Anda di halaman 1dari 7

Rancangan Pengajaran Harian Pemulihan Khas Tarikh Tahun Masa Tajuk Kemahiran : : : : 11 Oktober 2011 2 Bijak 8.30 - 9.

00 pagi ( 30 minit ) Anggota Badan - Perkataan kv kvk.

1. Membatang perkataan kv kvk. 2. Menyebut suku kata kv kvk. 3. Menulis perkataan kvk kv dengan betul dan cantik. 1. Membatang perkataan kv kvk dengan betul dan jelas. 2. Menyebut bunyi suku kata kv dan kvk dengan betul dan jelas. 3. Menulis suku kata berdasarkan gambar dengan betul dan

Objektif cantik. Pengisian kurikulum

1. Ilmu 2. Nilai murni

: Pendidikan Seni Visual : Bersyukur dan menghargai.

Kem. Bernilai : interpersonal, verbal linguistik, menjana idea, visual ruang, kinestetik, bacaan Tambah intensif Bahan bantu belajar 1. Slaid gambar tubuh badan. 2. Kad gambar bahagian anggota badan 3. Kad suku kata 4. Lembaran kerja 5. Hadiah

Pengetahuan sedia ada : Murid pernah melihat gambar dan menyebut perkataan leher, mulut, bibir, betis, perut, lutut, lidah dan tumit. Jumlah murid : Kumpulan Pesona 1. Muhammad Amirul Iman 2. Noor Faieza 3. Muhammad Syaqir Aiman 4. Mohamad Danieal Azim

Kumpulan Perdana Muhammad Farhan Muhammad Fhairel Affiq Muhammad Zaini Zaidi

Isi Pelajaran / Kumpulan belajar Set Induksi ( 3 m)


Soal jawab:

Aktiviti Pengajaran Proton Perdana Proton Pesona

Catatan

1. Guru menayangkan gambar Upin dan Ipin. 2. Murid dan guru bersoal jawab tentang gambar
tubuh badan yang dilihat. pelajaran hari ini.

Bbb: 1. Slaid gambar

1. Apa gambar yang


kamu lihat tadi?

- Ini gambar Upin


dan Ipin

3. Guru mengaitkan jawapan murid dengan tajuk

2. Upin dan Ipin ada


tubuh badan? Ada 2. LCD

KBT : Menjana idea, verbal linguistik, visual ruang Langkah 1 (7 m)


Jawapan lembaran kerja:
leher

Lembaran kerja 1. Guru mengedarkan lembaran kerja kepada murid. 2. Guru menerangkan arahan dan cara menjawab soalan. 3. Murid suai padan suku kata dan gambar dengan betul dan menulis perkataan. 4. Murid dan guru menyemak jawapan bersamasama. 5. Murid mengeja semula perkataan yang dipelajari.

Pengajaran

Bbb:
1. Lembaran kerja:
leher

1. Guru memberikan 2.
3. kad gambar kepada murid. Murid bersoal jawab secara lisan tentang gambar yang dilihat. Guru menunjukan kad-kad suku kata. Murid mengajuk, mengeja, dan menyebut suku kata yang disebut oleh guru. Guru memberikan kad suku kata kepada murid. Murid menampal kad suku kata pada gambar dengan betul. Murid ulangi ejaan perkataan.

perut

perut

4.

mulut

mulut

5. 6.

2. Kad suku kata: le her pe rut

Gabungan 2 suku kata:

le pe

her lu

7.

rut

tut

KBT: Menjana idea, verbal linguistik, visual ruang, bacaan intensif

Langkah 2 (7 m) Pengajaran
Lembaran kerja:
leher

Bbb: Lembaran kerja 1. Guru memberikan kad gambar kepada murid. 2. Murid bersoal jawab secara lisan tentang gambar yang diperolehi. 3. Guru menunjukan kad-kad suku kata. 4. Murid mengajuk, mengeja, dan menyebut suku kata yang disebut oleh guru. 5. Guru memberi kad suku kata kepada murid. 6. Murid menampal kad suku kata pada gambar dengan betul. 7. Murid ulangi ejaan perkataan.

1. Guru mengedar 2. 3.

1. Lembaran kerja:
leher

perut

mulut

4.
5.

Gabungan 2 suku kata:

lembaran kerja kepada murid. Guru menerangkan cara menjawab soalan. Murid suai padan suku kata dengan gambar dan menulis perkataan. Murid dan guru menyemak jawapan bersama-sama. Murid mengeja semula perkataan yang dipelajari.

perut

mulut

2. Kad suku kata: le her pe rut

le lu pe

her rut tut

KBT: Menjana idea, verbal linguistik, visual ruang, bacaan intensif Langkah 3 (6 m) Permainan
Bbb: 1. kotak misteri 2. kad perkataan 3. kad gambar

1. Guru menerangkan aktiviti permainan kotak


misteri yang akan dijalankan dan peraturannya. 2. Murid mengeluarkan kad perkataan daripada kotak misteri dan memadankannya dengan

gambar di papan putih.

Kotak misteri

KBT: Menjana idea, verbal linguistik, visual ruang, bacaan intensif

perut

Penutup (3 m) Rumusan pelajaran: Perkataan yang kita belajar pada hari ini, ialah: 1. 2. 3. 4. 5. perut leher lutut mulut betis

1. Murid menyenarai perkataan yang telah dipelajari pada hari ini. 2. Guru meminta murid memberikan contoh perkataan yang lain yang sesuai dengan kemahiran yang diajar. 3. Murid lain mengeja perkataan tersebut.

Penutup kognitif

Contoh perkataan : 1. lidah 2. bibir 3. tumit

Lampiran ( Bahan bantu belajar )

A.
B.

Slaid gambar Upin dan Ipin Kad gambar

C.

Kad suku kata

le be mu lu

her tis lut tut

bi
D. E. Lembaran kerja Kad perkataan

bir perut lutut mulut leher betis
