Anda di halaman 1dari 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN 2019

1. Minggu / Hari / Tarikh 42 / Rabu / 13 November 2019

2. Kelas / Masa / Matapelajaran Atentif /8.20 - 9.20 pagi / Matematik

3. Tema / Tajuk Standard Tema


Pembelajaran 12. Ruang

Standard Kandungan

12.1 Mengenal pasti bentuk tiga dimensi (3D)

Standard Pembelajaran

12.1.2 Mengenal pasti objek tiga dimensi mengikut pola :

i.kubus

ii. kuboid

4. Objektif Pembelajaran Pada akhir pdpc hari ini, murid dapat :

 Mengenal pasti objek tiga dimensi mengikut pola dengan betul.

Kriteria Kerjayaan  Murid mengenal pasti objek tiga dimensi iaitu kubus dan kuboid
mengikut pola dengan betul.

5. Aktiviti PdP Set Induksi


Topik pelajaran : Murid perlu menutup mata dan merasa objek berbentuk kubus iaitu
kotak dadu. Guru bersoal jawab dengan murid.

Bentuk 3 Dimensi
Langkah 1

Guru membimbing murid mengenal objek tiga dimensi iaitu kubus dan
kuboid mengikut pola.

Langkah 2

Murid diberikan lembaran kerja setiap seorang. Murid perlu melukis


1. Kubus bentuk kubus dan kuboid serta mengisi tempat kosong.

2. Kuboid
Langkah 3
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN 2019

Murid akan membina bentuk kubus menggunakan keratan kotak.

Penutup

Guru merumuskan sesi PdP

Murid Hadir : /9
Murid Tidak Hadir : /9 RPI: Motor halus dan Motor kasar
6. Pengisian Kurikulum

6.1 Ilmu / Nilai: Kebijaksanaan, Kerjasama dan berani.

6.2 EMK / KB / BCB: Komunikasi/ Mereka cipta

7. Bahan Bantu Mengajar Bahan Maujud, keratan kotak dan lembaran kerja.

8. Penilaian PDP / Pentaksiran PDP Pemerhatian / Soal Jawab

9. Refleksi / Impak dan Kerja Rumah


Nama Murid Ulasan

1.

2.

3.
Sesi PdP tidak dapat dijalankan
kerana murid dan guru terlibat 4.
dengan aktiviti minggu Pendidikan
Khas Peringkat Sekolah 5.

6.

7.

8.

9.

10.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN 2019
