.2.1 Memahami kepentingan menghargai aspek seksualiti dilahirkan sebagai
PEMBELAJARAN lelaki atau perempuan.
1.2.2 Mengetahui cara menghargai dan menghormati anggota seksual diri send
dengan menjaga kebersihan, keselamatan dan kesihatan.

OBJEKTIF Pada akhir PdPc murid dapat ;


PEMBELAJARAN Menyatakan sekurang-kurangnya memahami kepentingan menghargai aspek seksu
dilahirkan sebagai lelaki atau perempuan dan menghormati anggota seksual di
sendiri dengan menjaga kebersihan, keselamatan dan kesihatan.

Set Induksi Murid-murid diberikan penerangan tentang SOP


Langkah 1 Murid bersoal jawab berkenaan dengan keentingan lelaki dan
AKTIVITI perempauan?
PdPC Contoh : apakah yang membezakan tugas ibu dan yah kamu di
rumah?
Langkah 2 Murid d berbincang tentang situasi keluarga masing-masing dan
berkongsi dengan rakan- rakan yang lain.
Lembaran Kerja / Murid menulis peranan ibu dan ayah dalambuku setelah berbinca
Nota tadi.
Penutup Murid membuat rumusan PdPc.

PENGISIAN ILMU NILAI EMK KB / KBAT / PAK 21


KURIKULUM Sains Keyakinan diri Kreativiti dan Peta buih
inovasi
ABM / BBM gamabar
KAEDAH Lisan dan lembaran kerja
PENTAKSIRAN
TAHAP TP3 - Menunjukkan cara kemahiran berkomunikasi dalam kelas
PENGUASAAN
REFLEKSI / IMPAK Catatan : PdPc dibawa ke hari ini kerana guru cuti sakit pada hari tersebut.

H
TH
JUMLAH

(C) 2020 Panitia PJK SK Tanjung P


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN JASMANI
MINGGU TARIKH HARI KELAS MASA BIDANG
4 20 JAN 2020 ISNIN 2 BIJAK 8.00 - 8.30 PAGI KEMAHIRAN

ASPEK ASPEK 1 ASPEK 2 ASPEK 3


TAJUK Penerokaan Konsep Pergerakan Aplikasi Konsep Pergerakan Pengurusan dan Keselamatan
STANDARD 1.2 Melakukan pelbagai pergerakan 2.2 Mengaplikasikan konsep 5.2 Menunjukkan keyakinan dan
KANDUNGAN lokomotor pergerakan semasa melakukan tanggungjawab kendiri semasa
pergerakan lokomotor dan bukan melakukan aktiviti fizikal.
lokomotor
STANDARD 1.2. Melakukan pergerakan 2.2.3 Menyatakan postur yang 5.2.2 Menerima cabaran dan
PEMBELAJARAN melompat sebelah kaki (hopping) betul semasa melakukan seronok semasa melakukan aktiviti .
pergerakan lokomotor dan
bukan lokomotor,
Pada akhir PdPC murid akan dapat :
OBJEKTIF Murid dapat melompat sebelah kaki dengan Murid dapat menyatakan postur yangb Murid seronok melakukan aktiviti fizikal.
PEMBELAJARAN lakuan yang betul betul semasa melompat sebelah kaki.

Memanaskan Badan  Murid melakukan aktiviti melompat bebas mengikut iringan muzik.
 Lomoat sebelah kaki dan melompat dua belah kaki.

Perkembangan  Aktiviti 1 : Murid bermain permainan “Cuit-cuit” . Empat orang murid akan melompat sebelah kaki dalam kawasan yang
ditetapkan dan mencuit murid lain yang berjalan.
 Murid yang telah dicuit akan melompat sebelah kaki dan mencuit rakan lain.
 Aktiviti diteruskan dehingga semua murid dicuit.
 Aktiviti 2 : Murid melakukan aktiviti stesen berhalangan.Murid dalam kumpulan kecil.Setiap kumpulan bermula di stesen
AKTIVITI 1.
PdPC  Murid dalam kumpulan bergilir-gilir melakukan aktiviti di stesen.
 Setelah selesai bergerak ke stesen berikutnya.
 Stesen 1 = Melompat sebelah kaki di dalam gelung
 Stesen 2 = Berjalan di atas tali sambil mengimbangi badan.
 Stesen 3 = Melompat sebelah kaki dalam petak ketingting
 Stesen 4 = Berjalan seperti ulat bulu

Kemuncak  Perminan kecil : Lari Arnab lari


 Murid dibahagikan kepada kumpulan Arnab dan Serigala
 Murid memakai topeng mengikut peranan masing-masing.
 Apabila guru menyebut “cari makan” , “arnab “ akan bergerak bebas dengan melompat sebelah kaki mencari makanan.
 Apabila guru menyebut “lari” , “serigala” mengejar “arnab”.
 “Arnab” menyelamatkan diri dengan melompat sebelah kaki dan masuk ke dalam rumah.
 “Arnab” yang ditangkap akan dikumpulkan di rumah serigala.

Gerak Kendur /  Gerak kendur secara statik


Perbincangan  Murid dan guru membincangkan tentang ciri-ciri pergerakan lokomotor.

PENGISIAN ILMU NILAI EMK KB / KBAT / PAK 21


KURIKULUM Sains Mematuhi Peraturan Kreativiti dan Inovasi Mengaplikasi / Kerja
Sepasukan
ABM / BBM Skital, gelung, tali, topeng arnab dan serigala
KAEDAH
Pemerhatian
PENTAKSIRAN
TAHAP PENGUASAAN TP 4 - Boleh melakukan pergerakan yang berbeza mengikut ruang yang berbeza.

REFLEKSI / IMPAK 29/29 orang murid berjaya mencapai objektif Pdpc yang ditetapkan. Murid seronok melakukan aktiviti. Murid juga dapat
mengaplikasikan kemahiran melompat sebelah kaki dalam permainan kecil. Murid juga dapat mengaitkan kemahiran yang
Kehadiran dipelajari dengan sukan lain.
H 29
TH 2
J 31
(C) 2020 Panitia PJK SK Tanjung Puteri
