Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN SMK

PEND SENI VISUAL TIINGKATAN 2


TARIKH 12/3/2023 MASA
MINGGU 3 HARI Ahad KELAS
BIDANG Sejarah dan Apresiasi Seni Visual
TAJUK Seni Ragam Hias Pengangkutan, Alat Permainan Rakyat & Alat Domestik
STANDARD KANDUNGAN 1.4 Penghayatan terhadap hasil karya seni dalam Seni Ragam Hias
Pengangkutan, Alat Permainan Rakyat dan Alat Domestik dengan
menggunakan Bahasa Seni Visual
-
STANDARD 1.4.1 Mempamerkan hasil karya
PEMBELAJARAN
1.4.2 Menghayati hasil karya sendiri dan rakan dengan menumpukan
pada aspek media dan teknik
1.4.3 Menjelaskan pengalaman sendiri dalam penghasilan karya
ASPIRASI MURID Kemahiran Berfikir
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pengajaran dan pembelajaran, murid dapat : Murid akan :
1. Mempamerkan karya seni ragam hias dalam 1. Mempamerkan karya seni ragam hias dengan betul
kelas 2. Menjelaskan pengalaman sendiri semasa
melaksanakan karya seni ragam hias
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI ) CATATAN / IMPAK
1. Murid diingatkan kembali tentang pelajaran yang lalu.  Guru merangsang
2. Murid mendengar penerangan guru tentang isi pelajaran dan mengadakan sesi kembali pelajaran
soal jawab dengan guru dahulu dan
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI ) merangsang
1. Murid berbincang sudut yang sesuai untuk dijadikan ruangan pameran pengetahuan sedia
2. Murid mengemas ruangan pameran ada murid.
3. Murid meletakkan karya seni ragam hias  Guru Menggunakan
4. Murid mempamerkan hasil karya seni ragam hias di stesen masing-masing strategi pembelajaran
5. Murid berjalan ke sekeliling ruang pameran (Gallery Walk) kolaboratif dan
6. Murid memerhati dan mencatat dalam buku nota koperatif dengan
7. Murid berbincang catatan mereka dalam kumpulan menerapkan PAK21
8. Murid menyatakan pandangan dan pengalaman mereka semasa menghasilkan dan elemen
karya seni ragam hias (Hot Seating) sekolahku sejahtera
9. Hasil kerja murid diberi penilaian oleh guru supaya ada interaksi
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP ) antara murid dan
1. Murid diberi pujian kerana melibatkan diri secara aktif dalam aktiviti pembelajaran memotivasikan murid.
2. Murid merumuskan isi pelajaran tentang apresiasi seni dalam seni ragam hias  Menilai kefahaman
dengan bimbingan guru murid tentang
pembelajaran hari ini
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
ELEMEN 4C Critikal thinking BUKU AKTIVITI Halaman 10

ELEMEN SEKOLAHKU Eksplorasi PAK-21 Gallery Walk (Jalan Galeri)


SEJAHTERA
STRATEGI PdP Memahami PAK-21 Hot Seating (Kerusi Panas)
(menjelaskan)
KBAT Mengingati PETA PEMIKIRAN -
EMK : NILAI PATRIOTISME Menjaga tradisi KB Mensistesis
EMK : ILMU & Pendidikan Seni Visual PENILAIAN P&P Pembentangan
PENDEKATAN BERTEMA
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PENILAIAN
TINDAKAN SUSULAN Pengukuhan Murid diberikan lembaran kerja untuk pengukuhan.
MURID
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana:
