Anda di halaman 1dari 4

SMK TEMBANGAU, 28380 KEMAYAN, PAHANG

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN


MINGGU : 3 HARI : ISNIN TARIKH : 15 JAN 2018
MASA 0740-0840
STRATEGI PdP
TINGKATAN 1A
Pembelajaran Berasaskan Inkuiri /
MATA PELAJARAN Matematik Pembelajaran Berasaskan Masalah
TEMA Pembelajaran Berasaskan Projek
NOMBOR DAN OPERASI
TAJUK Nombor Nisbah PdP ABAD 21
STANDARD 1.2 Operasi asas aritmetik yang melibatkan Entry card / Exit Card
KANDUNGAN integer Brainstorming
Gallery Walk
STANDARD Games
PEMBELAJARAN 1 Stay, 2 Stray
1.2.2 Mendarab dan membahagi integer Group Prensentation
menggunakan pelbagai kaedah. Seterusnya Role Play
membuat generalisasi tentang pendaraban Traffic Light
dan pembahagian integer. Share Your View
Question-N-Coach /
OBJEKTIF Pada Akhir pdp, pelajar dapat mendarab dan PETA PEMIKIRAN (I-THINK)
PEMBELAJARAN
Peta Bulatan /
KRITERIA KEJAYAAN membahagi integer menggunakan kaedah lain Peta Buih
yang sesuai. Peta Buih Berganda
Peta Pokok
AKTIVITI Permulaan: Peta Dakap
Guru menyebut topik sebelum ini. Peta Alir
Memperkenalkan topik baru. Peta Pelbagai Alir
Perkembangan: Peta Titi
1. Menunjukkan contoh pengiraan.
KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
2. Latihan 1.2b. (KBAT)
Penutup: Mengaplikasi /
1. Rumusan dan penerangan guru Menganalisis
BAHAN BANTU Papan putih, marker , Buku Teks Menilai
MENGAJAR (BBM) Mencipta
RUJUKAN/SUMBER Buku teks
NILAI / UNSUR Berminat untuk belajar matematik MODEL SAMR
PATRIOTISME S- Substitution/ Mengganti
REFLEKSI ____ daripada ___ orang pelajar telah dapat A-Augmentation/ Menambah
_____________________________________ M-Modification / Mengubah Suai
R-Redefinition/ Menakrif Semula
_____________________________________
ELEMEN MERENTASI KURIKULUM
(EMK)
_____ pdp pada hari ini ditangguhkan kerana Bahasa
______________________________________ Kelestarian Alam Sekitar /
______________________________________ Nilai Murni
Sains dan Teknologi
Patriotisme
Tindakan Susulan: Kreativiti dan Inovasi
Keusahawanan
Teknologi Maklumat dan Komunikasi
Kelestarian Global
Pendidikan Kewangan

PENTAKSIRAN
Latihan Bertulis √
Lisan √
Kuiz
Pembentangan
Lain-lain (Nyatakan) : /
PEMERHATIAN
TAHAP PENGUASAAN BILANGAN
PELAJAR
Tahap 1
Tahap 2
Tahap 3
Tahap 4
Tahap 5
Tahap 6

1 Mempamerkan pengetahuan asas


tentang integer, pecahan dan perpuluhan.
2 Mempamerkan kefahaman tentang
nombor nisbah.
3 Mengaplikasikan kefahaman tentang
nombor nisbah untuk melaksanakan
operasi asas dan gabungan operasi asas
aritmetik.
4 Mengaplikasikan pengetahuan dan
kemahiran yang sesuai tentang nombor
nisbah dalam konteks penyelesaian
masalah rutin yang mudah.
5 Mengaplikasikan pengetahuan dan
kemahiran yang sesuai tentang nombor
nisbah dalam konteks penyelesaian
masalah rutin yang kompleks.
6 Mengaplikasikan pengetahuan dan
kemahiran yang sesuai tentang nombor
nisbah dalam konteks penyelesaian
masalah bukan rutin.

Ulasan:-

Tandatangan:-
SMK TEMBANGAU, 28380 KEMAYAN, PAHANG
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
MINGGU : 2 HARI : isnin TARIKH :15 JAN 2018
MASA 1200-1300
STRATEGI PdP
TINGKATAN 2B Pembelajaran Berasaskan Inkuiri /
MATA PELAJARAN SEJARAH Pembelajaran Berasaskan Masalah
TEMA Pembelajaran Berasaskan Projek
WARISAN NEGARA
TAJUK Bab 1 : KERAJAAN ALAM MELAYU PdP ABAD 21
STANDARD 5.1 KERAJAAN ALAM MELAYU Entry card / Exit Card
KANDUNGAN Brainstorming /
STANDARD Murid boleh:- Gallery Walk
PEMBELAJARAN 5.1.2 Menerangkan kewujudan kerajaan Alam Games
1 Stay, 2 Stray
Melayu. Group Prensentation
K5.1.5 Menghuraikan kepentingan kedudukan Role Play
strategik yang menyumbang kepada kemajuan Traffic Light
sesebuah kerajaan. Share Your View
OBJEKTIF Pada Akhir pdp, pelajar dapat
PEMBELAJARAN/ PETA PEMIKIRAN (I-THINK)
KRITERIA menyatakan tujuh kerajaan awal di alam Peta Bulatan
KEJAYAAN Peta Buih /
melayu. Peta Buih Berganda
Peta Pokok
AKTIVITI Set induksi : Peta Dakap
Mengulang sebut semula pembelajaran Peta Alir
lalu yang tertangguh. Peta Pelbagai Alir
Aktiviti pembelajaran dan pemudahcaraan : Peta Titi
1. Pelajar diminta membuat nota ithink KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI
tentang kerajaan awal. (KBAT)
2. Menjawab Soalan Kuiz. Mengaplikasi
Penutup:- Menganalisis /
3. Akhir sekali membuat rumusan dan Menilai
menyatakan topik pembelajaran akan Mencipta
diulang semula. MODEL SAMR
S- Substitution/ Mengganti
A-Augmentation/ Menambah
BAHAN BANTU Kertas lukisan, Pen, Buku Teks M-Modification / Mengubah Suai
MENGAJAR (BBM) R-Redefinition/ Menakrif Semula
RUJUKAN/SUMBER Buku teks
NILAI / UNSUR Nilai : Menghuraikan kepentingan kedudukan ELEMEN MERENTASI KURIKULUM
PATRIOTISME (EMK)
strategik yang menyumbang kepada kemajuna
Bahasa /
sesebuah kerajaan. Kelestarian Alam Sekitar /
Nilai Murni /
KPS: Interpretasi konsep Alam Melayu Sains dan Teknologi
Patriotisme
Kreativiti dan Inovasi
Keusahawanan
Teknologi Maklumat dan Komunikasi
Kelestarian Global
Pendidikan Kewangan

PENTAKSIRAN
Latihan Bertulis /
Lisan
Kuiz /
Pembentangan
Lain-lain (Nyatakan) : /
Pemerhatian

TAHAP PENGUASAAN BILANGAN


REFLEKSI ____ daripada ___ orang pelajar telah dapat PELAJAR
_____________________________________ Tahap 1
Tahap 2
_____________________________________
Tahap 3
Tahap 4
Tahap 5
_____ pdp pada hari ini ditangguhkan kerana Tahap 6
______________________________________
______________________________________ 1. Mengetahui sejarah kerajaan 7
Alam Melayu
2. Mempamerkan kefahaman
tentang sejarah kerajaan Alam
Tindakan Susulan: Melayu
3. Menggunakan pengetahuan
sejarah tentang kerajaan Alam
Melayu dalam pelbagai situasi
4. Menganalisis maklumat
berkaitan sejarah kerajaan
Alam Melayu
5. Membuat penilaian tentang
sejarah kerajaan Alam Melayu
6. Melahirkan idea yang berasas
tentang sejarah kerajaan Alam
Melayu
8
9
1
1
1

Ulasan:-

Tandatangan:-
