Anda di halaman 1dari 8

SMK DATUK MANSOR

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

TARIKH

MASA
MATA
MATEMATIK
PELAJARAN
KELAS 4 SYED AL-BUKHARI

STATISTIK DAN KEBARANGKALIAN


TEMA / TAJUK
9.0 KEBARANGKALIAN PERISTIWA BERGABUNG

STANDARD
9.1 Peristiwa Bergabung
KANDUNGAN

Pelajar dapat
STANDARD
9.1.1.Memerihalkan peristiwa bergabung dan menyeraikan peristiwa bergabung yang
PEMBELAJARAN
mungkin

OBJEKTIF Di akhir pembelajaran, 6 orang plajar dalam kelas dapat menjawab 3 soalan latihan
PELAJARAN menyeraikan peristiwa bergabung yang mungkin

1. Pendahuluan
Guru menerangkan standard kandungan dan standard pembelajaran

2. Guru menerangkan maksud peristiwa bergabung dan menyeraikan peristiwa


AKTIVITI PdP bergabung yang mungkin dengan menunjukkan beberapa contoh

3. Dua orang murid dipilih menjawab soalan di depan kelas secara bergilir.

4. Penilaian Praktis Kendiri 9.1a (soalan 1-3)


EMK/ PENGISIAN
Bahasa, Kelestarian Alam Sekitar, Nilai Murni, Sains dan Teknologi, Petriotisme,
KURIKULUM /
Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan, Teknologi Maklumat dan Komunikasi,
KEMAHIRAN
Kelestarian Global, Pendidikan Kewangan.
NILAI TAMBAH

MODE PDPC /
Laptop, LCD, Pen Marker, Papan putih, Buku Teks, Whatssap, Pembaris, Kertas graf
BBM

AKTIVITI
PENGUKUHAN / Praktis Kendiri 9.1a
PENTAKSIRAN
PdP

( / ) murid dapat mencapai objektif pembelajaran dan jawab soalan Praktis


REFLEKSI Kendiri .
( / ) murid yang belum menguasai perlu dibimbing semasa PdP berikutnya

CATATAN PdP tidak dapat dijalankan kerana ……………


SMK DATUK MANSOR
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

TARIKH

MASA
MATA
MATEMATIK
PELAJARAN
KELAS 4 SYED AL-BUKHARI

STATISTIK DAN KEBARANGKALIAN


TEMA / TAJUK
9.0 KEBARANGKALIAN PERISTIWA BERGABUNG

STANDARD
9. 2 Peristiwa Bersandar dan Peristiwa Tak Bersandar
KANDUNGAN

STANDARD Pelajar dapat


PEMBELAJARAN 9.1.1 Membezakan peristiwa bersandar dan peristiwa tak bersandar..

OBJEKTIF Di akhir pembelajaran, 6 orang plajar dalam kelas dapat menjawab 3 soalan latihan
PELAJARAN Membezakan peristiwa bersandar dan peristiwa tak bersandar.

1. Pendahuluan
Guru menerangkan standard kandungan dan standard pembelajaran

2. Guru menerangkan maksud peristiwa bersandar dan peristiwa tak bersandar


AKTIVITI PdP dengan menunjukkan beberapa contoh

3. Dua orang murid dipilih menjawab soalan di depan kelas secara bergilir.

4. Penilaian Praktis Kendiri 9.2 a (soalan 1-3)


EMK/ PENGISIAN
Bahasa, Kelestarian Alam Sekitar, Nilai Murni, Sains dan Teknologi, Petriotisme,
KURIKULUM /
Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan, Teknologi Maklumat dan Komunikasi,
KEMAHIRAN
Kelestarian Global, Pendidikan Kewangan.
NILAI TAMBAH

MODE PDPC /
Laptop, LCD, Pen Marker, Papan putih, Buku Teks, Whatssap, Pembaris, Kertas graf
BBM

AKTIVITI
PENGUKUHAN / Praktis Kendiri 9.2a
PENTAKSIRAN
PdP

( / ) murid dapat mencapai objektif pembelajaran dan jawab soalan Praktis


REFLEKSI Kendiri .
( / ) murid yang belum menguasai perlu dibimbing semasa PdP berikutnya

CATATAN PdP tidak dapat dijalankan kerana ……………


SMK DATUK MANSOR
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

TARIKH

MASA
MATA
MATEMATIK
PELAJARAN
KELAS 4 SYED AL-BUKHARI

STATISTIK DAN KEBARANGKALIAN


TEMA / TAJUK
9.0 KEBARANGKALIAN PERISTIWA BERGABUNG

STANDARD
9. 2 Peristiwa Bersandar dan Peristiwa Tak Bersandar
KANDUNGAN

STANDARD Pelajar dapat membuat dan menentusahkan konjektur tentang rumus kebarangkalian
PEMBELAJARAN peristiwa bergabung..

Di akhir pembelajaran, 6 orang plajar dalam kelas dapat menjawab 2 soalan latihan
OBJEKTIF
membuat dan menentusahkan konjektur tentang rumus kebarangkalian peristiwa
PELAJARAN
bergabung.
1. Pendahuluan
Guru menerangkan standard kandungan dan standard pembelajaran

2. Guru membuat dan menentusahkan konjektur tentang rumus kebarangkalian


AKTIVITI PdP peristiwa bergabung.menunjukkan dengan menunjukkan beberapa contoh

3. Dua orang murid dipilih menjawab soalan di depan kelas secara bergilir.

4. Penilaian Praktis Kendiri 9.2b (soalan 1 dan 3)


EMK/ PENGISIAN
Bahasa, Kelestarian Alam Sekitar, Nilai Murni, Sains dan Teknologi, Petriotisme,
KURIKULUM /
Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan, Teknologi Maklumat dan Komunikasi,
KEMAHIRAN
Kelestarian Global, Pendidikan Kewangan.
NILAI TAMBAH

MODE PDPC /
Laptop, LCD, Pen Marker, Papan putih, Buku Teks, Whatssap, Pembaris, Kertas graf
BBM

AKTIVITI
PENGUKUHAN / Praktis Kendiri 9.2b
PENTAKSIRAN
PdP

( / ) murid dapat mencapai objektif pembelajaran dan jawab soalan Praktis


REFLEKSI Kendiri .
( / ) murid yang belum menguasai perlu dibimbing semasa PdP berikutnya

CATATAN PdP tidak dapat dijalankan kerana ……………


SMK DATUK MANSOR
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

TARIKH

MASA
MATA
MATEMATIK
PELAJARAN
KELAS 4 SYED AL-BUKHARI

STATISTIK DAN KEBARANGKALIAN


TEMA / TAJUK
9.0 KEBARANGKALIAN PERISTIWA BERGABUNG

STANDARD
9. 2 Peristiwa Bersandar dan Peristiwa Tak Bersandar
KANDUNGAN

STANDARD Pelajar dapat menentusahkan kebarangkalian peristiwa bergabung bagi peristiwa


PEMBELAJARAN bersandar dan peristiwa tak bersandar

Di akhir pembelajaran, 6 orang plajar dalam kelas dapat menjawab 3 soalan latihan
OBJEKTIF
menentusahkan kebarangkalian peristiwa bergabung bagi peristiwa bersandar dan
PELAJARAN
peristiwa tak bersandar

1. Pendahuluan
Guru menerangkan standard kandungan dan standard pembelajaran

2. Guru menentusahkan kebarangkalian peristiwa bergabung bagi peristiwa


AKTIVITI PdP bersandar dan peristiwa tak bersandar dengan menunjukkan beberapa contoh

3. Dua orang murid dipilih menjawab soalan di depan kelas secara bergilir.

4. Penilaian Praktis Kendiri 9.2c (soalan 1, 2, 4)


EMK/ PENGISIAN
Bahasa, Kelestarian Alam Sekitar, Nilai Murni, Sains dan Teknologi, Petriotisme,
KURIKULUM /
Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan, Teknologi Maklumat dan Komunikasi,
KEMAHIRAN
Kelestarian Global, Pendidikan Kewangan.
NILAI TAMBAH

MODE PDPC /
Laptop, LCD, Pen Marker, Papan putih, Buku Teks, Whatssap, Pembaris, Kertas graf
BBM

AKTIVITI
PENGUKUHAN / Praktis Kendiri 9.2c
PENTAKSIRAN
PdP

( / ) murid dapat mencapai objektif pembelajaran dan jawab soalan Praktis


REFLEKSI Kendiri .
( / ) murid yang belum menguasai perlu dibimbing semasa PdP berikutnya

CATATAN PdP tidak dapat dijalankan kerana ……………


SMK DATUK MANSOR
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

TARIKH

MASA
MATA
MATEMATIK
PELAJARAN
KELAS 4 SYED AL-BUKHARI

STATISTIK DAN KEBARANGKALIAN


TEMA / TAJUK
9.0 KEBARANGKALIAN PERISTIWA BERGABUNG

STANDARD
9.3 Peristiwa Saling Ekslusif dan Tidak Saling Ekslusif
KANDUNGAN

STANDARD Pelajar dapat membezakan peristiwa saling ekslusif dan tidak saling ekslusif.
PEMBELAJARAN

Di akhir pembelajaran, 6 orang plajar dalam kelas dapat menjawab 2 soalan latihan
OBJEKTIF
membezakan peristiwa saling ekslusif dan tidak saling ekslusif.
PELAJARAN

1. Pendahuluan
Guru menerangkan standard kandungan dan standard pembelajaran

2. Guru menerangkan perbezaan peristiwa saling ekslusif dan tidak saling


AKTIVITI PdP ekslusif.dengan menunjukkan beberapa contoh

3. Dua orang murid dipilih menjawab soalan di depan kelas secara bergilir.

4. Penilaian Praktis Kendiri 9.3a (soalan 1, 2)


EMK/ PENGISIAN
Bahasa, Kelestarian Alam Sekitar, Nilai Murni, Sains dan Teknologi, Petriotisme,
KURIKULUM /
Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan, Teknologi Maklumat dan Komunikasi,
KEMAHIRAN
Kelestarian Global, Pendidikan Kewangan.
NILAI TAMBAH

MODE PDPC /
Laptop, LCD, Pen Marker, Papan putih, Buku Teks, Whatssap, Pembaris, Kertas graf
BBM

AKTIVITI
PENGUKUHAN / Praktis Kendiri 9.3a
PENTAKSIRAN
PdP

( / ) murid dapat mencapai objektif pembelajaran dan jawab soalan Praktis


REFLEKSI Kendiri .
( / ) murid yang belum menguasai perlu dibimbing semasa PdP berikutnya

CATATAN PdP tidak dapat dijalankan kerana ……………


SMK DATUK MANSOR
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

TARIKH

MASA
MATA
MATEMATIK
PELAJARAN
KELAS 4 SYED AL-BUKHARI

STATISTIK DAN KEBARANGKALIAN


TEMA / TAJUK
9.0 KEBARANGKALIAN PERISTIWA BERGABUNG

STANDARD
9.3 Peristiwa Saling Ekslusif dan Tidak Saling Ekslusif
KANDUNGAN
Pelajar dapat membuat dan menentusahkan konjektur tentang rumus kebarangkalian
STANDARD
peristiwa saling ekslusif dan tidak saling ekslusif.
PEMBELAJARAN

Di akhir pembelajaran, 6 orang plajar dalam kelas dapat menjawab 3 soalan latihan
OBJEKTIF membuat dan menentusahkan konjektur tentang rumus kebarangkalian peristiwa
PELAJARAN saling ekslusif dan tidak saling ekslusif.

1. Pendahuluan
Guru menerangkan standard kandungan dan standard pembelajaran

2. Guru membuat dan menentusahkan konjektur tentang rumus kebarangkalian


peristiwa saling ekslusif dan tidak saling ekslusif dengan menunjukkan beberapa
AKTIVITI PdP
contoh

3. Dua orang murid dipilih menjawab soalan di depan kelas secara bergilir.

4. Penilaian Praktis Kendiri 9.3b (soalan 1, 2)


EMK/ PENGISIAN
Bahasa, Kelestarian Alam Sekitar, Nilai Murni, Sains dan Teknologi, Petriotisme,
KURIKULUM /
Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan, Teknologi Maklumat dan Komunikasi,
KEMAHIRAN
Kelestarian Global, Pendidikan Kewangan.
NILAI TAMBAH

MODE PDPC /
Laptop, LCD, Pen Marker, Papan putih, Buku Teks, Whatssap, Pembaris, Kertas graf
BBM

AKTIVITI
PENGUKUHAN / Praktis Kendiri 9.3b
PENTAKSIRAN
PdP

( / ) murid dapat mencapai objektif pembelajaran dan jawab soalan Praktis


REFLEKSI Kendiri .
( / ) murid yang belum menguasai perlu dibimbing semasa PdP berikutnya

CATATAN PdP tidak dapat dijalankan kerana ……………


SMK DATUK MANSOR
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

TARIKH

MASA
MATA
MATEMATIK
PELAJARAN
KELAS 4 SYED AL-BUKHARI

STATISTIK DAN KEBARANGKALIAN


TEMA / TAJUK
9.0 KEBARANGKALIAN PERISTIWA BERGABUNG

STANDARD
9.3 Peristiwa Saling Ekslusif dan Tidak Saling Ekslusif
KANDUNGAN

STANDARD Pelajar dapat menentusahkan kebarangkalian peristiwa bergabung bagi peristiwa


PEMBELAJARAN saling ekslusif dan tidak saling ekslusif.

Di akhir pembelajaran, 6 orang plajar dalam kelas dapat menjawab 3 soalan latihan
OBJEKTIF
menentusahkan kebarangkalian peristiwa bergabung bagi peristiwa saling ekslusif
PELAJARAN
dan tidak saling ekslusif.

1. Pendahuluan
Guru menerangkan standard kandungan dan standard pembelajaran

2. Guru menentusahkan kebarangkalian peristiwa bergabung bagi peristiwa saling


AKTIVITI PdP ekslusif dan tidak saling ekslusif dengan menunjukkan beberapa contoh

3. Dua orang murid dipilih menjawab soalan di depan kelas secara bergilir.

4. Penilaian Praktis Kendiri 9.3c (soalan 1, 3, 4)


EMK/ PENGISIAN
Bahasa, Kelestarian Alam Sekitar, Nilai Murni, Sains dan Teknologi, Petriotisme,
KURIKULUM /
Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan, Teknologi Maklumat dan Komunikasi,
KEMAHIRAN
Kelestarian Global, Pendidikan Kewangan.
NILAI TAMBAH

MODE PDPC /
Laptop, LCD, Pen Marker, Papan putih, Buku Teks, Whatssap, Pembaris, Kertas graf
BBM

AKTIVITI
PENGUKUHAN / Praktis Kendiri 9.3c
PENTAKSIRAN
PdP

( / ) murid dapat mencapai objektif pembelajaran dan jawab soalan Praktis


REFLEKSI Kendiri .
( / ) murid yang belum menguasai perlu dibimbing semasa PdP berikutnya

CATATAN PdP tidak dapat dijalankan kerana ……………


SMK DATUK MANSOR
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

TARIKH

MASA
MATA
MATEMATIK
PELAJARAN
KELAS 4 SYED AL-BUKHARI

STATISTIK DAN KEBARANGKALIAN


TEMA / TAJUK
9.0 KEBARANGKALIAN PERISTIWA BERGABUNG

STANDARD
9.4 Aplikasi Kebarangkali-an Peristiwa Bergabung
KANDUNGAN

STANDARD Pelajar dapat menyelesaikan masalah yang melibatkan kebarangkalian peristiwa


PEMBELAJARAN bergabung.

OBJEKTIF Di akhir pembelajaran, 6 orang plajar dalam kelas dapat menjawab 3 soalan latihan
PELAJARAN menyelesaikan masalah yang melibatkan kebarangkalian peristiwa bergabung.

1. Pendahuluan
Guru menerangkan standard kandungan dan standard pembelajaran

2. Guru menunjukkan beberapa contoh menyelesaikan masalah yang melibatkan


AKTIVITI PdP kebarangkalian peristiwa bergabung.

3. Dua orang murid dipilih menjawab soalan di depan kelas secara bergilir.

4. Penilaian Praktis Kendiri 9.4a (soalan 1, 2, 4)


EMK/ PENGISIAN
Bahasa, Kelestarian Alam Sekitar, Nilai Murni, Sains dan Teknologi, Petriotisme,
KURIKULUM /
Kreativiti dan Inovasi, Keusahawanan, Teknologi Maklumat dan Komunikasi,
KEMAHIRAN
Kelestarian Global, Pendidikan Kewangan.
NILAI TAMBAH

MODE PDPC /
Laptop, LCD, Pen Marker, Papan putih, Buku Teks, Whatssap, Pembaris, Kertas graf
BBM

AKTIVITI
PENGUKUHAN / Praktis Kendiri 9.4a
PENTAKSIRAN
PdP

( / ) murid dapat mencapai objektif pembelajaran dan jawab soalan Praktis


REFLEKSI Kendiri .
( / ) murid yang belum menguasai perlu dibimbing semasa PdP berikutnya

CATATAN PdP tidak dapat dijalankan kerana ……………
