Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN MUZIK SK TAHUN 2
TARIKH 31/3/2023 MASA 5.05-4.40
MINGGU 2 HARI KELAS 2 KIND
Jumaat
TEMA Kami Suka Sayur
TAJUK Ikut Tempo
STANDARD KANDUNGAN 1.1 Elemen Muzik
STANDARD 1.1.1 Mengenal dan membezakan tempo cepat dan lambat
PEMBELAJARAN
1.1.3 Mengaplikasikan pemahaman berkaitan tempo cepat dan lambat
menerusi aktiviti muzik
KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
ASPIRASI MURID Etika dan Kerohanian
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid Murid dapat :
dapat :
1. Mengenal dan membezakan tempo cepat 1. Mengenal dan membezakan tempo cepat dan
dan lambat lambat
2. Mengaplikasikan pemahaman berkaitan 2. Mengaplikasikan pemahaman berkaitan tempo
tempo cepat dan lambat menerusi aktiviti cepat dan lambat menerusi aktiviti muzik
muzik
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
1. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
2. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
3. Murid mendengar penerangan guru tentang ikut tempo dahulu dan
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) merangsang
1. Murid meneliti dan memahami gambar dan teks yang diberikan. pengetahuan sedia
2. Murid menyanyikan lagu mengikut tempo lambat dan tempo cepat berdasarkan ada murid.
Audio 2 dan Audio 3. Sing Song (Nyanyi Lagu)  Guru Menggunakan
3. Murid mengenal pasti dan membezakan tempo lambat dan tempo cepat strategi pembelajaran
berdasarkan Audio 4. kolaboratif dan
4. Murid bersoal jawab dengan guru dan melakukan aktiviti KBAT. ( KBAT) koperatif dengan
5. Murid akan dipilih secara rawak bagi menjawab soalan yang dinyatakan oleh guru menerapkan PAK21
berkaitan pengajaran dalam kelas. dan elemen
6. Murid lain memberi respon serta membantu rakan yang tidak dapat menjawab sekolahku sejahtera
dengan betul. supaya ada interaksi
7. Murid yang dipilih juga akan diminta untuk menyayikan mengikut tempo yang antara murid dan
ditetapkan oleh guru. memotivasikan
8. Murid lain di minta untuk memberikan perhatian terhadap murid yang sedang murid.
 Menilai kefahaman
menyayikan mengikut tempo yang ditetapkan. di hadapan kelas Watch & Listen murid tentang
(Lihat & Dengar) pembelajaran hari ini
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP ) .
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang ikut tempo dengan bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 010 BUKU AKTIVITI Halaman
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21 Sing Song (Nyanyi Lagu)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Menilai dan mentaksir PAK-21 Watch & Listen (Lihat &
Dengar)
KBAT Mengapplikasi PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI Kerjasama KB Menilai
EMK : ILMU & Pendidikan Moral PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
