Anda di halaman 1dari 7

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MATA
PENDIDIKAN JASMANI MINGGU 33
PELAJARAN

08:00 - 08:30 pagi (30


KELAS Tahun 5 Harmoni MASA
minit)

TARIKH 6 september 2021 HARI Isnin

BIDANG: Kemahiran memanaskan badan Tajuk :Jom Cergas, Jom Santai

3.1.1 Melakukan aktiviti


memanaskan badan
yang khusus
berdasarkan aktiviti
3.1 Melakukan aktiviti fizikal yang akan
fizikal berdasarkan konsep dilakukan.
kecergasan.

4.1 Mengaplikasi konsep 4.1.1 Mengenal pasti


STANDARD kecergasan semasa STANDARD aktiviti yang sesuai
untuk senaman
KANDUNGAN melakukan aktiviti fizikal. PEMBELAJARAN
memanaskan badan
5.2 Menunjukkan yang khusus
keyakinan dan berdasarkan aktiviti
tanggungjawab kendiri fizikal yang akan
semasa melakukan aktiviti dilakukan.
fizikal.
4.1.2 Menerangkan
perbezaan antara aktiviti
memanaskan badan
dengan aktiviti
menyejukkan badan.

4.1.4 Menerangkan
kesan dehidrasi semasa
melakukan senaman.
Pada akhir pengajaran Pada akhir pengajaran
dan pembelajaran, dan pembelajaran,
murid dapat: murid berjaya:
1. Melakukan aktiviti 1. Melakukan aktiviti
OBJEKTIF memanaskan badan KRITERIA memanaskan badan
PEMBELAJAR yang khusus yang khusus
berdasarkan aktiviti KEJAYAAN
AN berdasarkan aktiviti
fizikal yang akan fizikal yang
dilakukan dan dilakukan dan
melakukan aktiviti melakukan aktiviti
menyejukkan badan menyejukkan badan
dengan betul.
2. mengenal pasti
aktiviti yang sesuai 2. mengenal pasti
untuk senaman aktiviti yang sesuai
memanaskan badan untuk senaman
yang khusus memanaskan badan
berdasarkan aktiviti yang khusus dan
fizikal yang akan senaman
dilakukan. memanaskan badan
umum.
3. Mengetahui
perbezaan antara 3. Mengetahui
aktiviti memanaskan perbezaan antara
badan dengan aktiviti aktiviti memanaskan
menyejukkan badan. badan dengan
aktiviti menyejukkan
4. Mengetahui kesan
badan.
dehidrasi semasa
melakukan senaman. 4. Mengetahui
kesan dehidrasi
semasa melakukan
senaman dengan
betul.
STRATEGI PEMBELAJARAN & PENGAJARAN

1. Guru menayangkan slide penerangan tentang Mengapa perlu


memanaskan dan sejukkan badan ?

AKTIVITI
PERMULAAN
(5 MINIT)

1. Guru menayangkan buku teks ms 60 untuk dibincang bersama.


2. Guru menerangkan setiap gambar yang dilakukan dalam buku
teks.
3. Kemudian murid cuba meneka gambar tersebut dan mengenal
aktiviti memanaskan badan yang khusus.

AKTIVITI
UTAMA

(20 minit)
4. Kemudian guru menerangkan tentang Bagaimana hendak
memanaskan badan, Bagaimana hendak menyejukkan badan,
berkenaan dengan regangan.

Peta I-Think
PEMBELAJAR
Round Table
AN ALAF 21 Role Three
P. Koperatif Play/Main Stray, One Lain – lain :
Think, Pair –
Peranan Stay
PBL Share
P. Masteri
Gallery
Hot Seat
Inkuiri Pen.
walk
PM. Masalah Catatan:

Catatan:

Internet
Radio / TV video tentang
1. Pada akhir pengajaran guru menayangkan
memanaskan
Buku teks badan dan menyejukkan badan.
Eksperime
2. Kemudian guru memberi latihan yang perludilakukan sebagai
BAHAN Bola Lain-lain :
tugasan iaitu merakam
n video senaman pemanasan badan umum dan
BANTU khusus.
BELAJAR 3. Contoh video senaman memanaskan
 Field dan dan Catatan:
senaman
menyejukkan badan.Gambar
(BBB)
AKTIVITI Kad manila .
Marke
/cerita
PENUTUP BBB: r
https://www.youtube.com/watch?v=GY8CEPWH4yU&t=131s
Powerpoint
(5 minit

KECERDASAN
PELBAGAI  Interpersonal  Kinestetik
 Muzikal Naturalis
Catatan:
Intrapersonal Logik
.  Verbal  Visual
Matematik
Linguisti Ruang
k

ELEMEN
MERENTAS  Kreativiti  TMK Keusahawan
KURIKULUM & Inovasi an
(EMK)
Catatan:
 Menghubungk Membuat  Membuat
 Membandin
a it Inferens Keputusa
g beza
KEMAHIRAN n
BERFIKIR  Mengkateg
Menginterpretas
ori
Catatan: i Membuat
Ramalan  Membuat
 Menjan Rumusan
 Mencipt
a Idea
a  Mentafsir
Analogi  Menilai

 Lembaran  Lisan  Lain – lain


 Hasil
PENILAIAN Kerja :
Pembentanga
PENGAJARAN  Folio
n
& Pemerhati
PEMBELAJAR an  Perbincan
 Tugasan
AN g an
individu /
Catatan:  Kuiz
kumpula
 Senarai
n
 Projek semak

 Ujian

 Komunika  Kebangsaan

si
ELEMEN 6K
Pemikira Catatan:
 Kolaboratif
n Kritikal

 Karakter
 Kreativiti
dan inovatif

 19/32 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan


REFLEKSI diberi latihan pengayaan / pengukuhan.
 13/32 orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan
diberi latihan pemulihan
 Mesyuarat
 Cuti
/ Kursus
Rehat /
Aktiviti pengajaran &  Progra
Cuti Sakit
pembelajaran ditangguhkan m
 Cuti Bencana /
kerana …. Sekolah
Cuti Khas
 Mengiringi
 Cuti
Murid
Peristiwa /
Keluar
Cuti
 Aktiviti Luar
Aktiviti PdP dibawa ke :
