Anda di halaman 1dari 2

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU 13 SUBJEK PENDIDIKAN JASMANI Tandakan (√) pada ruangan berkenaan.


STRATEGI PdPc
TARIKH & HARI MASA 8.30 – 9.00 Pembelajaran Masteri
Pembelajaran Berasaskan Inkuiri
TINGKATAN 3B5 KEHADIRAN Pembelajaran Berasaskan Projek
Pendekatan Teaching Games for
TEMA UNIT 3 KATEGORI SERANGAN Understanding (TGfU)
TAJUK BOLA KERANJANG (BOLA SEP) Pendekatan Bersepadu
Aplikasi Teori Kecerdasan Pelbagai(TKP)
Pembelajaran Secara Kontekstual
STANDARD
1.3 Melakukan kemahiran asas bola keranjang dengan lakuan yang betul.
KANDUNGAN
ELEMEN MERENTASI KURIKULUM (EMK)
1.3.2 Melakukan kemahiran menerima bola dalam situasi permainan Bahasa
2.3.2 menjelaskan mekanik lakuan menerima bola Kelestarian Alam Sekitar
5.2.1 melibatkan diri dan melakukan aktiviti secara berpasukan bagi mencapai matlamat Nilai Murni
STANDARD kumpulan Sains dan Teknologi
PEMBELAJARAN 5.2.3 mematuhi keputusan yang dibuat oleh ketua dan ahli kumpulan untuk melakukan Patriotrisme
aktiviti fizikal Kreativiti dan Inovasi
Keusahawanan
Teknologi Maklumat dan Komunikasi
STANDARD TP1 TP3 TP5 Kelestarian Global
PRESTASI TP2 TP4 TP6 Pendidikan Kewangan

Pada akhir proses pembelajaran , murid dapat :


OBJEKTIF 1. Menyatakan teknik memegang bola semasa melakukan kemahiran mengelecek dengan PETA PEMIKIRAN (I-THINK)
PEMBELAJARAN betul dan tepat. Peta Bulatan
2. Melakukan kemahiran mengelecek dalam permainan bola keranjang betul dan tepat. Peta Buih
Set Induksi Peta Buih Berganda
1. Murid diminta berkongsi pengalaman mereka menyertai acara bola keranjang. Peta Pokok
Peta Dakap
2. Murid telah mempelajari kemahiran asas bola keranjang pada minggu sebelumnya.
Peta Alir
Pembelajaran /Aktiviti:
Peta Pelbagai Alir
1. Penerangan kemahiran mengelecek dalam permainan bola keranjang. Kelebihan Peta Titi
memiliki kemahiran mengelecek yang baik terhadap individu.
2. Penerangan teknik memegang bola semasa melakukan kemahiran mengelecek. KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI (KBAT)
3. Demonstrasi oleh guru kemahiran mengelecek dalam permainan bola keranjang Mengaplikasi
RINGKASAN
4. Guru memanggil murid secara rawak untuk melakukan kemahiran mengelecek dan Menganalisis
AKTIVITI
teknik memegang bola semasa mengelecek . Menilai
5. Soal jawab dan perbincangan penambahbaikan yang boleh dilakukan untuk melakukan Mencipta
gelecekan yang lebih baik.
Penutup/Rumusan: BAHAN BANTUAN MENGAJAR
1. Murid membuat rumusan/refleksi topik yang dipelajari. Buku Teks/Buku Rujukan
2. Menyatakan teknik memegang bola yang betul semasa melakukan kemahiran Modul/Buku Latihan
Keratan Akhbar/Artikel/Jurnal
mengelecek dalam permainan bola keranjang.
Kertas Edaran / Lembaran Kerja
3. Murid dapat berkomunikasi dengan baik
Kertas Manila/Kertas Majung
Poster /Gambar /Carta/Jadual
______ / ______ orang murid dapat menyatakan teknik memegang bola yang betul semasa LCD /Komputer/Projektor/Radio/Video
melakukan kemahiran mengelecek dalam permainan bola keranjang. Internet / Frog Vle/Slaid
Kon
Wisel
Tilam / Yoga Mat
_____ / ______ orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan Bakul / Gelung
REFLEKSI pemulihan.
PDP ABAD 21
Entry card / Exit Card
Brainstorming
Gallery Walk
Games
PdPc ditangguhkan kerana _____________________________________________________ x Stay, y Stray
___________________________________________________________________________ Group Prensentation
Role Play
Traffic Light

PENTAKSIRAN
Latihan Bertulis
Borang Senarai Semak / Rubrik
Lisan
KERJA SUSULAN
Kuiz
MURID
Pembentangan / Persembahan
Demonstrasi / Lakonan
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
