Anda di halaman 1dari 3

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划

NAMA:NUR ANATI BINTI AZIZAN


学期 / Penggal:2 周次 / Minggu:18 日期 / Tarikh:
28-10-2021 ( 星期四 / Khamis)
Kelas:
Tema:
4-Olahragawan     Unit:
4.3-Lompat Tinggi Peta i-Think:

6M
S.Kandungan.:
5.1-Berkebolehan mematuhi dan mengamalkan elemen pengurusan dan keselamatan.
-
Masa:
5.2-Menunjukkan keyakinan dan tanggungjawab kendiri semasa melakukan aktiviti fizikal.
BBM:

07:30
1.10-Berkebolehan melakukan kemahiran asas lompatan dengan lakuan yang betul.
1.Google
-
2.10-Berkebolehan mengaplikasi konsep pergerakan dan prinsip mekanik dalam kemahiran Classroom

08:00
asas lompatan. 2.video lompat
Subjek:
S.Pembelajaran :
1.10.1-Melakukan lompat tinggi dengan gaya Fosbury Flop.(Kandungan Asas)
tinggi
P JASMANI
2.10.1-Mengenal pasti bahagian badan yang terlebih dahulu menyentuh tilam semasa 3.Tilam

mendarat dalam lompat tinggi dengan gaya Fosbury Flop.(KandunganTambahan)

Bil Murid: 2.10.2-Mengenal pasti sudut lonjakan semasa melakukan lompat tinggi dengan gaya Fosbury
28 Flop.(Kandungan Asas)

5.1.1-Menerangkan persediaan diri dan pakaian berdasarkan jenis aktiviti yang dijalankan
(Kandungan Pelengkap)

5.2.4-Menerima cabaran dan berasa seronok semasa melakukan aktiviti. (Kandungan


Pelengkap)

Objektif :
Pada akhir pembelajaran, murid dapat:

1 Melakukan lompat tinggi dengan gaya Fosbury Flop


Kriteria
Pada akhir pembelajaran, murid dapat:

Kejayaan: 1.Melakukan lompat tinggi dengan gaya Fosbury Flop

2.Mengenal pasti bahagian badan yang terlebih dahulu menyentuh tilam semasa mendarat
dalam lompat tinggi dengan gaya Fosbury Flop.
Aktiviti PdP:
RUJUK BUKU TEKS MS 50-51
1. Murid memanaskan badan.

2. Murid membaca dan memahami buku teks ms 50-51

3. Murid menonton video lompat tinggi dengan gaya Fosbury Flop

4. Murid Melakukan lompat tinggi dengan gaya Fosbury Flop

5. Murid menyejukkan badan.

6. Rumusan/ Kesimpulan.
EMK:

Penilaian P&P:

Impak/Refleksi:
secara keseluruhannya, murid dapat Melakukan lompat tinggi dengan gaya Fosbury Flop
Kelas:
Tema:
5-Pertandingan Renang Kuak Dada     Unit:
5.2-Bobbing Sambil Bergerak ke Hadapan Peta i-Think:

5K
S.Kandungan.:
1.12-Melakukan kemahiran keyakinan dan keselamatan dalam air.
-
Masa:
2.12-Mengaplikasikan konsep keyakinan dan keselamatan dalam air.
BBM:

08:30
5.1-Mematuhi dan mengamalkan elemen pengurusan dan keselamatan. 1.Google
-
S.Pembelajaran :
1.12.2-Melakukan bobbing di air dalam (deep water bobbing) sambil bergerak ke hadapan. Classroom

09:00
(Kandungan Asas)
2.Bulatan rotan

Subjek:
2.12.2-Mengenal pasti pergerakan tapak tangan semasa melakukan bobbing di air dalam. 3.Google Meet

PJK
(Kandungan Tambahan)

5.1.4-Mengenal pasti ruang selamat untuk melakukan aktiviti. (Kandungan Pelengkap)


Bil Murid:
35 Objektif :
Pada akhir pembelajaran, murid dapat:

Melakukan bobbing di air dalam (deep water bobbing) sambil bergerak ke hadapan.
Kriteria
Pada akhir pembelajaran, murid dapat:

Kejayaan: 1.Melakukan bobbing di air dalam (deep water bobbing) sambil bergerak ke hadapan.

2.Mengenal pasti pergerakan tapak tangan semasa melakukan bobbing di air dalam.
Aktiviti PdP:
BUKU TEKS MS 53

1.Murid memanaskan badan.

2.murid membaca dan memahami buku teks pj ms 53

3.murid menonton video TEKNIK BOBBING DALAM RENANG

4.murid mengaplikasikan lakuan.

5.murid menyejukkan badan.


EMK:
Pendidkan Kesihatan Reproduktif dan Sosial
Penilaian P&P:

Impak/Refleksi:
secara keseluruhannya, murid dapat Melakukan bobbing di air dalam (deep water bobbing)
sambil bergerak ke hadapan.
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划
NAMA:NUR ANATI BINTI AZIZAN
学期 / Penggal:2 周次 / Minggu:18 日期 / Tarikh:
28-10-2021 ( 星期四 / Khamis)
Kelas:
Tema:
11-Rancakkan Ekonomi Kita     Unit:
32.1-Berjiwa Usahawan Peta i-Think:

6M
S.Kandungan.:
2.6-Membaca pelbagai bahan sastera dan bukan sastera yang sesuai bagi memupuk minat -
Masa:
membaca. BBM:

09:00
S.Pembelajaran :
2.6.1-Membaca bahan sastera untuk menghasilkan idea baharu. (Kandungan Tambahan) 1.Buku Teks

-
2.Paparan
10:00
Objektif :
Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
Lembaran
Subjek:
1 Menghasikan lagu rojak daripada teks yang dibaca. Power Point
B. MELAYU
Kriteria
Pada akhir pembelajaran, murid dapat:

Kejayaan: 1.Menyatakan sekurang-kurangnya 2 daripada 4 ilmu yang diperoleh daripada bahan dibaca.

Bil Murid: 2.Memindahkan sekurang-kurangnya 2 daripada 4 ilmu daripada bahan dibaca dalam bentuk
28 lagu.

3.Menghasilkan sebuah lagu daripada bahan dibaca.

4.Membaca lirik lagu yang dicipta.

Aktiviti PdP:
BUKU TEKS MS 168

1. Guru minta murid mencipta sesuatu daripada bahan ditunjuk seperti botol air/ kerusi dll

2. Murid membaca teks ( lihat buku teks) secara luncuran.

3. Murid membaca secara akaliah untuk memahami maklumat

4. Murid membaca maklumat yang diperoleh secara berpasangan.

5. Murid menghasilkan lagu daripada teks yang dibaca.

6. Murid membaca lirik lagu yang dicipta.


P. Kurikulum:
KB- Mencipta, Kontekstual- Pengetahuan sedia ada
Nilai:
Kerajinan
EMK:
Kemahiran Berfikir, Elemen Keusahawanan
Penilaian P&P:

Impak/Refleksi:
secara keseluruhannya, murid dapat Menghasikan lagu rojak daripada teks yang dibaca.
Kelas:
Tema:
7-Bersama Menjanakan Pendapatan     Unit:
21.1-Bijak Mengurus Wang Peta i-Think:

5K
S.Kandungan.:
2.2-Membaca, memahami, dan menaakul bahan multimedia. -
Masa:
S.Pembelajaran :
2.2.1-Membaca dan memahami maklumat berdasarkan bahan multimedia untuk membuat BBM:

11:00
pertimbangan dan keputusan. (Kandungan Asas) 1.Buku Teks

-
2.Paparan
12:00
Objektif :
Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
Lembaran
Subjek:
1 Membuat keputusan hasil daripada pertimbangan yang dibuat daripada bahan yang dibaca
Power Point
B. MELAYU
Kriteria
Pada akhir pembelajaran, murid dapat:

Kejayaan: 1. Menyatakan sekurang-kurangnya 2 daripada 4 maklumat daripada bahan yang dibaca

Bil Murid: 2.Membuat pertimbangan sekurang-kurangnya 2 daripada 4 maklumat daripada bahan dibaca

35 3.Menyatakan sekurang-kurangnya 1 daripada 3 keputusan berdasarkan maklumat daripada


bahan yang dibaca.

Aktiviti PdP:
BUKU TEKS MS 134

1.Murid membaca bahan grafik.

2.Murid memahami bahan grafik.Contohnya dengan menyatakan idea berdasarkan bahan


grafik.

3.Murid membuat membuat pertimbangan dan keputusan berdasarkan idea yang diperoleh

4.Hasil daripada perbincangan. PAK-21


P. Kurikulum:
KB- Merumus, KB- Menilai
Nilai:
Daya usaha
EMK:
Kemahiran Berfikir, Elemen Kreativiti dan Inovatif, Elemen Keusahawanan
Penilaian P&P:
Bacaan, Memberi pendapat, Membuat rumusan,
Impak/Refleksi:
secara keseluruhannya, murid dapat Membuat keputusan hasil daripada pertimbangan yang
dibuat daripada bahan yang dibaca
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN 每日教学计划
NAMA:NUR ANATI BINTI AZIZAN
学期 / Penggal:2 周次 / Minggu:18 日期 / Tarikh:
28-10-2021 ( 星期四 / Khamis)
Kelas:
Tema:
8-Integriti Asas Kejayaan     Unit:
24.1-Tanggungjawab Kita Peta i-Think:

3K
S.Kandungan.:
1.2-Bertutur untuk menyampaikan maklumat dan idea bagi pelbagai tujuan. -
Masa:
5.3-Memahami dan membina ayat mengikut konteks. (Sisipan) BBM:

11:00
S.Pembelajaran :
1.2.3-Mengemukakan soalan untuk mendapatkan maklumat. (Kandungan Asas) 1.Buku Teks

-
5.3.1-Memahami, mengenal pasti dan menggunakan ayat mengikut konteks; (i) pola ayat; (ii) 2.Paparan
12:00
ayat penyata; (iii) ayat tanya dengan kata tanya; (iv) ayat perintah Lembaran
Subjek:
Power Point
B. MELAYU
Objektif :
Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
3.Google
Mengemukakan soalan untuk mendapatkan jawapan. Classroom

Bil Murid: Kriteria


Pada akhir pembelajaran, saya dapat:
4.Google Meet

27 Kejayaan: Membina sekurang-kurangnya 2 daripada 3 soalan

Mengemukakan sekurang-kurangnya 2 daripada 3 soalan untuk mendapatkan maklumat

Bertutur dengan menggunakan sekurang-kurangnya 2 daripada 3 soalan semasa berdialog


Aktiviti PdP:
PDPR GOOGLE MEET
TARIKH : 28/10/2021

MASA : 11.00am-12.00pm

BUKU TEKS MS 147

Murid membaca sesuatu bahan.

Murid bertutur berdasarkan maklumat yang terdapat di dalam bahan.

Murid cuba membina soalan

AKTIVITI PAK21 KAEDAH GAMES.

Murid mengemukakan soalan/bersoal jawab untuk mendapatkan maklumat.

Murid berdialog untuk menyampaikan maklumat daripada sesi soal jawab.

Murid dan guru memberikan markah (TP)

P. Kurikulum:
KB- Menjanakan idea, KB- Menghubungkaitkan
Nilai:
Bertanggungjawab, Patuh
EMK:
Kemahiran Berfikir, Kepimpinan
Penilaian P&P:
Lisan, Membina ayat,
Impak/Refleksi:
KEHADIRAN 23/27 ORANG MURID

SECARA KESELURUHANNYA, MURID DAPAT Mengemukakan soalan untuk


mendapatkan jawapan.
