SET INDUKSI Murid mengaitkan malumat yang diberi dengan tajuk yang pernah dipelajari sebelum ini.
1. Imbas pembelajaran
1. Murid membaca dan
lepas
memahami cerita.
2. Murid mendengar
2. Murid mendengar
penerangan guru
penerangan guru
tentang isi pelajaran
tentang isi pelajaran dan
dan kaitannya dengan
kaitannya dengan tajuk
tajuk pelajaran.
pelajaran.
3. Murid membina peta
3. Murid membina peta
pemikiran berkaitan
AKTIVITI PdP pemikiran berkaitan
dengan ciri
dengan ciri masyarakat.
masyarakat.
4. Murid melengkapkan
4. Murid melengkapkan
latihan modul yang
latihan modul yang
diberi oleh guru.
diberi oleh guru.
5. Guru memberikan
5. Guru memberikan
rumusan
rumusan
PENERAPAN
EMK Bahasa, Nilai Murni, Patriotisme, Kreativiti dan Inovasi, Teknologi Maklumat dan Komunikasi.
Interpersonal, Interpersonal, Interpersonal,
KECERDASAN
Kinestetik, Muzik, Verbal Kinestetik, Muzik, Verbal Kinestetik, Muzik, Verbal
PELBAGAI
Linguistik, Visual Ruang. Linguistik, Visual Ruang. Linguistik, Visual Ruang.
KBAT Menganalis Menilai, Mencipta Menilai, Mencipta
Peta i-Think, Cloze Procedure,
Peta i-Think, Cloze Procedure,
Peta i-Think, Cloze Procedure, Collaboration, Learning
PAK-21 Collaboration, Learning
Collaboration Modalities, Project-
Modalities
BasedLearning
JENIS PASCAUJIAN
PBD dilaksanakan dari semasa ke semasa
REFLEKSI / IMPAK / CATATAN
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25 (CUP)
MATA PELAJARAN PENDIDIKAN MORAL TAHUN 5
TEMA: SAYA DAN
KELAS: Tahun 5 MINGGU: 2
MASYARAKAT MASA:11:50 –12:50 p.m. TARIKH: 26/1/2022
UNIT: 2. BAIK HATI TEMPOH: 60 minit HARI: Rabu
TOPIK: Budayakan Sikap Baik Hati
Standard Kandungan:
2.0 Peka Terhadap Keperluan dan Kebajikan Masyarakat
Standard Pembelajaran:
2.2, 2.3, 2.4
JENIS PRAUJIAN
Melalui aktiviti soal jawab secara lisan.
Kuiz cepat.
TAHAP KUKUH I KUKUH II PENGAYAAN
Murid dapat: Murid dapat:
a) Menyenaraikan a) Menyenaraikan contoh
contoh keperluan keperluan dan
Murid dapat:
OBJEKTIF dan kebajikan yang kebajikan yang boleh
boleh diberikan diberikan kepada
kepada masyarakat. masyarakat.
SET INDUKSI Murid mengaitkan malumat yang diberi dengan tajuk yang pernah dipelajari sebelum ini.
1. Imbas pembelajaran
1. Murid membaca dan
lepas
memahami cerita.
2. Murid mendengar
2. Murid mendengar
penerangan guru
penerangan guru
tentang isi pelajaran
tentang isi pelajaran dan
dan kaitannya dengan
kaitannya dengan tajuk
tajuk pelajaran.
pelajaran.
3. Murid membina peta
3. Murid membina peta
pemikiran berkaitan
AKTIVITI PdP pemikiran berkaitan
dengan ciri
dengan ciri masyarakat.
masyarakat.
4. Murid melengkapkan
4. Murid melengkapkan
latihan modul yang
latihan modul yang
diberi oleh guru.
diberi oleh guru.
5. Guru memberikan
5. Guru memberikan
rumusan
rumusan
PENERAPAN
EMK Bahasa, Nilai Murni, Patriotisme, Kreativiti dan Inovasi, Teknologi Maklumat dan Komunikasi.
Interpersonal, Interpersonal, Interpersonal,
KECERDASAN
Kinestetik, Muzik, Verbal Kinestetik, Muzik, Verbal Kinestetik, Muzik, Verbal
PELBAGAI
Linguistik, Visual Ruang. Linguistik, Visual Ruang. Linguistik, Visual Ruang.
KBAT Menganalis Menilai, Mencipta Menilai, Mencipta
Peta i-Think, Cloze Procedure,
Peta i-Think, Cloze Procedure,
Peta i-Think, Cloze Procedure, Collaboration, Learning
PAK-21 Collaboration, Learning
Collaboration Modalities, Project-
Modalities
BasedLearning
JENIS PASCAUJIAN
PBD dilaksanakan dari semasa ke semasa
REFLEKSI / IMPAK / CATATAN
PENERAPAN
EMK Bahasa, Nilai Murni, Patriotisme, Kreativiti dan Inovasi, Teknologi Maklumat dan Komunikasi.
Interpersonal, Interpersonal, Interpersonal,
KECERDASAN
Kinestetik, Muzik, Verbal Kinestetik, Muzik, Verbal Kinestetik, Muzik, Verbal
PELBAGAI
Linguistik, Visual Ruang. Linguistik, Visual Ruang. Linguistik, Visual Ruang.
KBAT Menganalis Menilai, Mencipta Menilai, Mencipta
Peta i-Think, Cloze Procedure,
Peta i-Think, Cloze Procedure,
Peta i-Think, Cloze Procedure, Collaboration, Learning
PAK-21 Collaboration, Learning
Collaboration Modalities, Project-
Modalities
BasedLearning
JENIS PASCAUJIAN
PBD dilaksanakan dari semasa ke semasa
REFLEKSI / IMPAK / CATATAN