Anda di halaman 1dari 5

E-RPH 2022/2023

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN Sains KELAS 5 IRIS

MINGGU / HARI / TARIKH M36/ Sabtu / 14/1/2023 MASA 740-840

BIDANG Sains Hayat KEHADIRAN 30/30


TAJUK 9.2 Buruj
STANDARD KANDUNGAN
9.1 Mengenalpasti Buruj
STANDARD PEMBELAJARAN Murid boleh mengenal pasti buruj dan corak buruj dan menyatakan kegunaan buruj.

OBJEKTIF PEMBELAJARAN 1. 9.2.1 Mengenal pasti buruj dan corak buruj.


KRITERIA KEJAYAAN 1. 9.2.2 Menyatakan kegunaan buruj.
SET INDUKSI
1. Guru dan murid bersoal jawab tentang haba yang terdapat di sekeliling.

PERKEMBANGAN
2. Menjelaskan pemerhatian tentang buruj melalui lakaran, TMK, penulisan atau lisan
PEMBELAJARAN
secara kreatif di dalam latihan

PENUTUP 3. Murid membuat peta minda sebagai aktiviti pengukuhan.


BANTU MENGAJAR (BBM) Buku Teks, Buku Latihan Buku Latihan Buku Latihan
ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM (EMK)
Kreativiti Dan Inovasi Kreativiti Dan Inovasi Kreativiti Dan Inovasi
NILAI MURNI Baik Hati, Kerjasama Kerjasama Kerjasama
KECERDASAN PELBAGAI Verval Linguistik Logik Matematik Muzik
PETA PEMIKIRAN i-THINK Peta Buih Peta Buih Peta Buih
AKTIVITI PEMBELAJARAN ABAD
KE-21
Permainan Permainan Permainan
TAHAP PEMIKIRAN Mengingat, Memahami Memahami Memahami
PENILAIAN PEMBELAJARAN Hasil Kerja , Hasil Kerja
DAN PENGAJARAN
REFLEKSI

30 murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan penggayaan..........................

Catatan :
Tangguh : Aktiviti PdPc tidak dapat dijalankan kerana Mesyuarat Kursus
Program Sekolah Cuti Rehat / Cuti Sakit
Aktiviti Luar Guru Pengiring
E-RPH 2022/2023
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN Pendidikan Moral KELAS 5 SAKURA

MINGGU / HARI / TARIKH M36/ Khamis / 14/1/2023 MASA 1130-1220

BIDANG Toleransi KEHADIRAN 31/31


TAJUK Toleransi
STANDARD KANDUNGAN 10.1, 10.2, 10.3, 10.4
STANDARD PEMBELAJARAN 10.1, 10.2, 10.3, 10.4

OBJEKTIF PEMBELAJARAN Menyenaraikan tugasan yang boleh dilakukan bersama-sama masyarakat.


KRITERIA KEJAYAAN Menyatakan 2 amalan Toleransi dengan ahli masyarakat.
SET INDUKSI 1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
2. Murid menyenaraikan tugasan yang boleh dilakukan bersama-sama masyarakat.
3. Murid menghuraikan cara melaksanakan tugasan bersama-sama masyarakat.
PERKEMBANGAN 4. Murid menzahirkan perasaan apabila melaksanakan tugasan bersama-sama
PEMBELAJARAN masyarakat.
5. Murid mengamalkan sikap beToleransi dengan ahli masyarakat.
6. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
PENUTUP 7. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
BANTU MENGAJAR (BBM) Buku Teks, Buku Latihan Buku Latihan Buku Latihan
ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM (EMK)
Kreativiti Dan Inovasi Kreativiti Dan Inovasi Kreativiti Dan Inovasi
NILAI MURNI Baik Hati, Kerjasama Kerjasama Kerjasama
KECERDASAN PELBAGAI Verval Linguistik Logik Matematik Muzik
PETA PEMIKIRAN i-THINK Peta Buih Peta Buih Peta Buih
AKTIVITI PEMBELAJARAN ABAD
KE-21
Permainan Permainan Permainan
TAHAP PEMIKIRAN Mengingat, Memahami Memahami Memahami
PENILAIAN PEMBELAJARAN Hasil Kerja , Hasil Kerja
DAN PENGAJARAN
REFLEKSI

28 murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan penggayaan..........................

Catatan :
Tangguh : Aktiviti PdPc tidak dapat dijalankan kerana Mesyuarat Kursus
Program Sekolah Cuti Rehat / Cuti Sakit
Aktiviti Luar Guru Pengiring
E-RPH 2022/2023
DAILY LESSON PLAN
SUBJECT
Science
YEAR
3 CAMELIA
WEEK/ DAY / DATE
W36/ Thursday / 14/1/2023
TIME
1100-1130
THEME
Life Science
ATTENDANCE
28/30
TOPIC:
3.2 Classes of food

CONTENT STANDARDS
3.2.1 Give examples of food for each class of food.
LEARNING STANDARDS
By end of the lesson, most of the pupils will be able to

Make generalisation about the importance of food


according to its class for the human body
PRE-LESSON

1. Pupils observe the picture on, textbook and explain what they see in the picture
2. Pupils read the dialogue on text book.
3. Teacher explains about about the importance of food
4. according to its class for the human body
LESSON
DEVELOPMENT
5. Pupils state the process known as observing skills in the i-think map
6. In group, pupils explain about observing skill to the group mats
7. Pupils carry out exercise in the activity book
POST-LESSON.
8. Pupils give conclusion of today’s lesson
LEARNING OBJECTIVES
Name the process known as observing skill
SUCCES CRITERIA
Pupils can name the process known as observing skill

TEACHING AIDS / RESOURCES


Textbook,
Textbook
Textbook
CROSS-CURRICULAR ELEMENTS (CCE)
E-RPH 2022/2023
Creativity and Innovation
Creativity and Innovation
Creativity and Innovation
MORAL VALUES
Cooperation,
Cooperation
Cooperation
i – THINK MAPS
Bubble Map
Bubble Map
Bubble Map
21ST CENTURY LEARNING
Role Play,

THINKING SKILLS
Remembering, Understanding

Remembering

Remembering
LEARNING AND TEACHING EVALUATION
Worksheet , Observation
REFLECTION

.. 28 pupils can name the process known as observing skill

/ Teaching and learning activities can’t be conducted and


will be postponed due to: Meeting Course
/ School Programme Mc

Outdoor activities ----------------------------

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA PELAJARAN Pendidikan Moral KELAS 3 IXORA

MINGGU / HARI / TARIKH M36/ Khamis / 14/1/2023 MASA 1130-1220

BIDANG Toleransi KEHADIRAN 32/30


TAJUK Toleransi
STANDARD KANDUNGAN 10.1, 10.2, 10.3, 10.4
STANDARD PEMBELAJARAN 10.1, 10.2, 10.3, 10.4

OBJEKTIF PEMBELAJARAN Menyenaraikan tugasan yang boleh dilakukan bersama-sama masyarakat.


E-RPH 2022/2023
KRITERIA KEJAYAAN Menyatakan 2 amalan Toleransi dengan ahli masyarakat.
SET INDUKSI 1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya dengan tajuk
pelajaran.
2. Murid menyenaraikan tugasan yang boleh dilakukan bersama-sama masyarakat.
3. Murid menghuraikan cara melaksanakan tugasan bersama-sama masyarakat.
PERKEMBANGAN 4. Murid menzahirkan perasaan apabila melaksanakan tugasan bersama-sama
PEMBELAJARAN masyarakat.
5. Murid mengamalkan sikap beToleransi dengan ahli masyarakat.
6. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
PENUTUP 7. Murid mendengar guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.
BANTU MENGAJAR (BBM) Buku Teks, Buku Latihan Buku Latihan Buku Latihan
ELEMEN MERENTAS
KURIKULUM (EMK)
Kreativiti Dan Inovasi Kreativiti Dan Inovasi Kreativiti Dan Inovasi
NILAI MURNI Baik Hati, Kerjasama Kerjasama Kerjasama
KECERDASAN PELBAGAI Verval Linguistik Logik Matematik Muzik
PETA PEMIKIRAN i-THINK Peta Buih Peta Buih Peta Buih
AKTIVITI PEMBELAJARAN ABAD
KE-21
Permainan Permainan Permainan
TAHAP PEMIKIRAN Mengingat, Memahami Memahami Memahami
PENILAIAN PEMBELAJARAN Hasil Kerja , Hasil Kerja
DAN PENGAJARAN
REFLEKSI

24 murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan penggayaan..........................

Catatan :
Tangguh : Aktiviti PdPc tidak dapat dijalankan kerana Mesyuarat Kursus
Program Sekolah Cuti Rehat / Cuti Sakit
Aktiviti Luar Guru Pengiring
