Anda di halaman 1dari 6

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PROGRAM PEMULIHAN KHAS

Minggu: 2 Hari: RABU Tarikh: 9 JAN 2019

Kelas:
Masa: Kandungan Catatan
Mata Pelajaran :

TEMA/TAJUK: AKTIVITI KELUARGA /BERKHEMAH DI LAMAN IDAMAN Refleksi/Impak


KEMAHIRAN PEMULIHAN: 8 & 10
4O
KONSTRUK LINUS: 5
9.25 - 10.25 STANDARD PEMBELAJARAN: 2.1.1 ____/____ murid
PENGETAHUAN SEDIA ADA: MURID MENGUASAI KEMAHIRAN MEMBACA DAN MENULIS PERKATAAN mencapai objektif.
BM
SUKUKATA TERTUTUP
PAK21(4K1N): KOMUNIKASI KOLABORATIF KREATIF KRITIS NILAI ____/____ murid tidak
BBB/BBM: KOMPUTER, KAD PERKATAAN, KAD SUKUKATA , KAD GAMBAR, DAUN TERUP mencapai objektif.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN: PADA AKHIR PDP, MURID BERUPAYA: MEMBACA SEKURANG KURANGNYA 3
DARIPADA 5 PERKATAAN KVKVK
Tindakan Susulan
AKTIVITI(PDPC):
SET INDUKSI : - MURID MENGAMBIL BARANG DALAM KOTAK Tindakan susulan untuk
-MURID CUBA MENYEBUT NAMA BARANG mengatasi masalah murid:-
LANGKAH 1 : MURID MENYEBUT HURUF VOKAL DAN KONSONAN
LANGKAH 2: MURID MENYEBUT SUKU KATA KVK
LANGKAH 3: MURID MEMBACA PERKATAAN KVK, VKVK DAN KVKVK
LANGKAH 4 : MURID MENYEBUT PERKATAAN DITULIS & MEMBUAT PEMBETULAN
PENUTUP: MURID DIBIMBING SECARA INDIVIDU

6M TEMA/TAJUK: ISTIMEWANYA KELUARGAKU / BAKAT ISTIMEWA Refleksi/Impak


KEMAHIRAN PEMULIHAN: 20 & 22
11.15 - 12.15
KONSTRUK LINUS: 6 KEUPAYAAN MEMBACA DAN MENULIS PERKATAAN SUKU KATA TERTUTUP ‘NG’
BM STANDARD PEMBELAJARAN: 2.1.1 ____/____ murid
PENGETAHUAN SEDIA ADA: MURID MENGUASAI KEMAHIRAN MEMBACA DAN MENULIS PERKATAAN mencapai objektif.
SUKU KATA TERTUTUP
PAK21(4K1N): KOMUNIKASI KOLABORATIF KREATIF KRITIS NILAI ____/____ murid tidak
BBB/BBM: KOMPUTER, KAD PERKATAAN, KAD SUKUKATA , KAD GAMBAR mencapai objektif.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN: PADA AKHIR PDP, MURID BERUPAYA: MEMBACA SEKURANG KURANGNYA 3
DARIPADA 5 PERKATAAN KVKK+KVK & KVK+KVKK
Tindakan Susulan
AKTIVITI(PDPC):
Set Induksi Tindakan susulan untuk
MURID BERCERITA TENTANG HASIL HUTAN mengatasi masalah murid:-
MURID MENYEBUT PERKATAAN YANG BERKAIATAN DENGAN KAYU DAN TONGKAT.
Langkah 1
PAPARAN GAMBAR TENDANG DAN TONGKAT
MURID BERCERITA MENGENAI GAMBAR DIPAPARKAN
Langkah 2
MURID MENYEBUT HURUF VOKAL DAN KONSONAN
MUIRD MENYEBUT SUKU KATA KVK
Langkah 3
MURID MEMBACA PERKATAAN KVKK+KVK & KVK+KVKK
Penutup
MURID MENYEBUT PERKATAAN DITULIS
MURID MEMBUAT PEMBETULAN
4O TEMA/TAJUK: NOMBOR HINGGA 100000 Refleksi/Impak
KEMAHIRAN PEMULIHAN: 4
8.25-9.25
KONSTRUK LINUS: 1
MAT STANDARD PEMBELAJARAN: 1.1 (I) ____/____ murid
PENGETAHUAN SEDIA ADA: MENGENAL NOMBOR 1-100 mencapai objektif.
PAK21(4K1N): KOMUNIKASI KOLABORATIF KREATIF KRITIS NILAI
BBB/BBM: KOMPUTER, KAD NOMBOR ____/____ murid tidak
OBJEKTIF PEMBELAJARAN: PADA AKHIR PDP, MURID BERUPAYA: MEMBACA, MENYEBUT DAN MENULIS mencapai objektif.
SEBARANG NOMBOR HINGGA 100000 YANG DIBERI DALAM ANGKA.
AKTIVITI(PDPC):
Tindakan Susulan
SET INDUKSI ( ROLE PLAY)
1.MURID DI BERI KERTAS NOMBOR 1-10 Tindakan susulan untuk
2. MURID BERDIRI SAMBIL MEMEGANG NOMBOR mengatasi masalah murid:-
LANGKAH 1
MURID MENYEBUT NOMBOR TERHASIL DARI SUSUNAN
MURID MEUKAR SUSUNAN DIRI
LANGKAH 2
MURID MENULIS NOMBOR TERBENTUK
MURID DITUKARKAN MEMEGANG KERTAS NOMBOR
LANGKAH 3
MURID YANG LAIN PULA MNEYEBUT DAN MENULIS NOMBOR TERHASIL
LANGKAH 4
MENYEMAK SAMA-SAMA NOMBOR YANG TERHASIL DAN TERTULIS
PENUTUP
MEMBUAT PEMBETULAN

WPP PROGRAM TASK FORCE CELIK 2M


7.55-8.25 -MURID KERAP TIDAK HADIR
-BAH SINAL
-SITI NUR FAIDAH
-MARCELLI
- WAH SHAFIRA
- BAH LONG DENI
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PROGRAM PEMULIHAN KHAS
Minggu: 5 Hari: KHAMIS Tarikh: 31 JAN 2019
Kelas:
Masa: Kandungan Catatan
Mata Pelajaran :
6M TEMA/TAJUK: ISTIMEWANYA KELUARGAKU / JAUH DI MATA DEKAT DI HATI Refleksi/Impak
KEMAHIRAN PEMULIHAN: 20 & 22
7.55 – 8.55
KONSTRUK LINUS: 5 KEUPAYAAN MEMBACA DAN MENULIS PERKATAAN SUKU KATA TERTUTUP
BM STANDARD PEMBELAJARAN: 2.1.1 ____/____ murid
PENGETAHUAN SEDIA ADA: MURID MENGUASAI KEMAHIRAN MEMBACA DAN MENULIS PERKATAAN mencapai objektif.
SUKU TERBUKA
PAK21(4K1N): KOMUNIKASI KOLABORATIF KREATIF KRITIS NILAI ____/____ murid tidak
BBB/BBM: KOMPUTER, KAD PERKATAAN, KAD SUKUKATA , KAD GAMBAR, SLAID PERKATAAN mencapai objektif.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN: PADA AKHIR PDP, MURID BERUPAYA: MEMBACA SEKURANG KURANGNYA 8
DARIPADA 10 PERKATAAN SUKUKATA TERTUTUP
Tindakan Susulan
AKTIVITI(PDPC):
Set Induksi Tindakan susulan untuk
MURID MENYEBUT NAMA OBJEK YANG ADA DI DALAM KELAS mengatasi masalah murid:-
Langkah 1 :MURID DIMINTA MENGEJA EJAAN NAMA BENDA
Langkah 2 :MURID MEMBACA PERKATAAN TANPA BIMBINGAN GURU
Langkah 3 :MURID MENGEJA PERKATAAN JIKA TDAK BOLEH DENGAN BIMBINGAN/ TANPA BIMBINGAN
Lngkah 4 : MURID MEMBUAT LATIHAN DI MODUL CELIK 2M
Penutup
MURID MEMBUAT SEMAKAN DAN PEMBETULAN
2M Refleksi/Impak
8.55-9.55 TEMA/TAJUK: 1 KELUARGA HARMONI/ SEPUPU ADAM
BM KEMAHIRAN PEMULIHAN: 1
KONSTRUK LINUS: 1 ____/____ murid
STANDARD PEMBELAJARAN: 1.2/ 1.2.1 mencapai objektif.
PENGETAHUAN SEDIA ADA: MURID DAPAT MENYEBUT 2 SEBUTAN HURUF VOKAL E I O U DAN A
PAK21(4K1N): KOMUNIKASI KOLABORATIF KREATIF KRITIS NILAI
BBB/BBM: KOMPUTER, KAD HURUF, SPAN HURUF ,LEMBARAN KERJA , SPAN CANTUMAN HURUF ____/____ murid tidak
OBJEKTIF PEMBELAJARAN: PADA AKHIR PDP, MURID BERUPAYA: MENAMAKAN 5 HURUF - HURUF VOKAL mencapai objektif.
AKTIVITI(PDPC):
SET INDUKSI : MURID MENYEBUT BUNYI A
MURID MENYEBUT BUNYI U Tindakan Susulan
LANGKAH 1 : MURID MENYEBUT NAMA HURUF Tindakan susulan untuk
MURID MENYEBUT BUNYI HURUF mengatasi masalah murid:-
LANGKAH 2: MURID MENYEBUT DENGAN JELAS
LANGKAH 3: MURID MENCARI HURUF VOKAL PADA SPAN HURUF
LANGKAH 4 : MURID MENULIS HURUF YANG DIJUMPAI
PENUTUP: MURID MENGULANGI SEBUTAN HURUF BEBERAPA KALI LAGI

4O TEMA/TAJUK: OPERASI TAMBAH DALAM LINGKUNGAN 200 Refleksi/Impak


KEMAHIRAN PEMULIHAN: 5
11.15 – 12.15
KONSTRUK LINUS: 4
MAT STANDARD PEMBELAJARAN: 9.1(I) ____/____ murid
PENGETAHUAN SEDIA ADA: MEMBILANG NOMBOR 1-100 mencapai objektif.
PAK21(4K1N): KOMUNIKASI KOLABORATIF KREATIF KRITIS NILAI
BBB/BBM: KOMPUTER, KAD WANG CONTOH, BUKU MODUL LINUS ____/____ murid tidak
OBJEKTIF PEMBELAJARAN: PADA AKHIR PDP, MURID BERUPAYA: MENYELESAIKAN OPERASI TAMBAH mencapai objektif.
DALAM BENTUK LAZIM
AKTIVITI(PDPC):
Tindakan Susulan
SET INDUKSI
1. PAPARAN NOMBOR BULAT MELEBIHI 200 Tindakan susulan untuk
LANGKAH 1 mengatasi masalah murid:-
-PAPARAN PERKATAAN BAHAGI, DARAB, TOLAK DAN TAMBAH
-MURID MEMILIH PERKATAAN TAMBAH
LANGKAH 2
MURID MEMILIH NOMBOR UNTUK DISEBUT
LANGKAH 3
MURID MELENGKAPKAN AYAT MATEMATIK OPERASI TAMBAH
MURID MEMASUKKAN NOMBOR DAN SIMBOL DALAM PETAK
LANGKAH 4
MENYELESAIKAN SOALAN TAMBAH
PENUTUP
MENYEMAK
MEMBUAT PEMBETULAN

WPP PROGRAM TASK FORCE CELIK 2M


12.15-12.45 -MURID KERAP TIDAK HADIR
-MARCELLI
-BAH AMIRUL
-BAH LONG DENI
- WAH SHAFIRA
-SITI NUR FAIDAH

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PROGRAM PEMULIHAN KHAS


Minggu: 5 Hari: JUMAAT Tarikh: 1 FEB 2019
Kelas:
Masa: Kandungan Catatan
Mata Pelajaran :

Refleksi/Impak
TEMA/TAJUK: SENTIASA SELAMAT / SENTIASA AWASI DIRI
4O
KEMAHIRAN PEMULIHAN: 12 & 13
8.55 - 9.55 KONSTRUK LINUS: 5 ____/____ murid
STANDARD PEMBELAJARAN: 2.1.1 mencapai objektif.
BM
PENGETAHUAN SEDIA ADA: MURID MENGUASAI KEMAHIRAN MEMBACA DAN MENULIS PERKATAAN
SUKUKATA TERTUTUP ____/____ murid tidak
PAK21(4K1N): KOMUNIKASI KOLABORATIF KREATIF KRITIS NILAI mencapai objektif.
BBB/BBM: KOMPUTER, KAD PERKATAAN, KAD SUKUKATA , KAD GAMBAR, DAUN TERUP
OBJEKTIF PEMBELAJARAN: PADA AKHIR PDP, MURID BERUPAYA: MEMBACA SEKURANG KURANGNYA 10
Tindakan Susulan
DARIPADA 15 PERKATAAN SUKUKATA TERTUTUP
AKTIVITI(PDPC): Tindakan susulan untuk
SET INDUKSI : - MURID BERCERITA PENGETAHUAN SEDIA ADA PERKATAAN YANG DISEBUT mengatasi masalah murid:-
-MURID BERSOAL JAWAB DENGAN GURU
LANGKAH 1 : MURID DIBERIKAN BUKU BACAAN PINTAR FONIK
LANGKAH 2: MURID MENYEBUT PERKATAAN SATU PERSATU TANPA BIMBINGAN
LANGKAH 3: MURID MENGIMLAK PERKATAAN DIBACAKAN GURU
LANGKAH 4 : MURID MENYEBUT PERKATAAN DITULIS & MEMBUAT PEMBETULAN
PENUTUP: MURID DIBIMBING SECARA INDIVIDU

2M Refleksi/Impak
11.15-11.45 TEMA/TAJUK: 3 SEMANGAT PERPADUAN
BM KEMAHIRAN PEMULIHAN: 1
KONSTRUK LINUS: 1 ____/____ murid
STANDARD PEMBELAJARAN: 1.2/ 1.2.1 mencapai objektif.
PENGETAHUAN SEDIA ADA: MURID DAPAT MENYEBUT 10 SEBUTAN HURUF KONSOSAN
PAK21(4K1N): KOMUNIKASI KOLABORATIF KREATIF KRITIS NILAI ____/____ murid tidak
BBB/BBM: KOMPUTER, KAD HURUF, SPAN HURUF ,LEMBARAN KERJA mencapai objektif.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN: PADA AKHIR PDP, MURID BERUPAYA: MENAMAKAN 10 HURUF - HURUF KONSONAN
AKTIVITI(PDPC):
Tindakan Susulan
SET INDUKSI : MURID DITUNJUKKAN KAD TERGANTUNG
MURID MENYEBUT GAMBAR OBJEK DAN HURUF DI DALAMNYA Tindakan susulan untuk
LANGKAH 1 : MURID BERSOAL JAWAB DENGAN GURU mengatasi masalah murid:-
MURID MENYEBUT NAMA HURUF
LANGKAH 2: MURID MENYEBUT HURUF VOKAL DENGAN JELAS
LANGKAH 3: MURID MENYEBUT HURUF KONSONAN TERPILIH
LANGKAH 4 : MURID MEMBENTUK HURUF DENGAN JARI DAN TANAH LIAT
PENUTUP: MENYEMAK SEBUTAN VOKAL DAN KONSONAN INDIVIDU

2M TEMA/TAJUK: NOMBOR 1 HINGGA 9 Refleksi/Impak


KEMAHIRAN PEMULIHAN: 4
11.45 – 12.15
KONSTRUK LINUS: 1
MAT STANDARD PEMBELAJARAN: 1.1 (I) ____/____ murid
PENGETAHUAN SEDIA ADA: MENGENAL NOMBOR 1 2, 3 mencapai objektif.
PAK21(4K1N): KOMUNIKASI KOLABORATIF KREATIF KRITIS NILAI
BBB/BBM: KOMPUTER, KAD NOMBOR ____/____ murid tidak
OBJEKTIF PEMBELAJARAN: PADA AKHIR PDP, MURID BERUPAYA: MEMBACA, MENYEBUT DAN MENULIS mencapai objektif.
NOMBOR 1 HINGGA 100.
AKTIVITI(PDPC):
Tindakan Susulan
SET INDUKSI ( ROLE PLAY)
1.MURID BERDIRI DI PETAK LANTAI MENGIKUT SUSUNAN Tindakan susulan untuk
2. SETIAP ORANG MURID MENYEBUT PETAK DI MANA BERDIRI mengatasi masalah murid:-
LANGKAH 1
MURID MENUNJUK NOMBOR DI KAD
MURID MENYEBUT NOMBOR MENGIKUT TERTIB MENAIK
LANGKAH 2
MURID MENYEBUT NOMBOR SECARA RAWAK
LANGKAH 3
MURID MENULIS NOMBOR DALAM PETAK
LANGKAH 4
MENYEMAK SAMA-SAMA NOMBOR YANG TERHASIL DAN TERTULIS
PENUTUP
MEMBUAT PEMBETULAN

WPP PROGRAM TASK FORCE CELIK 2M


8.25-8.55 -MURID KERAP TIDAK HADIR
-BAH SINAL
-SITI NUR FAIDAH
-MARCELLI
- WAH SHAFIRA
- BAH LONG DENI

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PROGRAM PEMULIHAN KHAS


Minggu: 4 Hari: SELASA Tarikh: 22 JAN 2019
Kelas:
Masa: Kandungan Catatan
Mata Pelajaran :

2M Refleksi/Impak
7.55-9.25 TEMA/TAJUK: 1 KELUARGA HARMONI/ HARI KELUARGA
BM KEMAHIRAN PEMULIHAN: 1
KONSTRUK LINUS: 1 ____/____ murid
STANDARD PEMBELAJARAN: 1.2/ 1.2.1 mencapai objektif.
PENGETAHUAN SEDIA ADA: MURID DAPAT MENYEBUT 2 SEBUTAN HURUF VOKAL A DAN
O ____/____ murid tidak
PAK21(4K1N): KOMUNIKASI KOLABORATIF KREATIF KRITIS NILAI mencapai objektif.
BBB/BBM: KOMPUTER, KAD HURUF, SPAN HURUF ,LEMBARAN KERJA
OBJEKTIF PEMBELAJARAN: PADA AKHIR PDP, MURID BERUPAYA: MENAMAKAN 5 HURUF-HURUF Tindakan Susulan
VOKAL
Tindakan susulan untuk
AKTIVITI(PDPC):
LANGKAH 1 : PAPARAN KAD HURUF I DAN U mengatasi masalah murid:-
LANGKAH 2: MURID CUBA MENYEBUT HURUF VOKAL DENGAN JELAS
LANGKAH 3: MURID MEMBENTUK HURUF DI AWANGAN
LANGKAH 4 : MURID MEMBENTUK HURUF GUNA TANAH LIAT
LANGKAH 5 : UJIAN DIAGNOSTIK
PENUTUP: MURID MEWARNA HURUF VOKAL YANG DISEBUT
MURID DIBIMBING SECARA INDIVIDU

6M Refleksi/Impak
9.25 – 10.25 TEMA/TAJUK: KESIHATAN MENTAL DAN EMOSI/ MINDA OH MINDA
KEMAHIRAN PEMULIHAN: 10
BM KONSTRUK LINUS: 5 KEUPAYAAN MEMBACA DAN MENULIS PERKATAAN SUKU KATA ____/____ murid
TERTUTUP KVK mencapai objektif.
STANDARD PEMBELAJARAN: 2.1.1
PENGETAHUAN SEDIA ADA: MURID MENGUASAI KEMAHIRAN MEMBACA DAN MENULIS ____/____ murid tidak
PERKATAAN SUKU KATA TERBUKA mencapai objektif.
PAK21(4K1N): KOMUNIKASI KOLABORATIF KREATIF KRITIS NILAI
BBB/BBM: KOMPUTER, KAD PERKATAAN, KAD SUKUKATA , KAD GAMBAR Tindakan Susulan
OBJEKTIF PEMBELAJARAN: PADA AKHIR PDP, MURID BERUPAYA: MEMBACA SEKURANG
Tindakan susulan untuk
KURANGNYA 3 DARIPADA 5 PERKATAAN VKVK
AKTIVITI(PDPC): mengatasi masalah murid:-
Set Induksi
MURID MENAMAKAN GAMBAR DAN BERSOAL JAWAB
Langkah 1
MURID MEMBUNYIKAN HURUF VOKAL DAN SEBUT SUKUKATA KVK
Langkah 2
MEMBACA PERKATAAN VKVK PADA KAD DAN CARTA
Langkah 3
MURID MELENGKAPKAN SUKU KATA BERPANDUKAN GAMBAR
Penutup
MURID MENYEBUT PERKATAAN DITULIS
MURID MEMBUAT PEMBETULAN

Refleksi/Impak
4O TEMA/TAJUK: AKTIVITI KESIHATAN DAN KEBERSIHAN
KEMAHIRAN PEMULIHAN: 10 & 11
10.45 - 11.45 KONSTRUK LINUS: 5 ____/____ murid
STANDARD PEMBELAJARAN: 2.1.1 mencapai objektif.
BM
PENGETAHUAN SEDIA ADA: MURID MENGUASAI KEMAHIRAN MEMBACA DAN MENULIS
PERKATAAN SUKUKATA TERTUTUP ____/____ murid tidak
PAK21(4K1N): KOMUNIKASI KOLABORATIF KREATIF KRITIS NILAI mencapai objektif.
BBB/BBM: KOMPUTER, KAD PERKATAAN, KAD SUKUKATA , KAD GAMBAR, DAUN TERUP
OBJEKTIF PEMBELAJARAN: PADA AKHIR PDP, MURID BERUPAYA: MEMBACA SEKURANG Tindakan Susulan
KURANGNYA 3 DARIPADA 5 PERKATAAN KVKVK
Tindakan susulan untuk
AKTIVITI(PDPC):
SET INDUKSI : - MURID MENAMAKAN GAMBAR YANG DITUNJUKKAN mengatasi masalah murid:-
-MURID MEMBUNYIKAN SUKU KATA KV DAN KVK
LANGKAH 1 : LATIH TUBI MENGEJA DAN MEMBACA PERKATAAN KVKVK
LANGKAH 2: MURID MELENGKAPKAN PERKATAAN KAKVK DENGAN GAMBAR
LANGKAH 3: MURID MENULIS SEMULA PERKATAAN KVKVK BERPANDUKAN GAMBAR
LANGKAH 4 : MURID MENYEBUT PERKATAAN DITULIS & MEMBUAT PEMBETULAN
PENUTUP: MURID DIBIMBING SECARA INDIVIDU
WPP PROGRAM TASK FORCE CELIK 2M
12.45-1.15 -MURID KERAP TIDAK HADIR
-MARCELLI
-BAH AMIRUL
-BAH LONG DENI
- WAH SHAFIRA
-SITI NUR FAIDAH

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PROGRAM PEMULIHAN KHAS


Minggu: 37 Hari: KHAMIS Tarikh: 11 OKT. 2018
Kelas:
Masa: Kandungan Catatan
Mata Pelajaran :

3O TEMA/TAJUK: 3 /KESIHATAN DAN KEBERSIHAN Refleksi/Impak


KEMAHIRAN PEMULIHAN: 8 & 10
7.45-8.15
KONSTRUK LINUS: 5
8.45-9.45 STANDARD PEMBELAJARAN: 2.1.1 ____/____ murid
PENGETAHUAN SEDIA ADA: MURID MENGUASAI KEMAHIRAN MEMBACA DAN MENULIS PERKATAAN mencapai objektif.
BM
SUKUKATA TERTUTUP
PAK21(4K1N): KOMUNIKASI KOLABORATIF KREATIF KRITIS NILAI ____/____ murid tidak
BBB/BBM: KOMPUTER, KAD PERKATAAN, KAD SUKUKATA , KAD GAMBAR mencapai objektif.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN: PADA AKHIR PDP, MURID BERUPAYA: MEMBACA SEKURANG KURANGNYA 7
DARIPADA 10 PERKATAAN KVKKV
Tindakan Susulan
AKTIVITI(PDPC):
SET INDUKSI : MURID DITUNJUKKAN PERKATAAN DAHULU, KEMUDIAN GAMBAR Tindakan susulan untuk
LANGKAH 1 : MURID MENYEBUT HURUF VOKAL DAN KONSONAN mengatasi masalah murid:-
LANGKAH 2: MURID MENYEBUT SUKU KATA KVK
LANGKAH 3: MURID MEMBACA PERKATAAN KVK, VKVK DAN KVKKV
LANGKAH 4 : SARINGAN LINUS BERTULIS
PENUTUP: MURID MENYEBUT PERKATAAN DITULIS & MEMBUAT PEMBETULAN

3O TEMA/TAJUK: MENGENAL MATA WANG MALAYSIA Refleksi/Impak


KEMAHIRAN PEMULIHAN: 21
10.05-
KONSTRUK LINUS: 5
10.35 ____/____ murid
STANDARD PEMBELAJARAN: 9.1(I)
MAT PENGETAHUAN SEDIA ADA: MENOLAK NILAI WANG KERTAS DAN SYILING mencapai objektif.
PAK21(4K1N): KOMUNIKASI KOLABORATIF KREATIF KRITIS NILAI
BBB/BBM: KOMPUTER, KAD WANG CONTOH, BUKU MODUL LINUS ____/____ murid tidak
OBJEKTIF PEMBELAJARAN: PADA AKHIR PDP, MURID BERUPAYA: MENYATAKAN GABUNGAN BEBERAPA mencapai objektif.
KEPING WANG YANG MEMBERIKAN JUMLAH NILAI YANG TERTENTU HINGGA RM 1000
AKTIVITI(PDPC):
Tindakan Susulan
SET INDUKSI ( TALKING CHIP)
1.SEBUTAN DARAB & KALI Tindakan susulan untuk
LANGKAH 1 mengatasi masalah murid:-
-PAPARAN PERKATAAN BAHAGI, DARAB, TOLAK DAN TAMBAH
-MURID MEMILIH PERKATAAN DARAB
LANGKAH 2
-MURID CUBA MEMBINA SIFIR 7
-MURID MELAKSANAKAN OPERASI DARAB WANG
LANGKAH 3
MURID MENGAITKAN JAWAPAN DENGAN GABUNGAN BEBERAPA KEPING WANG
MURID MEMASUKKAN JADUAL SIFIR DALAM PETAK
LANGKAH 4
SARINGAN LINUS BERTULIS
PENUTUP
MEMBUAT PEMBETULAN

5M TEMA/TAJUK: INSTITUSI PELAJARAN/ SEKOLAH HARAPAN NEGARA IMPIAN BERSAMA Refleksi/Impak


11.05- KEMAHIRAN PEMULIHAN: 22
KONSTRUK LINUS: 6 KEUPAYAAN MEMBACA DAN MENULIS PERKATAAN SUKU KATA TERTUTUP ‘NG’
12.05 ____/____ murid
STANDARD PEMBELAJARAN: 2.2.2
BM PENGETAHUAN SEDIA ADA: MURID MENGUASAI KEMAHIRAN MEMBACA DAN MENULIS PERKATAAN mencapai objektif.
SUKU KATA TERTUTUP
PAK21(4K1N): KOMUNIKASI KOLABORATIF KREATIF KRITIS NILAI ____/____ murid tidak
BBB/BBM: KOMPUTER, KAD PERKATAAN, KAD SUKUKATA , KAD GAMBAR mencapai objektif.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN: PADA AKHIR PDP, MURID BERUPAYA: MEMBACA SEKURANG KURANGNYA 3
DARIPADA 5 PERKATAAN KVKK+KVK
Tindakan Susulan
AKTIVITI(PDPC):
Set Induksi Tindakan susulan untuk
MURID MENJAWAB TEKA TEKI DARIPADA GURU (TONGKAT) mengatasi masalah murid:-
Langkah 1
PAPARAN GAMBAR TONGKAT
MURID BERCERITA MENGENAI TONGKAT
Langkah 2
MURID MENYEBUT HURUF VOKAL DAN KONSONAN
MUIRD MENYEBUT SUKU KATA KVK
Langkah 3
MURID MEMBACA PERKATAAN KVK DAN KVKK
Penutup
MURID MENYEBUT PERKATAAN DITULIS
MURID MEMBUAT PEMBETULAN

WPP
8.15-8.45 PROGRAM TASK FORCE CELIK 2M
12.35-1.05 -MURID KERAP TIDAK HADIR
-
-
-

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PROGRAM PEMULIHAN KHAS


Minggu: 31 Hari: ISNIN Tarikh: 27 OGOS 2018
Kelas:
Masa: Kandungan Catatan
Mata
Pelajaran :

Refleksi/Impak
3O TEMA/TAJUK: 3 /KESIHATAN DAN KEBERSIHAN
KEMAHIRAN PEMULIHAN: 13
8.15-9.45 KONSTRUK LINUS: 5 ____/____ murid
STANDARD PEMBELAJARAN: 2.1.1 (V) mencapai objektif.
BM
PENGETAHUAN SEDIA ADA: MURID MENGUASAI KEMAHIRAN MEMBACA DAN MENULIS
PERKATAAN SUKUKATA TERTUTUP ____/____ murid tidak
PAK21(4K1N): KOMUNIKASI KOLABORATIF KREATIF KRITIS NILAI mencapai objektif.
BBB/BBM: KOMPUTER, KAD PERKATAAN, KAD SUKUKATA , KAD GAMBAR, DAUN TERUP
OBJEKTIF PEMBELAJARAN: PADA AKHIR PDP, MURID BERUPAYA: MEMBACA SEKURANG Tindakan Susulan
KURANGNYA 8 DARIPADA 10 PERKATAAN KVK+KVK
Tindakan susulan untuk
AKTIVITI(PDPC):
SET INDUKSI : - MURID BERDIRI DI DEPAN CERMIN SAMBIL MEMEGANG KERTAS mengatasi masalah murid:-
-MURID MEMBUAT PERGERAKAN YANG DIMINTA
LANGKAH 1 : MURID BERSOALJAWAB DENGAN GURU
MURID MENUNJUKKAN KEMAHIRAN MENGIMBANGKAN BADAN
LANGKAH 2: MURID MENYEBUT SUKU KATA KVK @ VK
LANGKAH 3: MURID MEMBACA PERKATAAN KVK+KVK
LANGKAH 4 : SARINGAN LINUS
PENUTUP: MURID MENYEBUT PERKATAAN DITULIS & MEMBUAT PEMBETULAN
MURID DIBIMBING SECARA INDIVIDU

3O TEMA/TAJUK: MENGENAL MATA WANG MALAYSIA Refleksi/Impak


KEMAHIRAN PEMULIHAN: 21
10.05- KONSTRUK LINUS: 5
11.05 STANDARD PEMBELAJARAN: 9.1(I) ____/____ murid
PENGETAHUAN SEDIA ADA: MENOLAK NILAI WANG KERTAS DAN SYILING mencapai objektif.
MAT
PAK21(4K1N): KOMUNIKASI KOLABORATIF KREATIF KRITIS NILAI
BBB/BBM: KOMPUTER, KAD WANG CONTOH, BUKU MODUL LINUS ____/____ murid tidak
OBJEKTIF PEMBELAJARAN: PADA AKHIR PDP, MURID BERUPAYA: MENYATAKAN GABUNGAN mencapai objektif.
BEBERAPA KEPING WANG YANG MEMBERIKAN JUMLAH NILAI YANG TERTENTU HINGGA RM 1000
AKTIVITI(PDPC): Tindakan Susulan
SET INDUKSI ( TALKING CHIP)
Tindakan susulan untuk
1.MURID BERDIRI DALAM DUA BARISAN BERSILANG
mengatasi masalah murid:-
2.MURID MEMBERI RESPON BENTUK YANG TERBINA
LANGKAH 1
-MURID MEMBACA SIFIR 5 DALAM KEDUDUKAN BARISAN BERSILANG
-MURID YANG MENGINGATI SIFIR DIBENARKAN DUDUK
LANGKAH 2
-MURID CUBA MEMBINA SIFIR 5
-MURID MELAKSANAKAN OPERASI DARAB WANG
LANGKAH 3
MURID MENGAITKAN JAWAPAN DENGAN GABUNGAN BEBERAPA KEPING WANG
MURID MEMASUKKAN JADUAL SIFIR DALAM PETAK
LANGKAH 4
SARINGAN LINUS
PENUTUP
MEMBUAT PEMBETULAN

WPP PROGRAM TASK FORCE CELIK 2M


8.15-8.45 -MURID KERAP TIDAK HADIR
12.35-1.05 -MARCELLI
-BAH AMIRUL
-BAH LONG DENI
- WAH SHAFIRA
-SITI NUR FAIDAH
