Aktiviti:-
Murid melihat gambar ms 1 dan menceritakan apa yang dilihat dalam gambar.
(PAK21) dan membaca dialog halaman 2-3.
Murid diterangkan cara memerhati menggunakan 5 deria. (KBAT)
Murid diminta menyatakan nama proses yang dikenali sebagai kemahiran
memerhati dalam peta i-think. (PAK21)
Murid bercerita tentang kemahiran memerhati kepada rakan dalam kumpulan.
(PBD)
Murid membuat buku aktiviti halaman 1-2, 7.
Penutup:-
Murid membuat kesimpulan tajuk pembelajaran hari ini.
REFLEKSI
____/ 30 murid dapat mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan.
____/ 30 murid boleh melengkapkan latihan yang diberikan.
____/30 murid memerlukan latihan lanjut dan bimbingan guru.
Catatan: Pengajaran dan pembelajaran tidak dapat dijalankan pada hari ini dan akan
diteruskan pada sesi pembelajaran seterusnya kerana:
_______________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
RPH PENDIDIKAN SENI VISUAL TAHUN 2
KELAS: 2 ZAMRUD TARIKH: 30.3.2023
HARI: Khamis MASA: 5.00 -6.00 petang
Standard Kandungan: 1.1 , 2.1 Standard Pembelajaran: 1.1.3 (i) , 2.1.3 (i)
OBJEKTIF PEMBELAJARAN :
Pada akhir PdPC murid akan dapat :
1. Menyatakan 1 daripada 3 bahasa seni visual (garisan, rupa, imbangan dan kepelbagaian) dengan
contoh. (pengayaan -3)
2. Melukis sekurang-kurangnya 2 jenis garisan dengan betul. (pengayaan -5)
AKTIVITI :
Tajuk : Lukisan
1. Set Induksi : Murid ditunjukkan beberapa jenis rupa dan disoal tentang pembezaannya.
2. Murid dijelaskan bahasa seni visual (garisan, rupa, imbangan dan kepelbagaian) dan kaitkan
5. Murid secara berpasangan, menerokai garisan zig- zag dan bersilang dengan pelbagai media
kering. (PAK21)
6. Murid melukis objek menggunakan pelbagai media untuk menghasilkan teknik garisan selari dan
7. Penutup: Guru memilih karya terbaik dan membuat kesimpulan topik hari ini.
REFLEKSI
_____ _____ /31 murid dapat mencapai objektif pembelajaran dengan baik dan diberi latihan pengayaan.
_____ / 31 murid dapat mencapai objektif pembelajaran dengan bimbingan dan diberi latihan pengukuhan.
_____ / 31 murid tidak dapat mencapai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan.