1. Guru dan murid bersoal jawab tentang kepentingan membuat keputusan antara prinsip
keadilan dan keprihatinan.
AKTIVITI PENGAJARAN &
2. Murid membincangkan contoh prinsip keadilan dan prinsip keprihatinan dalam membuat
PEMUDAHCARAAN (PdPC)
pertimbangan berdasarkan situasi.
3. Murid menulis hasil perbincangan soalan latihan di dalam buku.
Sains & Teknologi Modul Subjek / Modul HEBAT
Buku Teks Edaran/Lembaran Kerja
ABM/BBM Buku Rujukan/Buku Patriotisme
Model/Gambar/Carta Lain-lain : ______________
Kerja
Kreativiti & Inovasi
Bahasa Keusahawanan Kelestarian Global
ELEMEN MERENTAS Kelestarian Alam
KURIKULUM (EMK) Sekitar TMK Pendidikan Kewangan
REFLEKSI
ISNIN
24.01.2022
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MINGGU
MATA PELAJARAN Pendidikan Moral KELAS 5PA
TARIKH / HARI 24.1.2022/ ISNIN MASA 10.00am – 10.30am
7.0 MORAL DAN KENEGARAAN 7.5 Malaysia Dalam Hubungan
BIDANG STANDARD
PEMBELAJARAN/TAJUK KANDUNGAN
Antarabangsa
REFLEKSI
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MINGGU
MATA PELAJARAN Pendidikan Moral KELAS 5BIZ/AGRO
TARIKH / HARI 24.1.2022/ ISNIN MASA 11.50am – 12.50am
Bidang 5
5.4 Penggunaan Sumber dan
BIDANG STANDARD
Penyebaran Maklumat demi
PEMBELAJARAN/TAJUK Insan Bermoral KANDUNGAN
Kesejahteraan Sejagat
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :
STANDARD 7.5.1 Memberi maksud hubungan antarabangsa. (KA)
PEMBELAJARAN/
KRITERIA KEJAYAAN 7.5.2 Menjelaskan hubungan dua hala Malaysia dengan negara luar. (KA)
1. Guru dan murid bersoal jawab tentang penggunaan sumber dan penyebaran maklumat yang
AKTIVITI PENGAJARAN & menggugat kesejahteraan sejagat
PEMUDAHCARAAN (PdPC) 2. Murid membincangkan menganalisis implikasi penggunaan sumber dan penyebaran maklumat yang
menjejaskan kesejahteraan sejagat.
3. Murid menulis hasil perbincangan soalan latihan di dalam buku
Sains & Teknologi Modul Subjek / Modul HEBAT
Buku Teks Edaran/Lembaran Kerja
ABM/BBM Buku Rujukan/Buku Patriotisme
Model/Gambar/Carta Lain-lain : ______________
Kerja
Kreativiti & Inovasi
Bahasa Keusahawanan Kelestarian Global
ELEMEN MERENTAS Kelestarian Alam
KURIKULUM (EMK) Sekitar TMK Pendidikan Kewangan
REFLEKSI
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA
PERNIAGAAN KELAS 4biz
PELAJARAN
MINGGU 4 HARI Selasa
TARIKH 25/1/2022 MASA 7.30am – 8.30am
STANDARD
1.2 Trend Semasa Dalam Perniagaan
KANDUNGAN
STANDARD
1.2.5 Menilai kesan perubahan persekitaran terhadap organisasi perniagaan
PEMBELAJARAN
Pada akhir pembelajaran Pada akhir pembelajaran murid mencapai
murid dapat; objektif pembelajaran sekiranya:
1. Menilai kesan perubahan 1.Menyatakan beberapa Trend Semasa
OBJEKTIF persekitaran terhadap KRITERIA Dalam Perniagaan
PEMBELAJARAN organisasi perniagaan KEJAYAAN 2.Menilai kesan perubahan persekitaran
terhadap organisasi perniagaan melalui
aktiviti Pembelajaran secara dalam talian
3.Menjawab 5 soalan dengan tepat
Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang minat
serta perhatian murid terhadap tajuk yang bakal dipelajari melalui Sumbang
saran antara guru dan murid
1. Murid membuat perkaitan antara objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan dengan
Sub-topik
AKTIVITI 2. Guru memberi penerangan/tunjuk ajar berkaitan Sub-topik
3. Murid menilai kesan perubahan persekitaran terhadap organisasi perniagaan
4. Seterusnya, murid menjalankan aktiviti; Hot Seat: Aktiviti susulan selepas murid membuat
bacaan dan kajian secara individu atau berkumpulan. Seorang murid akan menjadi ‘pakar’ atau
‘watak’ utama sumber rujukan
5. Kemudian, murid menjawab soalan pada buku kerja.
Kemahiran Abad Ke-21 Mahir Berkomunikasi
Nilai - Ketekunan
TAJUK 2.0 ORGANISASI PERNIAGAAN : Penetapan Visi, Misi Dan Objektif Perniagaan
STANDARD
2.1 Penetapan Visi, Misi Dan Objektif Perniagaan
KANDUNGAN
STANDARD
2.1.2 Menghuraikan visi, misi dan objektif beberapa perniagaan yang berbeza.
PEMBELAJARAN
Pada akhir pembelajaran Pada akhir pembelajaran murid mencapai
murid dapat; objektif pembelajaran sekiranya:
1. Menghuraikan visi, misi 1.Menyatakan beberapa Penetapan Visi,
dan objektif beberapa Misi Dan Objektif Perniagaan
OBJEKTIF perniagaan yang berbeza. KRITERIA 2.Menghuraikan visi, misi dan objektif
PEMBELAJARAN KEJAYAAN
beberapa perniagaan yang berbeza.
melalui aktiviti Pembelajaran secara dalam
talian
3.Menjawab 5 soalan dengan tepat
Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang minat
serta perhatian murid terhadap tajuk yang bakal dipelajari melalui Sumbang
saran antara guru dan murid
1. Murid membuat perkaitan antara objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan dengan
Sub-topik
AKTIVITI 2. Guru memberi penerangan/tunjuk ajar berkaitan Sub-topik
3. Murid Menghuraikan visi, misi dan objektif beberapa perniagaan yang berbeza.;
penyelesaian masalah
4. Seterusnya, murid menjalankan aktiviti; Menjawab soalan latihan
5. Kemudian, murid membincangkan jawapan bersama guru dan rakan
OBJEKTIF PEMBELAJARAN 1. Menilai kepentingan mengekalkan hubungan antara Malaysia dengan negara luar.
2. Menganalisis cabaran negara dalam mengekalkan hubungan Malaysia dengan negara
luar.
REFLEKSI
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MINGGU
MATA PELAJARAN Pendidikan Moral KELAS 4 PS
TARIKH / HARI 26.01.2022/ RABU MASA 9.00am – 10.00am
Bidang 5.0 5.3
BIDANG STANDARD
PEMBELAJARAN/TAJUK
INSAN BERMORAL
KANDUNGAN
Prinsip Keadilan dan Keprihatinan
dalam Membuat Keputusan
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :
STANDARD 5.3.4 Mengekspresikan perasaan apabila membuat keputusan berasaskan prinsip keadilan
PEMBELAJARAN/ dan keprihatinan.
KRITERIA KEJAYAAN 5.3.5 Mengambil tindakan yang wajar berdasarkan prinsip keadilan dan keprihatinan
dalam kehidupan harian
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :
1. Guru dan murid bersoal jawab tentang prinsip keadilan dan keprihatinan dalam
AKTIVITI PENGAJARAN &
membuat keputusan
PEMUDAHCARAAN (PdPC)
2. Murid membincangkan contoh prinsip keadilan dan keprihatinan dalam membuat keputusan.
3. Murid menulis hasil perbincangan soalan latihan di dalam buku
Sains & Teknologi Modul Subjek / Modul HEBAT
Buku Teks Edaran/Lembaran Kerja
ABM/BBM Buku Rujukan/Buku Patriotisme
Model/Gambar/Carta Lain-lain : ______________
Kerja
Kreativiti & Inovasi
Bahasa Keusahawanan Kelestarian Global
ELEMEN MERENTAS Kelestarian Alam
KURIKULUM (EMK) Sekitar TMK Pendidikan Kewangan
REFLEKSI
TAJUK 2.0 ORGANISASI PERNIAGAAN : Penetapan Visi, Misi Dan Objektif Perniagaan
STANDARD
2.1 Penetapan Visi, Misi Dan Objektif Perniagaan
KANDUNGAN
STANDARD 2.1.3 Mengaplikasikan ciri-ciri objektif perniagaan dalam menterjemahkan kejayaan
PEMBELAJARAN sesebuah perniagaan.
Pada akhir pembelajaran murid mencapai
objektif pembelajaran sekiranya:
Pada akhir pembelajaran 1.Menyatakan beberapa Penetapan Visi,
murid dapat;
Misi Dan Objektif Perniagaan
OBJEKTIF 1. Mengaplikasikan ciri-ciri KRITERIA
2.Mengaplikasikan ciri-ciri objektif
PEMBELAJARAN objektif perniagaan dalam KEJAYAAN
perniagaan dalam menterjemahkan
menterjemahkan kejayaan
kejayaan sesebuah perniagaan. melalui
sesebuah perniagaan.
aktiviti Pembelajaran secara dalam talian
3.Menjawab 5 soalan dengan tepat
Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang minat
serta perhatian murid terhadap tajuk yang bakal dipelajari melalui Sumbang saran antara
guru dan murid
1. Murid membuat perkaitan antara objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan dengan
Sub-topik
AKTIVITI 2. Guru memberi penerangan/tunjuk ajar berkaitan Sub-topik
3. Murid mengaplikasikan ciri-ciri objektif perniagaan dalam menterjemahkan kejayaan
sesebuah perniagaan.
4. Seterusnya, murid menjalankan aktiviti; Menjawab soalan latihan
5. Kemudian, murid membincangkan jawapan bersama guru dan rakan
Nilai - Ketekunan
KHAMIS
27.01.2022
STANDARD
1.2 Trend Semasa Dalam Perniagaan
KANDUNGAN
STANDARD 1.2.1 Mengenal pasti peranan kerajaan dalam menangani isu-isu tempatan, negara dan
PEMBELAJARAN serantau mengenai pertumbuhan, guna tenaga penuh, inflasi dan deflasi.
Pada akhir pembelajaran Pada akhir pembelajaran murid mencapai
murid dapat; objektif pembelajaran sekiranya:
1. Mengenal pasti peranan 1.Menyatakan beberapa Trend Semasa
kerajaan dalam menangani Dalam Perniagaan
OBJEKTIF isu-isu tempatan, negara KRITERIA 2.Mengenal pasti peranan kerajaan dalam
PEMBELAJARAN dan serantau mengenai KEJAYAAN menangani isu-isu tempatan, negara dan
pertumbuhan, guna tenaga serantau mengenai pertumbuhan, guna
penuh, inflasi dan deflasi. tenaga penuh, inflasi dan deflasi. melalui
aktiviti Pembelajaran secara dalam talian
3.Menjawab 5 soalan dengan tepat
Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang minat
serta perhatian murid terhadap tajuk yang bakal dipelajari melalui Sumbang saran antara
guru dan murid
1. Murid membuat perkaitan antara objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan dengan
Sub-topik
AKTIVITI 2. Guru memberi penerangan/tunjuk ajar berkaitan Sub-topik
3. Murid peranan kerajaan dalam menangani isu-isu tempatan, negara dan serantau
mengenai pertumbuhan, guna tenaga penuh, inflasi dan deflasi.
4. Seterusnya, murid menjalankan aktiviti; Menjawab soalan latihan
5. Kemudian, murid membincangkan jawapan bersama guru dan rakan
TAJUK 2.0 ORGANISASI PERNIAGAAN : Penetapan Visi, Misi Dan Objektif Perniagaan
STANDARD
2.1 Penetapan Visi, Misi Dan Objektif Perniagaan
KANDUNGAN
STANDARD
2.1.4 Menganalisis tujuan penetapan visi, misi dan objektif sesebuah perniagaan
PEMBELAJARAN
Pada akhir pembelajaran Pada akhir pembelajaran murid mencapai
murid dapat; objektif pembelajaran sekiranya:
1. Menganalisis tujuan 1.Menyatakan beberapa Penetapan Visi,
OBJEKTIF penetapan visi, misi dan KRITERIA Misi Dan Objektif Perniagaan
PEMBELAJARAN objektif sesebuah KEJAYAAN 2.Menganalisis tujuan penetapan visi, misi
perniagaan dan objektif sesebuah perniagaan melalui
aktiviti Pembelajaran secara dalam talian
3.Menjawab 5 soalan dengan tepat
Set Set Induksi: Guru mengimbas pengetahuan sedia ada murid dan merangsang minat
serta perhatian murid terhadap tajuk yang bakal dipelajari melalui Sumbang saran antara
guru dan murid
1. Murid membuat perkaitan antara objektif pembelajaran dan kriteria kejayaan dengan
Sub-topik
AKTIVITI 2. Guru memberi penerangan/tunjuk ajar berkaitan Sub-topik
3. Murid menganalisis tujuan penetapan visi, misi dan objektif sesebuah perniagaan 4.
Seterusnya, murid menjalankan aktiviti; Menjawab soalan latihan
5. Kemudian, murid membincangkan jawapan bersama guru dan rakan
1. Guru dan murid bersoal jawab tentang prinsip keadilan dan keprihatinan dalam
AKTIVITI PENGAJARAN &
membuat keputusan
PEMUDAHCARAAN (PdPC)
2. Murid membincangkan contoh prinsip keadilan dan keprihatinan dalam membuat keputusan.
3. Murid menulis hasil perbincangan soalan latihan di dalam buku
Sains & Teknologi Modul Subjek / Modul HEBAT
Buku Teks Edaran/Lembaran Kerja
ABM/BBM Buku Rujukan/Buku Patriotisme
Model/Gambar/Carta Lain-lain : ______________
Kerja
Kreativiti & Inovasi
Bahasa Keusahawanan Kelestarian Global
ELEMEN MERENTAS Kelestarian Alam
KURIKULUM (EMK) Sekitar TMK Pendidikan Kewangan
REFLEKSI
AHAD
06.02.2022
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MINGGU
MATA PELAJARAN Pendidikan Moral KELAS 4 PS
TARIKH / HARI 06.02.2022/ AHAD MASA 9.00am – 10.00am
Bidang 5.0 5.3
BIDANG STANDARD
PEMBELAJARAN/TAJUK
INSAN BERMORAL
KANDUNGAN
Prinsip Keadilan dan Keprihatinan
dalam Membuat Keputusan
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :
STANDARD 5.3.4 Menaakul keutamaan antara prinsip keadilan dan prinsip keprihatinan dalam
PEMBELAJARAN/ membuat pertimbangan.
KRITERIA KEJAYAAN 5.3.5 Mengekspresikan perasaan apabila membuat keputusan berasaskan prinsip keadilan
dan keprihatinan
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat :
1. Menilai kepentingan membuat keputusan antara prinsip keadilan dan keprihatinan.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN 2. Menganalisis keutamaan antara prinsip keadilan dan prinsip keprihatinan dalam
membuat pertimbangan berdasarkan situasi.
1. Guru dan murid bersoal jawab tentang kepentingan membuat keputusan antara prinsip
keadilan dan keprihatinan.
AKTIVITI PENGAJARAN &
2. Murid membincangkan contoh prinsip keadilan dan prinsip keprihatinan dalam membuat
PEMUDAHCARAAN (PdPC)
pertimbangan berdasarkan situasi.
3. Murid menulis hasil perbincangan soalan latihan di dalam buku.
Sains & Teknologi Modul Subjek / Modul HEBAT
Buku Teks Edaran/Lembaran Kerja
ABM/BBM Buku Rujukan/Buku Patriotisme
Model/Gambar/Carta Lain-lain : ______________
Kerja
Kreativiti & Inovasi
Bahasa Keusahawanan Kelestarian Global
ELEMEN MERENTAS Kelestarian Alam
KURIKULUM (EMK) Sekitar TMK Pendidikan Kewangan
REFLEKSI
REFLEKSI
1. Guru dan murid bersoal jawab tentang sumber dan maklumat yang sahih demi mengekalkan
AKTIVITI PENGAJARAN & kesejahteraan sejagat
PEMUDAHCARAAN (PdPC) 2. Murid membincangkan tatacara menggunakan sumber dan menyebarkan maklumat demi
kesejahteraan sejagat
3. Murid menulis hasil perbincangan soalan latihan di dalam buku
Sains & Teknologi Modul Subjek / Modul HEBAT
Buku Teks Edaran/Lembaran Kerja
ABM/BBM Buku Rujukan/Buku Patriotisme
Model/Gambar/Carta Lain-lain : ______________
Kerja
Kreativiti & Inovasi
Bahasa Keusahawanan Kelestarian Global
ELEMEN MERENTAS Kelestarian Alam
KURIKULUM (EMK) Sekitar TMK Pendidikan Kewangan
REFLEKSI