Anda di halaman 1dari 13

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATEMATIK TAHUN 1
TARIKH 22/5/2023 MASA 07.30 – 08.00
MINGGU 9 HARI Isnin KELAS 1 GEMILANG
TEMA NOMBOR HINGGA 100
TAJUK Tulis 11 Hingga 20
STANDARD KANDUNGAN 1.2 Nilai nombor.
1.3 Menulis nombor.
STANDARD
1.2.2(i) Menentukan nilai nombor hingga 100 dengan menunjukkan kuantiti bagi nombor yang diberi
PEMBELAJARAN
1.3.1 Menulis nombor dalam angka dan perkataan.
KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
ASPIRASI MURID Etika dan Kerohanian
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid Murid dapat:
dapat: 1. Menentukan nilai nombor hingga 100 dengan
1. Menentukan nilai nombor hingga 100 dengan menunjukkan kuantiti bagi nombor yang diberi
menunjukkan kuantiti bagi nombor yang diberi 2. Menulis ___ daripada dua nombor dalam angka dan
2. Menulis dua nombor dalam angka dan perkataan perkataan
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
1. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
2. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
3. Murid mengimbas semula tentang konsep kenali 11 hingga 20. dahulu dan
merangsang
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) pengetahuan sedia
1. Murid memerhatikan gambar dan situasi yang diberikan. BT1 halaman 20. ada murid.
2. Murid menulis nombor 11 hingga 20 dalam angka dan perkataan dengan betul.  Guru menggunakan
3. Murid melakukan aktiviti secara berpasangan. strategi pembelajaran
4. Seorang murid menyebut nombor dan seorang murid lagi menulis dalam angka kolaboratif dan
dan perkataan. Duplicate Double (Tiru Dia) koperatif dengan
5. Murid menulis nombor dalam angka dan perkataan. BA1 halaman 28-37. Write It menerapkan PAK21
Out (Tuliskanlah) dan elemen
6. Murid melengkapkan lembaran kerja yang diberikan. sekolahku sejahtera
7. Sesi perbincangan dijalankan antara guru dan murid untuk mengukuhkan supaya ada interaksi
pemahaman. antara murid dan
memotivasikan
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP ) murid.
1. Murid membuat rumusan berkaitan isi pelajaran tentang kenali 11 hingga 20  Menilai kefahaman
dengan bimbingan guru. murid tentang
pembelajaran hari ini
.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 20 BUKU AKTIVITI Halaman 28-37
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21 Duplicate Double (Tiru Dia)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21 Write It Out (Tuliskanlah)
Konstektual
KBAT Menilai PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI - KB -
EMK : ILMU & Pendidikan Moral PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATEMATIK TAHUN 1
TARIKH 22/5/2023 MASA 08.30–09.30/11.00–11.30
MINGGU 9 HARI Isnin KELAS 1 BESTARI
TEMA NOMBOR HINGGA 100
TAJUK Tulis 11 Hingga 20
STANDARD KANDUNGAN 1.2 Nilai nombor.
1.3 Menulis nombor.
STANDARD
1.2.2(i) Menentukan nilai nombor hingga 100 dengan menunjukkan kuantiti bagi nombor yang diberi
PEMBELAJARAN
1.3.1 Menulis nombor dalam angka dan perkataan.
KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
ASPIRASI MURID Etika dan Kerohanian
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid Murid dapat:
dapat: 3. Menentukan nilai nombor hingga 100 dengan
3. Menentukan nilai nombor hingga 100 dengan menunjukkan kuantiti bagi nombor yang diberi
menunjukkan kuantiti bagi nombor yang diberi 4. Menulis ___ daripada dua nombor dalam angka dan
4. Menulis dua nombor dalam angka dan perkataan perkataan
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
4. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
5. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
6. Murid mengimbas semula tentang konsep kenali 11 hingga 20. dahulu dan
merangsang
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) pengetahuan sedia
8. Murid memerhatikan gambar dan situasi yang diberikan. BT1 halaman 20. ada murid.
9. Murid menulis nombor 11 hingga 20 dalam angka dan perkataan dengan betul.  Guru menggunakan
10. Murid melakukan aktiviti secara berpasangan. strategi pembelajaran
11. Seorang murid menyebut nombor dan seorang murid lagi menulis dalam angka kolaboratif dan
dan perkataan. Duplicate Double (Tiru Dia) koperatif dengan
12. Murid menulis nombor dalam angka dan perkataan. BA1 halaman 28-37. Write It menerapkan PAK21
Out (Tuliskanlah) dan elemen
13. Murid melengkapkan lembaran kerja yang diberikan. sekolahku sejahtera
14. Sesi perbincangan dijalankan antara guru dan murid untuk mengukuhkan supaya ada interaksi
pemahaman. antara murid dan
memotivasikan
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP ) murid.
2. Murid membuat rumusan berkaitan isi pelajaran tentang kenali 11 hingga 20  Menilai kefahaman
dengan bimbingan guru. murid tentang
pembelajaran hari ini
.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 20 BUKU AKTIVITI Halaman 28-37
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21 Duplicate Double (Tiru Dia)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21 Write It Out (Tuliskanlah)
Konstektual
KBAT Menilai PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI - KB -
EMK : ILMU & Pendidikan Moral PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATEMATIK SK TAHUN 2
TARIKH 22/5/2023 MASA 10.00 – 11.00/12.00 – 12.30
MINGGU 9 HARI Isnin KELAS 2 DEDIKASI
NOMBOR HINGGA 1000
TEMA /TAJUK
Susun Nombor
STANDARD 1.3.1 Membilang nombor
PEMBELAJARAN 1.3.2 Melengkapkan sebarang rangkaian nombor
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
OBJEKTIF 1. Membilang dua nombor
2. Melengkapkan sebarang dua rangkaian nombor
1. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu
2. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia
ada murid.
3. Murid mendengar penerangan guru tentang bilang nombor
4. Murid memerhati gambar dan teks yang diberikan.
5. Murid melakukan perbincangan dan bersoal jawab tentang bilang
nombor.
6. Murid menyebut dan membilang nombor menggunakan objek, kad
gambar dan abacus melalui aktiviti. Shout Out (Laungan)
7. Murid membilang dan melengkapkan rangkaian nombor menggunakan
pelbagai bahan.
AKTIVITI 8. Murid menjalankan aktiviti permainan di luar kelas dengan menyusun
PENGAJARAN
nombor pelbagai tertib
9. Murid melengkapkan nombor yang terdapat dalam gambar melalui
aktiviti permainan membilang Guess Game (Tekalah)
10. Murid melengkapkan soalan yang diberikan dengan jawapan yang
betul. BT halaman 28.
11. Murid melengkapkan dalam tertib menaik atau menurun. Count
12. Murid membilang menurun dan melengkapkannya.
13. Murid mewarnakan rangkaian nombor mengikut warna yang
ditentukan. Color me
14. Murid membuat rumusan isi pelajaran tentang bilang nombor dengan
bimbingan guru.
☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi
latihan pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi
REFLEKSI
latihan pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
PENDIDIKAN JASMANI SJK TAHUN 3
TARIKH 23/5/2023 MASA 07.00 – 07.30 PAGI
MINGGU 9
HARI Selasa KELAS 3 CEMERLANG

SERANG SAMPAI MENANG


TEMA / TAJUK
Hantaran Pantas Elak Dipintas
1.5.1 Menghantar bola menggunakan tangan, kaki dan alatan
1.5.2 Menerima bola menggunakan tangan, kaki dan alatan
STANDARD 1.5.5 Memintas hantaran bola pemain lawan
PEMBELAJARAN
2.5.1 Menerangkan lakuan semasa menghantar dan menerima bola menggunakan tangan, kaki dan alatan.

5.4.1 Memilih sendiri rakan untuk membentuk kumpulan.


Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
1. Menghantar bola menggunakan tangan, kaki dan alatan
2. Menerima bola menggunakan tangan, kaki dan alatan
OBJEKTIF 3. Memintas hantaran bola pemain lawan
4. Menerangkan lakuan semasa menghantar dan menerima bola menggunakan
tangan, kaki dan alatan
5. Memilih sendiri rakan untuk membentuk kumpulan
1. Murid diingatkan kembali tentang pelajaran yang lalu.
2. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid.
3. Murid memberi perhatian terhadap penerangan guru tentang hantaran pantas elak
dipintas.
4. Murid diminta untuk menyatakan permainan tersebut dalam permainan kategori
serangan.
5. Murid diberi masa untuk meneliti dan memahami gambar dan aktiviti yang
AKTIVITI
diberikan.
PENGAJARAN
6. Murid menjalankan aktiviti menghantar dan memintas bola dengan menggunakan
kaki dengan betul dan selamat. Test It Out (Jalankan Ujian)
7. Murid akan diberi masa untuk melakukan pemanasan badan
8. Murid perlu melibatkan diri ketika menjalankan aktiviti.
9. Murid akan dipantau oleh guru ketika menjalankan aktiviti.
10. Murid membuat refleksi terhadap isi pelajaran tentang hantaran pantas elak dipintas
dengan bimbingan guru.

☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATEMATIK TAHUN 1
TARIKH 23/5/2023 MASA 07.30 – 08.30
MINGGU 9 HARI Selasa KELAS 1 GEMILANG
TEMA NOMBOR HINGGA 100
TAJUK Tulis 11 Hingga 20
STANDARD KANDUNGAN 1.2 Nilai nombor.
1.3 Menulis nombor.
STANDARD
1.2.2(i) Menentukan nilai nombor hingga 100 dengan menunjukkan kuantiti bagi nombor yang diberi
PEMBELAJARAN
1.3.1 Menulis nombor dalam angka dan perkataan.
KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
ASPIRASI MURID Etika dan Kerohanian
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid Murid dapat:
dapat: 5. Menentukan nilai nombor hingga 100 dengan
5. Menentukan nilai nombor hingga 100 dengan menunjukkan kuantiti bagi nombor yang diberi
menunjukkan kuantiti bagi nombor yang diberi 6. Menulis ___ daripada dua nombor dalam angka dan
6. Menulis dua nombor dalam angka dan perkataan perkataan
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
7. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
8. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
9. Murid mengimbas semula tentang konsep kenali 11 hingga 20. dahulu dan
merangsang
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) pengetahuan sedia
15. Murid memerhatikan gambar dan situasi yang diberikan. BT1 halaman 20. ada murid.
16. Murid menulis nombor 11 hingga 20 dalam angka dan perkataan dengan betul.  Guru menggunakan
17. Murid melakukan aktiviti secara berpasangan. strategi pembelajaran
18. Seorang murid menyebut nombor dan seorang murid lagi menulis dalam angka kolaboratif dan
dan perkataan. Duplicate Double (Tiru Dia) koperatif dengan
19. Murid menulis nombor dalam angka dan perkataan. BA1 halaman 28-37. Write It menerapkan PAK21
Out (Tuliskanlah) dan elemen
20. Murid melengkapkan lembaran kerja yang diberikan. sekolahku sejahtera
21. Sesi perbincangan dijalankan antara guru dan murid untuk mengukuhkan supaya ada interaksi
pemahaman. antara murid dan
memotivasikan
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP ) murid.
3. Murid membuat rumusan berkaitan isi pelajaran tentang kenali 11 hingga 20  Menilai kefahaman
dengan bimbingan guru. murid tentang
pembelajaran hari ini
.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 20 BUKU AKTIVITI Halaman 28-37
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21 Duplicate Double (Tiru Dia)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21 Write It Out (Tuliskanlah)
Konstektual
KBAT Menilai PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI - KB -
EMK : ILMU & Pendidikan Moral PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATEMATIK TAHUN 1
TARIKH 23/5/2023 MASA 09.00–09.30/10.30–11.30
MINGGU 9 HARI Selasa KELAS 1 BESTARI
TEMA NOMBOR HINGGA 100
TAJUK Tulis 11 Hingga 20
STANDARD KANDUNGAN 1.2 Nilai nombor.
1.3 Menulis nombor.
STANDARD
1.2.2(i) Menentukan nilai nombor hingga 100 dengan menunjukkan kuantiti bagi nombor yang diberi
PEMBELAJARAN
1.3.1 Menulis nombor dalam angka dan perkataan.
KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
ASPIRASI MURID Etika dan Kerohanian
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid Murid dapat:
dapat: 7. Menentukan nilai nombor hingga 100 dengan
7. Menentukan nilai nombor hingga 100 dengan menunjukkan kuantiti bagi nombor yang diberi
menunjukkan kuantiti bagi nombor yang diberi 8. Menulis ___ daripada dua nombor dalam angka dan
8. Menulis dua nombor dalam angka dan perkataan perkataan
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
10. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
11. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
12. Murid mengimbas semula tentang konsep kenali 11 hingga 20. dahulu dan
merangsang
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) pengetahuan sedia
22. Murid memerhatikan gambar dan situasi yang diberikan. BT1 halaman 20. ada murid.
23. Murid menulis nombor 11 hingga 20 dalam angka dan perkataan dengan betul.  Guru menggunakan
24. Murid melakukan aktiviti secara berpasangan. strategi pembelajaran
25. Seorang murid menyebut nombor dan seorang murid lagi menulis dalam angka kolaboratif dan
dan perkataan. Duplicate Double (Tiru Dia) koperatif dengan
26. Murid menulis nombor dalam angka dan perkataan. BA1 halaman 28-37. Write It menerapkan PAK21
Out (Tuliskanlah) dan elemen
27. Murid melengkapkan lembaran kerja yang diberikan. sekolahku sejahtera
28. Sesi perbincangan dijalankan antara guru dan murid untuk mengukuhkan supaya ada interaksi
pemahaman. antara murid dan
memotivasikan
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP ) murid.
4. Murid membuat rumusan berkaitan isi pelajaran tentang kenali 11 hingga 20  Menilai kefahaman
dengan bimbingan guru. murid tentang
pembelajaran hari ini
.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 20 BUKU AKTIVITI Halaman 28-37
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21 Duplicate Double (Tiru Dia)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21 Write It Out (Tuliskanlah)
Konstektual
KBAT Menilai PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI - KB -
EMK : ILMU & Pendidikan Moral PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI SK TAHUN 6
TARIKH 24/5/2023 MASA 07.00 – 07.30 PAGI
MINGGU 9 HARI Rabu KELAS 6 GEMILANG
Kategori Serangan
TEMA / TAJUK
Bulatan Gembira
1.6.1 Menghantar bola kepada rakan yang diadang oleh pemain lawan.
1.6.2 Menerima bola ketika diadang oleh pemain lawan.
STANDARD
PEMBELAJARAN 2.6.2 Mengaplikasi konsep pergerakan yang sesuai semasa menerima bola apabila diadang olehpemain lawa

5.4.2 Melibatkan diri secara aktif sebagai ahli kumpulan.


Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat :

OBJEKTIF 1. membuat hantaran dan menerima hantaran pelbagai arah dengan tepat
walaupun diadang oleh rakan.
1. Murid diingatkan kembali tentang pelajaran yang lalu
2. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada
murid.
3. Murid memberi perhatian terhadap penerangan guru.
4. Melakukan aktiviti memanaskan badan.
5. Murid dan guru membuat demontrasi menghantar dan menerima denga
seorang murid membuat hadangan.
6. Murid perlu menghantar bola dengan pantas.
7. Pastikan rakan yang menerima bola sudah bersedia. Rakan yang akan
menerima bola boleh bergerak kiri dan kanan bagi menggelakkan adangan
AKTIVITI pihak lawan. Gunakan isyarat semasa hendak menerima bola. (Games)
PENGAJARAN
8. Tiga orang murid dalam satu kumpulan. Seorang akan menghantar kepada
rakannya. Seorang rakan lagi akan membuat adangan semasa rakannya
membuat balingan dan menerima bola. Buat secara bergilir.
9. Permainan kecil. Murid dalam kumpulan tiga segi. Bola dihantar dari murid
A ke B dan C. Murid O dalam ruang tiga segi akan cuba memintas untuk
mendapatkan bola. Murid yang dapat memintas akan menjadi penghantar
dan penerima bola manakala penghantar yang bola dipintas akan menjadi
murid O.
10. Murid melakukan aktiviti penyejukkan.
11. Murid membuat refleksi terhadap isi pelajaran dengan bimbingan guru.
☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi
latihan pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi
REFLEKSI
latihan pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATEMATIK SK TAHUN 2
TARIKH 24/5/2023 MASA 07.30 – 08.30/11.00 – 11.30
MINGGU 9 HARI Rabu KELAS 2 BESTARI
NOMBOR HINGGA 1000
TEMA /TAJUK
Susun Nombor
STANDARD 1.3.1 Membilang nombor
PEMBELAJARAN 1.3.2 Melengkapkan sebarang rangkaian nombor
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
OBJEKTIF 3. Membilang dua nombor
4. Melengkapkan sebarang dua rangkaian nombor
15. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu
16. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia
ada murid.
17. Murid mendengar penerangan guru tentang bilang nombor
18. Murid memerhati gambar dan teks yang diberikan.
19. Murid melakukan perbincangan dan bersoal jawab tentang bilang
nombor.
20. Murid menyebut dan membilang nombor menggunakan objek, kad
gambar dan abacus melalui aktiviti. Shout Out (Laungan)
21. Murid membilang dan melengkapkan rangkaian nombor menggunakan
pelbagai bahan.
AKTIVITI 22. Murid menjalankan aktiviti permainan di luar kelas dengan menyusun
PENGAJARAN
nombor pelbagai tertib
23. Murid melengkapkan nombor yang terdapat dalam gambar melalui
aktiviti permainan membilang Guess Game (Tekalah)
24. Murid melengkapkan soalan yang diberikan dengan jawapan yang
betul. BT halaman 28.
25. Murid melengkapkan dalam tertib menaik atau menurun. Count
26. Murid membilang menurun dan melengkapkannya.
27. Murid mewarnakan rangkaian nombor mengikut warna yang
ditentukan. Color me
28. Murid membuat rumusan isi pelajaran tentang bilang nombor dengan
bimbingan guru.
☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi
latihan pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi
REFLEKSI
latihan pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATEMATIK TAHUN 1
TARIKH 24/5/2023 MASA 08.30–09.00/10.00–11.00
MINGGU 9 HARI Rabu KELAS 1 GEMILANG
TEMA NOMBOR HINGGA 100
TAJUK Tulis 11 Hingga 20
STANDARD KANDUNGAN 1.2 Nilai nombor.
1.3 Menulis nombor.
STANDARD
1.2.2(i) Menentukan nilai nombor hingga 100 dengan menunjukkan kuantiti bagi nombor yang diberi
PEMBELAJARAN
1.3.1 Menulis nombor dalam angka dan perkataan.
KEMAHIRAN TMK 1.11 Menghasil dan menyunting imej, audio atau video.
ASPIRASI MURID Etika dan Kerohanian
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid Murid dapat:
dapat: 9. Menentukan nilai nombor hingga 100 dengan
9. Menentukan nilai nombor hingga 100 dengan menunjukkan kuantiti bagi nombor yang diberi
menunjukkan kuantiti bagi nombor yang diberi 10. Menulis ___ daripada dua nombor dalam angka dan
10. Menulis dua nombor dalam angka dan perkataan perkataan
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
13. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu  Guru merangsang
14. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid. kembali pelajaran
15. Murid mengimbas semula tentang konsep kenali 11 hingga 20. dahulu dan
merangsang
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) pengetahuan sedia
29. Murid memerhatikan gambar dan situasi yang diberikan. BT1 halaman 20. ada murid.
30. Murid menulis nombor 11 hingga 20 dalam angka dan perkataan dengan betul.  Guru menggunakan
31. Murid melakukan aktiviti secara berpasangan. strategi pembelajaran
32. Seorang murid menyebut nombor dan seorang murid lagi menulis dalam angka kolaboratif dan
dan perkataan. Duplicate Double (Tiru Dia) koperatif dengan
33. Murid menulis nombor dalam angka dan perkataan. BA1 halaman 28-37. Write It menerapkan PAK21
Out (Tuliskanlah) dan elemen
34. Murid melengkapkan lembaran kerja yang diberikan. sekolahku sejahtera
35. Sesi perbincangan dijalankan antara guru dan murid untuk mengukuhkan supaya ada interaksi
pemahaman. antara murid dan
memotivasikan
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP ) murid.
5. Murid membuat rumusan berkaitan isi pelajaran tentang kenali 11 hingga 20  Menilai kefahaman
dengan bimbingan guru. murid tentang
pembelajaran hari ini
.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU TEKS Halaman 20 BUKU AKTIVITI Halaman 28-37
ELEMEN SEKOLAHKU Selamat, Seronok ,Sehat PAK-21 Duplicate Double (Tiru Dia)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Pembelajaran PAK-21 Write It Out (Tuliskanlah)
Konstektual
KBAT Menilai PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI - KB -
EMK : ILMU & Pendidikan Moral PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


PENDIDIKAN JASMANI SJK TAHUN 3
TARIKH 25/5/2023 MASA 07.00 – 07.30 PAGI
MINGGU 9
HARI Khamis KELAS 3 CEMERLANG

SERANG SAMPAI MENANG


TEMA / TAJUK
Hantaran Pantas Elak Dipintas
1.5.1 Menghantar bola menggunakan tangan, kaki dan alatan
1.5.2 Menerima bola menggunakan tangan, kaki dan alatan
STANDARD 1.5.5 Memintas hantaran bola pemain lawan
PEMBELAJARAN
2.5.1 Menerangkan lakuan semasa menghantar dan menerima bola menggunakan tangan, kaki dan alatan.

5.4.1 Memilih sendiri rakan untuk membentuk kumpulan.


Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
6. Menghantar bola menggunakan tangan, kaki dan alatan
7. Menerima bola menggunakan tangan, kaki dan alatan
OBJEKTIF 8. Memintas hantaran bola pemain lawan
9. Menerangkan lakuan semasa menghantar dan menerima bola menggunakan
tangan, kaki dan alatan
10. Memilih sendiri rakan untuk membentuk kumpulan

AKTIVITI 11. Murid diingatkan kembali tentang pelajaran yang lalu.

PENGAJARAN 12. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid.
13. Murid memberi perhatian terhadap penerangan guru tentang hantaran pantas elak
dipintas.
14. Murid diminta untuk menyatakan permainan tersebut dalam permainan kategori
serangan.
15. Murid diberi masa untuk meneliti dan memahami gambar dan aktiviti yang
diberikan.
16. Murid menjalankan aktiviti menghantar dan memintas bola dengan menggunakan
kaki dengan betul dan selamat. Test It Out (Jalankan Ujian)
17. Murid akan diberi masa untuk melakukan pemanasan badan
18. Murid perlu melibatkan diri ketika menjalankan aktiviti.
19. Murid akan dipantau oleh guru ketika menjalankan aktiviti.
20. Murid membuat refleksi terhadap isi pelajaran tentang hantaran pantas elak dipintas
dengan bimbingan guru.

☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATEMATIK SK TAHUN 2
TARIKH 25/5/2023 MASA 07.30 – 08.30/10.00 – 10.30
MINGGU 9 HARI Khamis KELAS 2 DEDIKASI
NOMBOR HINGGA 1000
TEMA /TAJUK
Susun Nombor
STANDARD 1.3.1 Membilang nombor
PEMBELAJARAN 1.3.2 Melengkapkan sebarang rangkaian nombor
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
OBJEKTIF 5. Membilang dua nombor
6. Melengkapkan sebarang dua rangkaian nombor
AKTIVITI 29. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu
PENGAJARAN
30. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia
ada murid.
31. Murid mendengar penerangan guru tentang bilang nombor
32. Murid memerhati gambar dan teks yang diberikan.
33. Murid melakukan perbincangan dan bersoal jawab tentang bilang
nombor.
34. Murid menyebut dan membilang nombor menggunakan objek, kad
gambar dan abacus melalui aktiviti. Shout Out (Laungan)
35. Murid membilang dan melengkapkan rangkaian nombor menggunakan
pelbagai bahan.
36. Murid menjalankan aktiviti permainan di luar kelas dengan menyusun
nombor pelbagai tertib
37. Murid melengkapkan nombor yang terdapat dalam gambar melalui
aktiviti permainan membilang Guess Game (Tekalah)
38. Murid melengkapkan soalan yang diberikan dengan jawapan yang
betul. BT halaman 28.
39. Murid melengkapkan dalam tertib menaik atau menurun. Count
40. Murid membilang menurun dan melengkapkannya.
41. Murid mewarnakan rangkaian nombor mengikut warna yang
ditentukan. Color me
42. Murid membuat rumusan isi pelajaran tentang bilang nombor dengan
bimbingan guru.
☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi
latihan pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi
REFLEKSI
latihan pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MATEMATIK SK TAHUN 2
TARIKH 25/5/2023 MASA 09.00 – 09.30/11.00 – 12.00
MINGGU 9 HARI Khamis KELAS 2 BESTARI
NOMBOR HINGGA 1000
TEMA /TAJUK
Susun Nombor
STANDARD 1.3.1 Membilang nombor
PEMBELAJARAN 1.3.2 Melengkapkan sebarang rangkaian nombor
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat:
OBJEKTIF 7. Membilang dua nombor
8. Melengkapkan sebarang dua rangkaian nombor
AKTIVITI 43. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu
PENGAJARAN
44. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia
ada murid.
45. Murid mendengar penerangan guru tentang bilang nombor
46. Murid memerhati gambar dan teks yang diberikan.
47. Murid melakukan perbincangan dan bersoal jawab tentang bilang
nombor.
48. Murid menyebut dan membilang nombor menggunakan objek, kad
gambar dan abacus melalui aktiviti. Shout Out (Laungan)
49. Murid membilang dan melengkapkan rangkaian nombor menggunakan
pelbagai bahan.
50. Murid menjalankan aktiviti permainan di luar kelas dengan menyusun
nombor pelbagai tertib
51. Murid melengkapkan nombor yang terdapat dalam gambar melalui
aktiviti permainan membilang Guess Game (Tekalah)
52. Murid melengkapkan soalan yang diberikan dengan jawapan yang
betul. BT halaman 28.
53. Murid melengkapkan dalam tertib menaik atau menurun. Count
54. Murid membilang menurun dan melengkapkannya.
55. Murid mewarnakan rangkaian nombor mengikut warna yang
ditentukan. Color me
56. Murid membuat rumusan isi pelajaran tentang bilang nombor dengan
bimbingan guru.
☐___ RANCANGAN PENGAJARAN
/ ___ orang murid HARIAN
dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi
PENDIDIKAN JASMANI SK TAHUN 6
latihan pengayaan
TARIKH / pengukuhan
26/5/2023 MASA 08.30 – 09.00 PAGI
MINGGU 9
☐___ / ___ orang murid tidak
HARI Jumaat
menguasai objektif6pembelajaran
KELAS GEMILANG dan diberi
REFLEKSI Kategori Serangan
latihan pemulihan
TEMA / TAJUK
Bulatan Gembira
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
1.6.1 Menghantar bola kepada rakan yang diadang oleh pemain lawan.
1.6.2 Menerima bola ketika diadang oleh pemain lawan.
STANDARD
PEMBELAJARAN 2.6.2 Mengaplikasi konsep pergerakan yang sesuai semasa menerima bola apabila diadang olehpemain lawa

5.4.2 Melibatkan diri secara aktif sebagai ahli kumpulan.


Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat :

OBJEKTIF 2. membuat hantaran dan menerima hantaran pelbagai arah dengan tepat
walaupun diadang oleh rakan.
12. Murid diingatkan kembali tentang pelajaran yang lalu
13. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada
murid.
14. Murid memberi perhatian terhadap penerangan guru.
15. Melakukan aktiviti memanaskan badan.
16. Murid dan guru membuat demontrasi menghantar dan menerima denga
seorang murid membuat hadangan.
17. Murid perlu menghantar bola dengan pantas.
18. Pastikan rakan yang menerima bola sudah bersedia. Rakan yang akan
menerima bola boleh bergerak kiri dan kanan bagi menggelakkan adangan
AKTIVITI pihak lawan. Gunakan isyarat semasa hendak menerima bola. (Games)
PENGAJARAN
19. Tiga orang murid dalam satu kumpulan. Seorang akan menghantar kepada
rakannya. Seorang rakan lagi akan membuat adangan semasa rakannya
membuat balingan dan menerima bola. Buat secara bergilir.
20. Permainan kecil. Murid dalam kumpulan tiga segi. Bola dihantar dari murid
A ke B dan C. Murid O dalam ruang tiga segi akan cuba memintas untuk
mendapatkan bola. Murid yang dapat memintas akan menjadi penghantar
dan penerima bola manakala penghantar yang bola dipintas akan menjadi
murid O.
21. Murid melakukan aktiviti penyejukkan.
22. Murid membuat refleksi terhadap isi pelajaran dengan bimbingan guru.
☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi
latihan pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi
REFLEKSI
latihan pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
