Anda di halaman 1dari 2

SEKOLAH KEBANGSAAN CONVENT (1)

SEKOLAH KLUSTER KECEMERLANGAN


SEKOLAH CEMERLANG PEMBUDAYAAN KBAT
TRANFORMASI SEKOLAH 2025 (TS25)

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN 2023/24


BAHASA MELAYU
TAHUN 5
MINGGU 3 TARIKH 27/03/2024 MASA 0750 - 0850
KELAS 5C HARI RABU JUMLAH MURID 29/31
HADIR
TEMA Kemasyarakatan

TAJUK Kerjasama Eratkan Hubungan


STANDARD 3.2.1 Membina dan menulis ayat untuk menyatakan pendapat daripada sesuatu bahan
PEMBELAJARAN multimedia.

KEMAHIRAN Menulis

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat:


OBJEKTIF
1. Membina dan menulis ayat untuk menyatakan lima pendapat daripada sesuatu
PEMBELAJARAN
bahan multimedia.
Aktiviti pemula :
1. Murid diingatkan kembali tentang pelajaran yang lalu
2. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada
murid.
3. Murid mendengar penerangan guru tentang sepakat jaga kesihatan.
Aktiviti Utama:
1. Murid meneliti gambar dan teks di halaman buku.
2. Murid menjalankan aktiviti secara berkumpulan
3. Murid berbincang tentang maklumat dalam bahan multimedia.
AKTIVITI
4. Murid membina ayat. Constructivism (Konstruktivisme)
5. Murid menulis ayat dan melengkapkan pendapat.
6. Murid mensimulasikan dialog yang lengkap. Simulation (Simulasi)
7. Murid lain menilai dengan memberikan isyarat ibu jari sama ada ibu jari di atas
dan ibu jari di bawah.
Aktiviti Penutup:
Murid merumuskan isi pelajaran tentang sepakat jaga kesihatan dengan bimbingan
guru.

PAK 21 Simulation KBAT Mengaplikasi PETA I-THINK Peta titi

BBM Papan putih, buku teks, buku tulis, lembaran kerja


27/29 orang murid berjaya membina ayat dengan betul.
REFLEKSI/IMPAK 2 orang murid masih memerlukan bimbingan guru.
SEKOLAH KEBANGSAAN CONVENT (1)
SEKOLAH KLUSTER KECEMERLANGAN
SEKOLAH CEMERLANG PEMBUDAYAAN KBAT
TRANFORMASI SEKOLAH 2025 (TS25)

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN 2023/24


BAHASA MELAYU
TAHUN 5
MINGGU 3 TARIKH 27/03/2024 MASA 1140 - 1240
KELAS 5B HARI RABU JUMLAH MURID 30/31
HADIR
TEMA Kemasyarakatan

TAJUK Kerjasama Eratkan Hubungan


STANDARD 3.2.1 Membina dan menulis ayat untuk menyatakan pendapat daripada sesuatu bahan
PEMBELAJARAN multimedia.

KEMAHIRAN Menulis

Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid dapat:


OBJEKTIF
2. Membina dan menulis ayat untuk menyatakan lima pendapat daripada sesuatu
PEMBELAJARAN
bahan multimedia.
Aktiviti pemula :
4. Murid diingatkan kembali tentang pelajaran yang lalu
5. Murid dan guru bersoal jawab untuk menguji tahap pengetahuan sedia ada
murid.
6. Murid mendengar penerangan guru tentang sepakat jaga kesihatan.
Aktiviti Utama:
8. Murid meneliti gambar dan teks di halaman buku.
9. Murid menjalankan aktiviti secara berkumpulan
10. Murid berbincang tentang maklumat dalam bahan multimedia.
AKTIVITI
11. Murid membina ayat. Constructivism (Konstruktivisme)
12. Murid menulis ayat dan melengkapkan pendapat.
13. Murid mensimulasikan dialog yang lengkap. Simulation (Simulasi)
14. Murid lain menilai dengan memberikan isyarat ibu jari sama ada ibu jari di atas
dan ibu jari di bawah.
Aktiviti Penutup:
Murid merumuskan isi pelajaran tentang sepakat jaga kesihatan dengan bimbingan
guru.

PAK 21 Simulation KBAT Mengaplikasi PETA I-THINK Peta titi

BBM Papan putih, buku teks, buku tulis, lembaran kerja


27/30 orang murid berjaya membina ayat dengan betul.
REFLEKSI/IMPAK 3 orang murid masih memerlukan bimbingan guru.
