Anda di halaman 1dari 13

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATAPELAJARAN
PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 1
TARIKH 19 Jun 2023 MASA 8.00 am – 8.30 am
HARI Isnin KELAS 1 Utarid
BIDANG Pergerakan
UNIT Gerak Gembira
TAJUK Gerak Cabaran – Melonjak
STANDARD 1.2 Melakukan pelbagai pergerakan lokomotor.
KANDUNGAN 2.2 Menggunakan pengetahuan konsep pergerakan dalam pergerakan
lokomotor dan bukan lokomotor.
5.2 Menunjukkan keyakinan dan tanggungjawab kendiri semasa melakukan
aktiviti.
STANDARD 1.2.1, 2.2.1, 5.2.1
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Pada akhir pdp murid akan dapat :
PEMBELAJARAN 1. Melakukan pergerakan melonjak dengan lakuan yang betul.
2. Mempamerkan rasa seronok melakukan aktiviti baharu dalam
Pendidikan Jasmani.
AKTIVITI PDP 1. Murid memanaskan badan dengan bimbingan guru.
2. Murid melakukan aktiviti melonjak melepasi tali iaitu lonjak dengan
kaki kanan dan mendarat dengan kaki kiri atau sebaliknya, tangan
diayun tinggi untuk dapatkan jarak yang lebih jauh serta serap daya
semasa mendarat. (KBAT)
3. Murid melakukan aktiviti melonjak melepasi tali iaitu melonjak
melepasi satu, dua dan tiga tali.
4. Murid melakukan aktiviti melonjak melepasi tali berturutan iaitu berlari
dan melonjak tiga langkah berturutan untuk mendapatkan jarak satu
meter serta dua meter. (KBAT)
5. Murid dibahagikan kepada kumpulan kecil. (PAK-21)
6. Murid bermain permainan kecil Menyeberang Sungai.
7. Murid ditetapkan dengan syarat dan masa.
8. Murid menyejukkan badan.
BUKU BT m/s 9-10
ABM / BBM wisel, marker, skital, tali, pundi kacang
PAK 21 I See, I Think, I Wonder Games (Permainan)
EMK Kreativiti dan Inovasi
KBAT Mengaplikasi
PENILAIAN PDP Pemerhatian
REFLEKSI /
IMPAK
____ orang murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ____ orang
murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi
akan datang.
PdP ditunda kerana______________________________________________
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATAPELAJARAN
PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 3
TARIKH 19 Jun 2023 MASA 8.30 am – 9.00 am
HARI Isnin KELAS 3 Marikh
BIDANG Kemahiran
UNIT Semangat Berjuang
TAJUK Hantar Tepat, Terima Bijak - Menggunakan Kaki
STANDARD 1.6 Melakukan kemahiran asas permainan kategori jaring dengan lakuan
KANDUNGAN yang betul.
2.6 Menggunakan pengetahuan konsep pergerakan dan prinsip mekanik
dalam kemahiran asas permainan kategori jaring.
5.4 Membentuk kumpulan dan bekerjasama dalam kumpulan.
STANDARD 1.6.1, 1.6.2, 2.6.1, 5.4.2
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Pada akhir pdp murid akan dapat :
PEMBELAJARAN 1. Melakukan kemahiran menghantar dan menerima bola menggunakan
kaki dengan lakuan yang betul.
2. Melakukan aktiviti secara berpasangan dan berkumpulan.
AKTIVITI PDP 1. Murid memanaskan badan dengan bimbingan guru.
2. Murid melakukan aktiviti hantar dan terima bola iaitu murid dalam
kumpulan kecil membentuk bulatan serta menghantar dan menerima
bola kepada rakan menggunakan kaki. (KBAT)
3. Murid dibahagikan kepada kumpulan kecil. (PAK-21)
4. Murid bermain permainan Mini Bola Sepak.
5. Murid ditetapkan dengan syarat dan masa.
6. Murid menyejukkan badan.
BUKU BT m/s 21-22
ABM / BBM Wisel, bola sepak, skital, marker
PAK 21 I See, I Think, I Wonder
EMK Kreativiti dan Inovasi
KBAT Mengaplikasi
PENILAIAN PDP Pemerhatian
REFLEKSI /
IMPAK ____ orang murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ____ orang
murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi
akan datang.

PdP ditunda kerana______________________________________________


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATAPELAJARAN
PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 2
TARIKH 19 Jun 2023 MASA 9.00 am – 9.30 am
HARI Isnin KELAS 2 Zuhrah
BIDANG Pergerakan Bukan Lokomotor
UNIT Mari Bersenam
TAJUK Senaman Ceria – Mengayun dan Mengimbang
STANDARD 1.3 Melakukan pelbagai pergerakan bukan lokomotor.
KANDUNGAN 2.2 Mengaplikasikan konsep pergerakan semasa melakukan pergerakan
lokomotor dan bukan lokomotor.
5.2 Menunjukkan keyakinan dan tanggungjawab kendiri semasa melakukan
aktiviti fizikal.
STANDARD 1.3.1, 2.2.1, 5.2.1
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Pada akhir pdp murid akan dapat :
PEMBELAJARAN 1. Melakukan pergerakan mengayun dan mengimbang dengan betul.
2. Melibatkan diri dan mengambil bahagian secara aktif.
AKTIVITI PDP 1. Murid memanaskan badan dengan bimbingan guru.
2. Murid melakukan aktiviti mengayun iaitu mengayun bahagian anggota
badan ke pelbagai arah serta seorang sebagai pelaku dan seorang
sebagai cermin secara berpasangan. (KBAT)
3. Murid melakukan aktiviti mengimbang iaitu mengimbang
menggunakan anggota badan satu, dua, tiga dan empat sebagai
tapak sokongan. (KBAT)
4. Murid dibahagikan kepada dua kumpulan.
5. Murid melakukan Persembahan Rentak Kami. (PAK-21)
6. Murid ditetapkan dengan masa dan syarat.
7. Murid menyejukkan badan.
BUKU BT m/s 8-9
ABM / BBM Wisel, marker, muzik, skital
PAK 21 I See, I Think, I Wonder Games (Permainan)
EMK Kreativiti dan Inovasi
KBAT Mengaplikasi
PENILAIAN PDP Pemerhatian
REFLEKSI /
IMPAK ____ orang murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ____ orang
murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi
akan datang.

PdP ditunda kerana______________________________________________


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATAPELAJARAN
PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 1
TARIKH 20 Jun 2023 MASA 8.00 am – 8.30 am
HARI Selasa KELAS 1 Utarid
BIDANG Pergerakan
UNIT Gerak Gembira
TAJUK Gerak Cabaran – Berskip
STANDARD 1.2 Melakukan pelbagai pergerakan lokomotor.
KANDUNGAN 2.2 Menggunakan pengetahuan konsep pergerakan dalam pergerakan
lokomotor dan bukan lokomotor.
5.2 Menunjukkan keyakinan dan tanggungjawab kendiri semasa melakukan
aktiviti.
STANDARD 1.2.1, 2.2.1, 5.2.1
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Pada akhir pdp murid akan dapat :
PEMBELAJARAN 1. Melakukan pergerakan berskip dengan lakuan yang betul.
2. Mempamerkan rasa seronok melakukan aktiviti baharu dalam
Pendidikan Jasmani.
AKTIVITI PDP 1. Murid memanaskan badan dengan bimbingan guru.
2. Murid melakukan aktiviti berskip bebas iaitu melakukan skip dengan
lutut diangkat separas pinggang. (KBAT)
3. Murid melakukan aktiviti skip mengikut tempo iaitu melakukan skip
mengikut tempo dari bunyi alat perkusi.
4. Murid melakukan aktiviti berskip mengikut ketua iaitu seorang menjadi
ketua dan melakukan pergerakan berskip ke pelbagai arah, ahli lain
mengikut ketua mereka serta aktiviti diulang dengan menukar ketua.
(KBAT)
5. Murid dibahagikan kepada kumpulan kecil. (PAK-21)
6. Murid bermain permainan kecil Skip Mencari Harta.
7. Murid ditetapkan dengan syarat dan masa.
8. Murid menyejukkan badan.
BUKU BT m/s 9-10
ABM / BBM wisel, marker, skital, gelung, alat perkusi, kad nombor
PAK 21 I See, I Think, I Wonder Games (Permainan)
EMK Kreativiti dan Inovasi
KBAT Mengaplikasi
PENILAIAN PDP Pemerhatian
REFLEKSI /
IMPAK
____ orang murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ____ orang
murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi
akan datang.
PdP ditunda kerana______________________________________________
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATAPELAJARAN
PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 3
TARIKH 20 Jun 2023 MASA 8.30 am – 9.00 am
HARI Selasa KELAS 3 Marikh
BIDANG Kemahiran
UNIT Semangat Berjuang
TAJUK Hantar Tepat, Terima Bijak - Menggunakan Alatan
STANDARD 1.6 Melakukan kemahiran asas permainan kategori jaring dengan lakuan
KANDUNGAN yang betul.
2.6 Menggunakan pengetahuan konsep pergerakan dan prinsip mekanik
dalam kemahiran asas permainan kategori jaring.
5.4 Membentuk kumpulan dan bekerjasama dalam kumpulan.
STANDARD 1.6.1, 1.6.2, 2.6.1, 5.4.2
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Pada akhir pdp murid akan dapat :
PEMBELAJARAN 1. Melakukan kemahiran menghantar dan menerima bola menggunakan
alatan dengan lakuan yang betul.
2. Melakukan aktiviti secara berpasangan dan berkumpulan.
AKTIVITI PDP 1. Murid memanaskan badan dengan bimbingan guru.
2. Murid melakukan aktiviti hantar dan terima bola hoki iaitu murid dalam
kumpulan kecil membentuk bulatan serta menghantar dan menerima
bola hoki kepada rakan menggunakan kayu hoki. (KBAT)
3. Murid dibahagikan kepada kumpulan kecil. (PAK-21)
4. Murid bermain permainan kecil Mini Hoki.
5. Murid ditetapkan dengan syarat dan masa.
6. Murid menyejukkan badan.
BUKU BT m/s 21-22
ABM / BBM Wisel, bola hoki, kayu hoki, skital, marker
PAK 21 I See, I Think, I Wonder
EMK Kreativiti dan Inovasi
KBAT Mengaplikasi
PENILAIAN PDP Pemerhatian
REFLEKSI /
IMPAK ____ orang murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ____ orang
murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi
akan datang.

PdP ditunda kerana______________________________________________


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATAPELAJARAN
PENDIDIKAN KESIHATAN TAHUN 1
TARIKH 20 Jun 2023 MASA 9.30 am – 10.00 am
HARI Selasa KELAS 1 Utarid
KOMPONEN Penyalahgunaan Bahan
TAJUK Oh, Ubat!
STANDARD 3.1 Kemahiran menangani situasi berisiko terhadap penyalahgunaan
KANDUNGAN bahan kepada diri, keluarga serta masyarakat.

Ubat
STANDARD 3.1.5
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Pada akhir pdp murid akan dapat :
PEMBELAJARAN 1. Menilai kepentingan menyimpan ubat di tempat yang betul dan
selamat.
AKTIVITI PDP 1. Murid mengimbas kembali pelajaran lalu tentang jenis-jenis ubat dan
kegunaan, kepentingan ubat dan mematuhi preskripsi doktor, bahaya
pengambilan ubat selepas tarikh luput serta bahaya pengambilan ubat
orang lain.
2. Murid ditunjukkan peti pertolongan cemas.
3. Guru bersoal jawab dengan murid tentang kandungan peti
pertolongan cemas. (KBAT)
4. Guru membincangkan murid tentang kepentingan menyimpan ubat di
tempat yang betul dan selamat.
5. Murid menyatakan contoh-contoh lain cara menyimpan ubat di tempat
yang betul dan selamat.
6. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
7. Guru membuat kesimpulan tentang pelajaran hari ini. (KBAT)
BUKU BT m/s 71
ABM / BBM Video, buku teks, lagu, lembaran kerja
PAK 21 Menilai
EMK Kreativiti dan Inovasi
KBAT Memahami
PENILAIAN PDP Hasil Kerja Murid
REFLEKSI /
IMPAK ____ orang murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ____ orang
murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi
akan datang.

PdP ditunda kerana______________________________________________


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATAPELAJARAN
PENDIDIKAN KESIHATAN TAHUN 3
TARIKH 20 Jun 2023 MASA 10.30 am – 11.00 am
HARI Selasa KELAS 3 Marikh
KOMPONEN Perhubungan
TAJUK Fahamilah Daku
STANDARD 5.1 Kemahiran interpersonal dan komunikasi berkesan dalam kehidupan
KANDUNGAN harian.

Cara mengurus konflik dengan:

 Adik-beradik
 Rakan sebaya
STANDARD 5.1.1, 5.1.2
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Pada akhir pdp murid akan dapat :
PEMBELAJARAN 1. Menerangkan maksud konflik.
2. Menganalisis tanda-tanda konflik dengan adik-beradik dan rakan
sebaya.
AKTIVITI PDP 1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitan
dengan tajuk pelajaran.
2. Murid dijelaskan maksud konflik.
3. Murid diterangkan contoh-contoh konflik yang sering berlaku dalam
kalangan adik-beradik dan rakan sebaya berdasarkan video. (PAK-
21)
4. Guru menerangkan punca konflik serta tanda-tanda konflik mungkin
menjejaskan perhubungan adik-beradik dan rakan sebaya. (KBAT)
5. Murid menyatakan situasi lain yang boleh menyebabkan konflik antara
adik-beradik serta rakan sebaya.
6. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
7. Guru membuat kesimpulan tentang pelajaran hari ini. (KBAT)
BUKU BT m/s 79
ABM / BBM Video, buku teks, lembaran kerja
PAK 21 Menganalisis
EMK Kreativiti dan Inovasi
KBAT Memahami
PENILAIAN PDP Hasil Kerja Murid
REFLEKSI /
IMPAK ____ orang murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ____ orang
murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi
akan datang.
PdP ditunda kerana______________________________________________

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATAPELAJARAN
PENDIDIKAN KESIHATAN TAHUN 2
TARIKH 20 Jun 2023 MASA 12.30 pm – 1.00 pm
HARI Selasa KELAS 2 Zuhrah
KOMPONEN Kekeluargaan
TAJUK Bekerjasama Sekeluarga
STANDARD 4.1 Peranan diri sendiri dan ahli keluarga serta kepentingan institusi
KANDUNGAN kekeluargaan dalam aspek kesihatan keluarga.

Kepentingan menghargai:
 Diri
 Ahli keluarga
STANDARD 4.1.1
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Pada akhir pdp murid akan dapat :
PEMBELAJARAN 1. Menyatakan keistimewaan diri sebagai lelaki atau perempuan dalam
keluarga.
AKTIVITI PDP 1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitan
dengan tajuk pelajaran.
2. Guru menerangkan murid keistimewaan dilahirkan sebagai lelaki atau
perempuan dalam keluarga.
3. Guru meminta murid berbincang secara kumpulan tentang
kesaksamaan lelaki dan perempuan. (KBAT)
4. Murid senaraikan peranan dalam keluarga sebagai anak lelaki dan
perempuan. (KBAT)
5. Murid melukis sebuah poster yang bertajuk bekerjasama sekeluarga.
6. Murid melengkapkan latihan yang diberi oleh guru.
7. Guru membuat kesimpulan tentang pelajaran hari ini. (KBAT)
BUKU BT m/s 80
ABM / BBM kertas lukisan, buku teks
PAK 21 Menyatakan
EMK Kreativiti dan Inovasi
KBAT Memahami
PENILAIAN PDP Hasil Kerja Murid
REFLEKSI /
IMPAK ____ orang murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ____ orang
murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi
akan datang.

PdP ditunda kerana______________________________________________

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATAPELAJARAN
PENDIDIKAN JASMANI TAHUN 2
TARIKH 22 Jun 2023 MASA 8.00 am – 8.30 am
HARI Khamis KELAS 2 Zuhrah
BIDANG Pergerakan
UNIT Mari Bersenam
TAJUK Mari Melompat
STANDARD 1.2 Melakukan pelbagai pergerakan lokomotor.
KANDUNGAN 2.2 Mengaplikasikan konsep pergerakan semasa melakukan pergerakan
lokomotor dan bukan lokomotor.
5.2 Menunjukkan keyakinan dan tanggungjawab kendiri semasa melakukan
aktiviti fizikal.
STANDARD 1.2.2, 2.2.2, 5.2.2
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Pada akhir pdp murid akan dapat :
PEMBELAJARAN 1. Melakukan kemahiran melompat pada satu jarak dengan betul.
2. Menerima cabaran dan seronok semasa melakukan aktiviti.
AKTIVITI PDP 1. Murid memanaskan badan dengan bimbingan guru.
2. Murid melakukan aktiviti lompatan iaitu melompat setempat dan
membuka kaki luas dan merapatkan kaki semasa di udara dan
mendarat serta melompat setempat sambil melakukan aksi berbeza-
beza yang bersesuaian dan mendarat menggunakan kedua belah
kaki. (KBAT)
3. Murid melakukan aktiviti lompat jauh berdiri iaitu melompat pada jarak
yang ditetapkan.
4. Murid dibahagikan kepada dua kumpulan.
5. Murid bermain permainan kecil Bola Kandang. (PAK-21)
6. Murid ditetapkan dengan masa dan syarat.
7. Murid menyejukkan badan.
BUKU BT m/s 10
ABM / BBM Wisel, marker, bola, skital, pasir
PAK 21 I See, I Think, I Wonder Games (Permainan)
EMK Kreativiti dan Inovasi
KBAT Mengaplikasi
PENILAIAN PDP Pemerhatian
REFLEKSI /
IMPAK ____ orang murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ____ orang
murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi
akan datang.

PdP ditunda kerana______________________________________________

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATAPELAJARAN
PENDIDIKAN SENI VISUAL TAHUN 5
TARIKH 22 Jun 2023 MASA 9.30 am – 10.30 am
HARI Khamis KELAS 5 Zuhal
BIDANG Membentuk dan Membuat Binaan
UNIT Misi Angkasa
STANDARD 1.1 Bahasa Seni Visual.
KANDUNGAN 2.1 Kemahiran Seni Visual.
STANDARD 1.1.3, 2.1.8
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Pada akhir pdp murid akan dapat :
PEMBELAJARAN 1. Menginterpretasi bahasa seni visual yang ada pada karya dalam
bidang membentuk dan membuat binaan model.
2. Meneroka penghasilan model dalam Bidang membentuk dan
membuat binaan.
AKTIVITI PDP 1. Guru membimbing murid menginterprestasikan bahasa seni visual
(bentuk, warna, imbangan, kontra) pada contoh karya. (KBAT)
2. Guru bersoal jawab dengan murid tentang penggunaan pelbagai
bentuk dan sudut pandangan dalam reka bentuk model. (PAK-21)
3. Guru membimbing murid meneroka pelbagai media dan teknik lain
dalam proses penghasilan model.
4. Murid menghasilkan karya mengikut kreativiti masing-masing.
BUKU BT m/s 30-33
ABM / BBM pensel, botol plastik, kadbod, pembaris, double tape, gunting, kertas warna,
pita hiasan, cat poster, bahan hiasan
PAK 21 Mix-n-Match, Think-Pair-Share
EMK Sains dan Teknologi, Kreativiti dan Inovasi
KBAT Mengaplikasi, Menganalisis
PENILAIAN PDP Hasil Kerja Murid
REFLEKSI /
IMPAK ____ orang murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ____ orang
murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi
akan datang.
PdP ditunda kerana______________________________________________

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATAPELAJARAN
PENDIDIKAN MUZIK TAHUN 2
TARIKH 22 Jun 2023 MASA 11.30 am – 12.00 pm
HARI Khamis KELAS 2 Zuhrah
UNIT Saya Juara
TAJUK Jenis Melodi, Permainan Tangga Melodi
STANDARD 1.2 Elemen Muzik
KANDUNGAN
STANDARD 1.2.2, 1.2.4
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Pada akhir pdp murid akan dapat :
PEMBELAJARAN 1. Mengenal dan membezakan pergerakan melodi bertangga dan melodi
mendatar.
AKTIVITI PDP 1. Murid mendengar dengan teliti Audio 20 hingga 22.
2. Guru membimbing murid mengenal dan membezakan melodi bertangga
dengan melodi mendatar melalui Audio 20 hingga 22.
3. Guru membimbing murid melakukan Permainan Tangga Melodi.
BUKU BT m/s 28-29
ABM / BBM Video, buku teks, Audio 20-22
PAK 21 Kerja Sepasukan
EMK Nilai Murni
KBAT Menganalisis
PENILAIAN PDP Pemerhatian
REFLEKSI /
IMPAK ____ orang murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ____ orang
murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi
akan datang.

PdP ditunda kerana______________________________________________


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATAPELAJARAN
PENDIDIKAN SENI VISUAL TAHUN 4
TARIKH 22 Jun 2023 MASA 12.30 pm – 1.30 pm
HARI Khamis KELAS 4 Musytari
BIDANG Membentuk dan Membuat Binaan
UNIT Bunga Gergasi
STANDARD 3.1 Penghasilan karya kreatif.
KANDUNGAN 4.1 Penghayatan karya Seni Visual.
STANDARD 3.1.4, 4.1.1, 4.1.2
PEMBELAJARAN
OBJEKTIF Pada akhir pdp murid akan dapat :
1. Menghasilkan produk kreatif dalam Bidang Membentuk dan Membuat
Binaan.
2. Mempamerkan karya yang dihasilkan.
3. Membuat penyataan lisan secara kritis karya sendiri dan rakan
berpandukan bahasa seni visual, teknik dan proses serta
menghubungkaitkan seni dengan kehidupan seharian.
AKTIVITI PDP 1. Murid mengimbas kembali pelajaran lalu dengan banding beza
bahasa seni visual. (jalinan, imbangan, bentuk, kepelbagaian)
2. Guru membimbing murid mengeksplorasi kesesuaian bahan pelekat
yang digunakan.
3. Guru menggalakkan murid menggunakan bahan alternatif yang
bersesuaian untuk menghasilkan karya serta memanipulasi media
secara kreatif. (KBAT)
4. Guru menerapkan murid nilai murni menghargai alam sekitar semasa
menghasilkan karya. (KBAT)
5. Murid menghasilkan karya secara kumpulan mengikut kreativiti
masing-masing.
6. Guru membimbing murid membuat apresiasi berpandukan bahasa
seni visual, teknik dan proses berdasarkan hasil karya.
BUKU BT m/s 36-39
ABM / BBM buku teks, cawan kertas, penutup botol, butang, berus keluli, putik kapas,
penutup plastik, botol plastik, gam, paket minuman, kadbod gulungan tisu
PAK 21 Think-Pair-Share, Sages Share
EMK Kreativiti dan Inovasi
KBAT Mengaplikasi, Mencipta
PENILAIAN PDP Hasil Kerja Murid
REFLEKSI /
IMPAK ____ orang murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan dan ____ orang
murid yang tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas dalam sesi
akan datang.

PdP ditunda kerana______________________________________________
