Anda di halaman 1dari 2

s

SK SUNGAI PENCHALA
Jalan Damansara, 60000 Kuala Lumpur

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA
SAINS MINGGU 6
PELAJARAN
MULA TAMAT
MASA TARIKH / HARI 7/4/2023 JUMAAT
8.40-9.10 9.10-9.40

UNIT 2. Manusia KELAS 5 GENIUS

TEMA SAINS HAYAT

Sistem peredaran BIL. MURID 28/31


TAJUK
darah

OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Diakhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat:
- 1. Merumuskan dua kepentingan sistem peredaran darah kepada tubuh manusia

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN


Set Induksi
1. Murid mendengar penerangan guru tentang kepentingan sistem peredaran darah
Aktiviti
1. Murid meneliti dan memahami gambar dan teks.
2. Murid berbincang tentang kepentingan sistem peredaran darah dengan pasangan.
3. Murid melabelkan organ tersebut dalam lembaran kerja yang disediakan. Carbon Copy (Tiru Seperti
Sama)
4. Murid mewarnakan lembaran kerja yang disediakan. Coloring Contest (Pertandingan Mewarna)
Penutup
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang kepentingan sistem peredaran darah dengan bimbingan
guru.
REFLEKSI
28 / 31 murid dapat mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan.
0 / 31 murid boleh melengkapkan latihan yang diberikan.
0 / 31 murid memerlukan latihan lanjut dan bimbingan guru.

Catatan: Pengajaran dan pembelajaran tidak dapat dijalankan pada hari ini dan akan diteruskan pada sesi
pembelajaran seterusnya kerana:
s

SK SUNGAI PENCHALA
Jalan Damansara, 60000 Kuala Lumpur

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATA
SAINS MINGGU 6
PELAJARAN
MULA TAMAT
MASA TARIKH / HARI 7/4/2023 JUMAAT
11.10-11.40 11.40-12.10

UNIT 2. Manusia KELAS 5 EXCELLENT

TEMA SAINS HAYAT

Sistem peredaran BIL. MURID 29/32


TAJUK
darah

OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Diakhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat:
- Merumuskan dua kepentingan sistem peredaran darah kepada tubuh manusia

AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN


Set Induksi
1. Murid mendengar penerangan guru tentang kepentingan sistem peredaran darah
Aktiviti
1. Murid meneliti dan memahami gambar dan teks.
2. Murid berbincang tentang kepentingan sistem peredaran darah dengan pasangan.
3. Murid melabelkan organ tersebut dalam lembaran kerja yang disediakan. Carbon Copy (Tiru Seperti
Sama)
4. Murid mewarnakan lembaran kerja yang disediakan. Coloring Contest (Pertandingan Mewarna)
Penutup
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang kepentingan sistem peredaran darah dengan bimbingan
guru.
REFLEKSI
29 / 32 murid dapat mencapai objektif pembelajaran yang ditetapkan.
0 / 32 murid boleh melengkapkan latihan yang diberikan.
0 / 32 murid memerlukan latihan lanjut dan bimbingan guru.

Catatan: Pengajaran dan pembelajaran tidak dapat dijalankan pada hari ini dan akan diteruskan pada sesi
pembelajaran seterusnya kerana:
