Anda di halaman 1dari 6

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

2 SYUKUR
MATA PELAJARAN Bahasa Malaysia Pemulihan KELAS / BIL MURID

TARIKH / HARI / 4.00-5.00


SELASA/16.4.2024/6 MASA
MINGGU PETANG

KUMPULAN 1 KUMPULAN 2
KUMPULAN (ARAS RENDAH) (ARAS TINGGI)

KEMAHIRAN
PEMULIHAN (KP) HURUF-HURUF VOKAL HURUF-HURUF VOKAL

STANDARD KAND.
KSSR 1.1 Mendengar dan memberikan respons. 2.1 Asas membaca dan memahami.

Pada akhir pembelajaran, murid Pada akhir pembelajaran, murid berupaya:


berupaya: 1. Menyebut huruf vokal
OBJEKTIF
1. Menyebut huruf vokal

KRITERIA Murid dapat menyebut 3 daripada 5 huruf Murid dapat menyebut 5 huruf vokal dengan
KEJAYAAN vokal dengan betul. betul.

SET INDUKSI Murid bersoal jawab dengan guru mengenai keadaan sekeliling di dalam kelas.
1. Guru memperkenalkan murid 1. Guru memperkenalkan murid dengan
dengan huruf vokal a,e,i,o dan u, huruf vokal a,e,i,o dan u,
2. Guru menyebut huruf vokal a,e,i, 2. Guru menyebut huruf vokal a,e,i, o dan
o dan u. u.
3. Murid menyebut huruf vokal 3. Murid menyebut huruf vokal a,e,i,o dan
a,e,i,o dan u dengan bimbingan u dengan bimbingan guru secara
guru secara beramai-ramai. beramai-ramai.
AKTIVITI
4. Murid menyebut huruf vokal 4. Murid menyebut huruf vokal a,e,i,o dan
a,e,i,o dan u secara individu. u secara individu.
5. Pengukuhan:Memadankan huruf 5. Pengukuhan:Memadankan huruf vokal.
vokal. 6. Pemulihan:Bimbingan sebutan huruf
6. Pemulihan:Bimbingan sebutan vokal menggunakan modul DiAn
huruf vokal menggunakan modul (Program GARLIC)
DiAn (Program GARLIC)
Guru membuat rumusan terhadap pengajaran dan pembelajaran pada hari ini
PENUTUP
menggunakan kad imbasan.
PENILAIAN
BAHAN BANTU ELEMEN MERENTAS
PENGAJARAN & KBAT NILAI
BELAJAR(BBB) KURIKULUM(EMK)
PEMBELAJARAN

☐ Lembaran ☐ Buku teks ☐ Mengaplikasi ☐ Kreativiti/Inovasi ☐ Baik Hati


Kerja ☐ Internet ☐ Menganalisis ☐ Bahasa ☐ Kerjasama
☐ Pemerhatian ☐ Gambar/carta ☐ Mencipta ☐ Sains & Teknologi ☐ Bertolak
☐ Lisan ☐ Kad Imbasan ☐ Menaakul ☐ Keusahawanan Ansur
☐ Tugasan ☐ Modul ☐ Membuat ☐ Pendidikan Alam ☐ Keadilan
☐ Hasil Kerja ☐ Projektor Refleksi Sekitar ☐ Kejujuran
☐ Kuiz ☐ Gambar/Carta ☐ Membuat ☐ Patriotisme ☐ Bersyukur
☐ Projek ☐ Bahan Maujud Keputusan ☐ TMK ☐ Tolong-
☐ Ujian ☐ Lain-lain ☐ Membuat Inovasi ☐ Pendidikan Sivik menolong
☐ Menyelesaikan ☐
Masalah Bertanggungjaw
ab
☐ Berbudi
Bahasa
REFLEKSI / IMPAK P&P ditangguhkan kerana:
……/….. Orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran ☐ Mesyuarat / Kursus ☐ CRK / Cuti Sakit
dan diberi latihan pengayaan/pengukuhan. (TP3)
☐ Program Sekolah ☐ Cuti Am /
……/….. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran Peristiwa
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

3 LESTARI
MATA PELAJARAN Bahasa Malaysia Pemulihan KELAS / BIL MURID

TARIKH / HARI / 4.30-6.00


RABU/17.4.2024/6 MASA
MINGGU PETANG

KUMPULAN 1 KUMPULAN 2
KUMPULAN (ARAS RENDAH) (ARAS TINGGI)

KEMAHIRAN
PEMULIHAN (KP) HURUF-HURUF VOKAL HURUF-HURUF VOKAL

STANDARD KAND.
KSSR 1.1 Mendengar dan memberikan respons. 2.1 Asas membaca dan memahami.

Pada akhir pembelajaran, murid Pada akhir pembelajaran, murid berupaya:


berupaya: 1. Menyebut huruf vokal
OBJEKTIF
1. Menyebut huruf vokal

KRITERIA Murid dapat menyebut 3 daripada 5 huruf Murid dapat menyebut 5 huruf vokal dengan
KEJAYAAN vokal dengan betul. betul.

SET INDUKSI Murid bersoal jawab dengan guru mengenai keadaan sekeliling di dalam kelas.
1. Guru memperkenalkan murid 1. Guru memperkenalkan murid dengan
dengan huruf vokal a,e,i,o dan u, huruf vokal a,e,i,o dan u,
2. Guru menyebut huruf vokal a,e,i, 2. Guru menyebut huruf vokal a,e,i, o dan
o dan u. u.
3. Murid menyebut huruf vokal 3. Murid menyebut huruf vokal a,e,i,o dan
a,e,i,o dan u dengan bimbingan u dengan bimbingan guru secara
guru secara beramai-ramai. beramai-ramai.
AKTIVITI
4. Murid menyebut huruf vokal 4. Murid menyebut huruf vokal a,e,i,o dan
a,e,i,o dan u secara individu. u secara individu.
5. Pengukuhan:Memadankan huruf 5. Pengukuhan:Memadankan huruf vokal.
vokal. 6. Pemulihan:Bimbingan sebutan huruf
6. Pemulihan:Bimbingan sebutan vokal menggunakan modul DiAn
huruf vokal menggunakan modul (Program GARLIC)
DiAn (Program GARLIC)
Guru membuat rumusan terhadap pengajaran dan pembelajaran pada hari ini
PENUTUP
menggunakan kad imbasan.
PENILAIAN
BAHAN BANTU ELEMEN MERENTAS
PENGAJARAN & KBAT NILAI
BELAJAR(BBB) KURIKULUM(EMK)
PEMBELAJARAN

☐ Lembaran ☐ Buku teks ☐ Mengaplikasi ☐ Kreativiti/Inovasi ☐ Baik Hati


Kerja ☐ Internet ☐ Menganalisis ☐ Bahasa ☐ Kerjasama
☐ Pemerhatian ☐ Gambar/carta ☐ Mencipta ☐ Sains & Teknologi ☐ Bertolak
☐ Lisan ☐ Kad Imbasan ☐ Menaakul ☐ Keusahawanan Ansur
☐ Tugasan ☐ Modul ☐ Membuat ☐ Pendidikan Alam ☐ Keadilan
☐ Hasil Kerja ☐ Projektor Refleksi Sekitar ☐ Kejujuran
☐ Kuiz ☐ Gambar/Carta ☐ Membuat ☐ Patriotisme ☐ Bersyukur
☐ Projek ☐ Bahan Maujud Keputusan ☐ TMK ☐ Tolong-
☐ Ujian ☐ Lain-lain ☐ Membuat Inovasi ☐ Pendidikan Sivik menolong
☐ Menyelesaikan ☐
Masalah Bertanggungjaw
ab
☐ Berbudi
Bahasa
REFLEKSI / IMPAK P&P ditangguhkan kerana:
……/….. Orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran ☐ Mesyuarat / Kursus ☐ CRK / Cuti Sakit
dan diberi latihan pengayaan/pengukuhan. (TP3)
☐ Program Sekolah ☐ Cuti Am /
……/….. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran Peristiwa
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

3 LESTARI
MATA PELAJARAN Bahasa Malaysia Pemulihan KELAS / BIL MURID

TARIKH / HARI / 1.10-2.10


KHAMIS/18.4.2024/6 MASA
MINGGU PETANG

KUMPULAN 1 KUMPULAN 2
KUMPULAN (ARAS RENDAH) (ARAS TINGGI)

KEMAHIRAN
PEMULIHAN (KP) HURUF-HURUF VOKAL HURUF-HURUF VOKAL

STANDARD KAND.
KSSR 1.1 Mendengar dan memberikan respons. 2.1 Asas membaca dan memahami.

Pada akhir pembelajaran, murid Pada akhir pembelajaran, murid berupaya:


berupaya: 1. Menyebut huruf vokal
OBJEKTIF
1. Menyebut huruf vokal

KRITERIA Murid dapat menyebut 3 daripada 5 huruf Murid dapat menyebut 5 huruf vokal dengan
KEJAYAAN vokal dengan betul. betul.

SET INDUKSI Murid bersoal jawab dengan guru mengenai keadaan sekeliling di dalam kelas.
1. Guru memperkenalkan murid 1. Guru memperkenalkan murid dengan
dengan huruf vokal a,e,i,o dan u, huruf vokal a,e,i,o dan u,
2. Guru menyebut huruf vokal a,e,i, 2. Guru menyebut huruf vokal a,e,i, o dan
o dan u. u.
3. Murid menyebut huruf vokal 3. Murid menyebut huruf vokal a,e,i,o dan
a,e,i,o dan u dengan bimbingan u dengan bimbingan guru secara
guru secara beramai-ramai. beramai-ramai.
AKTIVITI
4. Murid menyebut huruf vokal 4. Murid menyebut huruf vokal a,e,i,o dan
a,e,i,o dan u secara individu. u secara individu.
5. Pengukuhan:Memadankan huruf 5. Pengukuhan:Memadankan huruf vokal.
vokal. 6. Pemulihan:Bimbingan sebutan huruf
6. Pemulihan:Bimbingan sebutan vokal menggunakan modul DiAn
huruf vokal menggunakan modul (Program GARLIC)
DiAn (Program GARLIC)
Guru membuat rumusan terhadap pengajaran dan pembelajaran pada hari ini
PENUTUP
menggunakan kad imbasan.
PENILAIAN
BAHAN BANTU ELEMEN MERENTAS
PENGAJARAN & KBAT NILAI
BELAJAR(BBB) KURIKULUM(EMK)
PEMBELAJARAN

☐ Lembaran ☐ Buku teks ☐ Mengaplikasi ☐ Kreativiti/Inovasi ☐ Baik Hati


Kerja ☐ Internet ☐ Menganalisis ☐ Bahasa ☐ Kerjasama
☐ Pemerhatian ☐ Gambar/carta ☐ Mencipta ☐ Sains & Teknologi ☐ Bertolak
☐ Lisan ☐ Kad Imbasan ☐ Menaakul ☐ Keusahawanan Ansur
☐ Tugasan ☐ Modul ☐ Membuat ☐ Pendidikan Alam ☐ Keadilan
☐ Hasil Kerja ☐ Projektor Refleksi Sekitar ☐ Kejujuran
☐ Kuiz ☐ Gambar/Carta ☐ Membuat ☐ Patriotisme ☐ Bersyukur
☐ Projek ☐ Bahan Maujud Keputusan ☐ TMK ☐ Tolong-
☐ Ujian ☐ Lain-lain ☐ Membuat Inovasi ☐ Pendidikan Sivik menolong
☐ Menyelesaikan ☐
Masalah Bertanggungjaw
ab
☐ Berbudi
Bahasa
REFLEKSI / IMPAK P&P ditangguhkan kerana:
……/….. Orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran ☐ Mesyuarat / Kursus ☐ CRK / Cuti Sakit
dan diberi latihan pengayaan/pengukuhan. (TP3)
☐ Program Sekolah ☐ Cuti Am /
……/….. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran Peristiwa
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

3 LESTARI
MATA PELAJARAN Bahasa Malaysia Pemulihan KELAS / BIL MURID

TARIKH / HARI / 4.00-5.00


JUMAAT/19.4.2024/6 MASA
MINGGU PETANG

KUMPULAN 1 KUMPULAN 2
KUMPULAN (ARAS RENDAH) (ARAS TINGGI)

KEMAHIRAN
PEMULIHAN (KP) HURUF-HURUF VOKAL HURUF-HURUF VOKAL

STANDARD KAND.
KSSR 1.1 Mendengar dan memberikan respons. 2.1 Asas membaca dan memahami.

Pada akhir pembelajaran, murid Pada akhir pembelajaran, murid berupaya:


berupaya: 1. Menyebut huruf vokal
OBJEKTIF
1. Menyebut huruf vokal

KRITERIA Murid dapat menyebut 3 daripada 5 huruf Murid dapat menyebut 5 huruf vokal dengan
KEJAYAAN vokal dengan betul. betul.

SET INDUKSI Murid bersoal jawab dengan guru mengenai keadaan sekeliling di dalam kelas.
1. Guru memperkenalkan murid 1. Guru memperkenalkan murid dengan
dengan huruf vokal a,e,i,o dan u, huruf vokal a,e,i,o dan u,
2. Guru menyebut huruf vokal a,e,i, 2. Guru menyebut huruf vokal a,e,i, o dan
o dan u. u.
3. Murid menyebut huruf vokal 3. Murid menyebut huruf vokal a,e,i,o dan
a,e,i,o dan u dengan bimbingan u dengan bimbingan guru secara
guru secara beramai-ramai. beramai-ramai.
AKTIVITI
4. Murid menyebut huruf vokal 4. Murid menyebut huruf vokal a,e,i,o dan
a,e,i,o dan u secara individu. u secara individu.
5. Pengukuhan:Memadankan huruf 5. Pengukuhan:Memadankan huruf vokal.
vokal. 6. Pemulihan:Bimbingan sebutan huruf
6. Pemulihan:Bimbingan sebutan vokal menggunakan modul DiAn
huruf vokal menggunakan modul (Program GARLIC)
DiAn (Program GARLIC)
Guru membuat rumusan terhadap pengajaran dan pembelajaran pada hari ini
PENUTUP
menggunakan kad imbasan.
PENILAIAN
BAHAN BANTU ELEMEN MERENTAS
PENGAJARAN & KBAT NILAI
BELAJAR(BBB) KURIKULUM(EMK)
PEMBELAJARAN

☐ Lembaran ☐ Buku teks ☐ Mengaplikasi ☐ Kreativiti/Inovasi ☐ Baik Hati


Kerja ☐ Internet ☐ Menganalisis ☐ Bahasa ☐ Kerjasama
☐ Pemerhatian ☐ Gambar/carta ☐ Mencipta ☐ Sains & Teknologi ☐ Bertolak
☐ Lisan ☐ Kad Imbasan ☐ Menaakul ☐ Keusahawanan Ansur
☐ Tugasan ☐ Modul ☐ Membuat ☐ Pendidikan Alam ☐ Keadilan
☐ Hasil Kerja ☐ Projektor Refleksi Sekitar ☐ Kejujuran
☐ Kuiz ☐ Gambar/Carta ☐ Membuat ☐ Patriotisme ☐ Bersyukur
☐ Projek ☐ Bahan Maujud Keputusan ☐ TMK ☐ Tolong-
☐ Ujian ☐ Lain-lain ☐ Membuat Inovasi ☐ Pendidikan Sivik menolong
☐ Menyelesaikan ☐
Masalah Bertanggungjaw
ab
☐ Berbudi
Bahasa
REFLEKSI / IMPAK P&P ditangguhkan kerana:
……/….. Orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran ☐ Mesyuarat / Kursus ☐ CRK / Cuti Sakit
dan diberi latihan pengayaan/pengukuhan. (TP3)
☐ Program Sekolah ☐ Cuti Am /
……/….. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran Peristiwa
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

2 SYUKUR
MATA PELAJARAN Bahasa Malaysia Pemulihan KELAS / BIL MURID

TARIKH / HARI / 4.00-5.00


ISNIN/22.4.2024/7 MASA
MINGGU PETANG

KUMPULAN 1 KUMPULAN 2
KUMPULAN (ARAS RENDAH) (ARAS TINGGI)

KEMAHIRAN
PEMULIHAN (KP) HURUF-HURUF VOKAL HURUF-HURUF VOKAL

STANDARD KAND.
KSSR 1.1 Mendengar dan memberikan respons. 2.1 Asas membaca dan memahami.

Pada akhir pembelajaran, murid Pada akhir pembelajaran, murid berupaya:


berupaya: 1. Menyebut huruf vokal
OBJEKTIF
1. Menyebut huruf vokal

KRITERIA Murid dapat menyebut 3 daripada 5 huruf Murid dapat menyebut 5 huruf vokal dengan
KEJAYAAN vokal dengan betul. betul.

SET INDUKSI Murid bersoal jawab dengan guru mengenai keadaan sekeliling di dalam kelas.
1. Guru memperkenalkan murid 1. Guru memperkenalkan murid dengan
dengan huruf vokal a,e,i,o dan u, huruf vokal a,e,i,o dan u,
2. Guru menyebut huruf vokal a,e,i, 2. Guru menyebut huruf vokal a,e,i, o dan
o dan u. u.
3. Murid menyebut huruf vokal 3. Murid menyebut huruf vokal a,e,i,o dan
a,e,i,o dan u dengan bimbingan u dengan bimbingan guru secara
guru secara beramai-ramai. beramai-ramai.
AKTIVITI
4. Murid menyebut huruf vokal 4. Murid menyebut huruf vokal a,e,i,o dan
a,e,i,o dan u secara individu. u secara individu.
5. Pengukuhan:Memadankan huruf 5. Pengukuhan:Memadankan huruf vokal.
vokal. 6. Pemulihan:Bimbingan sebutan huruf
6. Pemulihan:Bimbingan sebutan vokal menggunakan modul DiAn
huruf vokal menggunakan modul (Program GARLIC)
DiAn (Program GARLIC)
Guru membuat rumusan terhadap pengajaran dan pembelajaran pada hari ini
PENUTUP
menggunakan kad imbasan.
PENILAIAN
BAHAN BANTU ELEMEN MERENTAS
PENGAJARAN & KBAT NILAI
BELAJAR(BBB) KURIKULUM(EMK)
PEMBELAJARAN

☐ Lembaran ☐ Buku teks ☐ Mengaplikasi ☐ Kreativiti/Inovasi ☐ Baik Hati


Kerja ☐ Internet ☐ Menganalisis ☐ Bahasa ☐ Kerjasama
☐ Pemerhatian ☐ Gambar/carta ☐ Mencipta ☐ Sains & Teknologi ☐ Bertolak
☐ Lisan ☐ Kad Imbasan ☐ Menaakul ☐ Keusahawanan Ansur
☐ Tugasan ☐ Modul ☐ Membuat ☐ Pendidikan Alam ☐ Keadilan
☐ Hasil Kerja ☐ Projektor Refleksi Sekitar ☐ Kejujuran
☐ Kuiz ☐ Gambar/Carta ☐ Membuat ☐ Patriotisme ☐ Bersyukur
☐ Projek ☐ Bahan Maujud Keputusan ☐ TMK ☐ Tolong-
☐ Ujian ☐ Lain-lain ☐ Membuat Inovasi ☐ Pendidikan Sivik menolong
☐ Menyelesaikan ☐
Masalah Bertanggungjaw
ab
☐ Berbudi
Bahasa
REFLEKSI / IMPAK P&P ditangguhkan kerana:
……/….. Orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran ☐ Mesyuarat / Kursus ☐ CRK / Cuti Sakit
dan diberi latihan pengayaan/pengukuhan. (TP3)
☐ Program Sekolah ☐ Cuti Am /
……/….. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran Peristiwa
