RABU
RABU
1.6 Melakukan kemahiran asas permainan kategori serangan dengan lakuan yang betul.
STANDARD KANDUNGAN 2.6 Mengaplikasi konsep pergerakan dan prinsip mekanik dalam kemahiran asas permainan kategori
serangan
5.4 Membentuk kumpulan dan bekerjasama dalam kumpulan
1.6.1 Melakukan pelbagai cara hantaran bola ke sasaran dengan menggunakan alatan dan anggota
badan yang dibenarkan
STANDANRD PEMBELAJARAN
2.6.1 Menjelaskan perbezaan pelbagai cara menghantar bola ke sasaran
5.4.1 Melibatkan diri secara aktif sebagai ahli kumpulan
Pada akhir PdPC murid dapat :
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Melakukan hantaran bola ke sasaran dengan perlakuan yang betul.
Murid berjaya melakukan hantaran bola ke sasaran dengan perlakuan yang betul.
KRITERIA KEJAYAAN
1. Murid dalam kumpulan, melakukan pemanasan badan melalui aktiviti permainan kecil.
3. Gerak kerja kelas, murid dalam kumpulan melakukan aktiviti hantaran bola ke sasaran.
AKTIVITI
PDPC 4. Gerak kerja berpasangan, murid melakukan perlakuan hantaran bola ke sasaran.
5. Permainan kecil
6. Gerak kendur
BBB
KEHADIRAN : /
REFLEKSI / IMPAK
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
1.6 Melakukan kemahiran asas permainan kategori serangan dengan lakuan yang betul.
STANDARD KANDUNGAN 2.6 Mengaplikasikan konsep pergerakan dan prinsip mekanik dalam kemahiran asas permainan kategori
serangan.
5.4 Membentuk kumpulan dan bekerjasama dalam kumpulan.
1.6.1 Menghantar bola ke pelbagai jarak dan arah dengan menggunakan anggota badan dan alatan
yang dibenarkan.
STANDANRD PEMBELAJARAN
2.6.1 Menyatakan perbezaan aplikasikan daya semasa menghantar dan menerima bola pada
5.4.1 Memilih rakan untuk melakukan aktiviti secara berpasangan dan berkumpulan.
Pada akhir PdPC murid dapat :
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
Melakukan hantaran bola ke pelbagai jarak dan arah dengan pelakuan yang betul.
Murid berjaya melakukan hantaran bola ke sasaran dengan perlakuan yang betul.
KRITERIA KEJAYAAN
1. Murid dalam kumpulan, melakukan pemanasan badan melalui aktiviti permainan kecil.
3. Gerak kerja kelas, murid dalam kumpulan melakukan aktiviti hantaran bola ke sasaran.
AKTIVITI
PDPC 4. Gerak kerja berpasangan, murid melakukan perlakuan hantaran bola ke sasaran.
5. Permainan kecil
6. Gerak kendur
BBB
KEHADIRAN : /
REFLEKSI / IMPAK
MINGGU HARI TARIKH
7 Rabu 11/5/2022
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
Aktiviti pengajaran dan -
pembelajaran ditangguhkan kerana:
RANCANGAN PENGAJARAH HARIAN
PENDIDIKAN MORAL SK TAHUN 3
TARIKH 11/5/2022 MASA 10.40 – 11.40 PAGI
MINGGU 7 HARI Rabu KELAS 3 INTELEK
TEMA SAYA DAN SEKOLAH
TAJUK Murid Bertanggungjawab
STANDARD KANDUNGAN Tanggungjawab Di Sekolah
STANDARD PEMBELAJARAN 3.1 Menyenaraikan tanggungjawab di sekolah
3.2 Menjelaskan cara melaksanakan tanggungjawab mengikut
peranan dan tugas di sekolah
3.3 Menghuraikan kepentingan melaksanakan tanggungjawab di
sekolah.
OBJEKTIF KRITERIA KEJAYAAN
Pada akhir pebgajaran dan pembelajaran , murid dapat : Murid dapat :
1. Menyenaraikan __ daripada dua
1. Menyenaraikan dua tanggungjawab di tanggungjawab di sekolah
sekolah 2. Menjelaskan cara melaksanakan
2. Menjelaskan cara melaksanakan tanggungjawab mengikut peranan dan tugas
tanggungjawab mengikut peranan dan tugas di sekolah
di sekolah 3. Menghuraikan kepentingan melaksanakan
3. Menghuraikan kepentingan melaksanakan tanggungjawab di sekolah
tanggungjawab di sekolah
AKTIVITI PERMULAAN ( SET INDUKSI )
Aktiviti untuk menarik minat murid, memaklumkan kepada murid tentang OP dan KK dan
Merangsang ingatan terhadap pembelajaran terdahulu
1. Murid memberi perhatian terhadap penerangan guru tentang tanggungjawab di sekolah.
AKTIVITI UTAMA ( AKTIVITI )
Penerangan kandungan pembelajaran, Contoh dan tunjuk cara. Peluang membuat latihan,
Bimbingan dan maklum balas berterusan, Beri pelbagai gaya pembelajaran,Cabaran bersesuaian
untuk semua murid, Peluang untuk belajar secara kolaboratif dan Pentaksiran untuk
1. Murid mengimbas kembali tentang 5. Murid akan bertanya kepada guru jika tidak
tanggungjawab di sekolah. memahami lembaran kerja yang diberi
2. Murid bercerita mengenai tanggungjawab 6. Murid melengkapkan lembaran kerja yang
mereka di sekolah. diberikan. Fill It In (Isikannya)
3. Murid menganalisis gambar dan situasi yang 7. Murid menjalankan perbincangan dan
diberikan. bersoal jawab tentang lembaran kerja.
4. Murid diberi lembaran kerja. Round Table (Meja Bulat)
AKTIVITI PENUTUP ( PENUTUP )
1.Murid membuat rumusan isi pelajaran tentang tanggungjawab di sekolah dengan bimbingan guru.
KAEDAH PENGAJARAN Bersemuka
BUKU Buku Teks hlmn 018-019 Buku Aktiviti hlmn 000
ABM/BBM - STRATEGI PdP Pembelajaran
Konstektual
PAK-21 Fill It In (Isikannya) PAK-21
Round Table (Meja Bulat)
KBAT Menilai KB -
PETA PEMIKIRAN - PENILAIAN P&P Hasil Kerja Murid
EMK : ILMU Nilai Murni EMK : NILAI Bertanggungjawab
LATIHAN PEMULIHAN PENGAYAAN PENGUKUHAN
TP1 TP2 TP3 TP4 TP5 TP6
PELILAIAN
REFLEKSI ___ / ___ orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pengayaan / pengukuhan
___ / ___ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan
pemulihan
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana: