Anda di halaman 1dari 5

LOGO SEKOLAH

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN MORAL TAHUN 1

Choose an 20.3.2023 Choose an


Minggu Tarikh Hari
item. item.
Kelas Masa Kehadiran

11. Blog
Tema Diri Saya Nilai Kerajinan Unit
Kerajinan
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
11. Rajin dalam Perlakuan Harian 11.1 Menyatakan ciri-ciri bersikap rajin.
11.2 Membincangkan kebaikan bersikap rajin.
11.4 Mengekspresikan perasaan apabila bersikap rajin
dalam perlakuan seharian.
Objektif
Pada akhir sesi pembelajaran, sebilangan besar murid dapat:
1. Menyatakan contoh bersikap rajin.
2. Membincangkan kebaikan bersikap rajin
Rangka Pengajaran dan Pembelajaran
Konsep: Kok Heng Yang Jujur (Buku Teks:46)
1. Muri Menyatakan contoh bersikap rajin.
2. Membincangkan kebaikan bersikap rajin d bercerita berdasarkan tajuk dan gambar dengan
Aktiviti Pemula
bimbingan guru,
3. Murid mendengar penerangan guru tentang objektif pelajaran dan kriteria kejayaan yang
harus dicapai serta kaitannya dengan tajuk pelajaran.
4. Murid mendengar penerangan guru tentang isi kandungan/pengajaran.
5. Murid menjalankan aktiviti secara terkawal dengan bimbingan guru.
 Murid membaca dan memahami cerita.
Aktiviti Utama  Murid bercerita berdasarkan contoh perlakuan jujur yang lain dalam kehidupan
seharian.
o Nyatakan sikap jujur dalam situasi
6. Murid melengkapkan latihan berdasarkan tajuk yang telah dibincangkan
7. Murid menjalankan aktiviti kuiz mudah dengan bimbingan guru.
Aktiviti Penutup 8. Murid mendengar guru membuat kesimpulan dan rumusan daripada keseluruhan
pembelajaran hari ini.
Bahan Bantu Mengajar Pentaksiran dan Penilaian
Pentaksiran Secara Bertulis
Buku kerja
Buku aktiviti

Choose an item.
Refleksi
Choose an item.
Catatan Choose an item.
LOGO SEKOLAH

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN MORAL TAHUN 1

Choose an 20.3.2023 Choose an


Minggu Tarikh Hari
item. item.
Kelas Masa Kehadiran

11. Blog
Tema Diri Saya Nilai Kerajinan Unit
Kerajinan
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
11. Rajin dalam Perlakuan Harian 11.2 Membincangkan kebaikan bersikap rajin.
11.5 Mengamalkan sikap rajin dalam aktiviti seharian.
Objektif
Pada akhir sesi pembelajaran, sebilangan besar murid dapat:
1. Menerangkan kebaikan bersikap rajin
Rangka Pengajaran dan Pembelajaran
Pengukuhan: Labah-Labah Yang Rajin (Buku Teks: 52)
1. Murid bercerita berdasarkan tajuk dan gambar dengan bimbingan guru,
Aktiviti Pemula
2. Murid mendengar penerangan guru tentang objektif pelajaran dan kriteria kejayaan yang
harus dicapai serta kaitannya dengan tajuk pelajaran.
3. Murid mendengar penerangan guru tentang isi kandungan/pengajaran.
4. Murid menjalankan aktiviti secara terkawal dengan bimbingan guru.
1. Murid memahami cerita.
Aktiviti Utama
2. Murid memahami tentang sikap kerajinan yang ditunjukkan oleh labah-labah untuk
membina sarang yang sempurna.
5. Murid melengkapkan latihan berdasarkan tajuk yang telah dibincangkan
6. Murid menjalankan aktiviti kuiz mudah dengan bimbingan guru.
Aktiviti Penutup 7. Murid mendengar guru membuat kesimpulan dan rumusan daripada keseluruhan
pembelajaran hari ini.
Bahan Bantu Mengajar Pentaksiran dan Penilaian
Pentaksiran Secara Bertulis
Buku kerja
Buku aktiviti

Choose an item.
Refleksi
Choose an item.
Catatan Choose an item.
LOGO SEKOLAH

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN MORAL TAHUN 1

Choose an 20.3.2023 Choose an


Minggu Tarikh Hari
item. item.
Kelas Masa Kehadiran

11. Blog
Tema Diri Saya Nilai Kerajinan Unit
Kerajinan
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
11. Rajin dalam Perlakuan Harian 11.2 Membincangkan kebaikan bersikap rajin.
11.4 Mengekspresikan perasaan apabila bersikap rajin
dalam perlakuan seharian.
11.5 Mengamalkan sikap rajin dalam aktiviti seharian.
Objektif
Pada akhir sesi pembelajaran, sebilangan besar murid dapat:
1. Membincangkan kebaikan bersikap rajin
Rangka Pengajaran dan Pembelajaran
Pemulihan: Menanam Pokok Bawang (Buku Teks: 53)
1. Murid bercerita berdasarkan tajuk dan gambar dengan bimbingan guru,
Aktiviti Pemula
2. Murid mendengar penerangan guru tentang objektif pelajaran dan kriteria kejayaan yang
harus dicapai serta kaitannya dengan tajuk pelajaran.
3. Murid mendengar penerangan guru tentang isi kandungan/pengajaran.
4. Murid menjalankan aktiviti Menanam Pokok Bawang secara terkawal dengan bimbingan
guru.
 Letakkan bawang merah ke dalam lubang bekas telur.
Aktiviti Utama
 Sediakan jadual tugasan untuk menyiram pokok-pokok bawang ini.
 Daun bawang sudah boleh dituai.
5. Murid melengkapkan latihan berdasarkan tajuk yang telah dibincangkan. (Penilaian - Buku
Teks: 10)
6. Murid menjalankan aktiviti kuiz mudah dengan bimbingan guru.
 Nyatakan faedah jika kamu rajin menjalankan tugas menyiram pokok bawang.
Aktiviti Penutup  Apakah perasaan kamu apabila melihat hasil tanaman itu?
7. Murid mendengar guru membuat kesimpulan dan rumusan daripada keseluruhan
pembelajaran hari ini.
Bahan Bantu Mengajar Pentaksiran dan Penilaian
Pentaksiran Secara Bertulis
Buku kerja
Buku aktiviti

Choose an item.
Refleksi
Choose an item.
Catatan Choose an item.
LOGO SEKOLAH

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN MORAL TAHUN 1

Choose an 20.3.2023 Choose an


Minggu Tarikh Hari
item. item.
Kelas Masa Kehadiran

11. Blog
Tema Diri Saya Nilai Kerajinan Unit
Kerajinan
Standard Kandungan Standard Pembelajaran
11. Rajin dalam Perlakuan Harian 11.1 Menyatakan ciri-ciri bersikap rajin.
11.3 Mencadangkan aktiviti yang menunjukkan sikap rajin.
Objektif
Pada akhir sesi pembelajaran, sebilangan besar murid dapat:
1. Menunjuk cara bersikap rajin dalam sesuatu situasi dengan bimbingan
Rangka Pengajaran dan Pembelajaran
Pemulihan: Bekas Pelbagai Guna (Buku Teks: 54-55)
1. Murid bercerita berdasarkan tajuk dan gambar dengan bimbingan guru,
Aktiviti Pemula
2. Murid mendengar penerangan guru tentang objektif pelajaran dan kriteria kejayaan yang
harus dicapai serta kaitannya dengan tajuk pelajaran.
3. Murid mendengar penerangan guru tentang isi kandungan/pengajaran.
4. Murid menjalankan aktiviti secara terkawal dengan bimbingan guru.
 Murid mengenal pasti barang kitar semula yang lain.
 Murid menghasilkan Bekas Pelbagai Guna.
o Gunting botol minuman.
o Lukis dan gunting kertas warna.
Aktiviti Utama o Tulis cogan kata.
o Lekatkan guntingan kertas warna dan cogan kata.
o Bekas pelbagai guna ini boleh dijadikan bekas pensel atau pasu bunga.
o Murid membuat dan menghias bekas pelbagai guna mengikut kreativiti masing-
masing.
5. Murid melengkapkan latihan berdasarkan tajuk yang telah dibincangkan. (Penilaian - Buku
Teks: 56)
6. Murid menjalankan aktiviti kuiz mudah dengan bimbingan guru.
 Cadangkan aktiviti lain yang boleh kamu lakukan.
Aktiviti Penutup
6. Murid mendengar guru membuat kesimpulan dan rumusan daripada keseluruhan
pembelajaran hari ini.
Bahan Bantu Mengajar Pentaksiran dan Penilaian
Pentaksiran Secara Bertulis
Buku kerja
Buku aktiviti

Refleksi Choose an item.


Choose an item.
Catatan Choose an item.
