Anda di halaman 1dari 2

Templat Rancangan Mengajar Tiga Peringkat

Rancangan Mengajar
Mata Pelajaran Tema: Kelas: 1 Ruby Tarikh: 23/7/ 2020
Reka Bentuk Teknologi Bab 4 lakaran Hari: Khamis Masa : 9am – 10am

Kod Standard Pembelajaran: Nilai Murni: Kerjasama Hubungan Merentas Kurikulum:


4.1.2 Teknik lakaran pictorial Pada akhir PdP pelajar dpt.
G. Gaya Visual Lakaran  Dapat melakar teknik rendering & kesan cahaya &
bayang
 Membuat lakaran 2D & 3D
Aspirasi Murid
Pengetahuan  Kemahiran  Kemahiran Kemahiran Etika dan Identiti nasional
berfikir memimpin dwibahasa kerohanian

Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan:


 Pelajar dapar melakar dengan menggunakan Pada akhir PdP pelajar dapat:
gaya visual lakaran serta melakat cara 2D &  Melukis lakaran dengan menggunakan teknik rendering & kesan cahaya
3D  Melukis lakaran 2D & 3D
Konsep / Perbendahaaan Kata Utama: Sumber:
Buku teks,kertas A4,marker,pensil,projector,lcd,power point
Rangka Pengajaran Impak/ Refleksi
Pemula Murid diberi penerangan tentang Lo dan SC Penerangan Lo dan Sc
 aktiviti untuk menarik minat
murid (Aktiviti Pemula)
 memaklumkan kepada murid
tentang objektif pembelajaran Guru menunjukkan contoh lakaran kepada murid dan
 merangsang ingatan terhadap menyoal perbezaan antara dua jenis lakaran
pembelajaran terdahulu
Aktiviti Utama
 penerangan kandungan  Guru menunjukkan cara untuk melakukan
pembelajaran rendering yang mudah
 contoh dan tunjuk cara  Guru menunjukkan cara melakar reka bentuk
 peluang membuat latihan dengna kesan cahaya & bayang
 bimbingan dan maklum balas  Guru menunjukkan objek dan menunjukkan
berterusan bahagian yang boleh dilihat. Murid perlu
 memenuhi pelbagai gaya menamakan bahagian yang dinampak oleh mereka
pembelajaran  Guru menunjukkan cara untuk melakar lukisan 2D
 cabaran bersesuaian untuk & lakaran 3D
semua murid  Guru membuat penyoalan mengenai pemilihan
 peluang untuk belajar secara lakaran produk terbaik berdasarkan elemen reka _____ / _____ orang murid Berjaya
kolaboratif bentuk. mencapai objektif pembelajaran dan
 bimbingan dan maklum balas  Selepas itu pelajar perlu membuat perbandingan kriteria kejayaan.
berterusan (Pentaksiran untuk antara tiga jenis botol air yang ditunjukkan oleh _____ / _____ orang murid
Pembelajaran-AfL) guru & murid perlu membandingbeza dengan diberikan bimbingan individu
elemen serta memilih reka bentuk produk yang
yang terbaik.
 Selepas itu, pelajar membuat latihan yang
diberikan.
Penutup Guru membuat rumusan objektif pembelajaran dan Aktiviti
 Refleksi kajian dan penilaian kriteria kejayaan yang dicapai oleh murid.
pembelajaran Guru memberi tajuk untuk ulangkaji
 Akan datang: kenal pasti langkah- Latihan dari buku kerja
langkah seterusnya
 Aktiviti penutup

Tindakan susulan murid Pemulihan Pengukuhan Pengayaan


Menyiapkan buku nota Latihan dari buku kerja Secara lisan :pembentangan hasil
sasbadi 2.1.1,2.1.2,2.1.3 pelajar
