Selasa

Anda mungkin juga menyukai

Anda di halaman 1dari 5

SEKOLAH KEBANGSAAN CONVENT (1)

SEKOLAH KLUSTER KECEMERLANGAN


SEKOLAH CEMERLANG PEMBUDAYAAN KBAT
TRANFORMASI SEKOLAH 2025 (TS25)

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN 2023/24


BAHASA MELAYU
TAHUN 5
MINGGU 3 TARIKH 26/03/2024 MASA 0720 - 0750
KELAS 5C HARI SELASA JUMLAH MURID 30/31
HADIR
TEMA Kemasyarakatan

TAJUK Kerjasama Eratkan Hubungan


STANDARD 2.1.1 Membaca dan memahami maklumat tersurat dan tersirat untuk memberikan
PEMBELAJARAN respons

KEMAHIRAN Membaca
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat:
PEMBELAJARAN 1. Membaca dan maklumat tersurat dan tersirat untuk memberikan tiga respons.
Aktiviti pemula :
1. Murid diingatkan kembali tentang pelajaran yang lalu
2. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada
murid.
3. Murid mendengar penerangan guru tentang kita boleh.
Aktiviti Utama:
1. Murid meneliti gambar dan teks di halaman buku.
2. Murid menjalankan aktiviti secara individu.
3. Murid dipilih untuk membaca petikan di hadapan kelas. Hot Seating (Kerusi
AKTIVITI
Panas)
4. Murid diberi masa untuk menganalisis petikan.
5. Murid mengenal pasti maklumat tersurat dan tersirat dalam petikan. Spot It
(Kenali Ia)
6. Murid berbincang tentang respons yang sesuai terhadap maklumat tersurat
dan tersirat yang dikenal pasti.
Aktiviti Penutup:
Murid merumuskan isi pelajaran tentang kita boleh dengan bimbingan guru.

PAK 21 Hot Seat KBAT Mengaplikasi PETA I-THINK Peta buih

BBM Papan putih, buku teks, buku tulis, lembaran kerja


27/30 orang murid berjaya membaca petikan dengan betul.
REFLEKSI/IMPAK 3 orang murid masih memerlukan bimbingan dan arahan khusus.
SEKOLAH KEBANGSAAN CONVENT (1)
SEKOLAH KLUSTER KECEMERLANGAN
SEKOLAH CEMERLANG PEMBUDAYAAN KBAT
TRANFORMASI SEKOLAH 2025 (TS25)

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN 2023/24


BAHASA MELAYU
TAHUN 5
MINGGU 3 TARIKH 26/03/2024 MASA 1140 - 1240
KELAS 5B HARI SELASA JUMLAH MURID 28/31
HADIR
TEMA Kemasyarakatan

TAJUK Kerjasama Eratkan Hubungan


STANDARD 2.1.1 Membaca dan memahami maklumat tersurat dan tersirat untuk memberikan
PEMBELAJARAN respons

KEMAHIRAN Membaca
OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat:
PEMBELAJARAN 2. Membaca dan maklumat tersurat dan tersirat untuk memberikan tiga respons.
Aktiviti pemula :
4. Murid diingatkan kembali tentang pelajaran yang lalu
5. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada
murid.
6. Murid mendengar penerangan guru tentang kita boleh.
Aktiviti Utama:
7. Murid meneliti gambar dan teks di halaman buku.
8. Murid menjalankan aktiviti secara individu.
9. Murid dipilih untuk membaca petikan di hadapan kelas. Hot Seating (Kerusi
AKTIVITI
Panas)
10. Murid diberi masa untuk menganalisis petikan.
11. Murid mengenal pasti maklumat tersurat dan tersirat dalam petikan. Spot It
(Kenali Ia)
12. Murid berbincang tentang respons yang sesuai terhadap maklumat tersurat
dan tersirat yang dikenal pasti.
Aktiviti Penutup:
Murid merumuskan isi pelajaran tentang kita boleh dengan bimbingan guru.

PAK 21 Hot Seat KBAT Mengaplikasi PETA I-THINK Peta buih

BBM Papan putih, buku teks, buku tulis, lembaran kerja


26/28 orang murid berjaya membaca petikan dengan betul.
REFLEKSI/IMPAK 2 orang murid masih memerlukan bimbingan dan arahan khusus.
SEKOLAH KEBANGSAAN CONVENT (1) KLANG
SEKOLAH KLUSTER KECEMERLANGAN
SEKOLAH CEMERLANG PEMBUDAYAAN KBAT
TRANSFORMASI SEKOLAH 2025 (TS25)
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN 2024/2025
SEJARAH TAHUN 6

MINGGU 3 TARIKH 26/03/2024

KELAS 6A KEHADIRAN 25/27

WAKTU 0750 - 0850 TEMPOH MASA 60 MINIT

TEMA NEGARA MALAYSIA


TAJUK Tokoh dan Negeri yang terlibat dalam UNIT 1
Pembentukkan Malaysia

Standard 10.1.3 Menjelaskan tokoh-tokoh dan negeri-negeri yang terlibat dalam Pembentukan Malaysia.
Pembelajaran K10.1.7 Menghuraikan kepentingan mengekalkan kemakmuran dan perpaduan di Malaysia.

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat :


1. Menjelaskan tokoh-tokoh dan negeri-negeri yang terlibat dalam Pembentukan
Objektif
Malaysia.
2. Menghuraikan kepentingan mengekalkan kemakmuran dan perpaduan di Malaysia.

ABM/BBM Buku teks, buku tulis, papan putih EMK Bahasa Melayu

KBAT Soal jawab, mengaplikasi PAK21 Brain Racking

Aktiviti 1. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu


2. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid.
3. Murid tubuhkan kumpulan dan bincangkan tentang tokoh-tokoh yang berjasa dalam
Pembentukan Malaysia Brain Racking (Fikirkannya)
4. Murid bersoal jawab dengan guru berkaitan dengan tokoh yang berjasa dalam
pembentukkan Malaysia.
5. Murid bersoal jawab dengan guru dan melakukan aktiviti KBAT. (KBAT)
6. Murid dalam kumpulan akan memilih 1 daripada tokoh yang mereka pelajari dan kumpulkan
maklumat berkenaan tokoh tersebut.
7. Murid tubuhkan kumpulan dan bincangkan tentang tokoh-tokoh yang berjasa dalam
Pembentukan Malaysia Brain Racking (Fikirkannya)
8. Murid bersoal jawab dengan guru berkaitan dengan tokoh yang berjasa dalam
pembentukkan Malaysia.
9. Murid dalam kumpulan akan memilih 1 daripada tokoh yang mereka pelajari dan kumpulkan
maklumat berkenaan tokoh tersebut.
10. Murid dan guru membuat kesimpulan untuk keseluruhan mata perlajaran

Refleksi Guru 23/25 orang murid berjaya menjelaskan tokoh-tokoh dan negeri-negeri yang terlibat
dalam Pembentukan Malaysia

2 orang murid masih memerlukan bimbingan guru.


SEKOLAH KEBANGSAAN CONVENT (1) KLANG
SEKOLAH KLUSTER KECEMERLANGAN
SEKOLAH CEMERLANG PEMBUDAYAAN KBAT
TRANSFORMASI SEKOLAH 2025 (TS25)
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN 2024/2025
SEJARAH TAHUN 6

MINGGU 3 TARIKH 26/03/2024

KELAS 6B KEHADIRAN 27/29

WAKTU 1010 - 1110 TEMPOH MASA 60 MINIT

TEMA NEGARA MALAYSIA


TAJUK Tokoh dan Negeri yang terlibat dalam UNIT 1
Pembentukkan Malaysia

Standard 10.1.3 Menjelaskan tokoh-tokoh dan negeri-negeri yang terlibat dalam Pembentukan Malaysia.
Pembelajaran K10.1.7 Menghuraikan kepentingan mengekalkan kemakmuran dan perpaduan di Malaysia.

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran , murid dapat :


3. Menjelaskan tokoh-tokoh dan negeri-negeri yang terlibat dalam Pembentukan
Objektif
Malaysia.
4. Menghuraikan kepentingan mengekalkan kemakmuran dan perpaduan di Malaysia.

ABM/BBM Buku teks, buku tulis, papan putih EMK Bahasa Melayu

KBAT Soal jawab, mengaplikasi PAK21 Brain Racking

Aktiviti 11. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu


12. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada murid.
13. Murid tubuhkan kumpulan dan bincangkan tentang tokoh-tokoh yang berjasa dalam
Pembentukan Malaysia Brain Racking (Fikirkannya)
14. Murid bersoal jawab dengan guru berkaitan dengan tokoh yang berjasa dalam
pembentukkan Malaysia.
15. Murid bersoal jawab dengan guru dan melakukan aktiviti KBAT. (KBAT)
16. Murid dalam kumpulan akan memilih 1 daripada tokoh yang mereka pelajari dan kumpulkan
maklumat berkenaan tokoh tersebut.
17. Murid tubuhkan kumpulan dan bincangkan tentang tokoh-tokoh yang berjasa dalam
Pembentukan Malaysia Brain Racking (Fikirkannya)
18. Murid bersoal jawab dengan guru berkaitan dengan tokoh yang berjasa dalam
pembentukkan Malaysia.
19. Murid dalam kumpulan akan memilih 1 daripada tokoh yang mereka pelajari dan kumpulkan
maklumat berkenaan tokoh tersebut.
20. Murid dan guru membuat kesimpulan untuk keseluruhan mata perlajaran

Refleksi Guru 25/27 orang murid berjaya menjelaskan tokoh-tokoh dan negeri-negeri yang terlibat
dalam Pembentukan Malaysia

2 orang murid masih memerlukan bimbingan guru.
