Anda di halaman 1dari 1

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN


BAHASA MELAYU SJK TAHUN 4
TARIKH 7/12/2022 MASA 10.30am - 11.30am
MINGGU 34
HARI Rabu KELAS
TEMA KUASAI SAINS, TEKNOLOGI DAN INOVASI
TAJUK Mesra Teknologi
STANDARD KANDUNGAN 2.2 Membaca, memahami, dan menaakul bahan multimedia.
STANDARD 2.2.1 Membaca dan memahami bahan grafik daripada multimedia untuk
PEMBELAJARAN membuat gambaran
KEMAHIRAN Kemahiran Membaca
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid Murid dapat :
dapat :
1.Membaca dan memahami bahan grafik 1.Mengenal pasti empat maklumat
daripada multimedia untuk membuat empat 2.Membuat empat gambaran.
gambaran.
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )
Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan Merangsang ingatan
terhadap pembelajaran terdahulu

1.Murid mendengar penerangan guru tentang kod QR (Kod Respons Pantas).


AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan, Bimbingan dan
maklum balas berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran bersesuaian untuk semua murid,
Peluang untuk belajar secara kolaboratif dan Pentaksiran untuk

1. Murid meneliti dan memahami bahan yang 5. Murid akan diberi masa untuk membuat
diberikan. gambaran
2. Murid dipilih untuk berkongsi kefahaman 6. Murid melengkapkan peta minda Kebaikan
mereka terhadap bahan yang diberikan Kod QR.
3. Murid membaca dan memahami bahan 7. Murid akan dipanggil secara rawak untuk
grafik. membacakan peta minda Kebaikan kod QR.
4. Murid membuat gambaran.
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
1. Murid merumuskan isi pelajaran tentang kod QR (Kod Respons Pantas).dengan bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU Buku Teks hlmn 129 Buku Aktivti 1 hlmn 000
ABM/BBM - STRATEGI PdP Konstruktivisme
PAK-21 Graphic Organiser PAK-21 Mind Map (Peta
(Pengurusan Grafik) Minda)
KBAT Menilai KB -
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
EMK : ILMU Sains dan Teknologi EMK : NILAI Rasional
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PELILAIAN
REFLEKSI ☐___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi
latihan pengayaan / pengukuhan
☐___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi
latihan pemulihan
☐ Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
