Anda di halaman 1dari 1

RPH 2021

AKTIVITI
MINGGU: 2 HARI: ISNIN TARIKH: 4 OKTOBER 2021 PEMBELAJARAN ABAD KE-21
Round Table
KELAS: 1 ABU MASA: 9:00 – 9:30 MP: PENDIDIKAN ISLAM Think Pair Share
BAKAR PAGI (30 MINIT) Hot Seat
Pembentangan Hasil Sendiri
Role Play
Tajuk Air Dalam Kehidupan
Gallery Walk
Three Stay, One Stay
Standard 4.0 Ibadah Peta I-think 
Kandungan 4.1 Memahami bahagian-bahagian air mutlak dan Deklamasi Sajak / Nyanyian 
kegunaannya serta mengamalkan adab Tandakan / pada ruangan berkenaan
penggunaan air dalam kehidupan harian.

Standard 4.1.1 Menyatakan bahagian-bahagian air. PEMBELAJARAN ABAD KE-21


4.1.2 Menerangkan jenis-jenis air mutlak. Berasaskan Murid
Pembelajaran Pembelajaran Kolaboratif
4.1.3 Menjelaskan kegunaan air mutlak.
Kemahiran / Proses
4.1.4 Mengaplikasikan adab penggunaan air dalam
Pemikiran Aras Tinggi
kehidupan harian.
Kemahiran Hidup
Berkumpulan
Objektif Di akhir pembelajaran, murid dapat: Komuniti
Pembelajaran 1. Menerangkan jenis-jenis air mutlak. Pentaksiran Formatif
2. Menerangkan bahagian air. Belajar Untuk Kehidupan 
3. Menerangkan adab menggunakan air.
Tandakan / pada ruangan berkenaan
Kriteria Murid dikatakan berjaya apabila mereka dapat:
Kejayaan 1. Dapat menjawab soalan yang ditunjukkan. TAHAP PENGUASAAN (PBS)
2. Dapat menjawab latihan berkaitan bahagian-bahagian air. TP6
TP5
Aktiviti 1. Pendahuluan (5 minit) TP4
- Memperkenalkan nama guru dan bacaan doa. TP3
TP2
2. Set Induksi (3 minit) TP1
- Guru menunjukkan gambar yang berkaitan dengan topik Tandakan / pada ruangan berkenaan
serta memperkenalkan topik dan subtopik yang akan
diajar. ARAS PEMIKIRAN
Mencipta
3. Langkah 1 (10 minit) Menilai
- Guru menerangkan tentang jenis-jenis air mutlak. Menganalisis
- Murid akan ditayangkan sebuah video dan lagu yang Mengaplikasi 
Memahami 
berkaitan dengan air.
Mengingati 
- Guru menyediakan permainan kuiz.
Tandakan / pada ruangan berkenaan

4. Langkah 2 (5 minit)
PENTAKSIRAN DAN PENILAIAN
- Guru menerangkan bahagian-bahagian air.
Latihan bertulis
Hasil kerja
5. Penilaian dan pengukuhan (3 minit) Kuiz 
- Guru menyediakan soalan secara atas talian.. Pembentangan
Soal Jawab
6. Langkah 3 (2 minit) Pemerhatian/lisan/soal jawab
- Guru menerangkan adab penggunaan air. Lembaran kerja
Drama
7. Penutup (2 minit) Projek
- Rumusan isi apa yang dipelajari. Tandakan / pada ruangan berkenaan

BBM  Buku Teks  Internet  Projektor I - THINK


 Powerpoint  Buku Cerita  Lain-lain Peta Bulatan ✓
 Carta  Model Peta Buih ✓
Peta Buih Berganda
EMK  Pendidikan  TMK  Kreativiti dan Peta Pokok
Alam Sekitar inovasi Peta Dakap ✓
Peta Titi
Refleksi  30/30 orang murid dapat menguasai objektif Tandakan / pada ruangan berkenaan
pembelajaran dan diberi latihan penggayaan/
pengukuhan.

Catatan Aktiviti pemulihan telah diberikan kepada murid-murid.


Tunjuk ajar turut dilakukan oleh guru.

Guru Besar / Penolong Kanan : …………………………………
