Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SMK

PEND SENI VISUAL TIINGKATAN 1


TARIKH 12/3/2023 MASA
MINGGU 2 HARI Ahad KELAS
BIDANG Sejarah dan Apresiasi Seni Visual
TAJUK Perkembangan Seni Visual di Malaysia
STANDARD KANDUNGAN 2. Eksplorasi Seni Eksplorasi maklumat daripada pelbagai sumber bagi
pengukuhan pemahaman terhadap Perkembangan Seni Visual di Malaysia
3. Ekspresi Seni Penzahiran idea dan konsep melalui pelbagai sumber dan
teknologi dalam penjanaan tugasan
STANDARD 2.1 Mengenal pasti tokoh dan karya: 2.1.1 Seni Halus, 2.1.2 Seni Reka,
PEMBELAJARAN
2.1.3 Seni Kraf
3.1 Menjana idea dalam tugasan perkembangan seni visual di Malaysia
-
ASPIRASI MURID Pengetahuan
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat : Murid akan :
1. Menghasilkan sebuah karya seni beserta 1. Menghasilkan sebuah karya seni beserta
penerangannya penerangannya dengan betul
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
1. Murid diingatkan kembali tentang pelajaran yang lalu.  Guru merangsang
2. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan mengadakan sesi kembali pelajaran
soal jawab dengan guru dahulu dan
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) merangsang
1. Murid mendengar penerangan guru tentang aktiviti hari ini pengetahuan sedia
2. Murid bersoal jawab selepas mendengar penerangan guru ada murid.
3. Murid bebas mencari pasangan masing-masing  Guru Menggunakan
4. Murid berbincang untuk memilih tajuk yang sesuai berdasarkan tema yang strategi pembelajaran
diberikan (Talk Patners) kolaboratif dan
5. Murid bebas mencari maklumat untuk menyiapkan tugasan melalui keratan akhbar, koperatif dengan
majalah atau internet menerapkan PAK21
6. Murid menggunting karya yang dipilih dan menampalnya dan elemen
7. Murid berbincang dengan pasangan mengenai penerangan yang sesuai (Dynamic sekolahku sejahtera
Duo) supaya ada interaksi
8. Murid menulis penerangan berkenaan karya seni yang dipilih antara murid dan
9. Murid menghantar tugasan yang sudah siap kepada guru memotivasikan murid.
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )  Menilai kefahaman
1. Murid diberi pujian kerana melibatkan diri secara aktif dalam aktiviti pembelajaran murid tentang
2. Murid merumuskan isi pelajaran tentang eksplorasi dan ekspresi seni dalam pembelajaran hari ini
perkembangan seni visual di Malaysia dengan bimbingan guru
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
ELEMEN 4C Comunication BUKU AKTIVITI Halaman 14

ELEMEN SEKOLAHKU Rasional PAK-21


Talk Partners (Rakan Berbual)
SEJAHTERA
STRATEGI PdP Konstruktivisme - PAK-21 Dynamic Duo (Dua Dinamik)
Mengembangkan idea
KBAT Menganalisis PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI PATRIOTISME Menghargai Tradisi KB Mengkonsepsikan idea
EMK : ILMU & Pendidikan Seni Visual PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
