Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PENDIDIKAN KHAS - MASALAH PEMBELAJARAN #730701

RANCANGAN PELAJARAN
GURU : ROHAIDA JAAFAR MINGGU : 20 HARI : ISNIN
SEKOLAH : SK KOLOMBONG TARIKH : 08-08-2022 MASA 1: 08:40 hingga 09:40

MAKLUMAT STANDARD KANDUNGAN


NAMA KELAS : USM STANDARD KANDUNGAN : 1.2. Pergerakan bukan lokomotor bahagian tangan.
MATA PELAJARAN : PK - KEMAHIRAN MANIPULATIF STANDARD PEMBELAJARAN : 1.2.1. Melakukan pergerakan menggunakan objek
TAJUK : 1. Motor Kasar dengan cara:i. mengayun ii. menggolek iii. membaling
iv. melantun v. melambung vi. memukul vii.
menampar viii. menolak ix. menarik

STANDARD PRESTASI

Boleh melakukan pergerakan bukan lokomotor Menunjukkan cara pergerakan bukan lokomotor
Tahap Penguasaan 1 Tahap Penguasaan 2
bahagian tangan secara berpandu. bahagian tangan.

Menunjukkan gabungan beberapa pergerakan bukan Menunjukkan gabungan beberapa pergerakan bukan
Tahap Penguasaan 3 lokomotor bahagian tangan dalam aktiviti permainan Tahap Penguasaan 4 lokomotor bahagian tangan dalam aktiviti permainan
kecil. kecil dengan betul.

Menunjukkan gabungan beberapa pergerakan bukan Menunjukkan gabungan beberapa pergerakan bukan
Tahap Penguasaan 5 lokomotor bahagian tangan dalam aktiviti permainan Tahap Penguasaan 6 lokomotor bahagian tangan dalam aktiviti permainan
kecil dengan betul dan selamat. kecil dengan betul, selamat dan boleh dicontohi

OBJEKTIF GURU
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat:
KRITERIA KEJAYAAN
Murid boleh melakukan pergerakan tangan seperti menghayun,
menggolek dan membaling

AKTIVITI PENERANGAN AKTIVITI KAEDAH PENTAKSIRAN

Ucapan bertatasusila
SET INDUKSI Lisan - Soal jawab
-memberi salam hormat pada guru

1. Guru menayangkan video


LANGKAH-
2. Guru membuat demontrasi LISAN - Perbincangan
LANGKAH
3. Guru menyuruh murid meniru pergerakan tangan melalui video

1. Murid boleh melakukan pergerakan asas tangan secara berpandu


INDIVIDU 2. Aktiviti mengayun tangan menggunakan objek PEMERHATIAN - Gambar aktiviti
3. Aktiviti menggolek bola dan membaling botol

1. Pengukuhan PBD
PENUTUP PEMERHATIAN - Senarai semak
-kemahiran mengayun, menggolek, membaling
STRATEGI P&P Pembelajaran Pengalaman PETA PEMIKIRAN Peta Buih
TERAS AKTIVITI PBD Bercerita PEMIKIRAN ABAD KE-21 Berfikir Kreatif
PENERAPAN NILAI MURNI (SIVIK) Kegembiraan KEMAHIRAN BERFIKIR AR - Mengingat
ELEMEN MERENTAS KURIKULUM Kreativiti Dan Inovasi KAEDAH ALTERNATIF - terapi haiwan
BAHAN BANTU MENGAJAR Audio bunyi / suara KEMAHIRAN INSANIAH Keyakinan Diri
KAEDAH PDPR Menggunakan Modul STRATEGI CATCH-UP PLAN PENDEKATAN BERTEMA
TAHAP TAHAP
# NAMA MURID (OKU - Perancangan RPI) DOMAIN PK PENGUA # NAMA MURID (OKU - Perancangan RPI) DOMAIN PK PENGUA
SAAN SAAN

CHLOE WONG SHI YING (KURANG UPAYA INTELEKTUAL -


CALEB TABED VELINTINUS EFFENDY (AUTISME - Murid DOMAIN KOGNITIF Chloe boleh memberikan maklumbalas dengan mengunakan laras DOMAIN BAHASA DAN
dapat menulis huruf dengan lebih kemas) bahasa yang betul sama ada dalam bahasa Melayu atau Bahasa KOMUNIKASI
Inggeris)

LEONEL ALESSANDRO ADRIAN (AUTISME - Murid dapat RUSSELL EZEQUIEL REYNOLD (ATTENTION DEFICIT
DOMAIN TINGKAH LAKU HYPERACTIVITY DISORDER (ADHD) - Russell to be able to form and write DOMAIN KOGNITIF
memakai kasut dalam tempoh 1 jam semasa di dalam kelas)
sentences in neat legible print with correct spelling and punctuation )

VAUGHN MARK JORIN (AUTISME - Mengikut arahan yang DOMAIN TINGKAH LAKU
diberi )

Tahap Penguasaan Murid


TP1 = 0/5 TP2 = 0/5 TP3 = 0/5 TP4 = 0/5 TP5 = 0/5 TP6 = 0/5
KEHADIRAN : /5
CATATAN TAMBAHAN

REFLEKSI GURU : PDPC DITANGGUHKAN


GURU TERLIBAT DENGAN KEJOHANAN BOLA TAMPAR PERINGKAT NEGERI SABAH
