Anda di halaman 1dari 13

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN

700-730 Pagi BAHAS


37 Selasa 10/1/2023
3 A
HARMONI 30 minit MELAY
U
TEMA 4 : PERPADUAN

14. Kerjasama Asas


UNIT UNIT Kerjasama Asas Kesejahteraan
Kesejahteraan

KEMAHIRAN BAHASA 2.0 KEMAHIRAN MEMBACA


STANDARD KANDUNGAN 2.3 Membaca dan mengapresiasi karya sastera dan bukan sastera
2.3.1 Membaca dan mengenal pasti kandungan teks bahan sastera dan
STANDARD PEMBELAJARAN
bukan sastera; (iii) cerita
Pada akhir PdPC murid dapat :
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Menerangkan kandungan dan mengaitkan dengan maksud bersatu hati

KRITERIA KEJAYAAN Murid berjaya menerangkan kandungan dan mengaitkan dengan maksud bersatu hati dengan betul

Pengenalan :
Murid meneka huruf untuk permainan ‘Hangman’. Murid meneka perkataan tersebut.
Aktiviti :
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dengan tajuk pelajaran.
2. Murid diminta membuka buku teks ms 80.
3. Murid membaca dan memahami dialog tersebut. (KBAT)
AKTIVITI
4. Murid berbincang dalam kumpulan dan bentangkan hasil perbincangan. (PAK21)
PDPC
a) Watak dan kebolehan setiap haiwan dalam cerita.
b) Suasana tempat kejadian.
c) Nilai yang terdapat dalam cerita.
5. Secara berkumpulan, murid melakonkan dialog tersebut. (PBD)
Penutup :
Murid bersoal-jawab dengan guru semasa guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

BBB Buku Teks: 76, Buku Aktiviti: 87

SISTEM BAHASA Sebutan dan Intonasi


KBAT Menganalis KBAT Menganalis
Brainstorming
PAK-21 Brainstorming (Sumbangsaran) PAK-21
(Sumbangsaran)
TAHAP PENGUASAAN
TAHAP PENGUASAAN (PBS) 3 TAHAP PENGUASAAN (PBS) 3 (PBS)

REFLEKSI
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25 (PdPC)
MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU TAHUN 6
TEMA: 8 : EKONOMI,
KEUSAHAWANAN DAN KELAS: 6 AMANAH MINGGU: 37
PENGURUSAN KEWANGAN MASA: 8.30-10.00 pagi TARIKH: 10/1/2023
TEMPOH: 120 minit HARI: Selasa
UNIT: 22 : Sumber Ekonomi
TOPIK: Pasar Pagi Unik
Kod Standard Kandungan: Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: EMK
3.2 3.2.2 Kesungguhan Keusahawanan
Aspirasi Murid:
Kemahiran Kemahiran Kemahiran
Pengetahuan / / Pengetahuan / / Pengetahuan / /
Berfikir Berfikir Berfikir
OBJEKTIF PEMBELAJARAN (OP): KRITERIA KEJAYAAN (KK):
Pada akhir PdPC murid dapat: Murid berjaya menulis jawapan dengan memberikan
Menulis jawapan dengan memberikan cadangan. cadangan secara kritis dan kreatif.
SISTEM BAHASA / KEMAHIRAN BAHASA: BBB / SUMBER:
Sebutan dan Intonasi
Menulis Buku Teks: 170
STRATEGI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN IMPAK / REFLEKSI
Pengenalan:- ___ / ___ murid dapat mencapai
Murid meneliti gambar dan maklumat yang disediakan. objektif pembelajaran dengan baik dan
Aktiviti:- diberi latihan pengayaan.
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya
dengan tajuk pelajaran. ___ / ___ murid dapat mencapai
2. Murid membaca dan memahami isi kandungan forum tentang Pasar Pagi objektif pembelajaran dengan
Unik. bimbingan dan diberi latihan
3. Murid dibimbing menganalisis teks. (KBAT) pengukuhan.
4. Murid dibimbing menghasilkan jawapan dengan memberikan cadangan
secara kritis dan kreatif. (PBD) ___ / ___ murid tidak dapat mencapai
5. Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan kecil. objektif pembelajaran dan diberi
6. Murid menjalankan aktiviti forum maya untuk berbincang dan menulis latihan pemulihan.
jawapan dengan memberikan cadangan secara kritis dan kreatif. (PAK 21)
1. Setiap kumpulan diminta membentangkan hasil kerja di hadapan kelas. PdPC pada hari ini:
Penutup:- Memuaskan
Murid bersoal jawab dengan guru tentang isi pelajaran. Tidak memuaskan
Presentations (Persembahan)-
KBAT Menganalisis PAK-21
berkumpulan.
TAHAP PENGUASAAN 3 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD) Main Peranan
TINDAKAN SUSULAN UNTUK MURID
Pemulihan: Pengukuhan: Pengayaan:
Murid melakukan aktiviti dengan Murid diberikan lembaran kerja untuk Murid diberikan lembaran kerja untuk
bimbingan guru. pengukuhan pengayaan.
REFLEKSI
Tindakan:
PdPc akan diteruskan dengan topik baru.
PdPc akan diulang semula pada pembelajaran akan datang.
PdPc akan ditambahbaik dari sudut ___________________________________________________________

Mata pelajaran: Modul: Kemahiran Muzik Kelas: 4 Harmoni Tarikh: Minggu 37


Pendidikan muzik Topik: Nyanyian Tarikh:10/1/2022 Hari : Selasa
(Unit 3) Masa: 10.30-11.00
pagi
Kod Standard Nilai Moral: kerjasama Hubungan Rentasan Kurikulum: PJ dan Moral
Pembelajaran:2.1.1(KA) dan disiplin
2.1.2(KA) 2.1.3(KA)
Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan:
Pada akhir sesi pdpc, 1. Guru mengulangkaji lagu ”Beg Cantik Menawan” bersama murid.
murid-murid akan dapat 2. Murid-murid dibahagikan kepada 2 kumpulan.
menyanyikan lagu Beg 3. Kumpulan 1 akan menyanyikan dahulu kemudian kumpulan 2 akan masuk ketika
Cantik Menawan secara kumpulan 1 bernyanyi di bar 3.
lagu pusingan pada pic 4. Kumpulan 1 akan habis menyanyikan lagu dahulu kemudiannya kumpulan 2 akan
yang tepat. habis menyanyikan lagu tersebut.
5. Murid-murid bertukar kumpulan.
Konsep Utama/Perbendaharaan Kata Utama: Sumber:
Pic dan Lagu Pusingan Buku Teks Kesenian Muzik tahun 4
Rangka Pengajaran Impak /Refleksi
Aktiviti Permula Pop Corn Pengetahuan sedia ada
Bersoal jawab tentang lagu pusingan
aktiviti Utama 1. Menerangkan OP dan KK KBAT
2.Murid dibahagi dalam kumpulan menyanyikan lagu
Pembezaan pusingan
2. Guru mengulangkaji lagu ”Beg Cantik Menawan”
bersama murid.
3. Kumpulan 1 akan menyanyikan dahulu kemudian
kumpulan 2 akan masuk ketika kumpulan 1 bernyanyi
di bar 3.
4. Kumpulan 1 akan habis menyanyikan lagu dahulu
kemudiannya kumpulan 2 akan habis menyanyikan lagu
tersebut.
5. Murid-murid bertukar kumpulan.
aktiviti Planari Murid membuat persembahan di hadapan kelas rakan kumpulan lain
secara berkumpulan. memberi refleksi kepada
Pentaksiran kendiri kumpulan yang membuat
murid mengisi kad pentaksiran kendiri persembahan
Kerja susulan untuk Pemulihan Penguatkuasaan Pengayaan
murid. Penerangan semula menyanyikan lagu Menerangkan semula
Membuat ulangkaji untuk dengan lebih teliti pusingan tentang aktiviti yang
minggu depan telah dipelajari
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN

800-900 Pagi BAHAS


37 Rabu 11/1/2023
3 A
HARMONI 60 minit MELAY
U
TEMA 4 : PERPADUAN

15. Kerjasama Asas


UNIT UNIT Kerjasama Asas Kesejahteraan
Kesejahteraan

KEMAHIRAN BAHASA 2.0 KEMAHIRAN MEMBACA


STANDARD KANDUNGAN 2.3 Membaca dan mengapresiasi karya sastera dan bukan sastera
2.3.1 Membaca dan mengenal pasti kandungan teks bahan sastera dan
STANDARD PEMBELAJARAN
bukan sastera; (iii) cerita
Pada akhir PdPC murid dapat :
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Menerangkan kandungan dan mengaitkan dengan maksud bersatu hati

KRITERIA KEJAYAAN Murid berjaya menerangkan kandungan dan mengaitkan dengan maksud bersatu hati dengan betul

Pengenalan :
Murid meneka huruf untuk permainan ‘Hangman’. Murid meneka perkataan tersebut.
Aktiviti :
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dengan tajuk pelajaran.
2. Murid diminta membuka buku teks ms 80.
3. Murid membaca dan memahami dialog tersebut. (KBAT)
AKTIVITI
4. Murid berbincang dalam kumpulan dan bentangkan hasil perbincangan. (PAK21)
PDPC
d) Watak dan kebolehan setiap haiwan dalam cerita.
e) Suasana tempat kejadian.
f) Nilai yang terdapat dalam cerita.
5. Secara berkumpulan, murid melakonkan dialog tersebut. (PBD)
Penutup :
Murid bersoal-jawab dengan guru semasa guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

BBB Buku Teks: 76, Buku Aktiviti: 87

SISTEM BAHASA Sebutan dan Intonasi


KBAT Menganalis KBAT Menganalis
Brainstorming
PAK-21 Brainstorming (Sumbangsaran) PAK-21
(Sumbangsaran)
TAHAP PENGUASAAN
TAHAP PENGUASAAN (PBS) 3 TAHAP PENGUASAAN (PBS) 3 (PBS)
REFLEKSI

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN

1100-1200 t/hari BAHAS


37 Rabu 11/1/2023
3 A
HARMONI 60 minit MELAY
U
TEMA 4 : PERPADUAN

14. Kerjasama Asas


UNIT UNIT Kerjasama Asas Kesejahteraan
Kesejahteraan

KEMAHIRAN BAHASA 2.0 KEMAHIRAN MEMBACA


STANDARD KANDUNGAN 2.3 Membaca dan mengapresiasi karya sastera dan bukan sastera
2.3.1 Membaca dan mengenal pasti kandungan teks bahan sastera dan
STANDARD PEMBELAJARAN
bukan sastera; (iii) cerita
Pada akhir PdPC murid dapat :
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Menerangkan kandungan dan mengaitkan dengan maksud bersatu hati

KRITERIA KEJAYAAN Murid berjaya menerangkan kandungan dan mengaitkan dengan maksud bersatu hati dengan betul

Pengenalan :
Murid meneka huruf untuk permainan ‘Hangman’. Murid meneka perkataan tersebut.
Aktiviti :
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dengan tajuk pelajaran.
2. Murid diminta membuka buku teks ms 80.
3. Murid membaca dan memahami dialog tersebut. (KBAT)
AKTIVITI
4. Murid berbincang dalam kumpulan dan bentangkan hasil perbincangan. (PAK21)
PDPC
g) Watak dan kebolehan setiap haiwan dalam cerita.
h) Suasana tempat kejadian.
i) Nilai yang terdapat dalam cerita.
5. Secara berkumpulan, murid melakonkan dialog tersebut. (PBD)
Penutup :
Murid bersoal-jawab dengan guru semasa guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

BBB Buku Teks: 76, Buku Aktiviti: 87

SISTEM BAHASA Sebutan dan Intonasi


KBAT Menganalis KBAT Menganalis
PAK-21 Brainstorming (Sumbangsaran) PAK-21 Brainstorming
TAHAP PENGUASAAN
TAHAP PENGUASAAN (PBS) 3 TAHAP PENGUASAAN (PBS) 3 (PBS)

REFLEKSI

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25 (PdPC)


MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU TAHUN 6
TEMA: 8 : EKONOMI,
KEUSAHAWANAN DAN KELAS: 6 AMANAH MINGGU: 37
PENGURUSAN KEWANGAN MASA: 800-900 Pagi TARIKH: 12/1/2023
UNIT: 22 : Sumber Ekonomi TEMPOH: 60 minit HARI: Khamis
TOPIK: Tingkatkan Ekonomi Bersama
Kod Standard Kandungan: Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: EMK
5.3 5.3.3 Kesungguhan Keusahawanan
Aspirasi Murid:
Kemahiran Kemahiran Kemahiran
Pengetahuan / / Pengetahuan / / Pengetahuan / /
Berfikir Berfikir Berfikir
OBJEKTIF PEMBELAJARAN (OP): KRITERIA KEJAYAAN (KK):
Pada akhir PdPC murid dapat:
Murid berjaya mengenal pasti ayat aktif dan ayat pasif dan
Mengenal pasti ayat aktif dan ayat pasif.
membina ayat aktif dan ayat pasif untuk menyambung cerita
Menyambung cerita dengan membina ayat aktif dan ayat
dengan mengikut konteks yang betul.
pasif.
SISTEM BAHASA / KEMAHIRAN BAHASA: BBB / SUMBER:
Sebutan dan Intonasi
Tatabahasa Buku Teks: 172
STRATEGI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN IMPAK / REFLEKSI
Pengenalan:-
___ / ___ murid dapat mencapai
Murid mengimbas kembali pelajaran lalu.
objektif pembelajaran dengan baik dan
Aktiviti:-
diberi latihan pengayaan.
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya
dengan tajuk pelajaran.
___ / ___ murid dapat mencapai
2. Murid membaca dan memahami jalan cerita tentang perusahaan perniagaan
objektif pembelajaran dengan
kuih-muih tradisional.
bimbingan dan diberi latihan
3. Murid dibimbing memahami ayat aktif dan ayat pasif. (KBAT)
pengukuhan.
4. Murid dibimbing membina ayat aktif dan ayat pasif mengikut konteks. (PBD)
5. Murid mengenal pasti dan menyenaraikan ayat aktif dan ayat pasif dalam
___ / ___ murid tidak dapat mencapai
buku latihan.
objektif pembelajaran dan diberi
6. Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan kecil.
latihan pemulihan.
7. Murid berbincang untuk menyambung cerita dengan membina ayat aktif dan
ayat pasif daripada perkataan yang diberikan dengan mengikut konteks.
PdPC pada hari ini:
1. (PAK 21)
Memuaskan
Penutup:-
Tidak memuaskan
Murid bersoal jawab dengan guru tentang isi pelajaran.
Presentations (Persembahan)-
KBAT Mengaplikasi PAK-21
berkumpulan.
TAHAP PENGUASAAN 3 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD) Buku Latihan
TINDAKAN SUSULAN UNTUK MURID
Pemulihan: Pengukuhan: Pengayaan:
Murid melakukan aktiviti dengan Murid diberikan lembaran kerja untuk Murid diberikan lembaran kerja untuk
bimbingan guru. pengukuhan pengayaan.
REFLEKSI

Tindakan:
PdPc akan diteruskan dengan topik baru.
PdPc akan diulang semula pada pembelajaran akan datang.
PdPc akan ditambahbaik dari sudut ___________________________________________________________
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN

1100-1200 t/hari BAHAS


37 Khamis 12/1/2023
3 A
HARMONI 60 minit MELAY
U
TEMA 4 : PERPADUAN

14. Kerjasama Asas


UNIT UNIT Kerjasama Asas Kesejahteraan
Kesejahteraan
KEMAHIRAN BAHASA 2.0 KEMAHIRAN MEMBACA
STANDARD KANDUNGAN 2.3 Membaca dan mengapresiasi karya sastera dan bukan sastera
2.3.1 Membaca dan mengenal pasti kandungan teks bahan sastera dan
STANDARD PEMBELAJARAN
bukan sastera; (iii) cerita
Pada akhir PdPC murid dapat :
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Menerangkan kandungan dan mengaitkan dengan maksud bersatu hati

KRITERIA KEJAYAAN Murid berjaya menerangkan kandungan dan mengaitkan dengan maksud bersatu hati dengan betul

Pengenalan :
Murid meneka huruf untuk permainan ‘Hangman’. Murid meneka perkataan tersebut.
Aktiviti :
1. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dengan tajuk pelajaran.
2. Murid diminta membuka buku teks ms 80.
3. Murid membaca dan memahami dialog tersebut. (KBAT)
AKTIVITI
4. Murid berbincang dalam kumpulan dan bentangkan hasil perbincangan. (PAK21)
PDPC
a) Watak dan kebolehan setiap haiwan dalam cerita.
b) Suasana tempat kejadian.
c) Nilai yang terdapat dalam cerita.
5. Secara berkumpulan, murid melakonkan dialog tersebut. (PBD)
Penutup :
Murid bersoal-jawab dengan guru semasa guru membuat kesimpulan tentang isi pelajaran.

BBB Buku Teks: 76, Buku Aktiviti: 87

SISTEM BAHASA Sebutan dan Intonasi


KBAT Menganalis KBAT Menganalis
Brainstorming
PAK-21 Brainstorming (Sumbangsaran) PAK-21
(Sumbangsaran)
TAHAP PENGUASAAN
TAHAP PENGUASAAN (PBS) 3 TAHAP PENGUASAAN (PBS) 3 (PBS)

REFLEKSI
Mata pelajaran: Modul: Kemahiran Muzik Kelas: 4 Jujur Tarikh: Minggu 37
Pendidikan muzik Topik: Nyanyian Tarikh:12/1/2022 Hari:Khamis
(Unit 3) Masa: 12.00-12.30
t/hari
Kod Standard Nilai Moral: kerjasama Hubungan Rentasan Kurikulum: PJ dan Moral
Pembelajaran:2.1.1(KA) dan disiplin
2.1.2(KA) 2.1.3(KA)
Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan:
Pada akhir sesi pdpc, 1. Guru mengulangkaji lagu ”Beg Cantik Menawan” bersama murid.
murid-murid akan dapat 2. Murid-murid dibahagikan kepada 2 kumpulan.
menyanyikan lagu Beg 3. Kumpulan 1 akan menyanyikan dahulu kemudian kumpulan 2 akan masuk ketika
Cantik Menawan secara kumpulan 1 bernyanyi di bar 3.
lagu pusingan pada pic 4. Kumpulan 1 akan habis menyanyikan lagu dahulu kemudiannya kumpulan 2 akan
yang tepat. habis menyanyikan lagu tersebut.
5. Murid-murid bertukar kumpulan.
Konsep Utama/Perbendaharaan Kata Utama: Sumber:
Pic dan Lagu Pusingan Buku Teks Kesenian Muzik tahun 4
Rangka Pengajaran Impak /Refleksi
Aktiviti Permula Pop Corn Pengetahuan sedia ada
Bersoal jawab tentang lagu pusingan
aktiviti Utama 1. Menerangkan OP dan KK KBAT
2.Murid dibahagi dalam kumpulan menyanyikan lagu
Pembezaan pusingan
2. Guru mengulangkaji lagu ”Beg Cantik Menawan”
bersama murid.
3. Kumpulan 1 akan menyanyikan dahulu kemudian
kumpulan 2 akan masuk ketika kumpulan 1 bernyanyi
di bar 3.
4. Kumpulan 1 akan habis menyanyikan lagu dahulu
kemudiannya kumpulan 2 akan habis menyanyikan lagu
tersebut.
5. Murid-murid bertukar kumpulan.
aktiviti Planari Murid membuat persembahan di hadapan kelas rakan kumpulan lain
secara berkumpulan. memberi refleksi kepada
Pentaksiran kendiri kumpulan yang membuat
murid mengisi kad pentaksiran kendiri persembahan
Kerja susulan untuk Pemulihan Penguatkuasaan Pengayaan
murid. Penerangan semula menyanyikan lagu Menerangkan semula
Membuat ulangkaji untuk dengan lebih teliti pusingan tentang aktiviti yang
minggu depan telah dipelajari
Refleksi:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN TS25 (PdPC)


MATA PELAJARAN BAHASA MELAYU TAHUN 6 (PKJR)
TEMA: 8 : EKONOMI,
KEUSAHAWANAN DAN KELAS: 6 AMANAH MINGGU: 37
PENGURUSAN KEWANGAN MASA:800--900 Pagi TARIKH: 13/1/2023
UNIT: 22 : Sumber Ekonomi TEMPOH: 60 minit HARI: Jumaat
TOPIK: Tingkatkan Ekonomi Bersama
Kod Standard Kandungan: Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: EMK
5.3 5.3.3 Kesungguhan Keusahawanan
Aspirasi Murid:
Kemahiran Kemahiran Kemahiran
Pengetahuan / / Pengetahuan / / Pengetahuan / /
Berfikir Berfikir Berfikir
OBJEKTIF PEMBELAJARAN (OP): KRITERIA KEJAYAAN (KK):
Pada akhir PdPC murid dapat:
Murid berjaya mengenal pasti ayat aktif dan ayat pasif dan
Mengenal pasti ayat aktif dan ayat pasif.
membina ayat aktif dan ayat pasif untuk menyambung cerita
Menyambung cerita dengan membina ayat aktif dan ayat
dengan mengikut konteks yang betul.
pasif.
SISTEM BAHASA / KEMAHIRAN BAHASA: BBB / SUMBER:
Sebutan dan Intonasi
Tatabahasa Buku Teks: 172
STRATEGI PEMBELAJARAN DAN PEMUDAHCARAAN IMPAK / REFLEKSI
Pengenalan:-
Murid mengimbas kembali pelajaran lalu. ___ / ___ murid dapat mencapai
Aktiviti:- objektif pembelajaran dengan baik dan
8. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan kaitannya diberi latihan pengayaan.
dengan tajuk pelajaran.
9. Murid membaca dan memahami jalan cerita tentang perusahaan perniagaan ___ / ___ murid dapat mencapai
kuih-muih tradisional. objektif pembelajaran dengan
10. Murid dibimbing memahami ayat aktif dan ayat pasif. (KBAT) bimbingan dan diberi latihan
11. Murid dibimbing membina ayat aktif dan ayat pasif mengikut konteks. (PBD) pengukuhan.
12. Murid mengenal pasti dan menyenaraikan ayat aktif dan ayat pasif dalam
buku latihan. ___ / ___ murid tidak dapat mencapai
13. Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan kecil. objektif pembelajaran dan diberi
14. Murid berbincang untuk menyambung cerita dengan membina ayat aktif dan latihan pemulihan.
ayat pasif daripada perkataan yang diberikan dengan mengikut konteks.
1. (PAK 21) PdPC pada hari ini:
Penutup:- Memuaskan
Tidak memuaskan
Murid bersoal jawab dengan guru tentang isi pelajaran.

Presentations (Persembahan)-
KBAT Mengaplikasi PAK-21
berkumpulan.
TAHAP PENGUASAAN 3 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH (PBD) Buku Latihan
TINDAKAN SUSULAN UNTUK MURID
Pemulihan: Pengukuhan: Pengayaan:
Murid melakukan aktiviti dengan Murid diberikan lembaran kerja untuk Murid diberikan lembaran kerja untuk
bimbingan guru. pengukuhan pengayaan.
REFLEKSI
Tindakan:
PdPc akan diteruskan dengan topik baru.
PdPc akan diulang semula pada pembelajaran akan datang.
PdPc akan ditambahbaik dari sudut ___________________________________________________________
Mata pelajaran: Modul: Kreativiti Muzik Kelas: 2 Jujur Tarikh: Minggu 37
Kesenian komponen Topik: Pengkaryaan Tarikh:12/1/2022 Hari: Jumaat
muzik (Unit 2) Muzik Masa: 7.00-7.30 pagi
Kod Standard Nilai Moral: Hubungan Rentasan Kurikulum: PJ
Pembelajaran: bekerjasama
1.1.1(KT) 1.1.2(KT)
1.1.4(KT)
Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan:
Pada akhir sesi pdpc, 1. Melakukan pergerakan kreatif mengikut tangga melodi
murid-murid akan dapat 2. Menyatakan perbezaan tangga melodi
membuat pergerakan 3. Bermain Permainan Tangga Melodi
kreatif berdasarkan
melodi bertangga menaik,
menurung dan mendatar
yang diperdengarkan.
Konsep Utama/Perbendaharaan Kata Utama: Sumber:
Melodi menaik , menurun dan mendatar Buku Teks Kesenian Muzik tahun 2
Rangka Pengajaran Impak /Refleksi
Aktiviti Permula Pop Corn Pengetahuan sedia ada
bergerak secara simulasi berjalan, naik tangga dan
turun tangga
aktiviti Utama 1. Menerangkan OP dan KK KBAT
2. Murid dipecahkan kepada kumpulan. membezakan pergerakan
3. Murid mengenal pasti melodi bertangga menaik, kreatif melodi menaik,
menurun dan mendatar dengan melakukan pergerakan menurun dan mendatar
kreatif.
Pembezaan
4. Murid membezakan melodi bertangga menaik,
menurun dan mendatar dengan melakukan pergerakan
kreatif.
5. Murid melakukan Permainan Tangga Melodi.

aktiviti Planari Murid membuat persembahan di hadapan kelas rakan kumpulan lain
secara berkumpulan. memberi refleksi kepada
Pentaksiran kendiri kumpulan yang membuat
murid mengisi kad pentaksiran kendiri persembahan
Kerja susulan untuk Pemulihan Penguatkuasaan Pengayaan
murid. Penerangan semula pergerakan kreatif Menerangkan semula
Membuat ulangkaji untuk dengan lebih teliti berdasarkan melodi tentang aktiviti yang
minggu depan telah dipelajari
Refleksi:
Mata pelajaran: Modul: Kreativiti Muzik Kelas: 3 Jujur Tarikh: Minggu 37
Kesenian komponen Topik: Pengkaryaan Tarikh:12/1/2022 Hari:Jumaat
muzik (Unit 3) Muzik Masa :8.00-8.30 pagi
Kod Standard Nilai Moral: kerjasama Hubungan Rentasan Kurikulum: PJ dan Moral
Pembelajaran: dan disiplin
3.1.2(KA) 3.1.3(KA)
Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan:
Pada akhir sesi pdpc, 1. Menepuk corak irama latihan 1 dan latihan 2 berdasarkan ikon
murid-murid akan dapat 2. Bermain roda ciptaan untuk mendapatkan kad ikon
membuat 2 jenis corak 3. Susun ikon mengikut krativiti dalam kumpulan
irama menggunaan kad- 4. Membuat persembahan hasil ciptaan
kad imbasan dalam
kumpulang masing-masing
dengan bimbingan guru.
Konsep Utama/Perbendaharaan Kata Utama: Sumber:
Penciptaan Buku Teks Kesenian Muzik tahun 3
Rangka Pengajaran Impak /Refleksi
Aktiviti Permula Pop Corn Pengetahuan sedia ada
Bersoal jawab tentang corak irama

aktiviti Utama 1. Menerangkan OP dan KK KBAT


2. Murid dibahagi beberapa kumpulan Membuat ciptaan corak
Pembezaan irama melalui permainan
3. Murid membuat latihan menepuk corak irama roda ciptaan.
latihan 1 dan latihan 2.
4. Murid membuat ciptaan corak irama melalui
permainan roda ciptaan.
5. Murid membuat persembahan hasil ciptaan dalam
kumpulan masing-masing.
aktiviti Planari Murid membuat persembahan di hadapan kelas rakan kumpulan lain
secara berkumpulan. memberi refleksi kepada
Pentaksiran kendiri kumpulan yang membuat
murid mengisi kad pentaksiran kendiri persembahan
Kerja susulan untuk Pemulihan Penguatkuasaan Pengayaan
murid. Penerangan semula Membuat ciptaan corak Menerangkan semula
Membuat ulangkaji untuk dengan lebih teliti irama melalui permainan tentang aktiviti yang
minggu depan roda ciptaan. telah dipelajari
Refleksi:
