Anda di halaman 1dari 2

SEKOLAH KEBANGSAAN CONVENT (1)

SEKOLAH KLUSTER KECEMERLANGAN


SEKOLAH CEMERLANG PEMBUDAYAAN KBAT
TRANFORMASI SEKOLAH 2025 (TS25)

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN 2023/24


BAHASA MELAYU
TAHUN 5
MINGGU 3 TARIKH 25/03/2024 MASA 0850 - 0920
KELAS 5B HARI ISNIN JUMLAH MURID 28/31
HADIR
TEMA Kemasyarakatan

TAJUK Kerjasama Eratkan Hubungan

STANDARD 1.1.2 Mendengar, memahami dan memberikan respons terhadap maklumat yang
PEMBELAJARAN diujarkan dalam situasi formal

KEMAHIRAN Mendengar dan bertutur

OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat:


PEMBELAJARAN 1. memberikan tiga respons terhadap maklumat yang diujarkan dalam situasi formal.
Aktiviti pemula :
1. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu
2. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada
murid.
3. Murid mendengar penerangan guru tentang kami sepakat.
Aktiviti Utama:
1. Murid meneliti gambar dan teks di halaman buku.
2. Murid menjalankan aktiviti secara berpasangan.
AKTIVITI 3. Murid mendengar maklumat yang diujarkan. Dynamic Duo (Dua Dinamik)
4. Murid memahami maklumat yang diujarkan dalam situasi formal.
5. Murid memberikan respons terhadap maklumat yang diujarkan. Reaction
Response (Respon Reaksi)
6. Murid berbincang tentang maklumat dan respons yang sesuai.
7. Murid dipilih untuk berkongsi jawapan yang ditulis di hadapan kelas.
Aktiviti Penutup:
Murid merumuskan isi pelajaran tentang kami sepakat dengan bimbingan guru.

Dynamic Duo KBAT Mengaplikasi PETA I-THINK Peta bulatan


PAK 21 (Dua
Dinamik)
BBM Papan putih, buku teks, buku tulis, lembaran kerja
25/28 orang murid berjaya memberikan respons yang baik
REFLEKSI/IMPAK 3 orang murid masih memerlukan bimbingan dan arahan khusus dari guru,
SEKOLAH KEBANGSAAN CONVENT (1)
SEKOLAH KLUSTER KECEMERLANGAN
SEKOLAH CEMERLANG PEMBUDAYAAN KBAT
TRANFORMASI SEKOLAH 2025 (TS25)

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN 2023/24


BAHASA MELAYU
TAHUN 5
MINGGU 3 TARIKH 25/03/2024 MASA 0940 - 1040
KELAS 5C HARI ISNIN JUMLAH MURID 30/31
HADIR
TEMA Kemasyarakatan

TAJUK Kerjasama Eratkan Hubungan

STANDARD 1.1.2 Mendengar, memahami dan memberikan respons terhadap maklumat yang
PEMBELAJARAN diujarkan dalam situasi formal

KEMAHIRAN Mendengar dan bertutur

OBJEKTIF Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat:


PEMBELAJARAN 2. memberikan tiga respons terhadap maklumat yang diujarkan dalam situasi formal.
Aktiviti pemula :
4. Murid diingatkan Kembali tentang pelajaran yang lalu
5. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada
murid.
6. Murid mendengar penerangan guru tentang kami sepakat.
Aktiviti Utama:
8. Murid meneliti gambar dan teks di halaman buku.
9. Murid menjalankan aktiviti secara berpasangan.
AKTIVITI 10. Murid mendengar maklumat yang diujarkan. Dynamic Duo (Dua Dinamik)
11. Murid memahami maklumat yang diujarkan dalam situasi formal.
12. Murid memberikan respons terhadap maklumat yang diujarkan. Reaction
Response (Respon Reaksi)
13. Murid berbincang tentang maklumat dan respons yang sesuai.
14. Murid dipilih untuk berkongsi jawapan yang ditulis di hadapan kelas.
Aktiviti Penutup:
Murid merumuskan isi pelajaran tentang kami sepakat dengan bimbingan guru.

Dynamic Duo KBAT Mengaplikasi PETA I-THINK Peta bulatan


PAK 21 (Dua
Dinamik)
BBM Papan putih, buku teks, buku tulis, lembaran kerja
26/30 orang murid berjaya memberikan respons yang baik
REFLEKSI/IMPAK 3 orang murid masih memerlukan bimbingan dan arahan khusus dari guru,
