Anda di halaman 1dari 1

Templat Rancangan Mengajar Tiga Peringkat

Rancangan Mengajar
Mata Pelajaran Tema: Kelas: 1 Jade Tarikh: 28/2/ 2020
Reka Bentuk Teknologi Bab 4 lakaran Hari: Jumaat Masa : 10.30am –
12.30pm

Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: Kerjasama Hubungan Merentas Kurikulum:


4.1.2 Teknik lakaran pictorial Pada akhir PdP pelajar dpt.
B. Lakaran Oblik  Dapat melakar lakaran oblik
C. Lakaran Isometrik  Dapat melakar lakaran isometrik
Aspirasi Murid
Pengetahuan  Kemahiran  Kemahiran Kemahiran Etika dan Identiti nasional
berfikir memimpin dwibahasa kerohanian

Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan:


 Melakar lakaran oblik dan isometrik Pada akhir PdP pelajar dapat:
 Melukis lakaran oblik
 Melukis lakaran isomterik
Konsep / Perbendahaaan Kata Utama: Sumber:
Buku teks,kertas A4,marker,pensil,projector,lcd,power point
Rangka Pengajaran Impak/ Refleksi
Pemula Murid diberi penerangan tentang Lo dan SC Penerangan Lo dan Sc
 aktiviti untuk menarik minat
murid (Aktiviti Pemula)
 memaklumkan kepada murid
tentang objektif pembelajaran Guru menayangkan video tentang beberapa lakaran
 merangsang ingatan terhadap oblik. Guru menunjukkan beberapa contoh cara
pembelajaran terdahulu melukis lakaran oblik & isometrik
Aktiviti Utama
 penerangan kandungan  Guru menunjukkan contoh-contoh lakaran oblik &
pembelajaran isometrik
 contoh dan tunjuk cara  Guru menunjukkan cara melakar lukisan oblik
 peluang membuat latihan  Guru meminta pelajar melakar lukisan oblik ke
 bimbingan dan maklum balas atas kertas yang telah diberikan.
berterusan  Guru menunjukkan cara melakar lukisan oblik
 memenuhi pelbagai gaya  Guru meminta pelajar melakar lukisan oblik ke
pembelajaran atas buku.
 cabaran bersesuaian untuk  Selepas itu pelajar menyalin membuat latihan.
semua murid  Selepas itu, pelajar menjawab quiz dalam frog play
 peluang untuk belajar secara _____ / _____ orang murid Berjaya
kolaboratif mencapai objektif pembelajaran dan
 bimbingan dan maklum balas kriteria kejayaan.
berterusan (Pentaksiran untuk _____ / _____ orang murid
Pembelajaran-AfL) diberikan bimbingan individu

Penutup Guru membuat rumusan objektif pembelajaran dan Aktiviti


 Refleksi kajian dan penilaian kriteria kejayaan yang dicapai oleh murid.
pembelajaran Guru memberi tajuk untuk ulangkaji
 Akan datang: kenal pasti langkah- Latihan dari buku kerja
langkah seterusnya
 Aktiviti penutup

Tindakan susulan murid Pemulihan Pengukuhan Pengayaan


Menyiapkan buku nota Latihan dari buku kerja Secara lisan :pembentangan hasil
sasbadi 2.1.1,2.1.2,2.1.3 pelajar
