HARIAN
MATA PELAJARAN
SEJARAH TAHUN LIMA
MINGGU 20 TARIKH 22/08/2022
HARI Isnin
KELAS 5 RUBY MASA 11.00 – 12.00 tengah hari
Standard Pembelajaran:
8.4 Mengekspresikan perasaan berkaitan dengan amalan adil demi kesejahteraan negara.
8.5 Mengamalkan sikap adil demi kesejahteraan negara.
JENIS PRAUJIAN
Melalui aktiviti soal jawab secara lisan.
TAHAP PENGAYAAN
Murid dapat:
1. Meluahkan perasaan masing-masing berkenaan amalan bersikap adil demi
OBJEKTIF kesejahteraan negara.
2. Menghubungkait amalan adil demi kesejahteraan negara dengan peranan diri
sendiri.
SET
Murid dirangsang dengan satu situasi untuk dibincangkan.
INDUKSI
1. Murid mambaca petikan yang diberi.
2. Murid membincangkan berkenaan teks dan mengenal pasti berkenaan bersikap adil
AKTIVITI demi kesejahteraan masyarakat.
PdP 3. Murid membincangkan dan meluahkan perasaan masing-masing berkenaan amalan
yang ditunjukkan dalam petikan.
PENERAPAN
Bahasa, Nilai Murni, Patriotisme, Kreativiti dan Inovasi, Teknologi Maklumat dan
EMK
Komunikasi.
KECERDAS
Interpersonal,
AN
PELBAGAI
Menganalis
KBAT
PAK-21 Collaboration
JENIS PASCAUJIAN
PBD dilaksanakan dari semasa ke semasa
REFLEKSI / IMPAK / CATATAN
Kehadiran : ____5 / 8_________
Mesyuarat Cuti Sakit ( MC )
...3.... orang murid mencapai objektif yang
ditetapkan. 2 Kursus Lain-lain :
murid tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan
khas CRK
dalam sesi pengajaran pada masa akan datang.
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN PENDIDIKAN MORAL TAHUN 4
TEMA: SAYA DAN JIRAN
UNIT: 8. KEADILAN KELAS: 4T MINGGU: 20
TAJUK: Tindakan Yang Adil MASA: 10.30 - 11.30 TARIKH: 24/8/2022
Terhadap Jiran TEMPOH: 60 minit HARI: Rabu
Standard Kandungan:
Standard Pembelajaran:
8.4 Mengamalkan tindakan yang adil terhadap jiran.
JENIS PRAUJIAN
Melalui aktiviti soal jawab secara lisan.
TAHAP PENGAYAAN
Murid dapat:
OBJEKTIF 1. Dapat menunjukkan secara main peranan tindakan bersikap adil terhadap jiran.
2. Menghubungkait amalan bertindak adil terhadap jiran dengan kesannya
SET INDUKSI
Murid dirangsang dengan satu situasi dan bincangkan.
1. Murid berbincang dalam kumpulan untuk latih diri bagi main peranan.
AKTIVITI PdP
2. Murid berlatih untuk main peranan.
PENERAPAN
EMK Bahasa, Nilai Murni, Patriotisme, Kreativiti dan Inovasi, Teknologi Maklumat dan Komunikasi.
KECERDASAN Interpersonal,
PELBAGAI
KBAT Menyatakan
PAK-21 Collaboration
JENIS PASCAUJIAN
PBD dilaksanakan dari semasa ke semasa
REFLEKSI / IMPAK / CATATAN
Kehadiran : ____5 / 8_________
...4.... orang murid mencapai objektif yang ditetapkan. 1 Mesyuarat Cuti Sakit ( MC )
murid tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas Kursus Lain-lain :
dalam sesi pengajaran pada masa akan datang.
CRK
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN PENDIDIKAN MORAL TAHUN 4
TEMA: SAYA DAN JIRAN
KELAS: 4T MINGGU: 20
UNIT: 8. KEADILAN
MASA: 9.30 - 10.00 TARIKH: 25/8/2022
TAJUK:AMALAN ADIL DEMI
TEMPOH: 60 minit HARI: Khamis
KESEJAHTERAAN NEGARA
Standard Kandungan:
Standard Pembelajaran:
8.1 Memberikan contoh tindakan yang adil terhadap jiran.
8.2 Menjelaskan kebaikan bersikap adil terhadap jiran.
JENIS PRAUJIAN
Melalui aktiviti soal jawab secara lisan.
TAHAP PENGAYAAN
Murid dapat:
OBJEKTIF
1. Menyatakan contoh tindakan yang adil terhadap jiran.
SET INDUKSI
Murid dirangsang dengan satu situasi dan bincangkan.
1. Murid berbincang dalam kumpulan berkaitan dengan tindakan yang adil terhadap jiran.
AKTIVITI PdP
PENERAPAN
EMK Bahasa, Nilai Murni, Patriotisme, Kreativiti dan Inovasi, Teknologi Maklumat dan Komunikasi.
KECERDASAN Interpersonal,
PELBAGAI
KBAT Menyatakan
PAK-21 Collaboration
JENIS PASCAUJIAN
PBD dilaksanakan dari semasa ke semasa
REFLEKSI / IMPAK / CATATAN
Kehadiran : ____7 / 8_________
...5.... orang murid mencapai objektif yang ditetapkan. 2 Mesyuarat Cuti Sakit ( MC )
murid tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas Kursus Lain-lain :
dalam sesi pengajaran pada masa akan datang.
CRK
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN PENDIDIKAN MORAL TAHUN 4
TEMA: SAYA DAN JIRAN
UNIT: 8. KEADILAN KELAS: 4T MINGGU: 21
TAJUK: Tindakan Yang Adil MASA: 7.30 - 8.30 TARIKH: 26/8/2022
Terhadap Jiran TEMPOH: 60 minit HARI: Jumaat
Standard Kandungan:
Standard Pembelajaran:
8.3 Menjelaskan kebaikan bersikap adil terhadap jiran.
8.4 Menghuraikan kesan jika tidak bertindak adil terhadap jiran.
JENIS PRAUJIAN
Melalui aktiviti soal jawab secara lisan.
TAHAP PENGAYAAN
Murid dapat:
OBJEKTIF 3. Menerangkan kebaikan bersikap adil terhadap jiran.
4. Menghubungkait amalan tidak bertindak adil terhadap jiran dengan kesannya
SET INDUKSI
Murid dirangsang dengan satu situasi dan bincangkan.
3. Murid diberi beberapa situasi kejiranan untuk dibincangkan.
AKTIVITI PdP
4. Murid membuat simulasi tentang tindakan yang adil terhadap jiran.
PENERAPAN
EMK Bahasa, Nilai Murni, Patriotisme, Kreativiti dan Inovasi, Teknologi Maklumat dan Komunikasi.
KECERDASAN Interpersonal,
PELBAGAI
KBAT Menyatakan
PAK-21 Collaboration
JENIS PASCAUJIAN
PBD dilaksanakan dari semasa ke semasa
REFLEKSI / IMPAK / CATATAN
Kehadiran : ____5 / 8_________
..... orang murid mencapai objektif yang ditetapkan. Mesyuarat Cuti Sakit ( MC )
murid tidak mencapai objektif akan diberi bimbingan khas Kursus / Lain-lain : Latihan
dalam sesi pengajaran pada masa akan datang. sukan
CRK